Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Obejrzałem film i widzę, że ma stały ruszt wodny więc produkcja sadzy zapewniona, a do tego serwisant podaje zużycie na CWU latem 200 kg ekogroszku miesięcznie - wychodzi około 6,67 kg/dobę - u mnie latem szło około 2 kg/dobę więc jak dla mnie to bardzo dużo.

Też tak myślałem ale Defro wykombinowało że ten rusz wodny jest podniesiony ,kosztem komory do spalania ręcznego, odsunięty od palnika ,jest tam nawet sporo miejsca i wisi deflektor :

Co do CWU latem to wiadomo że zużycie węgla zależy od zużycia cieplej wody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Też tak myślałem ale Defro wykombinowało że ten rusz wodny jest podniesiony ,kosztem komory do spalania ręcznego, odsunięty od palnika ,jest tam nawet sporo miejsca i wisi deflektor :

 

 

Zmieniłeś zdanie na temat wodnego rusztu?

Do tej pory miałeś jednoznaczne stanowisko w tej kwestii.

Nie odbierz tego jako uszczypliwość z mojej strony.

 

Użytkuję kocioł od Witkowskiego z rusztem wodnym i problemów z sadzą nigdy nie miałem.

W tym kotle odległość od korony palnika do spodu rusztu wynosi 47 cm.

Deflektor za jest zawieszony na ok.20cm nad palnikiem.

 

Ciekaw jestem jaka powinna być min. odległość między palnikiem a rusztem,żeby w rażący sposób nie zakłócać prawidłowego spalania.

Pokażę jak jest u mnie:

 

 

 

Zdjęcie-0012.jpgZdjęcie-0013.jpgZdjęcie-0014.jpgZdjęcie-0015.jpg

 

Zdjęcia robione w grudniu,zamieszczone na konkurencyjnym forum.

Kocioł czyszczony był 2 doby przed zrobieniem zdjęć.

Zdjęcie-0016.jpg

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cuda bym nie wierzył, raczej sprawność przemiany energii chemicznej węgla na ciepło użytkowe bym sprawdził.

 

Widzisz, na tym wątku jest tak,że te same teksty padają z ust tych samych osób i są na okrągło powtarzane, prym w tym bierze wiadomy duet.

Odpowiedzi na te pytania padały wielokrotnie, ale te same osoby mają swój cel w tym, aby "udawać głupiego"

 

Wyjątkowo nudne jest powtarzanie tych samych tekstów, nudne jest tłumaczenie o modulacji mocy, o palnikach, bo to i tak bierze w łeb. Co widać choćby po rynnie.

Tutaj padała odpowiedź:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=6735861&viewfull=1#post6735861

 

Sam zobacz ile wpisów od tego czasu wyprodukowali pompiarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś zdanie na temat wodnego rusztu?

Do tej pory miałeś jednoznaczne stanowisko w tej kwestii.

Nie odbierz tego jako uszczypliwość z mojej strony.

.

Zdania nie zmieniłem ,ale na pewno jest lepiej czym dalej te rurki zostały wspawane nad palnikiem ,w Twoim kotle są trochę bliżej palnika ,tak czysto to po tygodniu to na pewno nie będziesz miał ,jakieś sadze się pojawią .Ta opinia wydaje mi się prawidłowa.

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13397-piec-na-ekogroszek-ustawienia/?p=202954

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania nie zmieniłem ,ale na pewno jest lepiej czym dalej te rurki zostały wspawane nad palnikiem ,w Twoim kotle są trochę bliżej palnika ,tak czysto to po tygodniu to na pewno nie będziesz miał ,jakieś sadze się pojawią .

 

Postaram się zamieścić fotki po 7-10 dniach palenia(ostatni raz czyściłem w sobotę)

U innych użytkowników może jest czarno,u mnie nie.

 

W Defro jest więcej niż wspomniane 47cm między palnikiem a rusztem?

Warto to sprawdzić i będzie porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłeś zdanie na temat wodnego rusztu?

Do tej pory miałeś jednoznaczne stanowisko w tej kwestii.

Nie odbierz tego jako uszczypliwość z mojej strony.

 

Użytkuję kocioł od Witkowskiego z rusztem wodnym i problemów z sadzą nigdy nie miałem.

W tym kotle odległość od korony palnika do spodu rusztu wynosi 47 cm.

Deflektor za jest zawieszony na ok.20cm nad palnikiem.

 

Ciekaw jestem jaka powinna być min. odległość między palnikiem a rusztem,żeby w rażący sposób nie zakłócać prawidłowego spalania.

Pokażę jak jest u mnie:

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]301042[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301043[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301044[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]301045[/ATTACH]

 

Zdjęcia robione w grudniu,zamieszczone na konkurencyjnym forum.

Kocioł czyszczony był 2 doby przed zrobieniem zdjęć.

Też mam kocioł Witkowskiego 19 kW z rusztem wodnym i palnikiem ekoenergia mała, ale u mnie odległość palnika do dolnej części rusztu wodnego to około 33 cm, deflektor o średnicy około 17 cm jest w odległości około 20 cm od palnika.

Na ruszcie i drzwiczkach mam dużo sadzy, ale na półkach górnych jest już pył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam kocioł Witkowskiego 19 kW z rusztem wodnym i palnikiem ekoenergia mała, ale u mnie odległość palnika do dolnej części rusztu wodnego to około 33 cm, deflektor o średnicy około 17 cm jest w odległości około 20 cm od palnika.

Na ruszcie i drzwiczkach mam dużo sadzy, ale na półkach górnych jest już pył.

 

Ja mam 25kW,deflektor ok 25cm średnicy(tarcza hamulcowa,wgłębienie wypełnione szamotem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekoenergia z taaaaka japą:D

 

Przypatrz się w którym miejscu ,spala się węgiel w rynnie a gdzie na ekoenergii na kopcu,sama budowa palnika ekoenergii wymusza spalanie paliwa wysoko bliżej rusztu wodnego ,w rynnie ten proces odbywa się niżej w dodatku rynna jest prosta to koryto.

 

Pomoże ktoś w doborze koła na ekogroch . Mam dom 135m2 po podłodze(115użytkowej) . Na stronie ciepłowłaściwe wyszło mi koło 5.5Kw . Znacie jakieś małe kotły godne polecenia?

 

A nowy dom masz podłogówkę ?

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogrzewam 180 m2 dobrze docieplony i teraz spalam 18 kg/dobę wesołej 28 MJ.

U ciebie na tym palniku dobrze spala się ten miał, dużo masz popiołu i czy spala się równomiernie na palniku.

 

Spala się dobrze i równomiernie na końcu palnika położona szamotka(brak kłopotów z ustawieniem stera)

Popiołu 10%

Na ostatnim zdjęciu wygląd popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...