Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witej Ślązoku "ześląska"

 

Panie wystawił pan sobie opinie nazywajac mnie ciulem starszego czlowieka musi pan jeszcze duzo mleka wypic i do starszych szacunek mam bardzo malo do czynienia z inernetem ,,,,

 

Masz całkowitą rację, by wypowiedzi chamskie, publicznie eksponować i wskazywać palcem

 

 

,,,, jedetem izynierem Gornictwa ,,,,

 

Czyli techniczny jesteś, więc mogę założyć, że na pewno dasz sobie radę.

 

Polecam na wstępie zaznajomić się z :

1 - tłumaczeniem zjawisk fizycznych przez sędziwego pracownika naukowego i jego kamrata http://zawijan.wordpress.com/

 

2 - młodzież także mamy zdolną, zapiski studenta http://czysteogrzewanie.pl/czym-ogrzewac/

 

3 - amatorzy także próbują coś stworzyć http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/

 

 

Nie spiesz się z wyborem. Czas jest Twoim sprzymierzeńcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ześląska - masz mętlik w głowie z tym wyborem kotła - kichaj to forum i jedź do najbliższej hurtowni i tam na pewno Ci autoryzowany sprzedawca coś do Twego domu dobierze i po sprawie.

 

Też mam kocioł i to Kielara 35 kw czyli żeliwne monstrum ale go nikomu nie polecam - bo to jedna wielka pomyłka.

 

Forum ma charakter typowo komercyjny i stąd też są tu sprzedawcy i pełno reklam i dlatego też z tej prozaicznej przyczyny ciężko komuś nowemu wyłapać tu obiektywne informacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze sprzedawca nigdy nie bedzie obiektywny zawsze bedzie zachwalal swój kociol nie moze brac udzialu w dyskusji

Pozwolę się nie zgodzić z tym twierdzeniem.

Zachwalał będzie kocioł tylko jego producent, on robi najlepsze, reszta to szmelc.

Sprzedawca poleca Ci to:

albo na czym ma największy zarobek, albo z jakim kotłem czy serwisem ma jak najmniej problemu.

To moja wizja, nie każdy musi mieć taką samą :)

Powiem Ci że z kotłów producenta gdzie mam największą prowizję za cały rok sprzedałem dwie sztuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ześląska

Jak słusznie zauważyłeś kotły to nie tylko RBR, Skam i Ogniwo. Palniki i tak są za duże ; ), wentylatory robi Metrix, MM Plus, napędy Nord, PG tech.

Nie wierz w podawane przez producentów w ulotkach sprawności albo domagaj się świadectw dla konkretnego kotła a nie dla typoszeregu. Dla przykładu Tekla Draco 150kW osiąga w laboratorium 90,5% sprawności, Tekla Draco 15kW 80,9% czyli prawie 10% różnicy w sprawności w ramach typoszeregu. http://teklakotly.pl/media/transfer/doc/draco.pdf

 

Greń, Hef, Tekla, Klimosz, Metalteres, Lazar, Logiterm, Sas, Cichewicz, Tilgner, Żywiec, Zgoda Wieprz, Termo tech, Witkowski,Seko, Zębiec, Enka, Krzaczek, Pereko, Protech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ześląska

Jak słusznie zauważyłeś kotły to nie tylko RBR, Skam i Ogniwo. Palniki i tak są za duże ; ), wentylatory robi Metrix, MM Plus, napędy Nord, PG tech.

Nie wierz w podawane przez producentów w ulotkach sprawności albo domagaj się świadectw dla konkretnego kotła a nie dla typoszeregu. Dla przykładu Tekla Draco 150kW osiąga w laboratorium 90,5% sprawności, Tekla Draco 15kW 80,9% czyli prawie 10% różnicy w sprawności w ramach typoszeregu. http://teklakotly.pl/media/transfer/doc/draco.pdf

 

Greń, Hef, Tekla, Klimosz, Metalteres, Lazar, Logiterm, Sas, Cichewicz, Tilgner, Żywiec, Zgoda Wieprz, Termo tech, Witkowski,Seko, Zębiec, Enka, Krzaczek, Pereko, Protech

 

To jest reguła już o tym pisałem ,dlaczego tak to wygląda ,do małego kotła wsadzają duży palnik ,a on musi pracować na mniejszej mocy .

Ale jest od tego np. jeden wyjątek ,spytaj Jareckiego. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ześląska

Jak słusznie zauważyłeś kotły to nie tylko RBR, Skam i Ogniwo. Palniki i tak są za duże ; ), wentylatory robi Metrix, MM Plus, napędy Nord, PG tech.

Nie wierz w podawane przez producentów w ulotkach sprawności albo domagaj się świadectw dla konkretnego kotła a nie dla typoszeregu. Dla przykładu Tekla Draco 150kW osiąga w laboratorium 90,5% sprawności, Tekla Draco 15kW 80,9% czyli prawie 10% różnicy w sprawności w ramach typoszeregu. http://teklakotly.pl/media/transfer/doc/draco.pdf

 

Greń, Hef, Tekla, Klimosz, Metalteres, Lazar, Logiterm, Sas, Cichewicz, Tilgner, Żywiec, Zgoda Wieprz, Termo tech, Witkowski,Seko, Zębiec, Enka, Krzaczek, Pereko, Protech

No piękna wyliczanka. Jakżeż pomocna... Napisz teraz coś o każdym z wymienionych kotłów. Albo jeszcze lepiej - o każdym z modeli produkowanych przez te firmy które wymieniłeś. Wiesz - skoro się powiedziało A... takie podstawowe informacje - jakie moce, jaka konstrukcja wymiennika, jakie palniki, jakie mają najczęstsze bolączki, jakie sterowniki, jaki dmuchawy ( spręż i wydatek ), jak o czymś zapomniałem dodasz, prawda? Za to nie przyłożyłeś się do wyliczanki producentów napędów i wentylatorów. Jeszcze pogooglaj, postaraj się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No piękna wyliczanka. Jakżeż pomocna...

Świetnie, że doceniłeś!

 

Napisz teraz coś o każdym z wymienionych kotłów. Albo jeszcze lepiej - o każdym z modeli produkowanych przez te firmy które wymieniłeś.

Coś i jeszcze trochę jest na stronach producentów. Można też zajrzeć na Budmet, Malejka, Stalmark, Heitz, Rakoczy. Certyfikaty u szanujących się są, DTR'ki są, instrukcje są wszystko w działach do pobrania.

 

Wiesz - skoro się powiedziało A... takie podstawowe informacje - jakie moce, jaka konstrukcja wymiennika, jakie palniki, jakie mają najczęstsze bolączki, jaki dmuchawy ( spręż i wydatek ), jak o czymś zapomniałem dodasz, prawda?

Czego sobie jeszcze życzysz na święta?

 

jakie sterowniki,

ESTYMA,RECALART,TECH,PLUM, Jarecki ma subiektywny przegląd KLIK

 

Za to nie przyłożyłeś się do wyliczanki producentów napędów i wentylatorów. Jeszcze pogooglaj, postaraj się.

Dodaj coś od siebie a nie tylko tak zachęcasz i zachęcasz. Napisz, który napęd lepszy i dlaczego, który wentylator cichszy i mniej prądu żre. A nie tylko RBR, Skam i tak w koło macieju. To jest ranking kotłów na ekogroszek a nie portal sprzedażowy jedynych słusznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w odróżnieniu od Ciebie staram się pomagać w konkretnych przypadkach. Przejrzyj wątek - ten i o paliwie typu ekogroszek, może jeszcze kilka z prośbami o pomoc w tytule. Zapewne znajdziesz tam moje posty z jakimiś konkretnymi poradami dotyczącymi konkretnych problemów. Twoich sobie nie przypominam. Kolejny ginekolog amator? A co do kotłów - użytkuję Defro i Skama. Jakoś sobie nie przypominam żebym w jakikolwiek sposób nakłaniał kolegów z forum do zakupu tego czy innego kotła. Z użytkownikami i sprzedawcami RBR-a nawet kilka spięć mi się przydarzyło. Obawiam się że Twoje posty w tym wątku są zupełnie bez wartości. Nie wiesz nic o kotłach, sterownikach, palnikach i napędach. Nic poza tym co Ci się uda znaleźć w wyszukiwarkach internetowych. Nie możesz w żaden sposób - poza zapodaniem bezsensownej wyliczanki wygooglanych nazw firm - pomóc nikomu wybierającemu ani użytkującemu kocioł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani chybi coś cię boli. Idź może choinkę ubierz. Od "coś i nic" wolę liczby. Kotły wygoglane mówisz? Każdy z osobna czy wszystkie razem? TUTAJ kotły w liczbach w województwie śląskim.

 

P.S Dawaj tych producentów silników do wentylatorów i producentów samych wentylatorów, zrób porównanie (uwzględnij spręż i wydatek), opisz kształt wirnika, łopatek. Potem napisz jak jest cięte Twoje Defro czy Skam(możesz wszystkie opisać wszak na pewno siedzisz na produkcji każdego z producentów), nie zapomnij opisać w jaki sposób spawają, z jakiej stali(podaj stop konkretnie, grubość), podaj skalę produkcji w danej firmie. Powymieniaj producentów napędów skoro brakuje a nie jakieś subiektywne wynaturzenia ad personam nic nie wnoszące do tematu uskuteczniasz. Jak mierzysz to równą miarą. Do siebie jakąś inną przykładasz. Obawiam się, że Twoje (co najmniej dwa)posty w tym wątku są nic nie warte. Taki pingpong lubisz? A może bilard forumowy lepszy? Kieszenie są może 3. Sekom, Instalco i Ogniwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać tak bez kłótni i sporów kładą panowie nacisk na dobre dopasowanie kotła do powieszchni uzytkowej jest to zrozumiałe rozumiem ze wiaże sie z tym mniejsze spalanie i na pewno kocioł pracuje z lepszą sprawnoscia itp...Ale syn mi powiedzal ze latem nie bede musial wyłaczac kotła tylko bede grzal wode w bojerze 150l Prosze mi wytlumaczyc jak sie to ma do przewymiarowani przcie taka mockotla do bojlera to potęga jeden z panów napisal ze grzeje wode kotlem 38kw jak to moliwe ze nie zachodzi kondensacja i nie ma szkody dla komina pewnie ten temat byl poruszany ale jak tu przeczytac 1000ston
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problemem jest to, że nie można mieć w stopce napisane kim się jest. Jak ktoś się pyta o kociol o jakiś parametrach i załóżmy podam propozycje buderusa to nie wiadomo czy jestem użytkownikiem, sprzedawcą, serwisantem. Ostatnio podałem propozycje termeta a kolega się nastawił na buderusa, w buderusie podjade podpisać umowę i moge sprzedawać, w termecie już jestem instalatorem. w buderusie po montazu kotła, robie przeglądy gwarancyjne a w termecie musie je odstapić, więc polecałem cos mniej korzystnego dla siebie. myslę, że nie jest to traktowane tak jak posty kogoś kto sie zarejestrował żeby napisać cos w stylu... mam jakis super kociol, jest cudowny, możecie go kupić na stronie xyz. myśle że do póki pisze co uważam a nie tak żeby sprzedać to co mi się bardziej opłaca jest ok. niestety dla muratora ważniejsze jest zgarnięcie 4 tys. niz pozwolić napisać oficjalnie co się sprzedaje. jak dla jasności napisze że jestem instalatorem XYZ to pewnie dostane bana bo to bedzie reklama a tak na prawde podaje propozycje danej firmy bo akurat ją znam, nie pojade pół Polski żeby komus kocioł zakładać. jakby oficjalnie pisac kim sie jest to nikt by nie sugerował że się coś wciska udając kogos innego Edytowane przez BrodowskiG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać tak bez kłótni i sporów kładą panowie nacisk na dobre dopasowanie kotła do powieszchni uzytkowej jest to zrozumiałe rozumiem ze wiaże sie z tym mniejsze spalanie i na pewno kocioł pracuje z lepszą sprawnoscia itp...Ale syn mi powiedzal ze latem nie bede musial wyłaczac kotła tylko bede grzal wode w bojerze 150l Prosze mi wytlumaczyc jak sie to ma do przewymiarowani przcie taka mockotla do bojlera to potęga jeden z panów napisal ze grzeje wode kotlem 38kw jak to moliwe ze nie zachodzi kondensacja i nie ma szkody dla komina pewnie ten temat byl poruszany ale jak tu przeczytac 1000ston

 

Latem osiągam u siebie do 40% sprawności grzejąc samą CWU kotłem 18 kW, lecz gdybym nie zrobił przeróbek i miał fabryczny sterownik to pewnie około 25% bym osiągał - właśnie w tych% wychodzi przewymiarowanie.

 

Co do komina to kocioł latem pracuje z temp. spalin około 100*C co przy suchym węglu wystarcza, żeby nie było problemów z kominem, gdybym schodził z mocą bardziej i spaliny by miały mniej to kto wie czy by się kondensat wykroplił - sprawdzać tego nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę,że latem korzystniej palic w kotle. Zostawiając kocioł na 3m-ce możesz się spodziewać wewnątrz kotła kropelek wody i sporo powierzchownej korozji.

Odpowiednio prowadzony kociołek latem nie zrobi żadnych szkód.

Ważne, aby był palnik przyzwoity i palacz dociekliwy i cierpliwy, to wyciśnie więcej.

 

W każdym razie spodziewać się można:

2-3kg / 24h przy prysznicu, oszczędnym korzystaniu z wody i 2-3osobach, pomaga wykorzystanie stref czasowych na CWU - poziom dla zaawansowanych

3-5kg / 24h też głównie prysznic, normlane korzystanie, przy dobrym palniku, normlanym węglu, lepszym sterze całkiem realne także dla początkujących

5-7kg / 24h to już bez oszczędzania, często jak przebija cos na instalację.

 

Generalnie dopilnować wykonania instalacji, ma nie przebijać na c.o. jak chcemy latem grzać wodę.

 

Ważne, nie dobierać na lato mocnego groszku, polecałbym cos taniego, np. zwykłego Jareta 21-22MJ, tani, łatwy w spalaniu, w sam raz na lato, wczesna jesień i późna wiosnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zapytać tak bez kłótni i sporów kładą panowie nacisk na dobre dopasowanie kotła do powieszchni uzytkowej jest to zrozumiałe rozumiem ze wiaże sie z tym mniejsze spalanie i na pewno kocioł pracuje z lepszą sprawnoscia itp...Ale syn mi powiedzal ze latem nie bede musial wyłaczac kotła tylko bede grzal wode w bojerze 150l Prosze mi wytlumaczyc jak sie to ma do przewymiarowani przcie taka mockotla do bojlera to potęga jeden z panów napisal ze grzeje wode kotlem 38kw jak to moliwe ze nie zachodzi kondensacja i nie ma szkody dla komina pewnie ten temat byl poruszany ale jak tu przeczytac 1000ston

 

Pewnie chodzi mój kocioł bo moc się zgadza .

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOTŁÓW-NA-EKO-GROSZEK&p=6398757&viewfull=1#post6398757

Wątki te główne faktycznie są obszerne ale jest wyszukiwarka .

Można skrócić szukanie.

http://i.imgur.com/p3cdYOh.png

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie prosze mi odpowiedziec do jakiego momentu przewymiarowanie kotla ze sie tak wyraze jest nieszkodliwe na pewno jest tak ze nie da sie dobrac idealnie kotla musi byc jakas granica czyli jesli wezme np na 150m2 ocieplonego starego budownictwa piec o moc 20kw jest to ze sie tak wyraze w granicy normy czy juz mnie skresla wyczytalem ktorys z kolegów na forum ze przewymiarowanie o 4kw nie ma znaczenia wiem znajomy z kolega ktory posiada piec 30kw A POWIESZCHNIE GRZEWCZA 195M2 OCIEPLONA stweirdzil ze podstawą jest by opał byl SUCHY wtedy sprawuje lepiej sie piec o wiekszej mocy gdyz kondensacji nie ma a piec przy wiekszym wymienniku odbiera lepiej cieplo Jesli nie zanudzam chetnie wyslucham opini to dla mnie ważne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...