Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dlatego cały czas proszę o te rankingi :)

Liwek, masz ponad 1000 stron lektury, poczytaj to trochę liźniesz o kotłach z podajnikiem.

Wiele razy były podawane takie rzeczy, także czytaj i ucz się :)

Widzę że chyba od piątku temperatura Ci podrosła jaką podajesz, już 22 ?

Czujnik skalibrowałeś żeby Ci się cieplej zrobiło, hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zaglądałem, ale widzę że nic nie straciłem. Ja już swój kocioł mam od dawna, a ten chłam wypisywany przez niektórych "panów" nie pomaga w wyborze kotła osobom stojącym przed koniecznością zakupu.

Ja widzę że "najazd" na forum "braci pompowej" nasilił się po zmianie kursu franka.

Trzeba gdzieś doklepać na ratę, to piszą jak najęci, byle co i byle gdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ja widzę że "najazd" na forum "braci pompowej" nasilił się po zmianie kursu franka.

Trzeba gdzieś doklepać na ratę, to piszą jak najęci, byle co i byle gdzie :)

szwagier brał taki sam kredyt jak ja,tylko we frankach,ja w PLN i jego rata na dzisiaj jest większa od mojej tylko o ok.50zl.

Także w czym problem mają frankowcy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja widzę że "najazd" na forum "braci pompowej" nasilił się po zmianie kursu franka.

Trzeba gdzieś doklepać na ratę, to piszą jak najęci, byle co i byle gdzie :)

 

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ja wiem że nie możesz uwierzyć że ktoś tu pisze bezinteresownie , ktoś nie ma kredytu , za PC zapłacił mniej niż za kocioł na syf, może mieć 23 st w domu i nie mieć węgla.

Co taki ktoś jak ty robi na forum skoro wszyscy wiedzą z czego żyjesz i z kim trzymasz. Jaką twoje słowo tutaj ma wiarygodność.

 

pawelo_pl

 

Co do mojej temperatury wewnątrz to nie jest kwestia wiary. Wystarczy zaopatrzyć się w źródło ciepła o niewiele większej mocy od szczytowego zapotrzebowania budynku i masz gwarancję temperatury jaką sobie założyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szwagier brał taki sam kredyt jak ja,tylko we frankach,ja w PLN i jego rata na dzisiaj jest większa od mojej tylko o ok.50zl.

Także w czym problem mają frankowcy ?

Nie uważam żeby frankowcom działa się jakaś szczególna krzywda. Przez wiele lat zyskiwali na niższych ratach, teraz trzeba ciut dopłacić. Dostali już prezent w postaci ustawy antyspreedowej. Jak na moje starczy - każdy rozsądny człowiek biorąc kredyt we franku musiał się liczyć z ryzykiem kursowym. Niemniej Arturo problem o ile istnieje nie dotyczy osób które brały swoje kredyty w 2011 roku - a wtedy rozpocząłeś budowę. Wtedy już franek kosztował zdecydowanie powyżej 3 PLN -ów, sięgał nawet i 3,6 - 3,8. Problem dotyczy kredytów zaciągniętych przy kursie rzędu 2 PLN - a było i niżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar1173 10 lat mieszkałem w poniemieckim pokoszarowcu dobrze ocieplonym i grzałem prądem - jak nie miałem co chwalić to chwaliłem ten prąd a że w domu w dzień 20,5 stopnia a w nocy 19 to nie uwierzę w żadne cuda . Jedyny plus tego prądu to była przepływówka - non stop ciepła woda na żądanie która się nigdy nie kończyła - pomijam rachunki za prąd - bywało i za jeden miesiąc 2000 zł - no ale za to w lato tylko za ciepłą wodę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mar1173 10 lat mieszkałem w poniemieckim pokoszarowcu dobrze ocieplonym i grzałem prądem - jak nie miałem co chwalić to chwaliłem ten prąd a że w domu w dzień 20,5 stopnia a w nocy 19 to nie uwierzę w żadne cuda . Jedyny plus tego prądu to była przepływówka - non stop ciepła woda na żądanie która się nigdy nie kończyła - pomijam rachunki za prąd - bywało i za jeden miesiąc 2000 zł - no ale za to w lato tylko za ciepłą wodę ;)

 

Nie ma co takich rzeczy porównywać bo to bez sensu. Jednak dzisiaj w swoim domu przy obecnych cenach prądu na pewno nie poszedł bym w węgiel. Nawet gdybym spalił 2 tony węgla czyli 1600zł co wg mnie jest nie realne bo potrzebuję rocznie ok 12000kWh a więc bardziej realne jest 2,5 tony i 2000zł. Przy prądzie byłoby to ok 3000zł czyli 1000zł mniej niż płaciłem rocznie w bloku 80m2 CO i CWU. Różnica 1000zł między ekogroszkiem i prądem przy różnicy w inwestycji ok 10000zł czyni węgiel zupełnie nie ekonomiczny bo za 10 lat ten kocioł i tak się będzie nadawał na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ja wiem że nie możesz uwierzyć że ktoś tu pisze bezinteresownie , ktoś nie ma kredytu , za PC zapłacił mniej niż za kocioł na syf, może mieć 23 st w domu i nie mieć węgla.

Co taki ktoś jak ty robi na forum skoro wszyscy wiedzą z czego żyjesz i z kim trzymasz. Jaką twoje słowo tutaj ma wiarygodność.

 

Mar, a czy to latam jak poparzony po forum ludzi nawracać ?

Byłem na forum dużo wcześniej niż zacząłem się zajmować tym czym się zajmuję obecnie.

I wtedy też nie płaciła Redakcja od napisanego posta.

Tutaj jednak były sygnały że co niektórzy dostawali takie propozycje "płatnego poklaskiwania" i być może że ktoś się załapał że jest taka agresywna nagonka na całym forum :)

Mnie tu niema po kilka dni a Was jest pełno wszędzie i to Wy robicie większy syf jak ten węgiel.

To jak to jest, ja niby handlarz cicho siedzę sobie na tyłku a Wy co robicie ?

Jakoś dziwnie to wygląda, nie prawdasz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mar, a czy to latam jak poparzony po forum ludzi nawracać ?

Byłem na forum dużo wcześniej niż zacząłem się zajmować tym czym się zajmuję obecnie.

I wtedy też nie płaciła Redakcja od napisanego posta.

Tutaj jednak były sygnały że co niektórzy dostawali takie propozycje "płatnego poklaskiwania" i być może że ktoś się załapał że jest taka agresywna nagonka na całym forum :)

Mnie tu niema po kilka dni a Was jest pełno wszędzie i to Wy robicie większy syf jak ten węgiel.

To jak to jest, ja niby handlarz cicho siedzę sobie na tyłku a Wy co robicie ?

Jakoś dziwnie to wygląda, nie prawdasz ?

 

Dziwne. Jestem tutaj dłużej a mam tylko 10% tego co ty. Faktycznie siedzę tu non stop i trzepię posty na zawołanie.

A w czym ci to przeszkadza. Przecież to nie twoje forum i stracony czas. Może to moje hobby a może troska o zdrowie i wygodę innych. Ja wiem że trudno u handlowców o takie odruchy. U was liczy się tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem płatny profil przez dwa lata i bardzo marnie wyglądały wtedy moje statystyki w pisaniu postów.

Jeszcze do dzisiaj przychodzą mi zapytania na PW o POŚ gdzie pisałem na początku, Ty myślisz że ja tylko w kotłach tu siedziałem :)

Widzisz Ty nie wierzysz w moją bezinteresowność to i ja nie muszę wierzyć w Twoją.

Jacy troskliwi Ci pompiarze :) mieliśmy tutaj dość dowodów tej bezinteresowności.

Sami samarytanie, hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liwko, wiesz ilu ludzi czyta to forum ?

Nie są nawet zarejestrowani a czytają latami, to wiem na pewno.

Wiesz jeśli by się zarejestrował wczoraj i zaczął pić do mnie czy do Ciebie wtedy byłoby to bardziej podejrzane.

A ja przeżyłem tu kilka właśnie takich przypadków, że niby nowi a tak po staremu brzmiący :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Jacy troskliwi Ci pompiarze :) mieliśmy tutaj dość dowodów tej bezinteresowności.

Sami samarytanie, hehe

Najlepiej wymyslec sobie "przeciwnika" zeby móc się skarżyć.

Nie wiem o jakich"pompiarzach" myślisz.

Jeszcze przed budową pisałem w tym wątku,że ogrzewanie ekogroszkiem w nowobudowanym domu nie dość,że jest drogie to bzdurne.

Nawet porównując do ogrzewania prądem a nie pompą ciepła.

Dla mnie każdy system poza paliwami stałymi jest na rownozednym poziomie bo nie powstaje syf.

Jednocześnie każdy system grzewczy nie wymagajacy koniecznej jak w przypadku paliw stałych kotlowni będzie tańszy od ekogroszka czy pelletu ale trzeba być tego świadomym jeszcze przed rozpoczęciem budowy.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...