Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Minertu też robię to bo muszę ale to nie nasza wina ,tak na razie musi być ,ale maskę 3M polecam każdemu te białe papierowe jednorazówki to lipa ,ta guma dobrze przylega do twarzy i można założyć pochłaniacze nie tylko przeciw pyłowe ale i węglowe dymu nie poczujesz.

Na co dzień mam z nimi do czynienia bo je w pracy zakładam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam worki materiałowe i ekogroszek jest suchy bardzo suchy ,jakbym wsypał jeden worek to można uciec i tego nie wdychać ale 5 sztuk zabiera sporo czasu ,zwłaszcza te na końcu trzeba przemieścić bardziej do tyłu żeby 5 worów się zmieściło.

 

Ja wsypuje tak jak zbigmaz01 tylko z racji że mam w workach foliowych to nie muszę po każdym wsypaniu zamykać klapy i załadunek 5 worków nie trwa nawet 5 minut. To takie porównanie jakbym zalewał kubek wodą z wysokości metra, zawsze coś się rozleje niż przystawił czajnik do kubka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K popraw mnie jezeli się mylę.... czy to nie TY pisałeś że masz dodatkowy deputat z elektrowni?? i iles darmowych kwh?? Następna sprawa ciepło ma być dostępne wtedy kiedy ja chcę (jest zimno) a nie wtedy kiedy mam tani prąd!!! czyli co, latem myjesz się wtedy aż ci się woda w kałuży nagrzeje??

Wystarczy tani wąż z OBI i kostka brukowa.Nawet tanio wychodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej syfu wciągam za pół dnia z tego co wyjaram niż z takiego zasypu co kilka dni :)

Węgiel też w foliowych z dziurwami :)

W jutowych za fest wysycha i później zadyma jak się wsypuje, o luzie nie wspomnę.

Ja sobie sam workuje i nie widzę problemu.Wstawiam do kotłowni gdzie co zasyp w workach przeschnie i gotowe.Choć ostatnio z braku czasu walę prosto do zbiornika , dosuszanie swoje robi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
artur dolę ci odpala czy jak ??;)

Z czego ?

Nie rozumiesz,że po kilku latach bycia z syfem,ktoś chce polepszyć i uważa bezobsługowe ogrzewanie za znacznie lepsze ?

 

 

Następna sprawa ciepło ma być dostępne wtedy kiedy ja chcę (jest zimno) a nie wtedy kiedy mam tani prąd!!! czyli co, latem myjesz się wtedy aż ci się woda w kałuży nagrzeje??

Gdzie poniżej widzisz zimno ??

Po kilku dniach z G12W spostrzeżenia mam takie:

-od 22-23 grzeje cwu

-od 23.10-6 grzeje c.o

-od 13-15 grzeje cwu i c.o z priorytetem cwu.

O godz. 6.00 temp.w salonie 23,2 w sypialni 22,8 po przyjściu do domu ok.17 temp.w salonie 22,8 w sypialni 22,2 o godz 22 temp.w salonie 23,1 w sypialni 22,4.

Temp zasilania ustawiona na max.36st C.

Wentylacja śmiga cały czas na 4 biegu z 7.

Dobowe zużycie w takim przypadku przy temp. 0-2st.C to ok.15kWh w tym 3,5kWh na cwu,ogrzewanie nocne 7-9kWh.

Ok.godz.19-20 czuć wyraźnie że ogrzewanie nie chodzi.

 

Za kilka dni zmniejsze krzywą bo zona sapie że za gorąco i będzie max.35st.C.

 

Ciekawostka to spadek temperatury w domu,po kilku h nie grzania...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K popraw mnie jezeli się mylę.... czy to nie TY pisałeś że masz dodatkowy deputat z elektrowni?? i iles darmowych kwh?? Następna sprawa ciepło ma być dostępne wtedy kiedy ja chcę (jest zimno) a nie wtedy kiedy mam tani prąd!!! czyli co, latem myjesz się wtedy aż ci się woda w kałuży nagrzeje??

 

MYSLISZ SIE - nie mam nic wspolnego z elektrownia i ta branza , nie sprzedaje zadnych produktow elektrycznych ani budowlanych

wiec tymbardziej nie mam zadnych z tego tytulu kwh za darmo

 

cieplo mam wtedy kiedy ja chce - mam akumulacyjna plyne ktora bez problemu pozwala mi grzac dom tylko w tanim pradzie - bez ogrzewania moj dom traci ok 1*C na 24h

a wody nigdy cieplej mi nie brakuje - nie widze tez problemu w tym by grzac ja w drogim pradzie gdyby taka zaszla potrzeba - ale przed zkupem wszystko dobrze przeliczylem i 140l grzane do 55-65*C starcza mojej rodzinie w zupelnosci

 

boiler elektryczny dziala niezaleznie od NCO - musisz wiele sie jeszcze nauczyc - dowiedziec ....

 

 

Wystarczy tani wąż z OBI i kostka brukowa.Nawet tanio

wychodzi :)

 

calu rok na CWU wydaje 2200 kWh *18,5gr = 407 zl

a to wszytsko dzieki boilerowi za ok 600 lub 800 zl - nie pamietam teraz ile za niego dalem 3 lata temu

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

animuss - a co Ty sie nagle tak nawróciłeś na PC??? artur dolę ci odpala czy jak ??;)

Pompy ciepła coraz bardziej mnie interesują ,nastąpił postęp zwłaszcza w pompach PW, do niedawna pompa ciepła przestawała działać poniżej -5*C, ale wprowadzenie nowych rozwiązań innych sprężarek rozwiązało ten problem. Uzyskanie tak dobrego wyniku, porównywalnego z gruntowymi pompami ciepła, możliwe jest dzięki nowoczesnej konstrukcji itd....

Nie chcę tu się rozpisywać poczytaj tu i tam a sam zmiękniesz.

Gdybym miał wentylację mechaniczną z odzyskiem to już bym coś kombinował ,ale dom budowałem w XX wieku jak zakładałem styropian to się w głowy pukali sąsiedzi ,teraz tych bez styropianu jest mniej od tych z izolacją .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K dlatego napisałem żebyś mnie poprawił bo nie pamietałem dokładnie....a wiem że była o tym mowa na wątkach elektrycznych..Poza tym ja sie nie muszę kolego szanowny uczyć...raczej TY, u mnie delta temp wynosi 0,1 st!! i to ciepło jest dokładnie wtedy kiedy ja chcę, niezaleznie od godzin a nie, czekanie aż elektrownia zapoda tani prąd ,mógłbyś poza tym dopisać koledze że twój dom jest pasywny a co za tym idzie wyłożyłeś więcej kasy na jego docieplenie i np reku, nastepna sprawa piszesz że cwu chodzi niezależnie od taryf noc/dzień a liczysz TYLKO taryfę nocną! czy to nie jest manipulacja? dla ciebie 140l starcza na cały dzień -dla mnie na 2 wanny ( a codzienie na wieczór idzie 3 wanny) cóż, każdemu wg potrzeb....moj domek jest podobny do twojego ale zapotrzebowania mamy różne ja potrzebuje ok 18000kwh rocznie Ty mniej Ty masz elektrykę ja gaz..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czego ?

Nie rozumiesz,że po kilku latach bycia z syfem,ktoś chce polepszyć i uważa bezobsługowe ogrzewanie za znacznie lepsze ?

.

 

Rozumiem bardzo dobrze !! ale nie w twoim wykonaniu !! dla mnie dalej jesteś małym krętaczem, i spamerem który forum wykorzystuje dla swoich własnych celów (czytac sprzedaży PC)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...