Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

prawda jest taka ze ogrzewanie pradem w taniej taryfie jest bardzo tanie i bezobslugowe

do tego nalezy jeszcze dodac ze przy dobach bardzo dobrze zaizolowanych jest tanie w kontekscie inwestycji w uklad grzewczy oraz brak dedykowanego miejsca na tzw kotlownie lub ograniczenie jej powierzchni nawet do 1,5m2

 

pelna kotlownia z pwiecem na wszystko wszystkimi ukladami pompkami , rurkami kominami to koszt 30-40 tys zl

w takich pieniadzach dla domow pow 200m2 szedlbym w ciemno w PC

 

ten watek jest juz od dawna zasmiecony i nie ma nic wspolnego z rankngiem kotlow - traktujecie go jako istne eldorado do naciagania klientow na Wasze kotly - te ktore na codzien sprzedajecie

 

tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Cokolwiek byś teraz jeszcze nie namotał i jakkolwiek byś nie próbował odwracać kota ogonem - Twój post jest jasny. Nie grzejesz kiedy masz dyskomfort spowodowany brakiem ogrzewania i grzejesz kiedy masz dyskomfort spowodowany działaniem ogrzewania. Taki komfort to miałem kiedy paliłem w śmieciuchu za 2 klocki. Grzało się chociaż już było za ciepło i nie grzało się chociaż już czuć było brak komfortu ( jak nocą wygasło ). Masz dokładnie to samo z pompą za 25 klocków. W dupie mam taki komfort.

Widać,że nie czaisz bazy. Temp w domu nie spada pon.22,5st.C bo o to dba sterownik czyli temp . cała dobę w całym domu znajduje się w przedziale 22,5-23st.C takze naprawdę nie komfortowo... aczkolwiek do utrzymania tej temp.wystarczy grzanie w czasie 10h na dobę w tym 2h są zarezerwowane dla cwu.

To nie jest stary durszlak gdzie wahania temp.to kilka st.C na dobę.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać,że nie czaisz bazy. Temp w domu nie spada pon.22,5st.C bo o to dba sterownik czyli temp . cała dobę w całym domu znajduje się w przedziale 22,5-23st.C takze naprawdę nie komfortowo... aczkolwiek do utrzymania tej temp.wystarczy grzanie w czasie 10h na dobę w tym 2h są zarezerwowane dla cwu.

To nie jest stary durszlak gdzie wahania temp.to kilka st.C na dobę.

Wiedziałem że będziesz motał i się wił. Jak to wielonickowy Arturo 72 WI Wskazówka Bis arczi 721. Jednak napisałeś wyraźnie - o 19 czuje się że nie działa ogrzewanie. Czyli - dyskomfort. W nocy żona sapie że za gorąco. Czyli - dyskomfort. Jak przy ogrzewaniu śmieciuchem. Taki sam dyskomfort. To po co Ci ta cała super izolacja, podłogówka i pompa? W kozie byś napalił w szałasie ustawionej i odczucia miałbyś podobne - tyle że może o innych porach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam ten offtop pompiarzy i z kontekstu ich wypowiedzi można by błędnie wywnioskować że grzanie prądem jest tańsze niż węglem. Jednocześnie wszyscy podkreślają że przy prądzie dom musi być bardzo dobrze zaizolowany.

Skoro grzanie prądem jest tańsze to przy źle zaizolowanym domu (lub wcale co jest jeszcze dość powszechne) zysk powinien być jeszcze większy.

 

Wiadomo że kotłownia węglowa nie jest czysta. Jednak nie popadajmy w skrajności. Raz czytam że ktoś chodzi do kotłowni w białych skarpetkach. Innym razem że w masce przeciwpyłowej zabezpieczony lepiej niż górnik na przodku.

 

Jedna pompa PW przeżyje dwa kotły z podajnikiem,dodaj sobie jeszcze te ileś zł rocznie zaoszczędzone na paliwie przez 20 lat .Jak się wydaje kasę na raty po trochu to nie widać ile człowiek ma kasy i jakimi sumami obraca.:D

Masz jakieś konkretne dane potwierdzające długowieczność pomp ciepła? Z ogrzewaniem pompami nie mam doświadczenia, ale w firmie w której pracuję mamy wiele klimatyzatorów i widzę że są stale serwisowane. O ile wymiana filtrów czy uzupełnianie freonu jest jeszcze do przełknięcia to już wymiana sprężarki wiąże się ze sporym wydatkiem.

 

Z drugiej strony wielokrotnie podawałem już przykład mojego starego kotła zasypowego dolnego spalania który przepracował prawie 30 lat i dalej miał ochotę. Wiem że to skrajny przypadek i po nowym kotle nie spodziewam się aż takiej długowieczności, ale nie rozumiem skąd twierdzenie o większej żywotności pomp.

Dodatkowo kocioł w dużym stopniu sam mogę sobie serwisować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Tak czytam i czytam ten offtop pompiarzy i z kontekstu ich wypowiedzi można by błędnie wywnioskować że grzanie prądem jest tańsze niż węglem. Jednocześnie wszyscy podkreślają że przy prądzie dom musi być bardzo dobrze zaizolowany.

Skoro grzanie prądem jest tańsze to przy źle zaizolowanym domu (lub wcale co jest jeszcze dość powszechne) zysk powinien być jeszcze większy.

A może to dlatego,że ekogroszek drożeje a prąd tanieje ?

Dwa lata temu u mnie 1kWh kosztowała 0,33zl dzisiaj u tego samego sprzedawcy 0,29zl a na rynku jest Duon gdzie 1kWh kosztuje dzisiaj nie całe 0,19zl.

A 1kWh z ekogroszka to 0,15-0,16zl,jarecki to liczył.

Koszt inwestycji w system grzewczy na prąd jest zacznie tańszy niż w paliwo stałe a co za tym idzie tańsza kWh z ekogroszka nie zrekompensuje nam znacznie droższej inwestycji w niego.

Oczywiście mówimy o etapie przed budową.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo72 czy Ty jesteś myślący inaczej? Według Ciebie 0,19zł jest mniejsze niż 0,15-0,16zł. W dobrych kotłach zamiast ekogroszku można spalać znaczne tańszy miał. Brałeś to pod uwagę? Czy do ceny kilowatogodziny dodałeś wszystkie dodatkowe opłaty jakie zakład energetyczny sobie dolicza?

Dlaczego do starych domów nie próbujecie wciskać pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo72 czy Ty jesteś myślący inaczej? Według Ciebie 0,19zł jest mniejsze niż 0,15-0,16zł. W dobrych kotłach zamiast ekogroszku można spalać znaczne tańszy miał. Brałeś to pod uwagę? Czy do ceny kilowatogodziny dodałeś wszystkie dodatkowe opłaty jakie zakład energetyczny sobie dolicza?

Dlaczego do starych domów nie próbujecie wciskać pomp?

R@K parę postów wyżej napisał i pokazał,że 0,18zl/kWh jest to ostateczna cena brutto za kWh.

Koszt w system grzewczy na prąd to tylko kocioł za 2,5tys.zl a system na ekogroszek składa się z kotła,kkomina,kotłowni,jaki będzie tego koszt ?

Czy tańsza energia o 0,04zl z rekompensuje nam o wielevwiekszy wydatek na ekogroszek ? Nie sądzę.

 

Ja nic nikomu nie wciskam,jedynie wyjaśniam i otwieram oczy bo niektórzy mają zamknięte na to co się dzieje w świecie.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Patrz Pan, a głupie ludziska tyle kasy walą za pompy ciepła i inne fanaberie ;)

No patrz Pan,widocznie używają kalkulatora i wiedzą doskonale i dokładnie ile ich dom zuzyje energii na ogrzewanie i cwu i wiedzą o ile zmniejszy im się zużycie energii.

A jak u ciebie ze zużyciem kWh ? Nie ton tylko właśnie kWh ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w domu jaki chce postawic JKJ zuzycie ok 18 000 kWh

wg wykresu jaki jest w linku

http://cieplowlasciwie.pl/wynik/i3s

i po zmienie ceny pradu z 40 groszy na 18,5 gr (klikasz pod wykresem i zmieniasz)

roznica przy elektrycznosci wzgledem ekogroszku to 400 zl

gdzie przy czystym pradzie nic nie trzeba robic (mowie tu o kablach elektrycznych) a przy kospelu raz do roku ewentualny przeglad pieca by nie stracic grawancji

a przy ekogroszku, miale itp potrzebujesz przedewszystkim kotlowni - miejsca do zmagazynowania paliwa na conajmniej 2-4 tygodni a najlepiej na cala zime , czym wiecej kupujesz tym ewentualnie masz lepsza cene , musisz wybudowac komin ktory trzeba czyscic, konserowac itp, i do tego masz piec - przeglady chyba tez kosztuja - nie wiem - nie znam sie - Wy sprzedajecie tu Panowie piecie, kociolki itp wypowiedzcie sie bez sciemniania ile realnie to kosztuje rocznie czy w skali 10 lat by nie starcic gwarancji

nie wspomne tez pracy jaka trzeba wykonywac - mozna mowic ze to praca wlasna , ze nic nie kosztuje - ale ja wole ten czas spedzic z dziecmi, zona itd!

 

czy dla tych 400 zl roznicy (roznica miedzy 16 gr przy ekogroszku a 18,5gr przy pradzie) warto sobie d... zawracac?

 

niech kazdy sam oceni

 

nie sprzedaje PC, nie jestem jej uzytkownikiem- grzeje energia elektryczna w najczystrzej postaci - druty oporowe zalane w posadzce !

 

dla 18 000 rocznie kupilbym PC i z 18 000 zrobiloby mi sie ok 7000 kWh czyli 2 000 rocznie oszczednosci w PLN - do tego mialbym juz CWU w tej cenie ogrzana (ja tak jak pisalem musze wydac na to 407 zl rocznie )

 

nigdy - ale to przenigdy nie kupilbym pieca, kociolka i robil w domu syfu sobie , rodzinie , sasiadom

 

macie zdrowie... bo macie (wiekszosc z Was) profity z tego...

 

czepiacie sie Artura ktory kiedys probowal sprzedawac PC a juz tego nie robi , a sami handlujecie tu na maxa!

 

za 5 lat gdy zmienia sie normy Wasz biznes skurczy sie znacznie .... i bedzie zyl tylko tyle ile bedzie starych domow i piecow na rynku , swiadomosc inwestorow sie zmienia na Wasza niekorzysc

Edytowane przez R&K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo przy domach duzych - a o takich tu widze ze glownie sie rozmawia PC to jedyne sluszne rozwiazenie - nie potrafie zrozumiec dlaczego......po co .... itd
Zapraszam z taką PC do mojego domu. Temp. zasilania wymagana minimum 50 stopni, w porywach ( jak mróz przyciśnie ) trzeba i 65 zapodać. Grzanie wymagane wtedy kiedy potrzeba - więc w większości w ciągu dnia. Oczekuję na propozycję ( wraz z ceną ) konkretnego modelu pompy zdolnej obsłużyć mój dom ( 235 metrów + 25 m2 garaż i 60 m2piwnica, 5 cm styropianu na ścianach, 20 cm waty w dachu, zużycie CWU duże - nie znam konkretnych liczb ale zimnej idzie koło 15 kubików na miesiąc ). Sypialnie na noc przed snem się wietrzy i od godz. 23 obniża temp. zadaną w tych pomieszczeniach do 20 stopni, o 5 rano start grzania do zadanych 23 stopni. Reszta pomieszczeń ma mieć równo 23 całą dobę, łazienki 25. Zaproponuj dla mnie jakieś cudo - jedyne słuszne rozwiązanie. No i zrób jakąś kalkulację kosztów eksploatacji tego cuda. Ekogroszkiem starcza 3 klocki rocznie na CO i CWU - w sezonach z prawdziwą małopolską zimą. Paląc miałem zamknę się w max 2 klockach - to liczę jak uczciwy mróz potrzyma chociaż z półtora miesiąca. Czy z PC PW zamknę się w 6 - 7 klockach za sezon? Ja osobiście wątpię. Przy takim zasilaniu jaki osiągnę COP? Nawet przy dwutaryfowym prądzie ze 60 - 70% zużycia wypadnie mi w drogiej taryfie. PS - przepraszam, ciut się zagalopowałem z tymi temperaturami wewnętrznymi. W piwnicy mam 18 - 20 stopni, grzeje się od kotła i paru nieizolowanych rurek.Tyle ma być, bo lubię majsterkować i mam tam niewielki warsztacik. No a w garażu jest po prostu zawsze na plusie, grzejnik skręcony na pozycję antymróz. Edytowane przez kobra64
dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturo72 i @R&K macie racje co do ogrzewania w nowych domkach tylko rzeczywistość jest brutalna. Nie wiem czy próbowaliście przekonać kogoś z rodziny znajomych kolegów itp. co do systemu ogrzewania. Ja próbowałem, polecałem pompy i bufor z grzałami o kablach też wspominałem i wiecie na czym się skończyło - na ŚMIECIUCHU:bash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Arturo72 i @R&K macie racje co do ogrzewania w nowych domkach tylko rzeczywistość jest brutalna. Nie wiem czy próbowaliście przekonać kogoś z rodziny znajomych kolegów itp. co do systemu ogrzewania. Ja próbowałem, polecałem pompy i bufor z grzałami o kablach też wspominałem i wiecie na czym się skończyło - na ŚMIECIUCHU:bash:

Jak ja takie rzeczy piszę to pompiarze robią rewolucję że kłamię i wciskam na chamca nieświadomym kocioł z podajnikiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...