Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście jak jesteś taki ekologiczny to pewnie samochód też masz na prąd, środki chemiczne też używasz tylko ekologiczne, ubrania też masz z naturalnych materiałów i oczywiście budując dom (wszystko było ekologiczne) zabierając teren zielony obsadziłeś podobny teren drzewami aby nie zaburzać ekosystemu?

 

ale to jest wątek o tzw. kotłach eko (i generalnie forum budowlane), a nie o samochodach, środkach chemicznych itd. więc po co taki offtop?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytanie. Czy jest gdzieś napisane, że przedrostek EKO w nazwie ekogroszku dotyczy ekologiczności?

Dla mnie logicznym jest, że chodzi o ekonomikę użytkowania.

 

Chyba niekoniecznie, bo w porównaniu z mialem, czy węglem innego sortymentu "eko" groszek zostaje w tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niekoniecznie, bo w porównaniu z mialem, czy węglem innego sortymentu "eko" groszek zostaje w tyle

Z innym sortymentem ceny porównywalne. Miału raczej spalisz więcej niż groszku. Trzeba byłoby porównać. Do tego niekoniecznie musiszspalać groszki z polskich kopalni. Można kupić groszek kamienny ze Wschodu w cenie około 600 zł za tonę, czyli w cenie polskiego miału. O czeskich groszkach nie wspomnę.

Do tego dochodzi aspekt w postaci rzadszej obsługi kotła, w porównaniu z kotłem tradycyjnym, co też ma jakieś znaczenie.

Interesuje mnie geneza powstania określenia ekogroszek. Dlatego takie rozważania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto jest moderatorem w tym temacie?

 

nie wiem, ale:

 

ale i tak nic nie przebije moderatora posyłającego na priv namiarów do konkretnych sprzedawców ( z prośba, żeby w przypadku kupna podać kto podał te namiary!)

 

i o to generalnie chodzi w tym wątku. wygląda jak opanowany przez mafię węglową, a taki Jarecki traktuje to miejsce jak swoje prywatne centrum handlowe

 

:)

 

i dalej nie wiadomo, który kocioł jest najbardziej ekologiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Kociołek za 3800 ładnie wygląda, ciekaw jestem jak z jego żywotnością. Czyli kolejny mit obalony, że pompka jest tańsza od kotla podajnikowego.

System grzewczy na ekogroszek to nie tylko kocioł,to również komin i to również "wydzielone miejsce na kocioł" w domu czyli kotłownia,skład opalu pod dachem też.

Za darmo tego wszystkiego nie dają,trzeba za to zapłacić także to też należy wliczać w koszt systemu na ekogroszek chcąc porównywać z innymi systemami grzewczymi,które nie muszą posiadać w/w składników żeby ogrzewać dom.

 

Mam pytanie. Czy jest gdzieś napisane, że przedrostek EKO w nazwie ekogroszku dotyczy ekologiczności?

Dla mnie logicznym jest, że chodzi o ekonomikę użytkowania.

Biorąc zatem pod uwagę wyjaśnienie dot.systemu na ekogroszek EKO nie znaczy w żaden sposób ekonomiczny ani tym bardziej EKO nie znaczy ekologiczny.

W starych domach wogóle bo tam śmieci wrzucają do kotłów.

 

A mój ranking niezmiennie:

1.http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat

2.http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html

 

Jeden jak i drugi spalałby u mnie tylko pellet a nie ekosyf.

Oczywiście tylko wtedy jakbym był nie myślącym inwestorem o domu przed jego budową.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wątek jest o kotłach na ekogroszek

jedyna mafia, jaka go opanowała, to mafia pompiarzy, co niektórzy pompiarze maja wiele nicków i w nosie mają tzw banowanie.

 

Zacytujmy kwiatki:

PW dostałem, mam dwie proponowane na forum o pompach...

...nie dostałem jeszcze kotła

a podobno to wątek o kotłach a urzędujący tu pompiarze to niby zwykli użytkownicy....

 

Życzę pompiarzom, żeby się do nich ustawiły długie kolejki,

bo ich ogrzewanie jest ekologiczne (bez dymu) i dużo tańsze

w eksploatacji, a pompy ciepła praktycznie (ich zdaniem)

nie zużywają się.

 

Pytanie, czemu walczą o klienta na Rankingu Kotłów na

Ekogroszek mając tak znakomity produkt ?

 

I życzę Redakcji, żeby wreszcie zrobiła z tym porządek...

 

Dwóch gości wybitnie tutaj spamujących i powtarzając w kółko te same frazesy założyło sobie wątki spamerskie, gdzie wszystkie w/w pytania tam już padały, gdzie padały także odpowiedzi...

jest im mało i muszą spamować też tutaj, muszą obrażać czytelników i użytkowników kotłów na ekogroszek wypisując obraźliwe dla nich hasła.

 

 

Tak to wygląda, zresztą można poczytać x ostatnich stron czyje wpisy tutaj dominują, na moje są to sekciarscy pompiarze.

Ciekawe,że na ten wątek nie ładuje sie nikt z gazowników czy osób posiadających kotły olejowe, cisną tutaj tylko Ci liczący kWh i siedzący w swetrach w komfortowych 19st.C.... bezobsługowo

 

Miłej niedzieli sekciarze-pompiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jarecki, ty oczywiście masz w domu 26,5 stopni więc się oczywiście gotuje pod sufitem.

 

Utrzymuję w domu opalanym kotłem na ekogroszek widełki 23,5 do 24,5st.C

Poniżej 23,5st.C Panie krzyczą, że im zimno

Powyżej 24,5st.C krzyczą,że za ciepło.

 

Podobne temp., konkretnie widełki 22-23st.C utrzymuje w drugim swoim mieszkaniu opalanym kotłem gazowym, również z w/w powodów

ps. tam mam podłogówkę....

 

Jedynym osobom, którym gotuje się pod sufitem są tutaj nachalnie spamujący z wielu kont pompiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ogrzewający kotłem na paliwo stałe powinien przejść odpowiednie szkolenie uprawniające do obsługi takiego kotła by miał jako taki pojęcie jakie parametry jak ustawić na podstawie obserwacji płomienia, popiołu, osądzających się substancji na wymienniku, temperatury spalin itd. oraz procedurę czyszczenia. Ponadto przynajmniej raz w sezonie na podstawie popiołu czy osądzających się w kominie substancji sprawdzić poprawność spalania i ewentualnej szkodliwości dla otoczenia. Każde zadymienie czy zasmrodzenie wkraczające na czyjąś własność powinno być karane tak samo jak przerzucanie śmieci czy wylewanie szamba sąsiadowi pod okno. W innym przypadku sprzedawanie kotłów i opału to jak dawanie narzędzi do zabijania ludzi. Co do rankingu to takiego czegoś nie ma. Po prostu 99% kotłów na rynku nie osiągnie nigdy średniej rocznej sprawności powyżej 50% a pozostały 1% 80% bo użytkownicy po prostu nie mają pojęcia o ich użytkowaniu. Występowanie w takim wątku przedstawicieli producentów czy sprzedawców kotłów lub opału to już kompletna żenada i całkowity brak obiektywizmu. Producenci i sprzedawcy dobrze zdają sobie sprawę że im wyższa świadomość klienta to ciężej jest mu coś wcisnąć dlatego tak zażarcie tutaj walczą obrażając wszystkich uważających inaczej. Ile złotych jest dla was warte życie i zdrowie innych ludzi ? 500, 1000 zł rocznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę znów zmasowany atak i zasyfianie wątku przez ludzi któzy nie mają kotła na ekogroszek , nie planują zakupu i nie są zainteresowani zakupem ani obsługą ...

 

Po to są nowoczesne sterowniki , po to jest ten przegląd aby kupić odpowiedni kocioł i sterownik.

 

W 90% przypadków zwykły użytkownik jak kupi odpowiedni sterownik i kocioł to na ustawieniach domyślnych pali i nie zastanawia się jaka jest temp spalin , czy spala się prawidłowo i nic nie robi poza dokładaniem opału , czyszczeniem i wywalaniem popiołu.

 

To że jest mała grupka "nawiedzonych" którzy siedzą na forum , udzielają się i chcą aby proces spalania był idealny i jeszcze coś tam obniżyć spalanie to inna kwestia ...

Dla takich ludzi to przyjemność i SATYSFAKCJA ...

 

Zapewne dla pompiarzy i handlarzy to nie do pomyślenia aby ktoś ZA DARMO się udzielał , przekazywał wiedzę i pomagał ...

 

Wątek przez wielu spamerów robi się śmietnikiem , bo zaśmiecają ten wątek osoby które nie mają kotłów , nie są zainteresowane zakupem ani nie mają ŻADNEJ WIEDZY na temat ekogroszka i jego spalania ani konstrukcji kotłów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ogrzewający kotłem na paliwo stałe powinien przejść odpowiednie szkolenie uprawniające do obsługi takiego kotła by miał jako taki pojęcie jakie parametry jak ustawić na podstawie obserwacji płomienia, popiołu, osądzających się substancji na wymienniku, temperatury spalin itd. oraz procedurę czyszczenia. Ponadto przynajmniej raz w sezonie na podstawie popiołu czy osądzających się w kominie substancji sprawdzić poprawność spalania i ewentualnej szkodliwości dla otoczenia. Każde zadymienie czy zasmrodzenie wkraczające na czyjąś własność powinno być karane tak samo jak przerzucanie śmieci czy wylewanie szamba sąsiadowi pod okno. W innym przypadku sprzedawanie kotłów i opału to jak dawanie narzędzi do zabijania ludzi. Co do rankingu to takiego czegoś nie ma. Po prostu 99% kotłów na rynku nie osiągnie nigdy średniej rocznej sprawności powyżej 50% a pozostały 1% 80% bo użytkownicy po prostu nie mają pojęcia o ich użytkowaniu. Występowanie w takim wątku przedstawicieli producentów czy sprzedawców kotłów lub opału to już kompletna żenada i całkowity brak obiektywizmu. Producenci i sprzedawcy dobrze zdają sobie sprawę że im wyższa świadomość klienta to ciężej jest mu coś wcisnąć dlatego tak zażarcie tutaj walczą obrażając wszystkich uważających inaczej. Ile złotych jest dla was warte życie i zdrowie innych ludzi ? 500, 1000 zł rocznie.

 

Uważaj bo cię zbanują. Banują wszystkich co pytają o ten ranking w wątku o rankingu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzę znów zmasowany atak i zasyfianie wątku przez ludzi któzy nie mają kotła na ekogroszek , nie planują zakupu i nie są zainteresowani zakupem ani obsługą ...

 

Po to są nowoczesne sterowniki , po to jest ten przegląd aby kupić odpowiedni kocioł i sterownik.

 

W 90% przypadków zwykły użytkownik jak kupi odpowiedni sterownik i kocioł to na ustawieniach domyślnych pali i nie zastanawia się jaka jest temp spalin , czy spala się prawidłowo i nic nie robi poza dokładaniem opału , czyszczeniem i wywalaniem popiołu.

 

To że jest mała grupka "nawiedzonych" którzy siedzą na forum , udzielają się i chcą aby proces spalania był idealny i jeszcze coś tam obniżyć spalanie to inna kwestia ...

Dla takich ludzi to przyjemność i SATYSFAKCJA ...

 

Zapewne dla pompiarzy i handlarzy to nie do pomyślenia aby ktoś ZA DARMO się udzielał , przekazywał wiedzę i pomagał ...

 

Wątek przez wielu spamerów robi się śmietnikiem , bo zaśmiecają ten wątek osoby które nie mają kotłów , nie są zainteresowane zakupem ani nie mają ŻADNEJ WIEDZY na temat ekogroszka i jego spalania ani konstrukcji kotłów ...

 

Od kilku dni proszę i nie mogę się doprosić rankingu ekologicznych kotłów w wątku o rankingu. To ja spamuje czy wy?

Podajcie 10 najlepszych kotłów, podyskutujemy. Wywalimy jeden dwa, dołożymy inne. Widzicie gdzieś tu spamowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...