Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ciekawa ,ma duże pochłaniacze, dobrze się oddycha w niej na początku .

Na początku tak ale po 2h jest coraz gorzej.Jak wilgoci z różnicy temperatur dostanie to już jest pozamiatane. Stety tego uniknąć się nie da bo z 20 deg wchodzimy do ok 38 deg a tam wilgotność jest b.duża.

Ale dość pisania nie na temat bo maska to nie kocioł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Rozumiem bardzo dobrze !! ale nie w twoim wykonaniu !! dla mnie dalej jesteś małym krętaczem, i spamerem który forum wykorzystuje dla swoich własnych celów (czytac sprzedaży PC)

Krętaczem jesteś Ty bo nie wiem w jakim celu udzielasz się na forum budowlanym skoro nawet nie budowałeś i nie masz do zaoferowania nic innym,nowym inwestorom,budującym domy.

U mnie masz wszystko,od A do Z:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=4776212&viewfull=1#post4776212

 

Pochwalisz się swoim dziennikiem budowy ?

Jak budowałeś ? Z czego ? Koszt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R&K dlatego napisałem żebyś mnie poprawił bo nie pamietałem dokładnie....a wiem że była o tym mowa na wątkach elektrycznych..Poza tym ja sie nie muszę kolego szanowny uczyć...raczej TY, u mnie delta temp wynosi 0,1 st!! i to ciepło jest dokładnie wtedy kiedy ja chcę, niezaleznie od godzin a nie, czekanie aż elektrownia zapoda tani prąd ,mógłbyś poza tym dopisać koledze że twój dom jest pasywny a co za tym idzie wyłożyłeś więcej kasy na jego docieplenie i np reku, nastepna sprawa piszesz że cwu chodzi niezależnie od taryf noc/dzień a liczysz TYLKO taryfę nocną! czy to nie jest manipulacja? dla ciebie 140l starcza na cały dzień -dla mnie na 2 wanny ( a codzienie na wieczór idzie 3 wanny) cóż, każdemu wg potrzeb....moj domek jest podobny do twojego ale zapotrzebowania mamy różne ja potrzebuje ok 18000kwh rocznie Ty mniej Ty masz elektrykę ja gaz..

 

1. sterowniki mam z histereza 0,25*C a moglbym miec w tej samej cenie z histereza 0,1*C - tu popelnilem blad i to wszedzie mowie - wiec to nie argument

2. 1*C spada mi temperatura w domu gdy nie chodzi ogrzewanie przez 24h - ile w Twoim domu spadnie? 3-5-8 *C?

3. grzeje dom od 13-15 , 22-23 oraz 4-6 rano - to w zupelnosci wystarcza by zachowac pelny komfort w domu i uniknac spadkow wiekszych niz 0,25 do max 0,5 *C w zaleznosci od pomieszcznia i pory dnia

4. moj dom nie jest pasywny - moje realne zapotrzebowanie to 23kWh na 1m2 powierzchni grzewczej - ale mam skosy wiec powierzchnia grzewcza jest wieksza niz powierzchnia uzytkowa ktora sie liczy chyba dla wysokosci 1,2 + wiec realnie to dom ok 3l = 30kwh/1m2 a dom JKJ wg pierwotnych wyliczen mial byc ok 80-90kWh/1m2

5. wentylacja mechaniczna to koszt rownorzedny z WG - w moim projekcie bylo 4 kominy wentylacyjne i 2 spalinowe - nie mam ani jednego - zaoszczedzone pieniadze (w tym obrobki blacharskie/ dekarskie) wydalem nw WM z requ

6. grubsza izolacja kosztowala mnie ok 10 tys wiecej niz dla domu ocieplonego o polowe slabiej (* tu nie licze XPS pod plyta, mozna plyte budowac na EPS 200 lub dom na lawach i dac na podlote EPS 80 grafitowy znacznie tanszy a efekt porownywalny do mojego!!!)

7. CWU grzeje tylko w taniej taryfie - to kosztuje mnie rocznie 407 zl - gdyby jednak braklo nie widze problemu dolozyc 100 zl i dogrzewac go w drogim pradzie - jak narazie nie ma takiej potrzeby - ja i 2 dzieki codziennie prysznic ,a zona albo prysznic albo wanna - dlatego sparcza - wyboj nalezy uzaleznic od preferencji rodziny, poszczegolnych czlonkow rodz i ich preferencji

 

i 8 na koniec - juz za 5 lat takie budowanie jak u mnie bedzie niemal standardem - bo zaostrzaja sie normy - zacznijscie przydotowywac sie do tego bo czas na zmiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Ciekawostka to spadek temperatury w domu,po kilku h nie grzania...

Aja tam widzę 2 inne ciekawostki. Pierwsza - że koło 19 " czuć wyraźnie że ogrzewanie nie chodzi ". I druga - że " żona sapie że za gorąco " - to jak rozumiem nocą kiedy ogrzewanie chodzi. No to ja w dupie mam taki komfort. Ja na noc przed snem wietrzę i skręcam grzanie w sypialni - żeby z gorąca nie sapać. A o 19 to czuję wyraźnie że ogrzewanie chodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. moj dom nie jest pasywny - moje realne zapotrzebowanie to 23kWh na 1m2 powierzchni grzewczej - ale mam skosy wiec powierzchnia grzewcza jest wieksza niz powierzchnia uzytkowa ktora sie liczy chyba dla wysokosci 1,2 + wiec realnie to dom ok 3l = 30kwh/1m2 a dom JKJ wg pierwotnych wyliczen mial byc ok 80-90kWh/1m2

 

Wiec nie stawiaj tych 2 domów koło siebie bo to 2 różne światy! za 5 lat....dużo sie może wydarzyć np inwestycja oddana to raczej mogą mi .... wiesz co ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Aja tam widzę 2 inne ciekawostki. Pierwsza - że koło 19 " czuć wyraźnie że ogrzewanie nie chodzi ". I druga - że " żona sapie że za gorąco " - to jak rozumiem nocą kiedy ogrzewanie chodzi. No to ja w dupie mam taki komfort. Ja na noc przed snem wietrzę i skręcam grzanie w sypialni - żeby z gorąca nie sapać. A o 19 to czuję wyraźnie że ogrzewanie chodzi.

Tak,przy 23st.C o 19.00 czuć,że ogrzewanie nie chodzi,nie ma promieniowania cieplnego pomimo odpowiedniej temp.w domu.

A żona sapała,że 23st.C w salonie to za gorąco,w sypialni jest ok,bo pętle skręcone.

23st.C na wys.1m w każdym miejscu w salonie na tej wysokości.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie będę ściemniał, ani ochów achów robił,mam nadzieję że dożyję.

 

Powiem Ci szczerze że w Twojej strefie klimatyczej cięzko widzę PC ale zobaczymy... widzę po wymianie kotła z eko na gaz, gdzie z ogrzewanie w temp do ok 0 było porównywalne do kotła na eko albo lekko na +(wysoka sprawnośc kotła na gaz-kondensat) ale poniżej 0 tendencja zaczyna sie odwacać i to co kocioł oszczędził, spali z nawiązką w mrozy, wiec raczej zapłace wiecej za sezon jak za eko ,wszystko zależy od tego ile tych mrozów bedzie,a ja mieszkam w najcieplejszej strefie... i mam w mieszkaniu 22,5-23 st :)

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci szczerze że w Twojej strefie klimatyczej cięzko widzę PC ale zobaczymy... widzę po wymianie kotła z eko na gaz, gdzie z ogrzewanie w temp do ok 0 było porównywalne do kotła na eko albo lekko na +(wysoka sprawnośc kotła na gaz-kondensat) ale poniżej 0 tendencja zaczyna sie odwacać i to co kocioł oszczędził, spali z nawiązką w mrozy, wiec raczej zapłace wiecej za sezon jak za eko ,wszystko zależy od tego ile tych mrozów bedzie,a ja mieszkam w najcieplejszej strefie... ale ja mam w mieszkaniu 22,5-23 st :)

Faktycznie mieszkam w zimnej strefie Polski ale okres grzewczy jest długi i dużo dni z temperaturami dodatnimi,Masz kondensat gazowy to parę stówek więcej wyszarpnie od węgla ale tragedii nie będzie.

Jak masz WM z R+OP to na gazie można jechać śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

calu rok na CWU wydaje 2200 kWh *18,5gr = 407 zl

a to wszytsko dzieki boilerowi za ok 600 lub 800 zl - nie pamietam teraz ile za niego dalem 3 lata temu

 

Niezłe bzdury piszesz ...

 

 

Sam grzeję wodę bojlerem poza sezonem w tylko II taryfie a bojler ma 80L i naprawdę jestem baaardzo oszczędny i za prąd za bojler płacę około 40zł , za bojler 80L który jest ustawiony na 4 godziny grzania dziennie.

Oczywiściwe uwzgledniam cenę za prąd końcową.

 

A Ty bojler duuuuużo większy i za rok grzania 400zł ...

 

Takie bzdury to możesz dzieciom gadać ...

Edytowane przez kaszpir007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Niezłe bzdury piszesz ...

 

 

Sam grzeję wodę bojlerem poza sezonem w tylko II taryfie a bojler ma 80L i naprawdę jestem baaardzo oszczędny i za prąd za bojler płacę około 40zł , za bojler 80L który jest ustawiony na 4 godziny grzania dziennie.

Oczywiściwe uwzgledniam cenę za prąd końcową.

 

A Ty bojler duuuuużo większy i za rok grzania 400zł ...

 

Takie bzdury to możesz dzieciom gadać ...

Czyli zużycie energii na cwu masz az nie mozliwie niskie jak na rodzinę bo skoro licząc grzanie za 40zl miesiecznie w II taryfie wychodzi ok.1400kWh rocznie co oznacza,że prawie się nie myjesz,zresztą R@K też ma niskie zużycie jak na 4 osoby ale i tak zużywa więcej od ciebie.

U mnie cwu to ok.3500-4000kWh na 3 osoby rocznie i zużycie zwu 12-13m3 miesiecznie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec nie stawiaj tych 2 domów koło siebie bo to 2 różne światy! za 5 lat....dużo sie może wydarzyć np inwestycja oddana to raczej mogą mi .... wiesz co ;)

 

przeciez nie porownuje do Twojego domu , rozmawiamy o JKJ, moim zdaniem warto by zszedl do ok 50-60 kwh/1m2 to tylko albo az 2x wiecej jak u mnie

80-90 jest wg mnie nie do przyjecia

 

Niezłe bzdury piszesz ...

 

 

Sam grzeję wodę bojlerem poza sezonem w tylko II taryfie a bojler ma 80L i naprawdę jestem baaardzo oszczędny i za prąd za bojler płacę około 40zł , za bojler 80L który jest ustawiony na 4 godziny grzania dziennie.

Oczywiściwe uwzgledniam cenę za prąd końcową.

 

A Ty bojler duuuuużo większy i za rok grzania 400zł ...

 

Takie bzdury to możesz dzieciom gadać ...

 

jakie bzdury!?!?!? to twarde dane! i to nie z 1-2 dni czy 1-2 tygodni tylko z 2 lat

po pierwszym roku publikowalem dane w swoim DB we wpisie #2536 >>>

ok 2 000 kwh poszlo mi na CWU - wtedy w PGE kosztowalo mnie to 645 zl / rok - czyli niecale 55 zl miesiecznie

 

obecnie po zmienie sprzedawcy pradu cena 1 kWh spadła mi z 32 gr w 1 roku , poprzez 28,5 gr przed zmiena sprzedawcy do obecnych 18,5 gr u nowego sprzedawcy >>>>

 

tak wiec nie zarzucaj mi że pisze bzdury

2200 kwh - tyle zuzywam rocznie do podgrzewanie 140l boilera do 55/65*C (gdy mam najazd gosci lub wiem ze bede wiecej potrzebowal podnosze temperature / na codzien mam 55*C)

cena 1 kWh - 18,5gr

2200 * 18,5 gr = 407 zł

 

jakies jeszcze ale? pytania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zużycie energii na cwu masz az nie mozliwie niskie jak na rodzinę bo skoro licząc grzanie za 40zl miesiecznie w II taryfie wychodzi ok.1400kWh rocznie co oznacza,że prawie się nie myjesz,zresztą R@K też ma niskie zużycie jak na 4 osoby ale i tak zużywa więcej od ciebie.

U mnie cwu to ok.3500-4000kWh na 3 osoby rocznie i zużycie zwu 12-13m3 miesiecznie.

 

bo u mnie glownie prysznic , żona wanne eksploatuje sporadycznie

a panel prysznicowy wg mnie mam b. oszczedny z deszczownica - silikonowe koncowki powoduja ze podczas jednego prysznica zuzywamy bardzo malo wody - nie mam podlicznikow do mierzenia ile idzie cieplej wody z boilera a ile zimnej z sieci - ale dane z podlicznika energii sa jednoznaczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,przy 23st.C o 19.00 czuć,że ogrzewanie nie chodzi,nie ma promieniowania cieplnego pomimo odpowiedniej temp.w domu.

A żona sapała,że 23st.C w salonie to za gorąco,w sypialni jest ok,bo pętle skręcone.

23st.C na wys.1m w każdym miejscu w salonie na tej wysokości.

Cokolwiek byś teraz jeszcze nie namotał i jakkolwiek byś nie próbował odwracać kota ogonem - Twój post jest jasny. Nie grzejesz kiedy masz dyskomfort spowodowany brakiem ogrzewania i grzejesz kiedy masz dyskomfort spowodowany działaniem ogrzewania. Taki komfort to miałem kiedy paliłem w śmieciuchu za 2 klocki. Grzało się chociaż już było za ciepło i nie grzało się chociaż już czuć było brak komfortu ( jak nocą wygasło ). Masz dokładnie to samo z pompą za 25 klocków. W dupie mam taki komfort. Edytowane przez kobra64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cena 1 kWh - 18,5gr

2200 * 18,5 gr = 407 zł

 

jakies jeszcze ale? pytania?

 

Tak bo podajesz bzdury ...

 

To co podajesz to nie całe koszty i kwoty jakie płacisz.

Masz umowę w Duonie i tam płacisz a prąd i za opłatę handlowąa drugą umowę masz z inną firmą na przesył i tam płącisz też abonament , opłatę za przesył i jak podliczysz wszystkie kwoty to koszt łączny jest ziupełnie inny ...

Patrzyłem na te oferty w Duonie i z roku na rok więcej sie zaczyna płacić a sama "opłata handlowa" wynosi później ponad 12zł za miesiąc

 

Ja płacę za prąd w II taryfie 0,2 zł netto , ale do tego dochodzi przesył i itd ...

 

TY bzdury piszesz

podalem Ci link do wpisu z innego wątku gdzie wszystko masz wyliczone - podane jak krowie przy rowie

a TY jak niewierny Tomasz .... dalej twierdzisz ze bzdury pisze , ze klamie a tak wogole to pewnie nie 2200 tylko 8800zuzywam i zdiecia licznikow to w photoshopie podrabiam....

 

zobacz ten wpis na FM w dziale dla ogrzewajacych elektrycznoscia >>>

PGE dystrybucja

dzienna 0,2558

nocna 0,0408

 

DUON (sprzedaż)

odpowiednio

36gr i 11gr

 

razem netto

dzienna 61,58 gr

nocna 15,08 gr

 

brutto 75,74 i 18,55

 

co jeszcze nie rozumiesz???????????

w co jeszcze nie wierzysz???????????

 

Edit: widze ze juz posta wykasowales..... ladnie .....

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...