Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

kalaf5 A pewien jesteś że chcesz kocioł z podajnikiem ? może też być zasypowy z buforem .

 

 

Ale ja mam już z podajnikiem przy małej kotłowni ,więc zasypowy z buforem u mnie odpada.

Producent mojego kotła naciągnął mnie na taki jaki mam i pewnie z nim się będę żył przez kilka następnych lat.

Szukam a nawet znalazłem rozwiązanie dla mnie ,ale cóż mam to co mam i się z tego cieszę.

Na razie nie stać mnie na nowy kocioł bo mój mnie kosztował nie mało w zeszłym roku i nie mogę sobie pozwolić na wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Ale wiem jedno,następny system ogrzewania przemyślę po sto kroć i będę zaglądał na takie fora jak to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam już z podajnikiem przy małej kotłowni ,więc zasypowy z buforem u mnie odpada.

Producent mojego kotła naciągnął mnie na taki jaki mam i pewnie z nim się będę żył przez kilka następnych lat.

Szukam a nawet znalazłem rozwiązanie dla mnie ,ale cóż mam to co mam i się z tego cieszę.

Na razie nie stać mnie na nowy kocioł bo mój mnie kosztował nie mało w zeszłym roku i nie mogę sobie pozwolić na wyrzucenie pieniędzy w błoto.

Ale wiem jedno,następny system ogrzewania przemyślę po sto kroć i będę zaglądał na takie fora jak to.

Fakt poczytałem troszkę twoje wpisy ,ktoś Cię nieźle urządził z szufladą 20 :eek:,mogę Ci tylko doradzić żebyś szukał paliwa o jak najniższej kaloryczności .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ułatwienia,moje obciążenie cieplne to 3,5kW.

Czy to prawda,że kotły osiągają najwyższą sprawność przy grzaniu z nominalną mocą czyli w tym przypadku z 10k10kW ?

 

To zależy od wielu czynników np. od węgla

 

Mój ostatnio osiąga na Wesołej najwyższą sprawność przy 4 kW, czyli około 23% mocy nominalnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wole mieć jednak lekko przewymiarowany niż za mały.

Z OZC wyszło mi 12 kW i taki zrobiłem.W poprzednich sezonach miałem 25 i 17 kW , spalanie było dużo mniejsze na opale tej samej kaloryczności.

 

a da się do nowego domu dać za mały kocioł?

chyba tylko w przypadku bardzo dużej rezydencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a da się do nowego domu dać za mały kocioł?

chyba tylko w przypadku bardzo dużej rezydencji

 

A myślałeś o grzaniu CWU? Rodzina bierze kąpiel w wannie.

Jedna osoba to 100l wody.

  • ciepło właściwe wody ok. 4200 J/(kg * 'K)
  • ilość wody 100 kg
  • nastawa CWU 45'C
  • temp. wody z sieci 10'C
  • potrzebny przyrost temp. 35'C
  • potrzebna energia 4200 * 100 * 35 = 14 700kJ
  • potrzebna moc w czasie 1h 4,08 kW
  • potrzebna moc w czasie 30 min 8.16kW

Jeśli do tego grzejesz dom na 4kW, masz zapotrzebowanie na

moc 12kW. Jeśli przyjmiesz, że układ ma sprawność 80%,

potrzebujesz mocy 15kW.

 

Jak masz pompkę ciepła, kąpiesz się cały dzień :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
A myślałeś o grzaniu CWU? Rodzina bierze kąpiel w wannie.

Jedna osoba to 100l wody.

  • ciepło właściwe wody ok. 4200 J/(kg * 'K)
  • ilość wody 100 kg
  • nastawa CWU 45'C
  • temp. wody z sieci 10'C
  • potrzebny przyrost temp. 35'C
  • potrzebna energia 4200 * 100 * 35 = 14 700kJ
  • potrzebna moc w czasie 1h 4,08 kW
  • potrzebna moc w czasie 30 min 8.16kW

Jeśli do tego grzejesz dom na 4kW, masz zapotrzebowanie na

moc 12kW. Jeśli przyjmiesz, że układ ma sprawność 80%,

potrzebujesz mocy 15kW.

 

Jak masz pompkę ciepła, kąpiesz się cały dzień :):)

A nie pomyślałeś,że można dać większy zasobnik cwu ?

Ja się kapie tylko w wannie,300l grzane 2x na dobę do 46st.C starczy na 3 osoby od 6 do 24.

 

A mój ranking kotów na ekogroszek niezmiennie:

1.R-eco

http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat

2.Lazar

http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku,

"pompki" za diabła nie rozumieją co to jest chwilowe zapotrzebowanie na grzanie CWU związane z jego większym rozbiorem a co to jest średnia dobowa.

"Nie kumają" takich pojęć jak zmienność mocy w czasie czy modulacja mocy. Było to już tłumaczone do znudzenia, ale wraca niczym boomerang

 

Zatem albo nie rozumieją albo mają wyraźny cel aby spam powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myślałeś o grzaniu CWU? Rodzina bierze kąpiel w wannie.

Jedna osoba to 100l wody.

  • ciepło właściwe wody ok. 4200 J/(kg * 'K)
  • ilość wody 100 kg
  • nastawa CWU 45'C
  • temp. wody z sieci 10'C
  • potrzebny przyrost temp. 35'C
  • potrzebna energia 4200 * 100 * 35 = 14 700kJ
  • potrzebna moc w czasie 1h 4,08 kW
  • potrzebna moc w czasie 30 min 8.16kW

Jeśli do tego grzejesz dom na 4kW, masz zapotrzebowanie na

moc 12kW. Jeśli przyjmiesz, że układ ma sprawność 80%,

potrzebujesz mocy 15kW.

 

 

Jak masz pompkę ciepła, kąpiesz się cały dzień :):)

 

 

tendencyjne wyliczenia.

Grzanie ci się załącza dopiero w momencie, jak temperatura w zasobniku spadnie z 45C do 10C?

tak wynika z twoich wyliczeń

jeśli takie masz sterowanie, to dodatkowo współczuję :p

priorytetu CWU też nie macie w sterownikach?

litości!!!

nic dziwnego że potem są kotły 25kw w domach 100m2, jak liczycie to tak jak powyżej...wystarczy do obliczeń dać zbiornik 50l, zapotrzebowanie na CO trochę większe i już wychodzi że bez 25kw się nie obejdzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodku,

"pompki" za diabła nie rozumieją co to jest chwilowe zapotrzebowanie na grzanie CWU związane z jego większym rozbiorem a co to jest średnia dobowa.

"Nie kumają" takich pojęć jak zmienność mocy w czasie czy modulacja mocy. Było to już tłumaczone do znudzenia, ale wraca niczym boomerang

 

Zatem albo nie rozumieją albo mają wyraźny cel aby spam powtarzać.

 

Bo "pompki" jadą na taryfie nocnej i jak w nocy nie zgromadzi np, ciepłej wody do kompania to w dzień nie będzie się kąpał w drogim prądzie i to samo dotyczy ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Bo "pompki" jadą na taryfie nocnej i jak w nocy nie zgromadzi np, ciepłej wody do kompania to w dzień nie będzie się kąpał w drogim prądzie i to samo dotyczy ogrzewania.

Mylisz się,w dzień też są godziny taniej taryfy,do 15 a u niektórych do 16.Dzienne dogrzanie 300l w zupelnosci starczy dla 3 osób kapiacych się tylko w wannie.

Nawet jakby zabrakło to co za problem dogrzac ?

To nie pradowcy,to copowcy.

 

A mój ranking kotów na ekogroszek niezmiennie:

1.R-eco

http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat

2.Lazar

http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się,w dzień też są godziny taniej taryfy,do 15 a u niektórych do 16.Dzienne dogrzanie 300l w zupelnosci starczy dla 3 osób kapiacych się tylko w wannie.

Nawet jakby zabrakło to co za problem dogrzac ?

To nie pradowcy,to copowcy.

 

Jak ja lubię siedzieć z zegarkiem w ręku i sprawdzać czy mi wolno czy nie wolno - pełna wolność i swoboda. A jak mam rodzinę 2+3 to już za kąpiel i dodatkowy prąd dopłaca państwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Jak ja lubię siedzieć z zegarkiem w ręku i sprawdzać czy mi wolno czy nie wolno - pełna wolność i swoboda. A jak mam rodzinę 2+3 to już za kąpiel i dodatkowy prąd dopłaca państwo?

Pisałem że może prądowcy patrzą na zegarek a nie copowcy. Ja mam drogą po 0,59zl/kWh czyli przy pompie ona wychodzi ok.0,2-0,23zl czyli jak gazem ziemnym lub ekogroszkiem przez niedoświadczonego palacza.

Jest priorytet cwu także jak zbraknie to grzeje,proste.

 

A mój ranking kotów na ekogroszek niezmiennie:

1.R-eco

http://www.r-eco.pl/produkt/reco-automat

2.Lazar

http://www.hkslazar.pl/produkty,kotly-co-ekokomfort,6,9.html

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaszpir007 napisał ;

Wysłałem z ciekawości do 2 składów wymienionych na stronie Tauronie że interesuje mnie 6 ton miału , tego co mają na stronie Tauronu za 250zł

Ciekawy jestem co odpiszą ...

 

i jaka reakcja ?

 

Taka że mam sobie wybrać na ich mapce najbliższy skład który od nich bierze opał i się zapytać.

Najbliższy skład który jest na liście taurona jest oddalony o około 100km.

Napisałem do nich i otrzymałem odpowiedź że w detalu mają ten sam miał za 450zł ....

Czyli 200zł drożej ...

 

A transport od nich do mnie nieopłacalny (bo za daleko) ...

 

I tyle ...

 

Jak chce się mieć tani opał to trzeba mieszkać blisko kopalni i tyle :(

 

Ja na zastępny sezon przechodzę na ruska (wracam ponownie) lub czecha , bo przy obecnej cenie miału za jaką płacę (570 zł pakowany) a dodatkowo jakiś fatalny mi się trafił , to szkoda nerów i ... czasu ...

 

Niestety za daleko mieszkam od kopalni :(

Wtedy miałbym miał za 250zł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temu, że post ze bzdurą nie został zgłoszony a "sprostowanie" ukryło się pośród panującej tu wczoraj wszechobecnej kłótni. Powiedzmy, że to sprostowanie wróciło, mimo iż jest daleko od tematu.

 

Arturo - chyba sam widzisz, że Twoja obecność tu ma na celu jedynie toczenie sporów ideologicznych. Dopóki dzieje się to w granicach normy - to trudno, niech zaśmieca ten wątek. Ale ta norma wczoraj została wielokrotnie przekroczona.

Podawany przez Ciebie non stop "prywatny ranking kotłów" też jest niczym innym jak śmieceniem. Podałeś - ok, jeśli ktoś uzna to za interesujące to podejmie rozmowę. Tak trudno to zrozumieć?

 

Prosiłbym Was wszystkich o trochę opanowania i łagodniejszy język, bo niedługo skończą mi się żółte kartki ;)

Jak można się opanować skoro banuje się usera a on zakłada kolejne konto i dalej śmieci i rozwala wątek?

Czy tak trudno utrzymać temat wątku a posty niezgodne usunąć z powiadomieniem o karach?

Czy tak trudno usunąć usera który posiada kilka kont z których pisze jak mu kolejne zamykają co jest niezgodne z regulaminem?

Czy tak trudno wyciągnąć inną kartkę niż ta wspomniana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwone kartki , nawet jeśli są w kieszeni sędziego linowego, to bardziej rezerwowo:), bo zwyczajnie taki nie ma rozpoznania na całym polu i mógłby ją dać zbyt pochopnie.

 

Jest Was tu wielu - może widzicie jakąś godną zaufania osobę, która mogłaby zostać moderatorem - zgłoście ją i poprzyjcie w odpowiednim temacie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170051-Nowi-moderatorzy-Wasze-propozycje/page10

 

Odpisując w tym wątku tak jakbym go sobie zaprenumerował.. ale nie obiecuję że będę tu codziennie, bo zwyczajnie mam też inne życie niż FM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...