Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

0,28/3=0,093zł.

Dużo drożej od miału i trocin ?

 

Dolicz sobie różnicę w cenie zakupu pompy i kotła, oraz ewentualnie koszt obsługi kredytu to Ci wyjdzie duża różnica. Rozumiem że tak często przywoływane kalkulatory pompiarzy zaczynają działać dopiero w momencie uruchomienia ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolicz sobie różnicę w cenie zakupu pompy i kotła, oraz ewentualnie koszt obsługi kredytu to Ci wyjdzie duża różnica. Rozumiem że tak często przywoływane kalkulatory pompiarzy zaczynają działać dopiero w momencie uruchomienia ogrzewania.

 

A proszę bardzo

Moja PC 10tyś., kolegi Klimosz 10tyś.

Moje odwierty 10tyś., kolegi komin i kilka m2 kotłowni 10tyś.

Cała reszta podobna.

Widzisz gdzieś różnicę?

 

A teraz o serwisach

Ja wydałem 50zł. na czujnik zaniku fazy

On w tym samym czasie 400zł na jakieś pierdoły

 

Mi padnie sprężarka, wymienię sprężarkę

Jemu rozszczelni się kocioł, wymienia cały kocioł :p

 

I kto tu jest sprite?

 

Kotłami i tym rankingiem powinny interesować się tylko posiadacze starych domów, gdzie zmiana systemu jest zbyt kosztowna, natomiast budujący nowe domy powinni wybierać inne źródła ogrzewania. A moim zdaniem powinien być zakaz pakowania węgla do nowych domów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać koledze nie miał kto doradzić w sprawie kotła i kupił Klimosza. Jego strata ;)

Gdybyś kotłownie zamiast w salonie zrobił tam gdzie jej miejsce nie poniósłbyś żadnych dodatkowych kosztów, a w dodatku pozbyłbyś się mostka termicznego z salonu.

Rozszczelnienie kotła niekoniecznie oznacza jego wymianę.

Mit o długiej żywotności pomp jest tylko pobożnym życzeniem pompiarzy. Bardzo się zdziwię jeśli któraś popracuje tyle ile mój stary kocioł.

Natomiast Ty uważaj żebyś się nie zdziwił jeśli Ci coś padnie w pompie, a producent nie będzie oferował już wsparcia technicznego i zostaniesz z ręką w nocniku :p

 

Możesz pokazać jakąś ofertę na pompę i odwierty po 10k zł. ?

Edytowane przez an2lec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać koledze nie miał kto doradzić w sprawie kotła i kupił Klimosza. Jego strata ;)

Gdybyś kotłownie zamiast w salonie zrobił tam gdzie jej miejsce nie poniósł byś żadnych dodatkowych kosztów, a w dodatku pozbył byś się mostka termicznego z salonu.

Rozszczelnienie kotła niekoniecznie oznacza jego wymianę.

Mit o długiej żywotności pomp jest tylko pobożnym życzeniem pompiarzy. Bardzo się zdziwię jeśli któraś popracuje tyle ile mój stary kocioł.

Natomiast Ty uważaj żebyś się nie zdziwił jeśli Ci coś padnie w pompie, a producent nie będzie oferował już wsparcia technicznego i zostaniesz z ręką w nocniku :p

 

Możesz pokazać jakąś ofertę na pompę i odwierty po 10k zł. ?

 

Nie mnie oceniać dlaczego kolega wybrał przewymiarowanego Klimosza, widocznie branża tak mu doradziła :p

 

Kominek miałbym niezależnie od źródła ogrzewania, czepiają się go tylko zazdrośnicy :D

 

A po co mi producent żeby naprawić PC? Wystarczy mi elektryk lub chłodniarz. A że klimatyzacje będą zawsze to i o swoją PC się nie martwię.

 

Pompy trochę podrożały (kurs euro) http://www.ppcpompy.eu/cennik/ , natomiast ceny odwiertów mocno spadły http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=odwierty+pompa+ciep%C5%82a&bmatch=s0-o-1222

Suma summarum wyjdzie około 20tyś. :p

 

Uważasz że kocioł Klimosza jest dla mojego kolegi niedobry? Dlaczego tak myslisz, przecież nie znasz jego domu? Bo za drogi? Ok, podobnie pomyślałem kupując PC. Zamiast drogiego "Vieśka" czy NIBE wybrałem polskiego producenta i nie żałuję decyzji. Decyzji natomiast żałuje ten właśnie mój kolega, że mnie nie posłuchał i poszedł w węgiel :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek miałbym niezależnie od źródła ogrzewania, czepiają się go tylko zazdrośnicy :D

Raczej osoby które widzą sprzeczność w tezach które głosisz.

 

A po co mi producent żeby naprawić PC? Wystarczy mi elektryk lub chłodniarz. A że klimatyzacje będą zawsze to i o swoją PC się nie martwię.

Widać mało wiesz na temat serwisu jeśli wierzysz że elektryk lub chłodniarz zawsze naprawi Ci pompę. Nawet jeśli by wiedział jak to jeszcze ktoś mu musi sprzedać części zamienne, a tu niestety konieczne jest wsparcie techniczne producenta.

 

Pompy trochę podrożały (kurs euro) http://www.ppcpompy.eu/cennik/ , natomiast ceny odwiertów mocno spadły http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=odwierty+pompa+ciep%C5%82a&bmatch=s0-o-1222

Suma summarum wyjdzie około 20tyś. :p

Powiedz to tym którzy większą kasę bulą za powietrzne pompy.

 

Uważasz że kocioł Klimosza jest dla mojego kolegi niedobry? Dlaczego tak myslisz, przecież nie znasz jego domu?

Nie muszę znać jego domu żeby wiedzieć że są lepsze konstrukcje kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej osoby które widzą sprzeczność w tezach które głosisz.

 

Jaką sprzeczność? Co ma piernik do wiatraka? Kominek mam i lubię sobie w nim rozpalić ale tylko w okresach przejściowych, jak ruszy PC i rozgrzeje podłogówkę palenie w kominku robi się mało komfortowe i trzeba wręcz otwierać okna. Także wbrew opinii jednego naganiacza na kociołki węglowe, posiadacze ogrzewania podłogowego (i nie ważne czy PC, węgla, prądu czy gazu) w kominkach nie palą w duże mrozy (chyba że ktoś ma z płaszczem). Mój jesienią rozpalony był trzy razy, następne palenie na wiosnę :p

 

 

Widać mało wiesz na temat serwisu jeśli wierzysz że elektryk lub chłodniarz zawsze naprawi Ci pompę. Nawet jeśli by wiedział jak to jeszcze ktoś mu musi sprzedać części zamienne, a tu niestety konieczne jest wsparcie techniczne producenta.

 

Wszystkie, powtarzam wszystkie części są ogólnie dostępne, a PC możesz zbudować sobie samemu z tego co dostaniesz w sklepach lub w necie. jak mi się popsuł czujnik zaniku fazy pojechałem do najbliższego elektrycznego i w pięć minut samemu go wymieniłem. Kolega elektryk oglądał bebechy mojej PC i nie znalazł tam nic niezwykłego, a dla chłodniarzy to wręcz podręcznik. No ale ty wiesz lepiej i niech tak zostanie.

 

Wróćcie do tematu :yes:

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wrogiem pomp ale może niewłaściwie czytam cenniki

 

Pompa ciepła Ecopower C11i o mocy 7-12kW - 17900zł

Ecopower A14 - cena 13900zł/netto 16938 brutto

 

Koszt odwiertów nie chce mi się szukać ile potrzeba metrów ale to co liwko napisał to tylko w niektórych województwach inne DO UZGODNIENIA.

Koszt kredytu 20 000 ( bardzo optymistycznie )+ odsetki przy RSSO 15,5 % 20000 z groszami liczone na 10 lat razem 40 000 rocznie 4000 to niestety troszeczkę się różni od wyliczeń liwko.

 

Sam brałem pod uwagę pompę , liczyłem wymiennik poziomy ( mam własną koparkę ) niestety koszt pompy , brak gwarancji na co najmniej na 10 lat , równolegle licząc koszt pieca i kotłowni najpewniej wybiorę kocioł podajnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką sprzeczność? Co ma piernik do wiatraka? Kominek mam i lubię sobie w nim rozpalić ale tylko w okresach przejściowych, jak ruszy PC i rozgrzeje podłogówkę palenie w kominku robi się mało komfortowe i trzeba wręcz otwierać okna. Także wbrew opinii jednego naganiacza na kociołki węglowe, posiadacze ogrzewania podłogowego (i nie ważne czy PC, węgla, prądu czy gazu) w kominkach nie palą w duże mrozy (chyba że ktoś ma z płaszczem). Mój jesienią rozpalony był trzy razy, następne palenie na wiosnę :p

Sprzeczności widzę wiele:

- ganisz ludzi że ogrzewają się paliwem stałym, a sam jarasz drewno w salonie ..uj wie po co.

- pouczasz wszystkich żeby docieplali domy, a sam zafundowałeś sobie mostek termiczny w salonie.

- piszesz o kosztach komina, kotłowni, a sam zbudowałeś sobie takowe w salonie.

- itd. itp.

 

Wszystkie, powtarzam wszystkie części są ogólnie dostępne, a PC możesz zbudować sobie samemu z tego co dostaniesz w sklepach lub w necie. jak mi się popsuł czujnik zaniku fazy pojechałem do najbliższego elektrycznego i w pięć minut samemu go wymieniłem. Kolega elektryk oglądał bebechy mojej PC i nie znalazł tam nic niezwykłego, a dla chłodniarzy to wręcz podręcznik. No ale ty wiesz lepiej i niech tak zostanie.

Skoro wszystkie części są ogólnie dostępne to czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby z części zakupionych w najbliższym sklepie złożyć pompę. Co więcej wszyscy polecają jednak markowe pompy. Po co? Skoro wszystkie składane są z ogólnie dostępnych części.

 

Wróćcie do tematu :yes:

Może sam w końcu napisałbyś coś sensownego w temacie.

Czemu nie ganisz piszących na wątkach pompowych że nie piszą o pompach tylko o zużyciu prądu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam musiałem zrobić błąd przy wbijaniu a nie sprawdziłem 2 razy wyniku

DZIĘKUJĘ Liwko

 

13 900 x 1,23 = 17 097 policzyłem za mało

 

A co do kredytu to 15,5 RSSO to mało na kredyt komercyjny , nie wiem ile według ciebie dają upustu ale nie sądzę ,że 40 % aby wyszło 10 000.

Ale może Ty dostajesz inne warunki od sprzedawców pomp .

Z tego co czytałem o pompach do nowego domu ( a przeczytałem wszystkie posty ) ceny jakie podajesz za pompy i odwierty są z książki z bajkami .

Widziałeś w tym wątku te wyceny jakie dostaje się z firm i jakoś ŻADNA nie chce sprzedać pompy za 10 000 , albo wszyscy są takimi idiotami ,że nie potrafią zadać pytania o koszt całkowity.

Już mam dosyć czytania postów gdzie są to dziesiątki tysięcy w szukaniu DOBRYCH INFORMACJI i czytaniu idiotycznych odpowiedzi ,że inni nie potrafią znaleźć czegoś ( dobrej jakości ) taniej i wyliczanie kosztów z księżyca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam musiałem zrobić błąd przy wbijaniu a nie sprawdziłem 2 razy wyniku

DZIĘKUJĘ Liwko

 

13 900 x 1,23 = 17 097 policzyłem za mało

 

A co do kredytu to 15,5 RSSO to mało na kredyt komercyjny , nie wiem ile według ciebie dają upustu ale nie sądzę ,że 40 % aby wyszło 10 000.

 

Tyle ci wychodzi po dodaniu 8%? Gdzie ty szkołę kończyłeś?

 

Zadzwoń do tego producenta i spytaj się ile kosztowała PC 8kW z serii A w 2008 roku. Dokładnie 9900zł Netto. Po negocjacjach z instalatorem zapłaciłem tyle brutto. Odwierty miałem po 80zł/Brutto za mb. Dwa lata temu kolega koło mnie zrobił za 60zł, a dzisiaj załatwiłbym za 50.

Dla twojego lepszego samopoczucia powiem ci, że pierwszą wycenę miałem na 70tyś!, a zrobiłem za 27.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, zaraz się dowiesz że jesteś jeleniem do strzyżenia który nie potrafi negocjować, hehe

Forumowi pompiarze dostali wszystko za czapkę śliwek albo wręcz za darmo.

Ci co dostają oferty po 50 tysi i więcej to same ofermy i nieudacznicy :)

 

Bogatemu wszystko wolno, mnie na zbytek nie stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzeczności widzę wiele:

- ganisz ludzi że ogrzewają się paliwem stałym, a sam jarasz drewno w salonie ..uj wie po co.

- pouczasz wszystkich żeby docieplali domy, a sam zafundowałeś sobie mostek termiczny w salonie.

- piszesz o kosztach komina, kotłowni, a sam zbudowałeś sobie takowe w salonie.

- itd. itp.

 

Wiesz ile związków zawiera dym z drewna a ile z węgla? Porównaj też skalę mojego i twojego palenia. Moje to ułamek procenta w porównaniu do twojego!

Ja pouczam wszystkich żeby nie robili kominków bo to mostek ciepła? Dom ma być dla mnie i jeżeli chce mieć kominek to go robię i się nie zastanawiam nad jakimś mostkiem. Natomiast faktycznie gdybym go nie zrobił rachunki miałbym mniejsze.

 

 

Skoro wszystkie części są ogólnie dostępne to czemu jeszcze nikt nie wpadł na pomysł żeby z części zakupionych w najbliższym sklepie złożyć pompę. Co więcej wszyscy polecają jednak markowe pompy. Po co? Skoro wszystkie składane są z ogólnie dostępnych części.

 

Jesteś tego pewien? Poczytaj Elektrodę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie kończyłem księgowości ale elektronikę i pierwsze słyszę ,że u nas w Polsce urządzenia są z 8% Vat-em bez przygód z US można sprzedawać z 8% tylko przy usłudze montażu - czy może te ceny są na stronie podane z montażem przez firmę ???

 

Dziwnym trafem tylko TY potrafisz otrzymać po upuście towar w cenie wartości netto.

Poza tym ,że jesteś specjalistą od negocjacji detalicznych to nawet potrafisz , ale jestem spolegliwy i zapłacę Ci 10% za załatwienie mi pompy 15 kW nie musi być inwerter za 10 000 no 11000 nie będę sknerą No tak ale Ty polecasz pompę za 10 000 z 2008 roku , poproszę tylko o adres pod jakim jest maszyna czasu bym mógł przenieść się o 6 lat wstecz.

A już to co ty piszesz o zamawianiu u Panasa części do pompy w cenie niższej niż części zamienne w serwisie to jest mistrzostwo świata !

NIE ROZUMIEM JAK MOŻNA PORÓWNYWAĆ KOSZT INSTALACJI Z 2008 ROKU Z CENAMI PIECY Z 2014

Edytowane przez gryf66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do tego producenta i spytaj się ile kosztowała PC 8kW z serii A w 2008 roku. Dokładnie 9900zł Netto. Po negocjacjach z instalatorem zapłaciłem tyle brutto. Odwierty miałem po 80zł/Brutto za mb. Dwa lata temu kolega koło mnie zrobił za 60zł, a dzisiaj załatwiłbym za 50.

Dla twojego lepszego samopoczucia powiem ci, że pierwszą wycenę miałem na 70tyś!, a zrobiłem za 27.

Liwek Ty zamiast lepić te sandały powinieneś z Arturem spółkę założyć, dwaj tacy znawcy, aż strach się bać :)

Wykosilibyście w pół roku całą konkurencję w Polsce, ba w całej Łunii nawet, hehe

Liwek ? Ty jak masz wszędzie takie chody i dar negocjowania może byś mi gdzieś nowe BMW X5 wydębił za stówkę ?

Jakby co to daj znać na PW :)

Aha, diesel 3L z manualem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kolton.pl/work/duox/ Witam panów fachowców w dziedziny kotłow bo widze że forum przeradza sie w przepychanki z pompiarzami Prosze o ocene tego kotła na życzenie montują ruszta żeliwne palnik pancerpola obrotowy duża sprawnosc tylko cena zaporowa 9400zł prosze kto moze zerknąc i ocenic wszystkie wypowiedzi mile widziane również te krytyczne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż nie kończyłem księgowości ale elektronikę i pierwsze słyszę ,że u nas w Polsce urządzenia są z 8% Vat-em bez przygód z US można sprzedawać z 8% tylko przy usłudze montażu - czy może te ceny są na stronie podane z montażem przez firmę ???

 

A choć czytanie ze zrozumieniem cię nauczono?

Napisałem przecież, że na PC z upustem na vat dogadałem się z instalatorem! Myślisz że on te pompy dostaje w cenie jak dla szaraczka? Nie martw się, swoje zarobił i na pompie i na instalacji.

A że idzie się targować to żadna tajemnica, zapytaj choćby jaśka z tego forum.

 

A już to co ty piszesz o zamawianiu u Panasa części do pompy w cenie niższej niż części zamienne w serwisie to jest mistrzostwo świata !

 

A gdzie ja to napisałem???

Edytowane przez Liwko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...