Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Jemu już się dawno pomieszało :)

Tanim węglem ładujesz, hehe

Co ja poradzę,że co poniektórzy czytają bez zrozumienia ?

Zapraszam z taką PC do mojego domu. Temp. zasilania wymagana minimum 50 stopni, w porywach ( jak mróz przyciśnie ) trzeba i 65 zapodać.

kobra64 zapraszał do swojego domu... i sam zdziwiony po co bufor,zresztą nie tylko on zdziwiony,widać pył źle wpływa na rozumowanie.

 

Na ogrzewanie domu jest sporo sposobów a nie tylko syf i pompa ciepła.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto chce wyrzucić syf ze starego domu i zastanawia się nad zmianą systemu grzewczego ładuje bufor grzałkami dzisiaj taniej niż gazem ziemnym.

Tak, ale temat dotyczy tej wypowiedzi

zawsze tez mozesz uklad rozbudowac o bufor ciepla - masz!?!??! jesli nie to wywalasz spora czesc energi w komin

 

Nic tu o grzałkach... Tylko o rzekomo niskiej sprawności kotła na ekogroszek bez bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem na poprzedniej stronie pytanie. A właściwie kilka pytań. Do Ciebie R&K kierowane, ale chętnie poczytam również odpowiedzi innych. Niewygodne? Ktoś się podejmie odpowiedzi?

 

Kobra, wiesz, że ja zawsze podejmuję rękawice w takich kwestiach;)

Podałeś tylko za mało danych, żeby to rzetelnie wyliczyć. 3tys. PLN rocznie to dla mnie są 3tony ekogroszku, a nie wiem jak to wygląda u Ciebie:confused: Powiedz ile ton i jakiej kaloryczności rocznie spalasz to policzymy to bardzo dokładnie. A i jeszcze określ sprawność Twojego procesu spalania:) Bo pompy HT, które ogrzeją do 65st nie są już rzadkością na rynku, wcale nie są super drogie i mają całkiem niezłe parametry - COP:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Map miło, że wpadłeś ;) zadałem Ci pewne pytanie, ale nie doczekałem się odpowiedzi. Zatem ponawiam.

Map, czy wykonałeś sprawdzenie prawidłowości funkcjonowania Twojego układu mieszającego "na jednej pompie"?

 

Dokonałem, dokonałem:) I z tego co pamiętam to już dzieliłem się tą odpowiedzią, ale mogę powtórzyć. Taki układ jak u mnie skutkuje tym, że skręcając zawór 3D zmniejszam również przepływ na podłogówce, ale byłem wstanie różnicować temp nawet o 15st - tzn na grzejniki szło 40st, a na podłogówkę 25st, przy czym przepływ na podłogówce spadł mi z 1,4l/min (taki mam przy odkręconym 3D na maxa) do 0,6l/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś konkretne dane potwierdzające długowieczność pomp ciepła? Z ogrzewaniem pompami nie mam doświadczenia, ale w firmie w której pracuję mamy wiele klimatyzatorów i widzę że są stale serwisowane. O ile wymiana filtrów czy uzupełnianie freonu jest jeszcze do przełknięcia to już wymiana sprężarki wiąże się ze sporym wydatkiem.

 

Z drugiej strony wielokrotnie podawałem już przykład mojego starego kotła zasypowego dolnego spalania który przepracował prawie 30 lat i dalej miał ochotę. Wiem że to skrajny przypadek i po nowym kotle nie spodziewam się aż takiej długowieczności, ale nie rozumiem skąd twierdzenie o większej żywotności pomp.

Dodatkowo kocioł w dużym stopniu sam mogę sobie serwisować.

Zadzwoń sobie do jakiegoś przedstawiciela w Polsce i pogadaj ,jak trafisz na uczciwego to powie że 12 lat spokojnie pociągnie chyba ze trafisz na jakiegoś gniota .A czemu 20 letnie, często oglądam aukcje nawet na alledrogo sprzedają używane, ale tamte mają przestarzałe części i sprawność pod psem .Z pompą dobrej firmy z wysoką sprawnością nikt się nie chce rozstać.

Czy to kotły , pompy albo samochody zawsze można trafić na gniota .

Dlaczego do starych domów nie próbujecie wciskać pomp?

Potrzebne jest ogrzewanie podłogowe najlepiej 100% ,do tego wentylacja mechaniczna z rekuperatorem ,czy w starych domach są takie instalacje ,w starych domach łatwo wymienisz okna ,założysz styropian na ściany od zewnątrz ,ocieplenie dachu to już demolka domu ,a przerobienie ogrzewania podłogowego i wentylacji mechanicznej +rozebranie kominów wentylacyjnych i prawie wszystkich dymowych ,to rozpirzaj na całego ,praktycznie nic z domu nie zostaje a koszty horrendalne. Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to dlatego,że ekogroszek drożeje a prąd tanieje ?

Dwa lata temu u mnie 1kWh kosztowała 0,33zl dzisiaj u tego samego sprzedawcy 0,29zl a na rynku jest Duon gdzie 1kWh kosztuje dzisiaj nie całe 0,19zl.

 

Duon jest sprzedawcą samego prądu. Nie świadczy usług przesyłu tego prądu.

Płaci sie za prąd w Duon , podpisuje umowę na 3 lata i z roku na rok opłaty są wyższe a koszty opłaty handlowej naliczanej co miesiąc coraz wyższe (w 3 roku jest to 12zł za miesiąc a koszt prądu jest sporo wyższy niż w 1 roku)

Dodatkowo musisz płacić abonament u innego dostawcy za przesył także nawet jakby prad był "za darmo" , opałty stałe i znów abonament

 

I jak dodasz te wszystkie opłaty z obu firm to prąd okaze się że nie jest wcale aż tak dużo tańszy ...

 

Podawanie tylko kwoty z ulotki to zwykłe oszustwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem, dokonałem:) I z tego co pamiętam to już dzieliłem się tą odpowiedzią, ale mogę powtórzyć. Taki układ jak u mnie skutkuje tym, że skręcając zawór 3D zmniejszam również przepływ na podłogówce, ale byłem wstanie różnicować temp nawet o 15st - tzn na grzejniki szło 40st, a na podłogówkę 25st, przy czym przepływ na podłogówce spadł mi z 1,4l/min (taki mam przy odkręconym 3D na maxa) do 0,6l/min.

Czyli jednak niepoprawnie. Przepływ zmalał o ponad 50% a powinien być taki sam. Jakoś wcześniej się tym przepływem nie chwaliłeś...

Wiesz, co się dzieje, gdy ustawisz za małe przepływy na podłogówce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebne jest ogrzewanie podłogowe najlepiej 100% ,do tego wentylacja mechaniczna z rekuperatorem ,czy w starych domach są takie instalacje ,w starych domach łatwo wymienisz okna ,założysz styropian na ściany od zewnątrz ,ocieplenie dachu to już demolka domu ,a przerobienie ogrzewania podłogowego i wentylacji mechanicznej +rozebranie kominów wentylacyjnych i prawie wszystkich dymowych ,to rozpirzaj na całego ,praktycznie nic z domu nie zostaje a koszty horrendalne.

Rozumiem że pompa wymaga niskotemperaturowej instalacji czyli np. podłogówki. Ale dlaczego konieczna jest wentylacja mechaniczna i rekuperator. One tylko zmniejszają straty ciepła więc są tak samo pożądane niezależnie od sposobu ogrzewania.

Z niektórych ostatnich wypowiedzi na tym wątku można wywnioskować że już grzanie prądem z COP=1 jest niewiele droższe od węgla, a do tego nie potrzeba instalacji niskotemperaturowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Duon jest sprzedawcą samego prądu. Nie świadczy usług przesyłu tego prądu.

Płaci sie za prąd w Duon , podpisuje umowę na 3 lata i z roku na rok opłaty są wyższe a koszty opłaty handlowej naliczanej co miesiąc coraz wyższe (w 3 roku jest to 12zł za miesiąc a koszt prądu jest sporo wyższy niż w 1 roku)

Dodatkowo musisz płacić abonament u innego dostawcy za przesył także nawet jakby prad był "za darmo" , opałty stałe i znów abonament

 

I jak dodasz te wszystkie opłaty z obu firm to prąd okaze się że nie jest wcale aż tak dużo tańszy ...

 

Podawanie tylko kwoty z ulotki to zwykłe oszustwo ...

To jeszcze raz:

 

zobacz ten wpis na FM w dziale dla ogrzewajacych elektrycznoscia >>>

PGE dystrybucja

dzienna 0,2558

nocna 0,0408

 

DUON (sprzedaż)

odpowiednio

36gr i 11gr

 

razem netto

dzienna 61,58 gr

nocna 15,08 gr

 

brutto 75,74 i 18,55

 

co jeszcze nie rozumiesz???????????

w co jeszcze nie wierzysz???????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Rozumiem że pompa wymaga niskotemperaturowej instalacji czyli np. podłogówki. Ale dlaczego konieczna jest wentylacja mechaniczna i rekuperator. One tylko zmniejszają straty ciepła więc są tak samo pożądane niezależnie od sposobu ogrzewania.

Z niektórych ostatnich wypowiedzi na tym wątku można wywnioskować że już grzanie prądem z COP=1 jest niewiele droższe od węgla, a do tego nie potrzeba instalacji niskotemperaturowej.

Ale do pompy ciepła jest potrzebna instalacja niskotemperaturowa dlatego też do starych domów zwykłe pompy się nie nadają za bardzo.

I nie tylko do starych domów,do nowych domów także gdzie inwestorzy pozbawili się na własne życzenie mozliwości zamiany przestarzałych instalacji na węgiel instalując sobie grzejniki,tam pompa ciepła też się nie sprawdzi.

Ale grzanie prądem z ceną kWh jak powyżej już tak ale potrzebny jest do tego bufor ciepła gdzie akumuluje się ciepło z taniej taryfy.

Przy podłogówce takiego bufora nie trzeba bo ona przejmuje rolę bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życzę wszystkim pomyślności w Nowym Roku!

 

Życzę pompiarzom, żeby się do nich ustawiły długie kolejki,

bo ich ogrzewanie jest ekologiczne (bez dymu) i dużo tańsze

w eksploatacji, a pompy ciepła praktycznie (ich zdaniem)

nie zużywają się.

 

Pytanie, czemu walczą o klienta na Rankingu Kotłów na

Ekogroszek mając tak znakomity produkt ?

 

I życzę Redakcji, żeby wreszcie zrobiła z tym porządek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Życzę pompiarzom, żeby się do nich ustawiły długie kolejki,

bo ich ogrzewanie jest ekologiczne (bez dymu) i dużo tańsze

w eksploatacji, a pompy ciepła praktycznie (ich zdaniem)

nie zużywają się.

 

Pytanie, czemu walczą o klienta na Rankingu Kotłów na

Ekogroszek mając tak znakomity produkt ?

 

I życzę Redakcji, żeby wreszcie zrobiła z tym porządek...

Jak tam na grubie,nie na przodku ?

Czyste powietrze i coraz mniej ociemniałych a bardziej świadomych inwestorów to dla Redakcji Forum Budowlanego sądzę,że priorytetowa sprawa.

 

Może już za dużo ciemnogrodu w Narodzie ?

@Arturo72 i @R&K macie racje co do ogrzewania w nowych domkach tylko rzeczywistość jest brutalna. Nie wiem czy próbowaliście przekonać kogoś z rodziny znajomych kolegów itp. co do systemu ogrzewania. Ja próbowałem, polecałem pompy i bufor z grzałami o kablach też wspominałem i wiecie na czym się skończyło - na ŚMIECIUCHU:bash:

Nie wstyd Wam ?

 

Kto z posiadaczy ekogroszka może się pochwalić swoim OZC czyli wyliczeniem zapotrzebowania domu na ciepło ?

Ile zużywają Wasze domy energii na ogrzewanie ?

Kopara opadła ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo co bufor przy ekosyfie ? Po to żeby nie było syfu a będzie taniej niż przy gazie ziemnym,tak ciężko pojąć ?

1kWh z gazu ziemnego to 0,22-0,24zl a w Duonie 0,18zł.Cięzko pojąć i przyjąć do wiadomości ?

Ładujesz bufor w godzinach taniej taryfy i wykorzystujesz te ciepło kiedy dom tego potrzebuje.

Ciężko pojąć ?

U mnie Duon nie operuje. Mam Tauron - w taniej taryfie kWh około 30 groszy. Z ekogroszku około 11 groszy. Z miału około 7 - 8 groszy. To po co mi ten bufor bo nie ogarniam? Na plecy zarzucę i wokół domu z nim pobiegam - cieplej się zaraz zrobi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobra, wiesz, że ja zawsze podejmuję rękawice w takich kwestiach;)

Podałeś tylko za mało danych, żeby to rzetelnie wyliczyć. 3tys. PLN rocznie to dla mnie są 3tony ekogroszku, a nie wiem jak to wygląda u Ciebie:confused: Powiedz ile ton i jakiej kaloryczności rocznie spalasz to policzymy to bardzo dokładnie. A i jeszcze określ sprawność Twojego procesu spalania:) Bo pompy HT, które ogrzeją do 65st nie są już rzadkością na rynku, wcale nie są super drogie i mają całkiem niezłe parametry - COP:)

Nie chce mi się po raz kolejny wymieniać nazw ekogroszków i ich cen. W mojej lokalizacji kiedy się myśli przy zakupie, kupuje jednorazowo całą ilość opału na sezon i robi się ten zakup w odpowiednim terminie ( żadna to tajemnica dla palących w kotłach z podajnikiem ) to za 3 tysie idzie kupić w ekogroszku nie mniej niż 130 GJ. W miale za 2 tysie idzie kupić podobną ( ciut większą ) ilość GJ. Załóż że mam zapotrzebowanie na CO i CWU w roku z normalną małopolską zimą między 27 a 30 tys kWh - będzie to bardzo bliskie prawdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artek i po co to Twoje liczydło powiedz ?

Trzaskasz dziobem co post żeby OZC, żeby to czy tamto.

Sam się nie popisałeś albo liczydło zawiodło albo inwestor z tego ciemnogrodu.

Wyjaśnij może wszystkim po co to OZC liczyć ? skoro bębniłeś po forum że farelką się ogrzejesz, że tym czy tamtym.

Wyliczenia porobiłeś niby coś około 3kW Ci podobno wyszło o ile dobrze pamiętam.

Zatem w jakim celu to OZC robiłeś skoro wstawiłeś pompkę 9kW.

Czyżby nie było pompek 3kW ?

Jak ktoś potrzebuje 8 czy 9kW a kupi kocioł 10 czy 12kW to już sprzedawcy go naciągnęli.

Ty wstawiasz źródło o 300% większej mocy jak wyliczyłeś to jest ok ?

Naciągasz nieświadomych inwestorów zatem na bezcelowe wydawanie kasy na coś o tajemniczej nazwie OZC.

Wg. tego co prezentujesz wystarczy kupić byle jaką pompkę i mieć ciepło oraz niskie rachunki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...