Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72

To że jest mała grupka "nawiedzonych" którzy siedzą na forum , udzielają się i chcą aby proces spalania był idealny i jeszcze coś tam obniżyć spalanie to inna kwestia ...

Dla takich ludzi to przyjemność i SATYSFAKCJA ...

Nie wiem czy zauważyłeś ale jest to forum budowlane ogólnie pojęte i dział Ogrzewanie a nie forum tylko o kotłach na ekosyf i tylko dla sprzedawców ekosyfu i kotłów na ekosyf.

Na te forum trafiają inwestorzy zastanawiający się nad tematem całej budowy i to dla nich własnie "nawiedzeni" z własnym doświadczeniem podpowiadają jak uniknąć syfu w domu i bycia palaczem.

 

Jesteś jednym z przykładów niedoinformowania i niewiedzy inwestorskiej jak budować bez syfu oraz czemu instalacja mieszana to błąd,wypisywałeś niedawno bzdury na temat pomp i izolacji(zamarzanie,moc grzewcza,placki)

Nie sadzę,że o tym poinformują Cię tutejsi sprzedawcy kotłów,że mogłeś wybudować inaczej,taniej,lepiej i ze się mylisz w podstawowych tematach budowy lub,że całkowicie nowy inwestor może wybudować dom tanio i bez syfu ponieważ:

Producenci i sprzedawcy dobrze zdają sobie sprawę że im wyższa świadomość klienta to ciężej jest mu coś wcisnąć dlatego tak zażarcie tutaj walczą obrażając wszystkich uważających inaczej.

 

Mój dziennik budowy od A-Z w stopce jest darmowy,jestem własnie jednych z tych "nawiedzonych",którzy chcą uświadamiać inwestora,dzielą się wiedzą wyniesioną z realnej budowy ale nie po fakcie i z ręką w nocniku gdzie można sobie tylko w łeb strzelić mając w nowym domu ekosyf ale jeszcze przed budową.

 

I żeby nie było podstaw:

A mój ranking niezmiennie:

1.http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat

2.http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To gdzie jest ten ranking. Jakie parametry są brane pod uwagę. Jakie plusy i minusy. O poprawnym spalaniu są inne wątki i tam producentów i handlarzy nie ujrzysz bo oni mają to gdzieś. Tam nikogo nie ostrzygą. A tych wszystkich zapaleńców podziwiam i popieram w ich działalności na rzecz czystego i poprawnego spalania. A swoimi postami chcę tylko co niektórym otworzyć oczy że można inaczej tanio i ekologicznie i mam na myśli również spalanie. Jednak bardzo duża część palących nie jest zainteresowana tym co wylatuje u nich z komina że to są ich ciężko zarobione pieniądze i odroczony wyrok na otoczeniu.

Z tymi super sterownikami to nie jest tak do końca super. To że nie widać dymu nie znaczy że nic nie wylatuje. Załóż nad wylotem z komina białą płachtę i sprawdź jej czystość po kilku dniach zwłaszcza przy takich temp. zewn. jak obecnie gdzie większość nawet tych najmniejszych kotłów pracuje w podtrzymaniu lub sprawdź analizatorem spalin.

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ogrzewający kotłem na paliwo stałe powinien przejść odpowiednie szkolenie uprawniające do obsługi takiego kotła by miał jako taki pojęcie jakie parametry jak ustawić na podstawie obserwacji płomienia, popiołu, osądzających się substancji na wymienniku, temperatury spalin itd. oraz procedurę czyszczenia. Ponadto przynajmniej raz w sezonie na podstawie popiołu czy osądzających się w kominie substancji sprawdzić poprawność spalania i ewentualnej szkodliwości dla otoczenia. Każde zadymienie czy zasmrodzenie wkraczające na czyjąś własność powinno być karane tak samo jak przerzucanie śmieci czy wylewanie szamba sąsiadowi pod okno. W innym przypadku sprzedawanie kotłów i opału to jak dawanie narzędzi do zabijania ludzi. Co do rankingu to takiego czegoś nie ma. Po prostu 99% kotłów na rynku nie osiągnie nigdy średniej rocznej sprawności powyżej 50% a pozostały 1% 80% bo użytkownicy po prostu nie mają pojęcia o ich użytkowaniu. Występowanie w takim wątku przedstawicieli producentów czy sprzedawców kotłów lub opału to już kompletna żenada i całkowity brak obiektywizmu. Producenci i sprzedawcy dobrze zdają sobie sprawę że im wyższa świadomość klienta to ciężej jest mu coś wcisnąć dlatego tak zażarcie tutaj walczą obrażając wszystkich uważających inaczej. Ile złotych jest dla was warte życie i zdrowie innych ludzi ? 500, 1000 zł rocznie.

 

Żal ci że paląc ekogroszkiem mamy taniej, a ty dokładasz i musisz jeszcze oglądać dymy z komina u innych?

Wcześniej mieszkałem w innej okolicy i paliłem śmieciuchem, okoliczni sąsiedzi w wyjątkami mieli ogrzewanie gazowe i co kilka miesięcy miałem pretensje że przez moje palenie oni okien nie mogą domyć i tym podobne, jak proponowałem dołożenie różnicy do ogrzewania gazowego to temat się kończył. Teraz w nowym domu pale ekogroszkiem i prawdę mówiąc trochę przeszkadza mi jak sąsiedzi palą w śmieciuchach i dymi się im z komina i jak wiatr zawieje czuć palenie węglem,a u mnie dymu i zapachów nie ma. Tak samo dotyczy instalacji pompy ciepła, przez rozpoczęciem budowy myślałem o niej, ale koszty instalacji podawane na forum a rzeczywistość to dwie różne rzeczy (kilka firm robiło wycenę i cena z wymiennikiem gruntowym była nie do przełknięcia). Kolega buduje nowy dom, planował pompę ciepła i sami wykonawcy z kilku firm instalujących je mu ją odradzili i będzie miał ogrzewanie gazowe (pracuje w takiej branży, że jakby ktoś go oszukał to by się dla niego i firmy źle skończyło - firmy instalujący pompy sami odradzili mu mówiąc że stare pompy nie są takie wydajne, a nowe pracują przy takich ciśnieniach że nie chcą aby on był ich testerem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Żal ci że paląc ekogroszkiem mamy taniej, a ty dokładasz i musisz jeszcze oglądać dymy z komina u innych?

Jaja se robisz ? Czytałeś stopkę mar1173 ? :

 

 

2013r. CO-2831,56 kWh, CWU(92,35m3)-1383,54 kWh, razem - 4215,10 kWh, koszt -1683,63 zł,

2014r. CO-2396,69 kWh, CWU(95,80m3)-1394,31 kWh, razem - 3791,10 kWh, koszt -1149,89 zł

 

Ja za poprzedni rok na c.o+cwu zużyłem 3300kWh,w tym do tej pory ok.1300kWh co daje ok.400zł zużyłeś mniej i taniej ?

 

I dla przeciwwagi z dzisiaj:

Ja do dziś, (z dzisiejszym zasypem który starczy jeszcze na tydzień) spaliłem 1,5 tony ekogroszku. Paląc od 23 X. średnia dobowa to coś koło 17kg .

Gdzie jest to taniej ?

W głowie nieświadomości ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą taniością to nie przesadzaj. Jak byś się czuł gdybyś zainwestował kilka tys. w kanalizację i dodatkowo co miesiąc płacił kilkadziesiąt złotych a twoi sąsiedzi stwierdzili by że im się nie opłaca bo kiedy im się to zwróci i zaczęli by pompować swoje ścieki na twoją działkę bo na ich już się nie mieści. Czy ścieki czy dym z komina to taki sam produkt uboczny gospodarstwa domowego i nie można nim nikogo uszczęśliwiać na siłę. Dlaczego we własnym domu nie można otwierać okien kiedy mi się podoba a biegających pies po podwórku capital jak popielnik. Dlaczego mieszkających w blokach musi być stać na rachunki roczne za CO i CWU w wysokości 4000 zł i mieszkaniu 80 m2 a posiadaczy dużych domów albo nie stać albo im się to nie opłaci. Ciekaw jestem jak ktoś z ich bliskich zachoruje na raka to czy będą starali się go leczyć czy też stwierdzą że im się nie opłaci bo statystycznie szanse są nie duże. Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja:

 

Może by tak faktycznie zakazać palenia węglem i paliwami stałymi w kotłach i w kominkach. (Kraków miał taką wolę ale im nie wyszło - to można korzystać z ich doświadczeń i zrobić to lepiej).

 

Zostanie jeszcze zamknięcie wszelkich kopalń, koksowni i elektrowni na węgiel, hut i innych dużych trucicieli aby nas nie truli i trzeba się tylko modlić aby rząd im nie dopłacił do ich szkodliwej działalności gospodarczej.

 

Zostaną jeszcze samochody na paliwa - ale to da się szybko załatwić bo kupimy sobie samochody Tesli.

 

Wtedy dopiero powróci do kraju te parę milionów emigrantów i będzie naprawdę zielono i fajnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega buduje nowy dom, planował pompę ciepła i sami wykonawcy z kilku firm instalujących je mu ją odradzili i będzie miał ogrzewanie gazowe (pracuje w takiej branży, że jakby ktoś go oszukał to by się dla niego i firmy źle skończyło - firmy instalujący pompy sami odradzili mu mówiąc że stare pompy nie są takie wydajne, a nowe pracują przy takich ciśnieniach że nie chcą aby on był ich testerem).

 

jakoś w to uwierzyć nie mogę

no chyba, że to tacy sami instalatorzy, jak ci co proponują do nowego domu 100m2 kocioł węglowy 20kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dążyć do tego by węgiel spalać w zakładach do tego przystosowanych posiadających odpowiednie technologie do tego celu a do ogrzewania stworzyć odpowiednią taryfę. W tedy wszystkim to wyjdzie na zdrowie. Węgiel jest w miarę tani w eksploatacji gdy palący zrobi doktorat z palenia swoim kotle oraz zakupi tanio opał. Jednak jak wyżej wspomniałem większa część palących ma słabe pojęcie co się dzieje w ich kotłach dzieje a opał mogą dostać po 800 - 1000 co w takim przypadku nie może wyjść tanio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A Ty masz kominek rekreacyjnie bo co? tęsknisz za dymem i smrodem?

Może ja,z uwagi,że byłem przez ostatnie 40 lat typowym blokmanem i mieszczuchem nie wyobrażałem sobie nowego domu bez kominka,dla mnie to serce salonu i wystrój wnętrza czyli mebel.

Ile razy oglądało się filmy gdzie przy kominku siedziało się i pilo winko ? Dla mnie kominek to spełnienie marzeń.

W kadym domu gdzie bym mieszkał byłby kominek.

Nawet w mieszkaniu jakby było do tego przystosowane.

Bylem w takim mieszkaniu w kamienicy z kominkiem i dla mnie rewelacja.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DOM BEZ WĘGLA TO ZDROWI DOMOWNICY I SĄSIEDZI

133m2, 420m3, 3 osoby, 24+15 ściany, 25-30 dach, podłoga 13cm, okna 3 szyby, dachowe zwykłe, kominek rekreacyjnie. Całość podłogówka + drabinki w łazienkach. Ogrzewanie Polska PC Ecopower 8kW z serii A, rekuperator Daytona 350. Mieszkamy od września 2009.

Rachunek za prąd na całość (CO, CWU, pozostałe) od 1.2011 do 1.2012-3200zł. W domu wszystko na prąd.

 

A przyznaj się Liwko i mar1173 - jaką temperaturę macie w domu ? A suszenie prania ( bo przecież brak grzejników ) robicie jak moja sąsiadka na dworze tylko czeka na dobry wiatr by nie wiało z mojego Eko-Pieca , A jak pada to kicha - pranie kisi sie w pseudopralni 5 dni . :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyznaj się Liwko i mar1173 - jaką temperaturę macie w domu ? A suszenie prania ( bo przecież brak grzejników ) robicie jak moja sąsiadka na dworze tylko czeka na dobry wiatr by nie wiało z mojego Eko-Pieca , A jak pada to kicha - pranie kisi sie w pseudopralni 5 dni . :D:D:D

 

Poniżej 22 nie schodzi przeważnie bliżej 23. Co do prania to możesz mi podrzucić swoje bo wentylacja chodzi na 70m3/h a i tak przekroczyć 40% nie ma szans. Może gdybym obniżył temperaturę lub zupełnie przestał wentylować. Do suszenia nie potrzeba grzejników.

Edycja

Zresztą suszyć na grzejnika to chyba nie najlepszy pomysł. Na dworze nigdy nie robiłem pokazu zawartości mojej garderoby. Akurat takie eksponowane upodobali sobie moi sąsiedzi zwłaszcza ci od węgla co wg mnie jest delikatnie mówiąc nie smaczne. Ale czego oczekiwać skoro uważają że dym i syf z komina to perfumy a widok suszonych gaci to co najmniej dama z łasiczką.

Edytowane przez mar1173
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyznaj się Liwko i mar1173 - jaką temperaturę macie w domu ? A suszenie prania ( bo przecież brak grzejników ) robicie jak moja sąsiadka na dworze tylko czeka na dobry wiatr by nie wiało z mojego Eko-Pieca , A jak pada to kicha - pranie kisi sie w pseudopralni 5 dni . :D:D:D

 

W salonie 21-22, w sypialni 20, a w łazience 24-25.

Mam sprawną wentylację i suszę w pomieszczeniu gospodarczym (po waszemu kotłowni). A ty gdzie suszysz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A przyznaj się Liwko i mar1173 - jaką temperaturę macie w domu ? A suszenie prania ( bo przecież brak grzejników ) robicie jak moja sąsiadka na dworze tylko czeka na dobry wiatr by nie wiało z mojego Eko-Pieca , A jak pada to kicha - pranie kisi sie w pseudopralni 5 dni . :D:D:D

I znowu ja nie wywołany ;)

I znowu pokutuje nie świadomość inwestorska bo przecież o tym na tym wątku nikt nie pisze ;)

Pranie suszy się na suszarce sufitowej w pralnio-suszarni z wywiewem wentylacji mechanicznej. Pranie po kilku h jest suchutkie.

Temperatura w domu w kazdym miejscu 1m od podłogi nie spada pon.22,5st.C.

 

I tak jak Liwko napisał u mnie pralnia to u was "kkotłownia" z kotłem.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam i pralnie i kotłownię - kotłownia wymalowana na biało - i jest czysto . Pytam się - bo mam sąsiadkę która ma pompę ( rury ułożone na całym ogródku) a z praniem ciągle lata na dwór. Kiedyś wygadała się że za jeden miesiąc mieli rachunek 1000 zł za prąd . Z skolei inni sąsiedzi z wypasioną pompą gdzie rury były wiercone w głąb ziemi

przez chyba 10 dni przez ekipę która koczowała w zimie na działce jeszcze wtedy budowlanej po domu chodzą w polarze - więc jakoś Wam nie wierzę że macie 23 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...