Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

,,,, Rozwiń myśl, bo szczerze mówiąc nie wiem o co Ci chodzi, nigdy takich pomysłów nie miałem a deflektor-separujący jest żeliwny a nie ceramiczny i jakoś nie wiem jak to ma zasłaniać boczne ścianki wymiennika..... ,,,,

 

,,,, Zatem powiedz łaskawie o szooo sii tu chooozzzziii??

 

Mam wrażenie, że Andrzej "pije" do ceramiki w rbr-ach.

 

Przeglądając różne fora i tematy o ogrzewaniu odnoszę wrażenie, że QIM zawsze jest na bieżąco z informacjami, kto z kim pije i do kogo pije.

 

 

 

,,, Ceramika w RBR spisuje się bardzo dobrze więc nie wiem do czego kolega Andrzej_M pije ale to już jego .... .

 

Ja nie wątpię, że prawidłowe połączenie klejowe przegrody o właściwościach izolacyjnych z metalową ścianką wymiennika kotła, nie sprawia żadnych problemów w kotłach RBR Ekouniwersal.

 

Jedynie nie rozumiem, po co, ta ceramika jest tam przyklejona.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Pewnie gdybyś miał okazję zobaczyć różnice i popalić z tymi "izolatorami" więcej byś nie pytał i szybko zmieniłaby Ci się orientacja :)

 

Odpowiem tak.

 

Pewnych rzeczy nie muszę widzieć, ale mogę sobie je wyobrazić.

Podaj jakiś punk odniesienia, dzięki któremu miał bym okazję zmienić orientację na w.w. temat .

 

 

ps.

Pamiętam doskonale moje pierwsze forumowe zapytanie do Zawijana; "Dlaczego odpowiedział kiedyś koledze Hesso, że radiatory w wymienniku żeliwnym kotła nie odbierają ciepła".

 

Sporo czasu zajęło mi zrozumienie tego co Zawijan w kilku postach wtenczas napisał. (chociaż jest to bardzo proste zagadnienie)

 

Karoka65, odpisz tak, bym od razu zrozumiał.

Edytowane przez Andrzej_M_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piernik do wiatraka ?

czyli radiatory w kotle żeliwnym do komory w RBR wyklejonej płytkami szamotowymi ?

Ja takich szkół nie kończyłem jak Zawijan także nie będę nawet próbował Ci nic tłumaczyć.

Z resztą Ty lubisz zagadki Zawijana, polub i moje :) będziesz miał zajęcie na długie zimowe wieczory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do Karoki też mam 2 pytania. Jeden odnośnie wymiennika a 2-gi tyczy się palnika... Jak wiadomo interesuje się palnikiem a odnośnie wymiennika.....pewnie i tak tego nie ogarnę :)

 

Ale nie chce dymów.

Jeśli Cię interesują te sprawy to napisz do Zawijana on był współtwórcą Twojego palnika i wymiennika, na pewno ogarniesz, on człowiek wykształcony to potrafi przelać wiedzę, albo dostaniesz zagadkę do rozwiązania :)

Chłopie ja jestem nadal kierowcą w PKSie, mnie o takie rzeczy chcesz pytać ?

Eeee, wiem że żartujesz :)

Przy okazji, pozdrawiam w Nowym roku pana Jacka i pana Sławka, bez żartów i ironii, szczerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Cię interesują te sprawy to napisz do Zawijana on był współtwórcą Twojego palnika i wymiennika, na pewno ogarniesz, on człowiek wykształcony to potrafi przelać wiedzę, albo dostaniesz zagadkę do rozwiązania :)

Chłopie ja jestem nadal kierowcą w PKSie, mnie o takie rzeczy chcesz pytać ?

Eeee, wiem że żartujesz :)

Przy okazji, pozdrawiam w Nowym roku pana Jacka i pana Sławka, bez żartów i ironii, szczerze.

Akurat nie O Oep mi chodzi :) .. poczekam jak zaczniesz robić dym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja też z nudów zapytam, jaką rolę w RBR-eże pełni deflektor jak RBR jest dolniakiem?

Ja żeby zaspokoić swoją ciekawość wyciągnąłbym go na miesiąc i to nie jest złośliwość.

Myślę że szybko go zamontujesz z powrotem i zauważysz po co.

W tajemnicy powiem Ci i nie tylko Tobie a przede wszystkim koledze Andrzejowi że już od jakiegoś dłuższego czasu deflektory też są z "izolatora" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja żeby zaspokoić swoją ciekawość wyciągnąłbym go na miesiąc i to nie jest złośliwość.

Myślę że szybko go zamontujesz z powrotem i zauważysz po co.

W tajemnicy powiem Ci i nie tylko Tobie a przede wszystkim koledze Andrzejowi że już od jakiegoś dłuższego czasu deflektory też są z "izolatora" :)

 

Podejrzewam że tak jak pisałeś spełnia rolę izolatora aby jedynej półki wodnej nie przegrał i przepalił, bo jest na tyle wysoko że nie powoduje lepszego dopalenia opału na palniku, a spaliny i tak nawracają i lecą do popielnika i dalej do tylnej komory itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...