Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

R&K wbij sobie do głwy że ktoś może mieć głeboko w d... limitowanie prądu w określonych godzinach!!! policz sobie 1 taryfę i wtedy licz i zobacz róznice! Ze Ty masz 2 taryfy to nie znaczy że każdy tak musi mieć !

Pompiarz po prostu nie może pojąć że można żyć normalnie :)

Włączyć pralkę w dzień a nie w nocy, zmywarkę kiedy potrzeba a nie w nocy i mieć w d..ie taryfy.

Mam więcej na głowie jak to kiedy mam zmywać, prać czy sr..ć. Mam mieć ciepło kiedy chcę a nie kiedy mi taniej wychodzi.

Niektórzy widać żyją tylko po to żeby oszczędzać a i tak później dostanie po równo, czyli łopatą w dupsko :)

Jakie życie lepsze skoro i tak wszyscy dostaną równo ?

I nie pierdzielić mi o programatorach, wkurza mnie czasem tykający zegarek a nie co dopiero automat czy zmywarka w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

@Arturo72 i @R&K macie racje co do ogrzewania w nowych domkach tylko rzeczywistość jest brutalna. Nie wiem czy próbowaliście przekonać kogoś z rodziny znajomych kolegów itp. co do systemu ogrzewania. Ja próbowałem, polecałem pompy i bufor z grzałami o kablach też wspominałem i wiecie na czym się skończyło - na ŚMIECIUCHU:bash:

 

 

wszyscy moi znajomi ktorzy sie buduja sami z siebie wybrali gaz - na prad i PC bylo im trudno sie zdecydowac - dla mnie to o tyle dobre ze nie poszlo w ekosyf

 

R&K wbij sobie do głwy że ktoś może mieć głeboko w d... limitowanie prądu w określonych godzinach!!! policz sobie 1 taryfę i wtedy licz i zobacz róznice! Ze Ty masz 2 taryfy to nie znaczy że każdy tak musi mieć !

 

mozesz miec wodna podlogowke z buforem ciepla i korzystac z niego 24h , miec jednakowa temperature w domu bez wzgledy na godziny taniego pradu , u mnie przy kablach takim bufrem jest plyta grzewcza ktora oddaje cieplo w godzinach drogiego pradu , a laduje ja w godzinach drogiego pradu - komfort zycia na tym nie cierpi - wahania temperatur w moim domu to 20,75 - 21,25 - dzis wyjatkowo wiecej 21,75 bo slonce swiecilo to ladnie dogrzalo (przegarzalo) mi salon kuchnie i korytarz, ale zaraz slonce zajdzie i sie ustabilizuje ok 21,25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pompiarz po prostu nie może pojąć że można żyć normalnie :)

Włączyć pralkę w dzień a nie w nocy, zmywarkę kiedy potrzeba a nie w nocy i mieć w d..ie taryfy.

Mam więcej na głowie jak to kiedy mam zmywać, prać czy sr..ć. Mam mieć ciepło kiedy chcę a nie kiedy mi taniej wychodzi.

Niektórzy widać żyją tylko po to żeby oszczędzać a i tak później dostanie po równo, czyli łopatą w dupsko :)

Jakie życie lepsze skoro i tak wszyscy dostaną równo ?

I nie pierdzielić mi o programatorach, wkurza mnie czasem tykający zegarek a nie co dopiero automat czy zmywarka w nocy.

Jak kulą w płot,zeszły sezon w G11 z 0,57zl/kWh i 3300kWh za c.o+cwu co dało 1800zl za 12 miesięcy a to o ok.1000zl mniej niż sąsiad ekogroszkiem w nowym domu mniejszym o 10m2 od mojego.

Po przejściu na G12W nic się nie zmieniło oprócz grzania w taniej.

A więc o co chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno odnosnie pradu taniego i drogiego

 

wystarczy ze w domu go zuzywasz 25% w godzinach 13-15 i 22-6 rano (to 10 z 24h) a srednia cena pradu zrownuje sie z taryfa g11 , pewnie z 60-70% ma takie zuzycie nie wiedzac o tym .... wszystko co zmienia te proporcje jest dla osob majacych g12 na +

jak widac ludzie potrafia normalnie zyc i miec niskie rachunki - sa osoby na tym forum ktore maja 90% zuzycia w taniej taryfie - ja do nich nie naleze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No to fajnie bo ja usłyszałem że za cenę przyłacza gazu mam węgla na kilka lat:jawdrop:

No to powiem Ci tyle,ja mam gaz ziemny przy działce ale nie wszedłem w niego bo dla mnie taniej było grzać prądem i pierwszym wyborem podczas budowy było właśnie ogrzewanie kociolkiem na prąd bo przyłącze prądu miałem tak czy tak.

O węglu nie wspomnę bo to było znacznie droższe rozwiązanie od obu w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RK chciałbym zobaczyć jakbyś wyglądał gdybyś chciał mojej małżonce wmówić że 21,25 to komfort cieplny, hehe

Już Cię widzę w bardzo ciemnych barwach i spakowanego na szybko o ile byś zdążył :)

 

rzuk okiem do watku dla grzejacych pradem - jest tam taki jeden co ma w domu 23,5 bo lubi i placi tyle co Wy - i nie narzeka - i ma bezobslugowo - grzeje tak od 10 lat !

 

No to fajnie bo ja usłyszałem że za cenę przyłacza gazu mam węgla na kilka lat:jawdrop:

 

 

nie tylko w cenie przylacza, rowniez w oplatach stalych w skali roku - ale to inna bajka

 

pozatym nie rozmawiamy o Waszych starych domach tylko o nowych inwestycjach i zmieniajacych sie za kilka lat przepisach .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czepiacie sie Artura ktory kiedys probowal sprzedawac PC a juz tego nie robi , a sami handlujecie tu na maxa!

 

za 5 lat gdy zmienia sie normy Wasz biznes skurczy sie znacznie .... i bedzie zyl tylko tyle ile bedzie starych domow i piecow na rynku , swiadomosc inwestorow sie zmienia na Wasza niekorzysc

Czep się swojej grzałki. Nie handluję kotłami i nigdy nie handlowałem. Dla mnie to nawet lepiej jak więcej osób wybierze prąd zamiast węgla. Spadnie popyt i cena.

Jakkolwiek byś nie zaklinał rzeczywistości i tak zawsze będzie więcej starych domów niż nowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pozatym nie rozmawiamy o Waszych starych domach tylko o nowych inwestycjach i zmieniajacych sie za kilka lat przepisach .....

To pisz tam gdzie piszą o nowych i pompach ciepła.

To wątek: "Ranking kotłów na ekogroszek"

Masz coś do powiedzenia o takich kotłach ? to słucham, może coś się od Ciebie nauczę.

Paplasz tylko jak to Ty masz tanio, jaki jesteś super hiper i że węgiel jest brudny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem na poprzedniej stronie pytanie. A właściwie kilka pytań. Do Ciebie R&K kierowane, ale chętnie poczytam również odpowiedzi innych. Niewygodne? Ktoś się podejmie odpowiedzi?

 

nie sprzedaje PC , nie znam sie na nich , nic Ci nie zaproponuje - stary dom ... ?jak sie domyslam? przedewszystkim rozwazyl bym dokladne wykonanie OZC - to koszt 200 zl - niemal jak za darmo - dowiedzialbys sie gdzie i jaka izolacje poprawic

po 2 zmienilbym grzejniki na niskotemperaturowe - sa takie i one pozwalaja grzac PC jak i innym systemom ktore sa wydajniejsze

zawsze tez mozesz uklad rozbudowac o bufor ciepla - masz!?!??! jesli nie to wywalasz spora czesc energi w komin

 

ale przeciez TY nic nie chcesz zmieniac ....

TY chcesz pokazywac jakim to zadowolonym jestes i jak to latwo na taka papke innych potencjalnych inwestorow nabrac ....

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co mi bufor przy kotle na ekogroszek? Wytłumaczysz jakoś czy tak sobie tylko palcami po stole? Izolację poprawić piszesz. A co z elewacją która wciąż jest czysta i estetyczna? No może w dachu. A co z jego pokryciem? Chyba że od środka. No ale w skosy są wpasowane szafy - wywalić? Pogadajmy o kosztach termomodernizacji takiego budynku. Takich rzeczywistych, obejmujących przywrócenie wszystkiego co się przy okazji zrujnuje do stanu poprzedniego a nie pierdolenie że styropian to grosze i wata też.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Po co mi bufor przy kotle na ekogroszek? Wytłumaczysz jakoś czy tak sobie tylko palcami po stole?

Bo co bufor przy ekosyfie ? Po to żeby nie było syfu a będzie taniej niż przy gazie ziemnym,tak ciężko pojąć ?

1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,24zl a w Duonie 0,18zł.Cięzko pojąć i przyjąć do wiadomości ?

Ładujesz bufor w godzinach taniej taryfy i wykorzystujesz te ciepło kiedy dom tego potrzebuje.

Ciężko pojąć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to JKJ szuka rozwiazania - nie WY - te watek juz od dawna nie jest "rankingiem"

Bo pompiarze zatrolowali całe forum.

JKJ skoro potrafi pisać, potrafi również i chyba czytać.

Gdyby szukał pompy zapewne odnalazłby bez problemu wątek o pompach, nie musiałby się bardzo wysilać bo wszędzie Was pełno, jesteście jak szarańcza.

Piszesz Kobrze że nie znasz się na pompach, to po co kogoś namawiasz na coś na czym się nie znasz, po co zabierasz się do pisania w wątku gdzie nie masz tym bardziej pojęcia o czym się tu pisze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co bufor przy ekosyfie ? Po to żeby nie było syfu a będzie taniej niż przy gazie ziemnym,tak ciężko pojąć ?

1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,24zl a w Duonie 0,18zł.Cięzko pojąć i przyjąć do wiadomości ?

Ładujesz bufor w godzinach taniej taryfy i wykorzystujesz te ciepło kiedy dom tego potrzebuje.

Ciężko pojąć ?

 

ekogroszkiem ładujesz? Co to za brednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ekogroszkiem ładujesz? Co to za brednie?

Ktoś kto chce wyrzucić syf ze starego domu i zastanawia się nad zmianą systemu grzewczego ładuje bufor grzałkami dzisiaj taniej niż gazem ziemnym.

Arturo72 zmień dilera albo bierz połowę tego stafu. Jaka tania taryfa przy ekogroszku?

A mało jest wśród was,grzejących ekogroszkiem ,którzy mają II taryfy w domu ?

Ogarnij się i zdejmij klapki z oczu...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...