Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No i bardzo dobrze, znajduje się tam gdzie jego miejsce. Kociołek wytwarza prąd, który zużywają nasze domki. Jedne więcej, inne mniej, ale zużywają go wszystkie. Natomiast nie wszystkie smrodzą.

 

Myślisz że tutaj jest miejsce dla tego kociołka? :)

 

Jak najbardziej wreszcie załapałeś o co chodzi ,po co mam latać z wiadrem do kotłowni jak może to robić firma do mnie popłynie energia po drucie .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Jak najbardziej wreszcie załapałeś o co chodzi ,po co mam latać z wiadrem do kotłowni jak może to robić firma do mnie popłynie energia po drucie .

No dokładnie tak jest,tym bardziej,że węgla u nas dostatek.

Lepiej i czyściej niech się spala w ciepłowniach niż w trujących domach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie tak jest,tym bardziej,że węgla u nas dostatek.

Lepiej i czyściej niech się spala w ciepłowniach niż w trujących domach.

 

A polityka Niemiec jest taka Oni mają nowe technologie my przestarzałe, "naciskają emisją" na zamknięcie naszych elektrociepłowni żeby zrobić miejsce dla swoich ,pod szyldem ekologii chcą zarabiać jeszcze większą kasę ,polityka ściśle powiązana z prywatnym biznesem .

 

Kochajcie nasz węgiel :yes: gdyby elektrownie węglowe zamknęli w Unii, siedział byś w domu w swetrze i w kożuchu a świecił byś tylko w domu telewizorem 2 godziny dziennie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prosiłem i pisałem o rankingu, wy wyjeżdżacie z pompami ciepła i cenami prądu. I to ja jestem spamerem??? Dobre :D

 

Przecież tu nie chodzi żadną ekologie i o wiedze o kotłach. Większość argumentów która tu padła była już wyjaśniana wcześniej. I jest wałkowana ponownie Cała ekologiczność Livko i kompanów ogranicza się wyłącznie do wyboru sposobu ogrzewani i tego że inni wybrali lub mogą wybrać inaczej niż Pc. Jakoś ni widzę krzewienia idei czystego ogrzewania w wątkach poświęconych śmieciuchom lub śmieciuchom z szybką czyli kominkom z płaszczem wodnym. Jest za to naganiani na PC i obrażanie innych użytkownikow forum w wątkach o kotłach ekgroszek lub grzejących kablami.

Miał na tym forum swojego naganiacza MYSZKA MIKI gdzie zadaniem vice prezesa było pisanie na forum i w dzienniku o swoim szczęściu i promocji na Pc w ten sposób by inni też tego szczęścia i promocji zapragnęli. Ciekawe kto zastąpił Mikiego ? Livko nagania i linkuje dla innego dostawcy szczęścia POL-eko czy jakoś tak. I w ten sposób szuka chętnych dla spłacenia promocji na "tanią polską" i kredyt. . Producent szczęścia ze Strzegomia też ma swojego naganiacza, była też inwestor-żona PC swojego markowego męża ZUBDANA.

Taka branża i jeden charakterystyczny sposób działania w dodatku chamski. Musi być nie zły zysk z naganiania, skoro wielokrotne bany nie pomagają odczepić się od forum. Może panowie naganiacze przez tyle lat pisania tego samego na forach, zwabieni waszym szczęściem nie tylko zapłacili za Wasze promocje na PC ale też pozwolili zarobić na płatny profil i zamiast naganiaczy na forum pojawią się przedstawiciele producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss może to nie jest adresowane do Ciebie, ale uważam, że przesiadywanie 2 godziny dziennie przed telewizorem to:

- przede wszystkim nieszanowanie własnego cennego czasu życia

- i coraz to droższej energii.

Andrzeju ? no wiesz trochę uświadomić człowiek się musi, co na świecie się dzieje, przy okazji trochę jaśniej w chałpie, i zyski bytowe, bo te plazmy nieźle grzeją.

Te dwie godziny to tylko w taniej taryfie oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie pokazałeś im tego rankingu??? Przecież według was wystarczy edukować, więc gdzie ta edukacja? Bawicie się tu we własnym ogródku, a dookoła życie sobie samo biegnie i wszyscy na tym tracimy. Tak tak, wy też wdychacie ten smród. Jeżeli piszesz o chorobach, to nie życzyłbym żadnego raka w twojej rodzinie. I to już nie jest śmieszne panie mobilku.

Ogarnijcie się ludziska.

Osobiście grzeje PC ale byłbym w 7 niebie gdyby w mojej okolicy wszyscy przeszli na ekogroszek (lub gaz, PC).

 

Przejedź się na nowe osiedla "w polu" gdzie nie ma gazu i 100% mieszkańców ma kotły z podajnikiem. Zrób sobie spacerek i pojedź do najbliższej wioski. Wtedy poczujesz różnice pomiędzy ekogroszkiem a "śmieciuchem".

 

Źle palony węgiel + stare buty i plastki po jogurtach - TO JEST PROBLEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w salonie 21-22, w sypialni 20, a w łazience 24-25.

Mam sprawną wentylację i suszę w pomieszczeniu gospodarczym (po waszemu kotłowni). A ty gdzie suszysz?

 

Ostrzegamy pana. Zostanie pan zablokowany trwale. Prosimy dzielić się swoimi doświadczeniami w tematach dotyczących pomp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie?????? Proszę w takim razie zacytować poprzedni post, do którego się odnoszę!!!!!

W tym cytowanym poście jest mowa o temperaturach, widzisz w tym jakiś problem????

 

Ostrzeżenie dotyczy całokształtu twoich wypocin w tym temacie. Wreszczie moderatorzy pokazali, że istnieją. Jaki sens jest twoje spamowanie w tym temacie? Jakieś doświadczenie w używaniu pieca na eko? Może zainteresowany kupnem takiego? Jeśli nie to poszedł do swojego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie?????? Proszę w takim razie zacytować poprzedni post, do którego się odnoszę!!!!!

W tym cytowanym poście jest mowa o temperaturach, widzisz w tym jakiś problem????

 

Chłopie czy ty masz schizofrenię ? Czy Ty myślisz co piszesz ?

 

Zaczynasz pisać na wątku RANKING KOTŁÓW NA EKOGROSZEK i powiedz mi jaka chociaż JEDNA wiadomość była związana z tym wątkiem. Jakie masz doświadczenie z kotłami , jaki używasz i jakie byś polecił innym użytkownikom i dodał do go rankingu ?

Co osoba która nie ma kotła , nie użytkuje , nie interesuje go to może wnieść do tego wątku ???

 

Ja mogę to zrobić bo od 4 lat używam Skamp 12KW i wiem jakie ma wady i zalety ...

Interesowałem się też innymi kotłami przed zakupem ...

 

Zadawanie pytania na temat rankingu który NIGDY cię nie interesował i nie obchodzi , tak samo nigdy CIę nie interesowało czyste spalanie węgla ani NIC związane z kotlami ani paliwami stałymi ...

 

Piszesz tylko po to by pisać , nie ważne co byle by napisać i wszędzie kończy się tym samym ...

 

Wkładasz kij do mrowiska i dziwisz się reakcji ...

 

Ludzie mają DOŚĆ SPAMERÓW którzy zaśmiecają wszystkie wątki nie wnosząc NIC do tematu a robiąc z nich jedynie bagno ...

 

Sądzę że całkowita blokada była by dobra dla Twojego zdrowia , bo coś chyba z nim nie tak że żadnen ban na ciebie nie działa i nie rozumiesz dla czego co dostałeś i nic nie robisz sobie z tego a od razu zakładasz nowe konta i tym samym całkowicie ŁAMIESZ ZASADY REGULAMINU. Moderator banuje , a ty następne zakładasz i NIC z tego sobie nie robisz ...

 

Na innych formach już dawno byś miał totalnego BANA na zawsze i wykasowane konta ...

 

Tutaj się dziwię moderatorom że są tak pobłażliwi i pozwalają wielu osobom łamać nonstop zasady regulaminu które każdy rejestrujący się musiał je zaakceptować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ostrzeżenie dotyczy całokształtu twoich wypocin w tym temacie. Wreszczie moderatorzy pokazali, że istnieją. Jaki sens jest twoje spamowanie w tym temacie? Jakieś doświadczenie w używaniu pieca na eko? Może zainteresowany kupnem takiego? Jeśli nie to poszedł do swojego działu.

Garwolin to gdzieś w pobliżu karoki ?

Dzielimy inwestorów na "swoje" działy na forum budowlanym wg jakiego wzorca ?

Mój ranking kotłów dalej nie zmienny czyli:

1.r-eco

2.Lazar

 

Czy dobór mocy kotła na ekogroszek do konkretnego obciążenia cieplnego mieści się w temacie ?

Jeśli tak to czy istnieje konieczność wyjaśnienia co to jest obciążenie cieplne domu ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajduje się ranking

http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/?producent=&ocena=A&kolejnosc=a_z

 

Zadałem pytanie, na które do tej pory nikt z waszej "elity" do tej pory nie odpowiedział. Czy to prawda z tą codzienną obsługą kotła? Świadomie temat został przemilczany? No nie śmiem tu nikogo o to posądzać.

 

Mała szu*flada na popiół. Przy*po*mina formę do pie*cze*nia cia*sta i ma nie*całe 10l pojem*no*ści, co wymu*sza codzienne jej opróż*nia*nie. Nie*stety podob*nie ma się rzecz u konkurencji.

 

Kiedyś jak widziałem jak dobieracie komuś kocioł na oko to też nie wytrzymałem i napisałem że od tego jest OZC. No i znowu zaczęła się na mnie nagonka. Jak ja śmiem sie tutaj wtrącać? Przecież wy wiecie lepiej. Wszyscy instalatorzy wiedza to lepiej, wystarczy przejść się po naszych osiedlach i poczytać lamenty na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałem pytanie, na które do tej pory nikt z waszej "elity" do tej pory nie odpowiedział. Czy to prawda z tą codzienną obsługą kotła? Świadomie temat został przemilczany? No nie śmiem tu nikogo o to posądzać.

.

Wszystko zależy od kubatury budynku,temperatur panujących na zewnątrz,i kaloryczności opału ,czym niższe tym czesciej dosypujesz węgla i wynosisz popiół.

Tak jak teraz na te temperatury to średnio co 12 dni wybieram popiół a co 6 dni węgiel sypię.

 

Jeszcze jakieś pytania merytoryczne ?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Spokojnie kaszpir007 no może Liwko czasami przesadza, dobrze że wkłada kij w mrowisko, wg mnie zmusza nas głębokiego przemyślenia, są różne argumenty za i przeciw w końcu inwestor sam decyduje

Głos rozsądku,to inwestor decyduje a nikt za niego i dobrze żeby miał jasność sytuacji co do całokształtu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie pokazałeś im tego rankingu??? Przecież według was wystarczy edukować, więc gdzie ta edukacja? Bawicie się tu we własnym ogródku, a dookoła życie sobie samo biegnie i wszyscy na tym tracimy. Tak tak, wy też wdychacie ten smród. Jeżeli piszesz o chorobach, to nie życzyłbym żadnego raka w twojej rodzinie. I to już nie jest śmieszne panie mobilku.

 

Oczywiście że pokazałem, mało tego pokazałem twój przykład i innych kolegów z forum że można tanio i bez obsługowo.

Kilku innych odesłałem na forum (są jeszcze przed budową) ale jak zorientowali się po kilku tematach co TY z Arturem za burdel robicie na forum to sobie odpuścili dalej czytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do rankingu to życia by co po niektórym brakło aby go samemu zrobić.

Każdy kto ma kocioł z podajnikiem to powie,że jest albo dobry albo zły.Jednak jest jedno ale!

Kto z Was co roku zmienia kocioł aby móc coś o nim napisać względem poprzedniego?

Ja swój ranking mam i moi klienci są z niego zadowoleni.

Raczej wiem co piszę bo jako nieliczny w 4 lata miałem 3 kotły automatyczne więc mogę co nieco wnioskować.

Dodam,że każdy z nich ma wady i zalety ale każdy z nich ogrzał mój tyłek i mojej rodziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A możesz to trochę rozwinąć, dlaczego akurat te dwa ? Powiesz coś o palniku, wymienniku, sterowniku itd. ?

Podobają mi się najbardziej i gdybym miał kotłownie i komin w niej to byłby jeden z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...