Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Rozumiem że czemu pompa wymaga niskotemperaturowej instalacji czyli np. podłogówki. Ale dlaczego konieczna jest wentylacja mechaniczna i rekuperator. One tylko zmniejszają straty ciepła więc są tak samo pożądane niezależnie od sposobu ogrzewania.

Z niektórych ostatnich wypowiedzi na tym wątku można wywnioskować że już grzanie prądem z COP=1 jest niewiele droższe od węgla, a do tego nie potrzeba instalacji niskotemperaturowej.

Wentylacja mechaniczna i rekuperator zapewnia największą kontrolę przepływu powietrza z jednoczesnym wysokim odzyskiem ciepła.Jest jak najbardziej polecana do każdego domu ,ale w starych domach ich nie ma.

Czemu pompa wymaga WM+R ? dlatego że zmniejsza straty ciepła ,a to ma wpływ na potrzebną moc pompy i przekłada się przy zakupie w cene pompy często w tysiącach zł oraz późniejszej eksploatacji instalacji.

U mnie Duon nie operuje. Mam Tauron - w taniej taryfie kWh około 30 groszy. Z ekogroszku około 11 groszy. Z miału około 7 - 8 groszy. To po co mi ten bufor bo nie ogarniam? Na plecy zarzucę i wokół domu z nim pobiegam - cieplej się zaraz zrobi?

 

:lol2:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może się powtarzam ale za 2-3 lata zacznie się klangor i lament wszystkich pompiarzy oraz tych z grzałkami i buforem,jak ceny prądu zdrożeją radykalnie.

Czy Wy i reszta użytkowników zdajecie sobie sprawę,co tak na prawdę podpisała nasza 1 "kopara" premierzyca w Brukseli?

Jaka będzie cena energii elektrycznej po wprowadzeniu tzw. "pakietu klimatycznego",kiedy to"starsi i mądrzejsi" wezmą się za ręcznie sterowanie w "Jewropie" krajów i narodów mniej wartościowych, takich jak m.in. Polska?

Zapewniam,szczęki Wam opadną na podłogę czy inną terakotę podgrzewaną "prundem" i będziecie z zupełnie innego klucza śpiewać ale wtedy będzie za pózno,bo w chałupach Waszych nie ma komina i nie ma gdzie podłączyć pogardzanej kozy czy kominka.

Nie będziecie się chełpić ceną 18,5 gr/kWh,a będzie np. 60 gr/kWh netto!

Obyście nie musieli uciekać ze swoich domów w czasie rządów tzw. tfu "wysokich czy super komisarzy"

 

Dużo zdrowia,ciepła i rozsądku w A.D. 2015r.

Paweł.

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Być może się powtarzam ale za 2-3 lata zacznie się klangor i lament wszystkich pompiarzy oraz tych z grzałkami i buforem,jak ceny prądu zdrożeją radykalnie.

Czy Wy i reszta użytkowników zdajecie sobie sprawę,co tak na prawdę podpisała nasza 1 "kopara" premierzyca w Brukseli?

Jaka będzie cena energii elektrycznej po wprowadzeniu tzw. "pakietu klimatycznego",kiedy to"starsi i mądrzejsi" wezmą się za ręcznie sterowanie w "Jewropie" krajów i narodów mniej wartościowych, takich jak m.in. Polska?

Zapewniam,szczęki Wam opadną na podłogę czy inną terakotę podgrzewaną "prundem" i będziecie z zupełnie innego klucza śpiewać ale wtedy będzie za pózno,bo w chałupach Waszych nie ma komina i nie ma gdzie podłączyć pogardzanej kozy czy kominka.

Nie będziecie się chełpić ceną 18,5 gr/kWh,a będzie np. 60 gr/kWh netto!

Obyście nie musieli uciekać ze swoich domów w czasie rządów tzw. tfu "wysokich czy super komisarzy"

 

Dużo zdrowia,ciepła i rozsądku w A.D. 2015r.

Paweł.

Jaki lament ? Zużycie na c.o+cwu za poprzednie 12 miesięcy to 3300kWh a to razy 0,72zl brutto daje 2300zl.

Jakieś pytania dalsze ?

Może właśnie z tego ciemnogrod wyciągnie wnioski jak wtedy ekogroszek będzie po 2000zl/t. że to ograniczenie strat energii domu wpływa na rachunki a nie syf w domu.

 

Do tej pory za ogrzewanie miejskie w 52m2 płaciłem 2000zl.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
@Arturo to wytłumacz ciemnogrodowi że będzie miał taniej wydając 20.000 tysi na PC niż 2.500 na śmieciucha.

 

POWODZENIA!!!!

Przyczepiliscie się tych pomp jak rzep psiego ogona.

Elterm to koszt 2,5tys.zl i nie trzeba do niego komina i kotłowni a 1kWh jest w tej chwili droższa od 1kWh z ekogroszka o 0,04zl czyli o 4 grosze.

Może ciemnogrod potrzebuje kalkulatora ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepiliscie się tych pomp jak rzep psiego ogona.

Elterm to koszt 2,5tys.zl i nie trzeba do niego komina i kotłowni a 1kWh jest w tej chwili droższa od 1kWh z ekogroszka o 0,04zl czyli o 4 grosze.

Może ciemnogrod potrzebuje kalkulatora ?

Ile konkretnie Ty płacisz za 1 kWh? Nie ktoś tam gdzieś tam u jakiegośtam operatora - tylko konkretnie Arturo 72 WI Wskazówka Bis arczi 721 - ile ten typ żałosny płaci za 1 kWh w taniej taryfie? Bez kalkulatora, z cennika zapodaj. Albo z umowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz:

 

Energa -

 

Przesył dzienny - 0,26

Przesył nocny - 0,06

 

Prąd:

 

Dzień - 0,30

Noc - 0,2

 

Opłata handlowa - 0zł

 

Duon:

 

2015r 0,29 / 0,11 - opłata handlowa 6,9zł miesięcznie

2016r 0,35/0,12 - opłata handlowa 8,9 zł miesiecznie

2017 - 0,39 , 012 - opłata handlowa 8,9 zł miesiecznie

 

Czyli.

Umowa na 3 lata bez możliwości szybszej rezygnacji , bo spore kary. Prad z roku na rok drożejący , opłata handlowa nie gwarantowana i może się zmnieć.

Ceny netto.

 

Już na począrku R&K płaci więcej niż ja za prąd w I taryfie (36netto , ja 30zł netto, czyli już na początek płaci 20% więcej za prąd w I taryfie i płaci "bonsuowo" co miesiąc ponad 8zł czyli ponad 100zł za "opałty handlowe" a w nastepnym latach opłaty za opłaty handlowe i prąd wzrastają ...

 

Dlatego podawanie tylko "wycinka" kosztów ...

 

Sądzę że jak się wszytkie koszty doda to się okaze że te "zyski" przeżre droższa o 20% I taryfa i dodatkowo płatne opałty handlowe oraz to że jest się skazany na duon na 3 lata a co roku na coraz to wyższe koszty prądu i opał handlowych ...

 

PS.

 

Wyliczyłem sobie ile być zaoszczedzuł gdybym kupował prąd w Duon a dalej przesył w Energa.

Wychodzi mi z mojego ostatniego rachunku że po odjęcie opałty handlowej w Duon "zarobiłbym" miesięcznie około 10zł ...

Czyli w roku była by szansa na około 120zł oszczędności. Może udało by się nawet te 200 zł w skali roku , tyle że już w następnym roku opałty za prąd w Duonie wyższe a koszty handlowe też i boję się że oszczędności już żadnych by nie było , bo dodatkowe opałty i dużo wyższe koszty prądu w I taryfie by zżarły te oszczedności ...

 

I tyle w temacie ...

 

Jak dla mnie te dane to "pod publikę" , bo już w samej umowie wynika że tani to jest pierwszy rok a potem z roku na rok będzie droższy prad i kosszty handlowe i nie ma żadnej szansy aby taką umowe bez dużych strat finansowych przerwać ...

 

Wolę normalne umowy a nie w wieloma "kruczkami" ukrytymi opłatami ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo,czy Ty nie rozróżniasz czasu przeszłego od niewiadomej i dużo droższej przyszłości?

 

Cytujesz jak mantrę z pamięci opłaty za miniony okres,jak w wierszyku Ś.P. Andrzeja Waligórskiego p.t. "Sylwester"(jakże na czasie) cytuję:

"na ekranie Matka Boska,o pardon to pani Loska,z pamięci zapowiedz szasta,że za chwilę już dwunasta":lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ile konkretnie Ty płacisz za 1 kWh? Nie ktoś tam gdzieś tam u jakiegośtam operatora - tylko konkretnie Arturo 72 WI Wskazówka Bis arczi 721 - ile ten typ żałosny płaci za 1 kWh w taniej taryfie? Bez kalkulatora, z cennika zapodaj. Albo z umowy.

0,29zl bo jestem zbyt leniwy żeby zmieniać na Duon i miec z tego pare zl do przodu,ja nie z tych co to ogolili by sie lub zapodali syf do domu za pare groszy :) Podobnie jak w przypadku G11 w zeszłym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Arturo,czy Ty nie rozróżniasz czasu przeszłego od niewiadomej i dużo droższej przyszłości?

 

Cytujesz jak mantrę z pamięci opłaty za miniony okres,jak w wierszyku Ś.P. Andrzeja Waligórskiego p.t. "Sylwester"(jakże na czasie) cytuję:

"na ekranie Matka Boska,o pardon to pani Loska,z pamięci zapowiedz szasta,że za chwilę już dwunasta":lol2:

Widocznie juz szampan uderzył bo nie jarzysz.

Dla mnie jak w przyszłości 1kWh będzie po 1zl czyli jej wzrost w przyszłości pójdzie o 300% to po tym wzroście o 300% rachunek za c.o+cwu wyniesie u mnie 3300zl za 3300kWh.

Dalsze pytania ?

 

Może jednak ciemnogrodowi przyda się przypomnienie,że istnieje coś takiego jak kalkulator ? Bo nawet nawet na liczydłach się nie znają...

 

A jak to się przedstawia u użytkowników ekosyfu jak im ten syf podniosą 300% w górę ? Ile zapłacą wtedy za c.o+cwu ?

Może wypowiedzą się w tym temacie i odpowiedzą na pytanie sami użytkownicy ekosyfu a nie jedynie naciągacze naiwnych inwestorów i sprzedawcy kotłów na ekogroszek czy też samego ekogroszka lub sterowników do ekosyfu ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może jednak ciemnogrodowi przyda się przypomnienie,że istnieje coś takiego jak kalkulator ? Bo nawet nawet na liczydłach się nie znają...

 

 

policz najpierw w czystości sumienia swoje koszty i dopiero wtedy pouczaj innych.

posłuchaj ,"oświecony ",bezczelny dupku,na pewno nie ty będziesz mnie uczył,co dla mnie i dla innych jest właściwym wyborem w kwestii ogrzewania i co się komu bardziej opłaca!

przypominasz mi najgorsze skojarzenia z ekoświrami i lewackimi awanturnikami,którzy tolerancję pomylili z akceptacją!

spadaj na swój wątek z pompami,bo zaczynasz śmierdzieć nawet wtedy,jak otwieram lodówkę:p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
policz najpierw w czystości sumienia swoje koszty i dopiero wtedy pouczaj innych.

posłuchaj ,"oświecony ",bezczelny dupku,na pewno nie ty będziesz mnie uczył,co dla mnie i dla innych jest właściwym wyborem w kwestii ogrzewania i co się komu bardziej opłaca!

przypominasz mi najgorsze skojarzenia z ekoświrami i lewackimi awanturnikami,którzy tolerancję pomylili z akceptacją!

spadaj na swój wątek z pompami,bo zaczynasz śmierdzieć nawet wtedy,jak otwieram lodówkę:p.

W poprzednim sezonie zużycie na c.o+cwu wg licznika to 3300kWh.

Wtedy aktualna cena za kWh to było 0,57zł a dzisiaj 0,29zł.

Coś jeszcze mam wyjaśnić ?

Weście kalkulator do ręki bo macie problemy z liczeniem na piechotę...

 

Czyż może aż taki jest ciemnogrod że aż nie przypuszczałem?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie juz szampan uderzył bo nie jarzysz.

Dla mnie jak w przyszłości 1kWh będzie po 1zl czyli jej wzrost w przyszłości pójdzie o 300% to po tym wzroście o 300% rachunek za c.o+cwu wyniesie u mnie 3300zl za 3300kWh.

Dalsze pytania ?

 

Może jednak ciemnogrodowi przyda się przypomnienie,że istnieje coś takiego jak kalkulator ? Bo nawet nawet na liczydłach się nie znają...

 

A jak to się przedstawia u użytkowników ekosyfu jak im ten syf podniosą 300% w górę ? Ile zapłacą wtedy za c.o+cwu ?

Może wypowiedzą się w tym temacie i odpowiedzą na pytanie sami użytkownicy ekosyfu a nie jedynie naciągacze naiwnych inwestorów i sprzedawcy kotłów na ekogroszek czy też samego ekogroszka lub sterowników do ekosyfu ?

 

Czy mam wymieniać kto jest kim ?

...

jJkies idiotyzmy od debili ?

Ja jestem użytkownikiem nazwanego przez ciebie "ekosyfu".

To ile zapłacę to moja sprawa, to co robię to moja sprawa, to są moje pieniądze i gdzie je wydam to też moja sprawa.

 

Moja sprawa jest też zapytać dlaczego jestem przez ciebie poniżany i obrażany jako użytkownik ekogroszku i kotła z podajnikiem.

Masz coś do mnie i innych użytkowników ekogroszku?

 

Twoje posty zgłosiłem do moderatora i redakcji.

 

Innych też zachęcam do takich decyzji aby tego spamera pozbyć się z wątków o węglu.

 

Dla wszystkich przyszłych i użytkowników węgla we wszelkiej postaci wszystkiego najlepszego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim sezonie zużycie na c.o+cwu wg licznika to 3300kWh.

Wtedy aktualna cena za kWh to było 0,57zł a dzisiaj 0,29zł.

Coś jeszcze mam wyjaśnić ?

Weście kalkulator do ręki bo macie problemy z liczeniem na piechotę...

 

Czyż może aż taki jest ciemnogrod że aż nie przypuszczałem?

 

P.S.

Sądzę,że w Kole uczą podstaw matematyki...

Ale widać,że Ty na nich nie uczestniczyłeś zatem jesteś prymitywem a co za tym idzie hilwką bo nawet w lodówce mam świeże rzezy a Ty smierdzisz od razu...

 

Jakby co to baza 2600kWh za c.o+cwu za sezon grzewczy.

jJkies idiotyzmy od debili ?

 

Pewnie samochód też masz na prąd, a jak nie to jesteś prymitywem i ciemniakiem i nie potrafisz sobie przeliczyć ile taniej byś jeździł niż jeżdżąc teraz ON/PB i nawet LPG. Przecież jak przeliczysz to zakup takiego samochodu kiedyś się zwróci i wnuki też będą jeździć taniej tak jak w przypadku twojej pompki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wypowiedzą się w tym temacie i odpowiedzą na pytanie sami użytkownicy ekosyfu a nie jedynie naciągacze naiwnych inwestorów i sprzedawcy kotłów na ekogroszek czy też samego ekogroszka lub sterowników do ekosyfu ?

Czy mam wymieniać kto jest kim ?

Arturo72 możesz dać już spokój z tym przepychaniem .JKJ wszedł na wątek pomp więc tam dalej pisz z nim ,my musimy na razie pozostać przy węglu .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś o Bogactwie Arturka i jego lenistwie......

 

0,29zl bo jestem zbyt leniwy żeby zmieniać na Duon i miec z tego pare zl do przodu,ja nie z tych co to ogolili by sie lub zapodali syf do domu za pare groszy :)

 

Upomnij się poprostu do tego Redaktora,również miałem taką sytuację i Pani,która zajmowała się umową i wypłatą tantiem zapomniała o mnie.Ale po przypomnieniu się umowa została przysłana,kasa wplacona a i darmową gazetkę też dostalem ;)

 

50zł I darmowa gazetka :) heheh, ktoś tutaj jest chyba w desperacji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Arturo72 widzę że lubi obrażać innych więc jak ktoś by chciał też go po obrażac nie koniecznie tutaj proszę bo śmietnik się robi.

Tu macie numer 600-021-698 oraz email [email protected] do kolegi Arturo72 więc tam proszę się kierować bezpośrednio.

Numer i email pochodzi od wójka google więc nie ręczę że aktualne ale warto próbować

 

Ps.

Użytkownik wilmax tu na forum to też arturo72

 

Zastanawiam się kiedy jakiś ADMIN muratora będzie miał JAJA i całkowicie wykasuje i wywali Artura z forum ze względu na CAŁKOWITE lekceważenie REGULAMINU (kilka założonych kont i posługiwanie się kilkoma kontami) i jego CAŁKOWITE nieprzestrzeganie i łamanie wszystkich możliwych zasad na forum ...

 

Tu nie potrzeba bana , bo ma kilka różnych kont i ma gdzieś takie banowanie. Tu potrzeba zablokowanie jego IP i wykasowanie WSZYSTKICH jego kont i tyle ...

 

Niech może się zajmie swoją pompa jeśli zasady regulaminu muratora i kultura są mu obce ...

Było by to dobre dla samego forum , bo spamiarzy należy tępić ...

 

Bo to co robi Arturo i kilku podobnych ludzi to zwykłe świństwo , bo z forum zrobili zwykłe szambo i w każdym wątku mozna spotkać ich wpisy które nic mają NIC WSPÓLNEGO z treścią danego wątku ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...