Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Malina321 Widzę uzytkowników Skama cała masa sie tu zgłosiła no chyba ze są jeszcze na świętach lub masz jakies wiadomosci na prywatnej poczcie

Malina321 pyta o Skama 17kW ,a co my poradzimy na to, że nam 12kW wystarczają. Poza tym większość użytkowników jak nie ma problemów to rzadko tu bywa. Ciekawe co to może oznaczać?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam wszystkich! Dogonił nas etap instalacji ogrzewania domu, stad prośba o radę, co, wg Was - specjalistów w temacie kotłów będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem:

Dom murowany z bet.-kom 24cm

ocieplony styropianem 15cm

okna PCV 2 i 3 szybowe

podłogówka na całości

Drabinki w łazienkach i pralni

Dom 160m pow. Użytkowej

+ garaz i kotłownia = 200m pow. całkowitej

Komin 20cm średnicy rondo plus shiedla

Paliwo: raczej ekogroszek + cwu

Z możliwością spalania drewna i węgla np dla podgrzania wody

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam wszystkich! Dogonił nas etap instalacji ogrzewania domu, stad prośba o radę, co, wg Was - specjalistów w temacie kotłów będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem:

Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania audytu energetycznego dla domu(nie świadectwa energetycznego).

Robi się to jeszcze przed budową ale patrząc czym chcesz grzać w nowym domu to się temu nie dziwie,że nie został wykonany.

Z audytu(OZC) dowiesz się ile dom będzie potrzebował energii na ogrzanie(zapotrzebowanie domu na ciepło) oraz jaką moc grzewczą musi posiadać urządzenie grzewcze,żeby móc dostarczyć tej energii(obciążenie cieplne domu).

Po tym,po wynikach audytu,znając ceny jednostki energii grzewczej z każdego medium grzewczego (kWh) sam wybierzesz już świadomie co będzie odpowiednie dla Twojego domu,bez polegania na kimkolwiek tutaj,bo co niektórzy mają niecne zamiary wobec takich nie doświadczonych i zielonych inwestorów ;)

 

Jeśli nie zależy Ci na optymalnym doborze źródła ciepła do domu to wybierz najładniejsze ;)

Wśród kotłów dla mnie najładniejsze są dalej r-eco i lazar :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie chodzi o to ze wymarzylem sobie węglowe ogrzewanie w nowym domu, ale bardziej o dostępne opcje i na ta chwile ta chyba jest najbardziej optymalna, rozsądna finansowo, narazie nie powinien byc to kłopot dołożyć co 2 dni worek czy 2 ekogroszku...

Pompa gruntowa - zbyt droga instalacja

Pompa powietrza - nie da rady zima

Pelet i inne tego typu paliwa - nie wchodzą w grę przy ekogroszku

Gazu nie mam

Miejskiego ogrzewania nie mam

...ale czekam na miejskie, moze za 2 lub 3 lata uda sie nam podłączyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich! Dogonił nas etap instalacji ogrzewania domu, stad prośba o radę, co, wg Was - specjalistów w temacie kotłów będzie dla nas najlepszym rozwiązaniem:

Dom murowany z bet.-kom 24cm

ocieplony styropianem 15cm

okna PCV 2 i 3 szybowe

podłogówka na całości

Drabinki w łazienkach i pralni

Dom 160m pow. Użytkowej

+ garaz i kotłownia = 200m pow. całkowitej

Komin 20cm średnicy rondo plus shiedla

Paliwo: raczej ekogroszek + cwu

Z możliwością spalania drewna i węgla np dla podgrzania wody

 

Pozdrawiam

 

A jesteś górnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym rozwiązaniem będzie zlecenie wykonania audytu energetycznego dla domu(nie świadectwa energetycznego).

:)

rozumiem ze to jest niekiedy potrzebne , ale nie piszcie jak by to było idź do sklepu i tam ci raz dwa powiedza

Dzwoniłem z ciekawości i tak cena ok 800-1000zl ale Panie nie tak szybko bo mam dużo roboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Pompa powietrza - nie da rady zima

Mylisz się,u mnie już drugi sezon śmiga,u innych na forum już kilka sezonów śmigają powietrzne.

Gazu nie mam

Się ciesz ;)

I znowu wychodzi brak świadomości,ja mam gaz przy działce ale wybrałem w pierwszej wersji prąd,bo tańszy był dla mnie niż gaz ziemny.

Dzisiaj 1kWh z prądu w II taryfie to koszt 0,18zł w Duonie a z gazu ziemnego 0,22-0,25zł.Co jest tańsze ?

Zdziwiony ? ;)

 

rozumiem ze to jest niekiedy potrzebne , ale nie piszcie jak by to było idź do sklepu i tam ci raz dwa powiedza

Dzwoniłem z ciekawości i tak cena ok 800-1000zl ale Panie nie tak szybko bo mam dużo roboty

U nas u pierwszego lepszego audytora to koszt 500zł,na forum jest kilku,którzy robią to profesjonalnie za znacznie mniej.

Samemu jak się czlowiek uprze też zrobi.Do tego nie trzeba pieczątki a chęci i kilka dni nauki i się taki audyt wykona.

Profesjonalni robią to na wersji pro:

http://pl.sankom.net/do-pobrania/programy-demonstracyjne

Dla przeciętnego użytkownika wystarczy wersja demo.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Rozmawiałem dziś z Viessmanem i twierdza ze pompy powietrza raczej z innym źródłem - sama byc moze model 300a (o ile dobrze kojarzę) ale odcinają sie przy -15oC

Widocznie viesiek to badziew albo takich mają specjalistów ;)

Najniżej miałem -18st.Ci nic się nie odcięło i pracowała tylko 8h na dobę bo tyle stykło,bez żadnych grzałek czy wspomagaczy.

U innych było jeszcze niżej i co ? I grzały bez zająknięcia.

Poniżej masz temat powietrznych:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page382

Tam się pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jezeli napisze ze mam mechaniczna to znowu zablysniesz?!

To Ty zabłysnąłeś brnąc w węgiel,masz jeden komin możesz się bawić i coś tam spalać podłączyć nawet kominek albo śmieciucha,dni z temperaturami poniżej -15 jest niewiele zimą jak się boisz samego prądu( grzałek w pompie PW ) to możesz przepalić drewnem, węglem itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie chce tez inwestować w coś drogiego, czekam na ogrzewanie miejskie, to kwestia 2, moze 3 lat...

A orientowałeś się jak to wyjdzie cenowo ,koło mnie przechodzi rura ciepłownicza ,chciałem na ciepłomierz pobierać, jak mi wyliczyli to oddechu nie mogłem złapać,a od m2 to w ogóle kosmos był .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie chce tez inwestować w coś drogiego, czekam na ogrzewanie miejskie, to kwestia 2, moze 3 lat...

dowiedz się ile ludzie płacą i jakie powierzchnie grzeją z tej rury i policz ile Ciebie to wyniesie i czemu tak drogo

jak pisze animuss- to wygodne grzanie ale drogie i to bardzo. dowiedz się też czy Cię opomiarują czy policzą Ci z m2 bo to też nie jest bez znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...to fakt, zależy jak podejdą do tematu za 2lata. W tej chwili opłata przylaczeniowa - chyba coś ponad 200zl za każdy metr cieplociagu... Rachunki za zużyta energię... (kJ)

Jak byś miał OZC to byś wiedział czego potrzebujesz i od tego musisz zacząć ,

najważniejsze jest ile za ten jeden GJ trzeba płacić im.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...