Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Odegre mam pytanie jaki posiadsz kociołek bo te 3m2 to mnie bardzo zaciekawiło, jestem zwolennikiem dużej powierzchni grzewczej ale bez wliczonego popielnika.

 

Nie wiem w jaki sposób jest liczona powierzchnia w moim kotle, ma on wymiennik poziomy którego czyści się tylko od przodu, co osobiście uważam za najlepsze rozwiązanie. Czyszczenie a właściwie zgarnięcie takiego "rudego" pyłu z poziomych półek zajmuje dosłownie 2-3 minuty. Pod tym linkiem jest jego opis, na dole rozwiń tabelkę przy mocy 25kW to zobaczysz parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odegre to Twój kocioł znalazłem na allegro 6500. Wystarczy w google wpisać 25kw 3m2 powierzchni, jedyny z taką powierzchnią. Twój zestaw waży prawie tyle co moje 15kw, piszą że Twój jest do 200m2 . Pan Jarecki pisał że na szkoleniu mówiono (jak nie przekręciłem) żeby woda w kotle zaczynała się od palnika w górę. W Twoim kotle podoba mi się to, że jest woda do samego dołu,ale czy to jest plus? Na moje oko jest, bo tam jest piec strasznie gorący, mała temperatura podajnika to według mnie zaleta, chyba że palisz słabym kalorycznie paliwem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena 6500 tyle że pewnie netto. Tak ja palę słabokalorycznym opałem - miał 19 i owies, i z góry zakładałem tego typu opał. Wg. mnie też jest na plus że piec nie przegrzewa mi kotłowni a całe ciepło idzie tam gdzie ja chce. Czytam również wątek o brucerze i ecoalu, stąd wiem jakie Wy (ogniwo eko) macie kwiatki z tego typu dogrzewaniem piwnic/kotłowni.;) Edytowane przez 0degree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -9st w kotłowni mam chłodno, docieplenie pieca dużo dało, Twój kocioł ma na dobrą sprawę 20kw, 6500 to cena brutto tak podane jest na allegro. Jak mi 4.5 tony wystarczy to będę zadowolony. Nie mam docieplonego strychu i tam najwięcej ucieka ciepła. Przy spalaniu żyta temperaturę podajnika miałem ok. 30st. Mam takie pytanie słyszeliście o szybach atermicznych w oknach? Lub o gazie nie przepuszczającym ciepła, pewnie to tylko marzenia :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy -9st w kotłowni mam chłodno, docieplenie pieca dużo dało, Twój kocioł ma na dobrą sprawę 20kw, 6500 to cena brutto tak podane jest na allegro. Jak mi 4.5 tony wystarczy to będę zadowolony. Nie mam docieplonego strychu i tam najwięcej ucieka ciepła. Przy spalaniu żyta temperaturę podajnika miałem ok. 30st. Mam takie pytanie słyszeliście o szybach atermicznych w oknach? Lub o gazie nie przepuszczającym ciepła, pewnie to tylko marzenia :)

 

A mógłbyś zarzucić link? Z góry i z dołu dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kotly-25kw-vivo-r-z-podajnikiem-3m2-producent-i1327239893.html

Jednak czytasz nasz wątek :) a da się ten argon ''zapodać'' w okno?

 

To jest zupełnie kocioł innej firmy, ja mam z firmy Dziubarczyk a to co innego.

Z tym argonem to nie wiem jak go tam pocisnąć, trzabyłoby popytać magików od stolarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy od argonu jest ksenon, parę lat temu współczynnik 1.1 był dobry teraz to strata, 40procent ciepła ucieka oknami. Może zmiana samych szyb byłaby opłacalna. A Panu Dziubarczyka się zachciało :) poczytam o nim jak się wyśpię. Dobrych snów.

 

Ok. Argon dałbym Ci za darmo (worek), a jak Ci się za zimny zdaje to mam jeszcze acetylen ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę ocieplał ale nie wiem dokładnie jakie będę miał straty ciepła. Piszesz ,że większość sezonu to chodzi na 30% a jak przeglądałem pracę sterowników w necie to większość pokazywała 50-60% a dziś nie było -15*C

 

Powtarzam ponownie. Żaden sterownik nie pokazuje mocy kotła.

Cofnij się nieco na tym wątku i przeczytaj mój wpis na ten temat i odpowiedź Włodka PID.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także ponownie powtarzam.

Przy dyskusjach o zużyciu paliwa nie zapominajcie o wartości opałowej węgla. Aby zrównoważyć 1000kg węgla o wartości opałowej 30.000kJ/kg trzeba zużyć 1200kg węgla o wartości opałowej 25.000kJ/kg, lub 1500kg węgla o wartości opałowej 20.000kJ/kg.

A w praktyce troszkę więcej, bo przy gorszym węglu spada nieco sprawność kotła, co trzeba zrównoważyć większym zużyciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darase. Nie chcę żebyś to źle odebrał ale myślę że mocno zaczynasz na forum wprowadzać jakby to powiedzieć PiSowskie metody.Z tego co przypuszczam jesteś młodym facetem.Zastanów się więc może trochę co Ty piszesz.W pierwszej kolejności proponuję żebyś przeczytał swoje wątki od deski do deski.Jeżeli jesteś inteligentny to chyba zrozumiesz.Forum służy do pomocy a nie do wiecznej krytyki.Czytam te wątki i twierdzę ,że Twoje pisanie prawie nic nie wnosi.Przecież Ty chłopie tylko jazgarz.Często nie mając zresztą racji.Uważasz jednak ,że pozjadałeś wszystkie rozumy.

Od zwracania uwagi na każdym forum jest moderator a nie darase.Jeżeli uważasz ,że ktoś robi tu prywatę zgłoś to adminowi lub moderatorowi i po krzyku.

A żeby mój post był chociaż troszkę merytoryczny to Twoje ustawienie kotła ni jak się ma do teorii i praktyki spalania w takich kotłach.W każdej instrukcji mądrzy ludzie piszą że woda w kotle powinna mieć minimum 50 oC.Po to między innymi zakłada się zawory 3d lub 4d żeby tą temperaturę podnieść.Jeżeli Ty masz na piecu 48 to ile masz Na powrocie?Poczytaj trochę o punkcie rosy i o żywotności kotłów przy tak niskich temperaturach.

No ale nic.Piec masz najlepszy jak i opał oraz ustawienia.Tona groszku to pewnie starczy Ci na 3 lata.GRATULUJĘ i "zazdroszczę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...