Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie wiem skąd masz wnioski na mój temat ale chyba jesteś kolejnym który mierzy innych swoją miarą .

Po prostu nie podoba mi się praktyka niektórych osób na tym forum, a to że ty masz inne zdanie to nie znaczy

że każdy takie ma mieć. Być może kiedyś to zrozumiesz.

Dodam że nie jestem przeciwny pomocy na forum zdecydowanie nawet popieram po to ono jest.

 

Wnioski na twójte mat pochodzą z twoich postów #20466 oraz #20469.No chyba ze to nie twoje posty?

Skoro ranking i testy tworzone przez ludzi zajmujacych sie sprzedażą węgla lub kotłów , którzy lata to robią i na własnej skórze (kotle) to przerabiali nie jest miarodajny , to może powiesz kto według ciebie jest miarodajny we wszelkich rankingach , testach itp?

Może elektryk , malarz , producent kotła..... ? skoro masz takie uczulenie na sprzedawców węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Minertu nie na temat ?? Przecież tu większość tematów tak wygląda.

Reakcja moderatorów na zgłoszenia to jakiś koszmar.

I znów kolega podjął ważny wątek OFERTY na priv. od branży węglowych sprzedawców !

Napisałem tego posta aby moderator zwrócił na niego uwagę.

Kiedyś napisałem jednego zwracając uwagę ,że pisze nie na temat i dostałem bana .Fakt był dość ostry ale jak widać nie dociera do nikogo.

Banuje się tych co zwracają uwagę a tych co piszą nie na temat to się im przyklaskuje.Miałem profil płatny 2 lata i zrezygnowałem bo czy go ktoś ma czy nie to jest bez różnicy na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Minertu profil płatny nie działa albo inaczej ludzie bez profilu reklamują się nachalnie w stopkach,wpisach i na priv.

Ban za offtop na tym forum to chyba 80% musiało by dostać wystarczy przeglądnąć wątki.

Myślę że dostałeś za co innego albo dla zasady od miłego moda.

Moderatora proszę o wydzielenie tej dyskusji do nowego wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jestem tak kumatym gostkiem jak Vld,on ma widocznie fach w ręku a ja musiałem za to płacić.

 

No to w końcu jaka jest prawda z tą Twoja pompką bo już teraz całkiem się pogubiłem ?

Podawałeś 15 tysi, później znowu 25, w jakimś innym miejscu że 20 ?

Nie tak dawno znowu pisałeś że dostałeś ją za darmo ? teraz znowu twierdzisz że za nią zapłaciłeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu jaka jest prawda z tą Twoja pompką bo już teraz całkiem się pogubiłem ?

Podawałeś 15 tysi, później znowu 25, w jakimś innym miejscu że 20 ?

Nie tak dawno znowu pisałeś że dostałeś ją za darmo ? teraz znowu twierdzisz że za nią zapłaciłeś ?

Zależy z jakiego konta pisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Dębowy, przecież nikt nie każe Ci nic kupować czy nic Ci nie wciska na siłę.

To Ty decydujesz co chcesz kupić i u kogo, to Twoje pieniądze i tylko Twoja decyzja komu chcesz dać zarobić.

Czy to nieprawda ?

Zatem nie rozumiem jakiegoś Twojego rozgoryczenia.

Ja tam widzisz znowu wolę dopytać czy coś kupić od człowieka z tego forum, bo w razie czego ma pomoc na "gwizdnięcie" a są to ludzie którzy coś już robili czy u siebie czy u klientów.

Jeśli Ty wolisz sprzedawcę z Casto który zna tylko cenę produktu który ma sprzedać, czy instalatora który zaaplikuje Ci kocioł 3 razy za duży czy producenta bo jak on twierdzi że robi np. najlepsze kotły to Twoja sprawa i Twój wybór.

Znasz jakiego żeby powiedział że sąsiad zza płota robi lepsze od niego ? :)

Widzisz kilka lat temu szukałem oczyszczalni, mam do dzisiaj i jestem zadowolony, szukałem wełny na ocieplenie dachu i też mi doradzono, wystarczy poszukać odpowiedni wątek. W sklepie czy hurtowni każda będzie najlepsza obok której się zatrzymasz na dłużej a sprzedawca to zauważy że zwróciłeś na ten towar uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu jaka jest prawda z tą Twoja pompką bo już teraz całkiem się pogubiłem ?

Podawałeś 15 tysi, później znowu 25, w jakimś innym miejscu że 20 ?

Nie tak dawno znowu pisałeś że dostałeś ją za darmo ? teraz znowu twierdzisz że za nią zapłaciłeś ?

 

Za nimi nie zdążysz. Artury miały grzać czajnikiem, a mają pompkę 9kW plus kominek 16 kW Z DGP. Tak, tak, druga taryfa (o której na początku nawet nie myślał)... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
No to w końcu jaka jest prawda z tą Twoja pompką bo już teraz całkiem się pogubiłem ?

Podawałeś 15 tysi, później znowu 25, w jakimś innym miejscu że 20 ?

Nie tak dawno znowu pisałeś że dostałeś ją za darmo ? teraz znowu twierdzisz że za nią zapłaciłeś ?

Zależy z jakiego konta pisał

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5229177&viewfull=1#post5229177

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?181569-D%C4%85%C5%BCenie-do-spe%C5%82nienia-marzenia-Mila-IV-raczej-energooszcz%C4%99dna-)&p=5230980&viewfull=1#post5230980

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ? nie dostałeś jej za darmo jak pisałeś ?

Pewnie szybko odnajdziesz i podlinkujesz gdzie tak pisałeś ?

Czy wykasowałeś już te posty ?

Wiesz dla mnie wiarygodna to jest faktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To co ? nie dostałeś jej za darmo jak pisałeś ?

Pewnie szybko odnajdziesz i podlinkujesz gdzie tak pisałeś ?

Czy wykasowałeś już te posty ?

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?10576-Ogrzewaj%C4%85cy-elektryczno%C5%9Bci%C4%85-z-COP-1-WYST%C4%84P-!!!&p=6387227&viewfull=1#post6387227

 

No właśnie Minertu profil płatny nie działa albo inaczej ludzie bez profilu reklamują się nachalnie w stopkach,wpisach i na priv.

I znów kolega podjął ważny wątek OFERTY na priv. od branży węglowych sprzedawców !

ale i tak nic nie przebije moderatora posyłającego na priv namiarów do konkretnych sprzedawców ( z prośba, żeby w przypadku kupna podać kto podał te namiary!)

 

Żeby w temacie pozostać...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem specjalistą od kotłów ale chciałbym wiedzieć (lub znaleźć ) informacje o badaniach kotłów podajnikowych .

Interesuje mnie dobranie takiego kotła by pracował przy większości czasu z mocą 60 % i mam nadzieję z wysoką sprawnością , a przy niższych temperaturach dochodził do mocy znamionowej ( gdzie sprawność powinna być najwyższa ).

Dostałem informację

"Normalnym jest także,że nigdy lub prawie nigdy kocioł tak w warunkach domowych nie chodzi.

w/g instytutu techniki grzewczej ok.80%dni zimowych w Polsce to praca kotła w okolicy 30%mocy w celu uzupełnienia strat ciepła, tutaj przy poprawnym palniku w warunkach domowych na ok. 3-4kW wyciąga się >72%, wówczas także popiół drobny, rzadziej wyciągany popielnik, zadowolony użytkownik...

w/g instytutu chemicznej przeróbki węgla raptem tylko ok.10%dni zimowych wymusza na kotle pracę z obciążeniem ok.60% i tutaj na instalacjach domowych moga wyjśc przeboje przy danym węglu ze spiekami, koksem, w labo idzie to bowiem ciągle bez zmian mocy, w domu natomiast dochodzą termostaty na grzejnikach, błędy w instalacji, zużycie cwu, więc czynniki szarpiące mocą.

Dążyć zatem należy do stabilnej pracy i stabilnego odbioru ciepła. "

Z tego też powodu chcę mieć bufor który będzie się ładował przy wyższych temperaturach na zewnątrz a rozładowywał kiedy będzie większe zapotrzebowanie na ciepło.

Boję się by przy przewymiarowaniu kotła nie było negatywnych zjawisk jak rozlasowywanie komina co mam w tej chwili w domu z innym kotłem ( dolnego spalania ) też z SECOM-u.

Niestety nie za bardzo ufam stwierdzeniom ,że kocioł pracuje z bardzo wysoką sprawnością w zakresach od 4 do 15 kW.

Są albo wyższe straty kominowe albo skraplanie spalin w kominie .

Potrzebuję przy ogrzewaniu od 7 do 11 kW mocy ( w zależności od powierzchni jaką bym ogrzewał ) .

Jeśli przy zbyt małej powierzchni są problemy (jak pisał kaszpir007) to będę ogrzewał większą , ale jeśli jest możliwość lepszego doboru kotła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia czyli zwykłego użytkownika kociołkowego to trzeba jedynie w miarę poprawnie dobrać moc kotła do zapotrzebowania budynku na ciepło i tyle możemy zrobić bo większość kotłów i tak pracuje podobnie czyli reszta zależy od umiejętności palacza ( no trzeba wykluczyć jedynie kotły żeliwne, które mają wielką stratę kominową) .

 

Co do skraplania spalin w kominie to ten problem ( a chodzę nieraz na b. niskich temperaturach) załatwiony mam w ten sposób, że mam komin systemowy a jemu niskie temperatury nie szkodzą ( do tej pory 6-ść sezonów i jest ok )

 

gryf66 może lepiej jednak zainwestować w inne źródło ciepła niż bawić się kotłem i węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już , nie mam dostępu do gazu , pompy przy swojej cenie i gwarancji na 2 lata nie interesują mnie ( może za kilka lat jak będę starszy i poprawią się warunki zakupu pompy) , poza tym potrzebny jest dodatkowo w tej wiosce gdzie mam kupiony budynek agregat z możliwością długotrwałej pracy ( a taki kosztuje tyle samo co piec - dodatkowo do pompy ) .

Po trzecie mam do spalania co roku od 2 ton odpadu ziaren i nasion chwastów ( czyszczenie zboża ) nieoczyszczone jest tańsze , koszt oczyszczenia jest niższy niż różnica w skupie a odpadu nie mogę wyrzucić na kompost bo bym nie wyrobił z wtórnym zachwaszczeniem .

A kompostem nawożę ogród warzywny , a nie mam ochoty używać chemii - i mieć problemy z żoną :)

Kocioł podajnikowy jest dla mnie optymalny tym bardziej ,że na razie dorzucanie do kotła będzie chyba najmniej absorbującą pracą jaką muszę wykonywać w zimie ( remonty sprzętu ).

A wstawienie kotła nie powoduje jakiegokolwiek dodatkowego obciążenia finansowego ( poza piecem )

Edytowane przez gryf66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Pisałem już , nie mam dostępu do gazu , pompy przy swojej cenie i gwarancji na 2 lata nie interesują mnie ( może za kilka lat jak będę starszy i poprawią się warunki zakupu pompy) ,

A 5 lat gwarancji to nie łaska na pompy ?

A ja mam gaz ziemny przy działce i mimo tego zdecydowałem się na ogrzewanie prądem a gaz olałem ?

Czemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...