Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

http://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.htmlhttp://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.html W swoim linku masz jeszcze wypowiedź przedstawiciela Bielska Białej o dotowaniu wymiany Kołów. W moim szczegóły co jest dotowane w ramach tej wymiany. Okazuje się że nie tylko PC i gaz ale inne kotły również.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

"Ziaja uznał, że gdyby w małych miejscowościach, gdzie nie uda się robić dużych siec ciepłowniczych, wyposażyć mieszkańców w dobre certyfikowane piece, to niska emisja zostałaby ograniczona"

 

No to zróbcie to, kto to ma zrobić, ja? :D

 

I czytaj ze zrozumieniem. Po pierwsze mówi tylko o tych miejscowościach gdzie nie uda się zrobić sieci ciepłowniczych to raz, a dwa myślisz że mówi o nowych czy o starych domach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.htmlhttp://www.beskidzka24.pl/artykul,nadal_beda_doplacac,16172.html W swoim linku masz jeszcze wypowiedź przedstawiciela Bielska Białej o dotowaniu wymiany Kołów. W moim szczegóły co jest dotowane w ramach tej wymiany. Okazuje się że nie tylko PC i gaz ale inne kotły również.

 

Rozumiesz słowo wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajduje się ranking

http://czysteogrzewanie.pl/kotly/kotly-podajnikowe/?producent=&ocena=A&kolejnosc=a_z

 

Zadałem pytanie, na które do tej pory nikt z waszej "elity" do tej pory nie odpowiedział. Czy to prawda z tą codzienną obsługą kotła? Świadomie temat został przemilczany? No nie śmiem tu nikogo o to posądzać.

 

 

Wszystko zależy od zapotrzebowania na ciepło w danym okresie czasu, kaloryczności węgla i zawartości popiołu, obecnie gdybym wsypywał do pełna to obsługa byłaby co około 12 dni [wsypanie węgla i wyrzucenie popiołu].

 

Wsypuję po worku bo stale coś testuję lub dopalam Kazacha i dlatego dorzucam węgla i wyrzucam popiół co około 2 dni [popiół ważę].

 

Swój ranking podawałem już dawno i póki co się nie zmienił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne forum chciałem zapytać jak spisuje sie palnik Ardeo w waszych Skamach jaka jest jego żywotność(to najbardziej by mnie interesowało) jakie kłopoty z nim zrywanie zawleczek (wiadomo ze to jest zalezne od opalu i kamieni sie wnim znajdujacych) uszkodzenia koronki Jaki czas moge liczyc na jego bezproblemowa prace wiem ze to moze zależeć od różnych czynników stawiam jak na najdłuższą i bezproblemową prace byc moze Wy ludzie młodzi poradzicie sobie z tym ale ja nie(Jaki stalowy czy żeliwny) Czy moze ekoenrgia II Przyznam ze chce palic głownie miałem Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do rankingu to życia by co po niektórym brakło aby go samemu zrobić.

Każdy kto ma kocioł z podajnikiem to powie,że jest albo dobry albo zły.Jednak jest jedno ale!

Kto z Was co roku zmienia kocioł aby móc coś o nim napisać względem poprzedniego?

Ja swój ranking mam i moi klienci są z niego zadowoleni.

Raczej wiem co piszę bo jako nieliczny w 4 lata miałem 3 kotły automatyczne więc mogę co nieco wnioskować.

Dodam,że każdy z nich ma wady i zalety ale każdy z nich ogrzał mój tyłek i mojej rodziny.

 

Podaj Twój ranking, jeszcze trocha, a przejdę na.... :D

 

Wg mnie:

1. Dla tych, którzy nie mają piwnicę, kotły... z palnikiem żeliwnym

2. Dla tych , którzy mają piwnicę wentylowaną, kotły... z palnikiem np. Ardeo

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moje pytanie brzmi czy do 3 -pietrowego nowego domu o powierzchni 190m2 ogrzewana powierzchnia to 62m2 parter i 60m2 podasze piwnica nie ogrzewana bojler 300l nada sie taki oto podajnik

Podajnik ślimakowy Ekoenergia do kotła 15 - 25 kW z motoreduktorem Ewmar-Ness - komplet czy bedzie on przewymiarowany? jest jeszcze druga mozliwosc ale na tym drugim nie da się palić miałem Podajnik ślimakowy Pancerpol do kotła 15 kW z motoreduktorem Nord - komplet lub rynnowy od witkowskiego 12-25kw proszę o podpowiedż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jeden w wątku elektrycznym też wszystkich namawiał na kable, dopiero po czasie się okazało, że jako energetyk ma 3000kWh rocznie gratis.

 

Zaden energetyk nie ma 3000 kWh gratis, faktycznie to koszt wynosi 20% ceny + podatek od ulgi czyli razem jest to ok 35% normalnej ceny czyli duzo, duzo wiecej niz gratis.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moje pytanie brzmi czy do 3 -pietrowego nowego domu o powierzchni 190m2 ogrzewana powierzchnia to 62m2 parter i 60m2 podasze piwnica nie ogrzewana bojler 300l nada sie taki oto podajnik

Podajnik ślimakowy Ekoenergia do kotła 15 - 25 kW z motoreduktorem Ewmar-Ness - komplet czy bedzie on przewymiarowany? jest jeszcze druga mozliwosc ale na tym drugim nie da się palić miałem Podajnik ślimakowy Pancerpol do kotła 15 kW z motoreduktorem Nord - komplet lub rynnowy od witkowskiego 12-25kw proszę o podpowiedż

 

Ten podajnik ekoenergii 15-25KW montowany jest w RBR-ach 12kW i 17kW i jest w miarę ok. w lecie ciężko zejść poniżej 2kW, możesz próbować zamówić z motoreduktorem NORD-a - podobno lepszy i o ile się orientuje widziałem ich firmę w krakowie przy wylocie na wieliczkę (zawsze bliżej po części zamienne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat Napisał witekgo Zobacz post

witam moje pytanie brzmi czy do 3 -pietrowego nowego domu o powierzchni 190m2 ogrzewana powierzchnia to 62m2 parter i 60m2 podasze piwnica nie ogrzewana bojler 300l nada sie taki oto podajnik

Podajnik ślimakowy Ekoenergia do kotła 15 - 25 kW z motoreduktorem Ewmar-Ness - komplet czy bedzie on przewymiarowany? jest jeszcze druga mozliwosc ale na tym drugim nie da się palić miałem Podajnik ślimakowy Pancerpol do kotła 15 kW z motoreduktorem Nord - komplet lub rynnowy od witkowskiego 12-25kw proszę o podpowiedż

 

Ten podajnik ekoenergii 15-25KW montowany jest w RBR-ach 12kW i 17kW i jest w miarę ok. w lecie ciężko zejść poniżej 2kW, możesz próbować zamówić z motoreduktorem NORD-a - podobno lepszy i o ile się orientuje widziałem ich firmę w krakowie przy wylocie na wieliczkę (zawsze bliżej po części zamienne).

a co sądzisz o podajniku rynnowym od witkowskiego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss

28kW?? To chyba tylko na bufor w budownictwie jednorodzinnym...

Są mniejsze niż 28kW ,ten palnik rynnowy mnie ciekawi ,prosty wydech bez załamań i potrzeby podnoszenia opału do góry ,praktycznie pożre wszystko co zejdzie przez zasobniknawet flot z kamieniami.:lol2:

 

Kocioł DEFRO EKO UNI z nowym podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym .Nowe urządzenie ma sprawność cieplną powyżej 90%, Automatyczny sterownik kotła i automatyczną zapalarkę do węgla.

http://tv.muratordom.pl/budowa-i-remont/instalacje/kociol-prawie-bezobslugowy-na-paliwa-stale-defro,925/

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są mniejsze niż 28kW ,ten palnik rynnowy mnie ciekawi ,prosty wydech bez załamań i potrzeby podnoszenia opału do góry ,praktycznie pożre wszystko co zejdzie przez zasobniknawet flot z kamieniami.:lol2:

 

Kocioł DEFRO EKO UNI z nowym podajnikiem ślimakowym i palnikiem rynnowym .Nowe urządzenie ma sprawność cieplną powyżej 90%, Automatyczny sterownik kotła i automatyczną zapalarkę do węgla.

http://tv.muratordom.pl/budowa-i-remont/instalacje/kociol-prawie-bezobslugowy-na-paliwa-stale-defro,925/

 

Obejrzałem film i widzę, że ma stały ruszt wodny więc produkcja sadzy zapewniona, a do tego serwisant podaje zużycie na CWU latem 200 kg ekogroszku miesięcznie - wychodzi około 6,67 kg/dobę - u mnie latem szło około 2 kg/dobę więc jak dla mnie to bardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...