Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jak można się opanować skoro banuje się usera a on zakłada kolejne konto i dalej śmieci i rozwala wątek?

Czy tak trudno utrzymać temat wątku a posty niezgodne usunąć z powiadomieniem o karach?

Czy tak trudno usunąć usera który posiada kilka kont z których pisze jak mu kolejne zamykają co jest niezgodne z regulaminem?

Czy tak trudno wyciągnąć inną kartkę niż ta wspomniana?

 

Zgadzam się z Tobą. Chwilę po banie pojawiają się liwko1 albo arturo72bis, jest to łamanie regulaminu tego forum. Posty pompiarzy też nic tu nie wnoszą z wyjątkiem prowokacji i spamu, przykład z dziś liwko chciał tu się pochwalić stopką za którą na normalnie prowadzonym forum by dostał ostrzeżenie.

Nie jestem sprzedawcą pieców ani węgla, na początku szukałem tu porad i informacji. Obecnie wchodzę na to kiepskie forum dla rozrywki jak się gotują artur itp oraz uczyć się jak nie powinno moderować forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czerwone kartki , nawet jeśli są w kieszeni sędziego linowego, to bardziej rezerwowo:), bo zwyczajnie taki nie ma rozpoznania na całym polu i mógłby ją dać zbyt pochopnie.

 

Jest Was tu wielu - może widzicie jakąś godną zaufania osobę, która mogłaby zostać moderatorem - zgłoście ją i poprzyjcie w odpowiednim temacie:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?170051-Nowi-moderatorzy-Wasze-propozycje/page10

 

Odpisując w tym wątku tak jakbym go sobie zaprenumerował.. ale nie obiecuję że będę tu codziennie, bo zwyczajnie mam też inne życie niż FM.

 

nie widzę potrzeby zatrudniania kolejnego moderatora

wystarczy że ten co jest wyciągnie konsekwencje z nieprzestrzegania regulaminu

 

 

paragraf 5 Prawa i Obowiązki

 

cytacik:

2.3 Użytkownik ma prawo do posiadania wyłącznie jednego Profilu w Serwisie ZPR MEDIA

 

Nie jest dozwolone zamieszczanie wypowiedzi w blogach i na forum lubMateriałów, które: .......

..........

nie są tematycznie związane z danym Serwisem,• uniemożliwiają lub w znacznym stopniu utrudniają możliwości korzystania zSerwisu przez innych Użytkowników

myślę że obaj panowie skutecznie złamali powyższe punkty i należy ich stąd teleportować na trybuny. tam będa mogli nadal czytać i zdobywać wiedzę ale już nie będą robić bajzlu

 

zaniechanie ze strony administratorów w stosunku do tych użytkowników zwyczajnie działa na niekorzyść tego forum i całego serwisu i robi zwyczajnie antyreklamę Muratorowi

moze czas już wziąć się do działania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak przy okazji sa już ekogrochy 4-5 kw?

W kominku możesz :p

Są, zależy co można przez to rozumieć.

DS-a znajdziesz, cały w szamocie, na zamówienie.

Poniżej to chyba z niską sprawnością. Nie wiem jak przy miale. Ten ma małą ziarnistość. Może się da. Niech sprzedawcy z ciepłomierzami się wypowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co proponujesz dla domów 3-4kW?

Ponadto 2kW na CWU jest trochę (delikatnie mówiąc) znacznie zawyżone.

Po co komu 1000 litrów na dobę wody w okresie zimowym podgrzane o 40*C?

malux, to jest wątek o kotłach na ekogroszek. Nie ma w temacie, że w nowych domach. Zapewniam Cię, że po montażu kotła z podajnikiem w starym domu w miejsce starego śmieciucha odczujesz ulgę. Niekoniecznie finansową - bo spalanie będzie podobne. Ale - będziesz miał stałą temperaturę w domu a nie jak wcześniej jazdy od 15 do 25. W dotychczasowym spalaniu zamkniesz też CWU. I roboty włożysz z 5 razy mniej niż wkładałeś w śmieciucha. Jak dla mnie - warto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym domu mam ekogroszek

I/oraz taki zasypowy

Ja taki krytyczny do pieców nie jestem ale widze ledwo zarysuwujący sie problem małego zapotrzebowania domow na poziomie 2- 3 kw:-)

Mam na wszelki wypadek kanał do pieca

Ja w swoim domu 123m2 ozc 3kw 29.6 kwhm2rok prędzej założyłbym zasypowy

Ale z dużym bojlerem

 

Nie widze powodu żeby przewymiarowywac piec z powodu cwu

To trudno ustawic piorytety?

Tak po zuzyciu w styczniu widze ze teorethycznie potrzebowalbym niecale 100 kg węgla na co

U mnie pewnie lepszy byl pelet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po 400 PLN/1k kg workowaną - malux20 - tyś normalny człek , do trolla Ci daleko. Trociny są za free - nie wiele ich, udział można przyrównać do pracy twojego kominka :)

 

Jak pozwolisz - pobawię się jeszcze troszkę z Arturkiem.

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mogę napisać że ten kocioł jedynie do 100m2 a do Twojej powierzchni to musi być 25KW- też mi uwierzysz?

nie patrz na to co piszą a na moc kotła i potrzeby Twojego domu

jeśli to nowy dom wybudowany zgodnie z przepisami odnośnie przenikania przegród to potrzebujesz jakieś 7-8KW, niestety popełniłeś kalafiory i sprawność pompy w takiej instalacji będzie niższa i u Ciebie kocioł węglowy nie będzie najgorszym rozwiązaniem - ale nie taki wielki

10KW to wszystko czego Ci trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie też mie wiem piszą że do 160m2 19Kw ale jak poczytałem na forum to 10-12KW wystarczy czym to się ma zawyżają ?

 

http://cieplowlasciwie.pl/ wejdź na tę stronę i policz dla swojego budynku to będzie łatwiej coś doradzić chłopakom

O tych piecach czytałem i sam się zastanawiałem nad zakupem ale 12kw. Tu na forum taki piec posiada Kwitko http://forum.muratordom.pl/member.php?146435-Kwitko Możesz do Niej napisać i popytać.

Edytowane przez kedlaw0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co myślicie o takim piecu ?

http://allegro.pl/piec-piece-kociol-z-podajnikiem-ekogroszek-mial-i5034495391.html

40m2 podłogówki 12 grzejników pow użytkowa 150m2 a kubatura budynku to 650m2

 

Szczerze mówiąc wygląda bardzo ciekawie ...

 

Tyle że do Ciebie wersja 12KW była by bardziej odpowiednia ...

I będzie aż nadto ..

 

Ja u siebie powierzchnia ogrzewana 165m2 po podłogach mam 12KW i wystarcza , a nawet jest za mocny ...

 

Co do kotła to wygląda ciekawie. Bardzo mi się podoba bieg wsteczny i elektroniczna zawleczka i to spory plus i uważam to za bardzo dobrą i ważną inowację , bo wiem że wymiana zawleczki nie zawsze jest miła i przyjemna ...

 

Podoba mi się także wybór palników , choć uważam że pierwszy palnik (kwadratowy) jest najciekawszy.

 

Fajne też jest uniwersalne wyjście spalin ...

 

Kocioł wygląda że ma przemyślaną konstrukcję i budową ...

 

Jedynie do czego można się przyczepić to sterownik . Czytałem instrukcję i szczerze mówiąc to chyba zwykły dwustanowy sterownik. W takim przypadku jakby się dało wolałbym kupić bez sterownika (jak jest taka możliwość) i dokupić sobie sterownik SPP.

 

I myślę że będzie zadwolony , a cena jest baardzo dobra ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malux, to jest wątek o kotłach na ekogroszek. Nie ma w temacie, że w nowych domach. Zapewniam Cię, że po montażu kotła z podajnikiem w starym domu w miejsce starego śmieciucha odczujesz ulgę. Niekoniecznie finansową - bo spalanie będzie podobne. Ale - będziesz miał stałą temperaturę w domu a nie jak wcześniej jazdy od 15 do 25. W dotychczasowym spalaniu zamkniesz też CWU. I roboty włożysz z 5 razy mniej niż wkładałeś w śmieciucha. Jak dla mnie - warto.

 

 

POTWIERDZAM w całości

a nawet są 'oszczędności ' w ilości spalonego opału które potem a może na początku są zjadane przez cenę EKO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co myślicie o takim piecu ?

http://allegro.pl/piec-piece-kociol-z-podajnikiem-ekogroszek-mial-i5034495391.html

40m2 podłogówki 12 grzejników pow użytkowa 150m2 a kubatura budynku to 650m2

 

Na pierwszy rzut oka wygląda dość dobrze.

Przyzwoity wymiennik,wybór palników,gwarancja na 5 lat itd.

Ale jest jeden poważny błąd konstrukcyjny,chodzi o płaszcz wodny i króciec powrotu.

Są za nisko!

Płaszcz wodny (jego zakończenie)i króciec powinny być mniej więcej na wys.korony palnika,nigdy niżej(ryzyko korozji niskotemperaturowej powrotu)

Sprawność b. przeciętna bo tylko 82%.

Zobaczcie i oceńcie sami.

 

p_sgr_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka wygląda dość dobrze.

Przyzwoity wymiennik,wybór palników,gwarancja na 5 lat itd.

Ale jest jeden poważny błąd konstrukcyjny,chodzi o płaszcz wodny i króciec powrotu.

Są za nisko!

Płaszcz wodny (jego zakończenie)i króciec powinny być mniej więcej na wys.korony palnika,nigdy niżej(ryzyko korozji niskotemperaturowej powrotu)

Sprawność b. przeciętna bo tylko 82%.

Zobaczcie i oceńcie sami.

 

[ATTACH=CONFIG]302096[/ATTACH]

Paliłem w całkiem podobnym kotle na palniku Pancerpola, ten kwardraciak to coś podobnego, duże szczliny nadmuchowe, za duża dmuchawa do tego kotła, trzeba będzie dławić na przesłonie, i tylko do dobrych eko groszków o niskiej spiekalności.

Tak po krótce, powrót podobnie miałem tak nisko ale to raczej typowe dla pleszewiaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...