Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jesli limit jest 6 ton to wcale się nie dziwię że takie ceny są u mnie

Odległośc spora i koszt transporty z kopalni do mnie tych 6 ton zapewne spory ...

 

 

sprawdziłem ile kilasów jest do "Sobieskiego"/interesuję sie jaretem/ wyszło ...321... to chyba zbyt zawyża choć

6x523,32=3139,92 + transport 321x3,00=963 + 3139,92 = 4102,92 / 6 = 683,82 zł za TONE luzem z akcyzom bo taki mnie interesuje .

.... ale

znalazłem coś takiego...

http://www.kupwegiel.home.pl/

i ta sama firma na aledrogo z workowanym

http://allegro.pl/jaret-ekogroszek-workowany-i4963553604.html

workowany bo taki jest pewny /nie mieszany-kombinowany/ 6x571,5=3429+6x57,1=3429+342=3771 / 6 = 628,5 TONĘ plus transport ???? ciekawe ile całość może ma ktoś doświadczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Wysłałem z ciekawości do 2 składów wymienionych na stronie Tauronie że interesuje mnie 6 ton miału , tego co mają na stronie Tauronu za 250zł ;)

Ciekawy jestem co odpiszą ...

 

Ale ...

 

Jesli limit jest 6 ton to wcale się nie dziwię że takie ceny są u mnie :(

Odległośc spora i koszt transporty z kopalni do mnie tych 6 ton zapewne spory ...

 

Gdyby cięzarówka przewoziła 25 ton to koszt w przeliczeniu na 1 tonę byłby niezbyt wysoki , ale po przeliczeniu na 6 ton będzie wysoki. ..

 

Kiedyś pamiętam chciałem kupić bezpośrednio łupek gresowy. Cena atrakcyjna bo chyba 40zł za tonę ale trzeba było wziąc minimum 25ton a transport wyniósł do mnie około 2500zł

 

I sądzę że i teraz cena będzie tak "zaporowa" że nie będzie mi się opłacało bo ten miał z 250zł zrobi się 500zł lub więcej za tonę i to luzem ...

Limit 6 ton obowiązuje w odbiorze drobnicowym. Nie sądzisz chyba że składy też kupują po 6 ton? Kto nie ma składu na bocznicy, wozi patelniami. Kto ma dostęp do kolei - wagonami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Limit 6 ton obowiązuje w odbiorze drobnicowym. Nie sądzisz chyba że składy też kupują po 6 ton? Kto nie ma składu na bocznicy, wozi patelniami. Kto ma dostęp do kolei - wagonami.

 

No chyba że tak;)

 

Szkoda że tak daleko mieszkam do kopalni bo widać mógłbym mieć opał ponad 2x taniej niż obecnie płacę a do tego nie oszukany ...

Wtedy koszy ogrzwania od razu spadły by u mnie dwu krotnie :)

 

Ehhh ...

 

Czyli poprzedni sezon zamiast 1500zł kosztował by mnie około 700zł za CO i CWU :)

Ehhh ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to co "pifko" siadasz obok i popijasz - super sprawa :)

 

A to teraz rozumiem dlaczego ludzie sobie to robią, muszą się kryć we własnym domu :)

Mam kolegę, który ma takie eko i faktycznie nie wyobrażam sobie jego domu bez kotłowni. Nawet jakby zaczął grzać prądem, to kopciucha na bank by zostawił, z sentymentu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam swojego RBR`a 12kW - działa drugi sezon (pierwszy "zamieszkały") .

 

Obecnie spala mieszankę odsiewki (miał) + trociny (3worki miału , 2 worki trocin)

 

W domciu 23-24*C ,na zew około -20*C (czujka temp zew jest w zetce i trochę przekłamuje na + , pirometr pokazuje i -25*C) dzieci i ja -zadowoleni. Pani Żona trochę marudzi że "chłodno"...(26*C jej się marzy ...)

 

coala.jpg

 

Koszty grzania śmieszne :) Jedyny minusik (opału nie kociołka) to miał i trociny pylą , przy groszku syfku nie było.

Kociołek wpięty w podłogówkę , jedne grzejniki to drabinki w łazienkach zasilane z rozdzielaczy podłogówki.

 

Podłogówka pracuje non-stop - najlepszy komfort , zasilanie +30-31*C (pomiar za 3Dtermostatycznym, na rozdzielaczach ~30*C)

 

Przy pracy cyklicznej trzeba było w mrozik ładować 35*C , przy pracy ciągłej 25-30*C wystarcza , no chyba że będzie na zew -30*C ale to się okaże :)

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś czego Ci mogę zazdrościć to tylko tej zimy :) bo kociołek ten sam.

Pompką powinno tak przycisnąć zaraz by lokomotywy w salonach ruszyły albo licznik wyrwałoby ze skrzynki, hehe

 

Pięć lat temu gdy miałem prąd budowlany a na zewnątrz było -27, w łazience miałem 28 stopni. Dramat. Jednak rachunek mnie nie powalił.

Ile razy trzeba tobie tłumaczyć, że cena kWh z drewna czy z PC jest podobna i nie można paląc w kominku zaoszczędzić? Możesz sobie wyobrazić, że jakbym wywalił kominek i komin moje rachunki by spadły? Zapewne tego nie ogarniesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Twoje rachunki poszłyby w górę mój Liwko i co tu później na forum by pisać :)

I dlaczego wszystkim wmawiacie że zaoszczędziliście np. na niewybudowaniu komina skoro każda pompka ma i tak ten komin.

O lokomotywie w salonie to już nawet nie wspomnę a czy ta lokomytywa to za darmo ?

Podobno tacy rozważni inwestorzy jesteście z zarazem tacy rozrzutni i to na krechę :)

Wiem, wiem dla klimatu wszystko się zrobi, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Twoje rachunki poszłyby w górę mój Liwko i co tu później na forum by pisać :)

I dlaczego wszystkim wmawiacie że zaoszczędziliście np. na niewybudowaniu komina skoro każda pompka ma i tak ten komin.

O lokomotywie w salonie to już nawet nie wspomnę a czy ta lokomytywa to za darmo ?

Podobno tacy rozważni inwestorzy jesteście z zarazem tacy rozrzutni i to na krechę :)

Wiem, wiem dla klimatu wszystko się zrobi, hehe

 

No tak, nie ogarnąłeś.

Dlaczego miały by iść w górę, skoro wywaliłbym mostek ciepła jakim jest komin?

Twoi klienci nie mają lokomotyw w salonach? Powiem ci coś na ucho, w ogrodzie mam drugi kominek :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adaś czego Ci mogę zazdrościć to tylko tej zimy :) bo kociołek ten sam.

Pompką powinno tak przycisnąć zaraz by lokomotywy w salonach ruszyły albo licznik wyrwałoby ze skrzynki, hehe

 

Zima dopiero się zaczyna ;) Chociaż śniegu pod dostatkiem :)

 

Licznik to mi wyrywa ... miesięcznie > 400kWh , sam serwerek+reku+WIFI to ~5kWh/d , do tego POŚ , indukcja - wziąłem G12W , koszt 1kWh w taniej to 0,28PLN +abo itd, koszt 1kWh z miału i trocin 0,08PLN , próbowałem grzałką ... odpada.

 

Mam cały czas gorącą wodę 250L grzane do 53-58*C.

 

Niech sobie piszą co chcą , mam ciepło całą dobę , gorącą wodę kiedy chcę (żadnych stref) i to wszystko za parę groszy.

 

Biedni sąsiedzi

Sąsiedzi się dziwią jak to można w zimie w "piecu" nie palić - mój komin to jedyny w okolicy pilnie obserwowany 24h/d ... myślę żeby wydrukować karteczki i rozwiesić po słupach z info " tak , tak grzeję kociołkiem"

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...