Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

- - >kaszpir007

 

Ty potrzebujesz ok. 2t,ja min.5t.na ogrzanie chałupy i CWU od września do końca kwietnia+500kg na lato.

Przy różnicy w zakupie rzędu 200zł na 1t,mam tysiaka w kieszeni.

 

Z tego co się orientuje miał z Piasta ma 19,23 i 25MJ/kg

O 24MJ/kg nie słyszałem i nie ma takiej wartości podanych przez kopalnię.

Najprawdopodobniej sprzedawca z Tobą pograł(wystaw mu odpowiednią opinię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak ktoś ma warunki i ochotę żeby bawić się z miałem, to może warto. Ja opału nie składuję, kupuję na bieżąco, więc odpada.

Raz kiedyś się skusiłem na miał, choć na palniku pancerpola spaliłem go bez problemów, to jednak z racji tego, że był wilgotny, wieszał się w zasobniku. Sporo więcej było też popiołu. Dlanie nie warto. Może jak ktoś spala sporo opału. U mnie na sezon to max 1500kg z CWU. Palę obecnie ruskim, więc koszt to ok. 1000zł. Przy czechu byłoby pewnie ze 150 zeta taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest temat o węglu czy o kotłach?

 

o kotłach spełniających wymagania dla 4. i 5. klasy emisji.

 

Zmodyfikowane kotły serii DEFRO DUO posiadają elementy ceramiczne wkomponowane w wymiennik ciepła, a także ekonomizery w ciągach spalinowych zwiększające efektywność spalania.

http://www.defro.pl/images/aktualnosci/2014-10-10-kotly/kotly.jpg

Jestem ciekaw opinii użytkownika takiego kociołka .

 

"Ekonomizery w ciągach spalinowych,to urządzenie pozwalające odzyskać nawet do 40% ciepła, które uchodzi do komina.

 

Działanie

Gorące spaliny, uchodzące z urządzenia grzewczego do komina, przechodzą poprzez ekonomizer ogrzewając jednocześnie czyste powietrze zaciągane przez wentylator promieniowy a ogrzane powietrze wypychane jest do palnika.

 

Dodatkowe ciepło uzyskane ze spalin podnosi wydajność grzewczą urządzenia, pozwalając tym samym na ogrzanie większej powierzchni ,to obniża zużycia paliwa wykorzystywanego przez urządzenie grzewcze ."

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss, jednak czerwony, aż dzwoniłem do kumpla. Tych siwych w naszej okolicy dystrybutorzy nie mają w sprzedaży. Domniemywam, że to jakaś nowość w ofercie defro?

 

Jakie wogóle są opinie o defro duo uni? Pytam się bo o mały włos nie kupiłem takiego u siebie w hurtowni. Doczytałem trochę na tym forum zanim pewni ludzi go nie zaśmiecili i w ostatecznym rozrachunku zostały RBR i Skam.

Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, nie mogę na razie nuc powiedzieć. Znajomy właśnie takowy odpalił, ale tylko celem sprawdzenia - kotła i instalacji.

Firma jednak znana, to i chyba produkty dipracowane.

 

Ogólnie konstrukcja raczej musi być dopracowana, ze względu na doświadczenie. Zastanawia mnie jak spisują się palniki, czy czasem nie są wybredne na eko no i czy nie są za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawił mnie ten odzysk ciepła ze spalin defro - mam kupione rurki do heat-pipe`a ale czasu na realizację brak , a tu masz defro zrobiło gotowca - jest może przekrój albo jakiś schemat ?

 

Ten odzysk to zupełna nowość? Jakoś nowości w piecach wychodzą po latach i wolałbym tego nie testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij na stronę defro, może coś będzie w dokumentacji technicznej dostępnej na stronie.

Grzebie tam już chwilkę ale coś mi słabo idzie ...

 

Ten odzysk to zupełna nowość? Jakoś nowości w piecach wychodzą po latach i wolałbym tego nie testować.

 

kociołki defro jako całość mają jeden minus - temp powrotu , w instrukcji było coś o temp minimalnej zasilania i powrotu , temp zasilania min 65*C , temp powrotu min 55*C ...

 

...znowu się ktoś prz...

Edytowane przez adkwapniewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebie tam już chwilkę ale coś mi słabo idzie ...

 

 

 

kociołki defro jako całość mają jeden minus - temp powrotu , w instrukcji było coś o temp minimalnej zasilania i powrotu , temp zasilania min 65*C , temp powrotu min 55*C ...

 

 

 

 

...znowu się ktoś prz...

 

Nie da się ominąć tego problemu z powrotem zaworem 3d?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś mi napisze konkrety:)? bo mam mętlik w głowie nie chciałbym wydać więcej niż 6 tys na piec ten stalkot wydawał się ok ale widzę że opinie podzielone i że za duża moc ;/

 

Według mnie ten kocioł wygląda porządnie , ma fajne inowacje (bieg wsteczny + elektroniczna zawleczka) , ma dobry wybór palników , wykonany jest z grubej blachy 6mm (malo który kocioł ma tak grube blachy). Patrząc na konstrukcje też wygląda interesująco ...

 

Tyle że jak chcesz brać to weź model 12KW . Na pewno NIE BIERZ 19KW bo to stanowczo za dużo !!!

 

Tak jak pisałem sam mam 12KW i grzeję 165m2 i kocioł ma zapas mocy ...

 

Co do dmuchawy , sam mam mocna dmuchawę (WBS6a) i nie widzę problemów. Jest regulacja mocy , można przesłonić ..

 

Obecnie spalam bardzo trudny w spaleniu miał. Tragedia niesamowita. Wymaga jakiegoś gigantycznego nadmuchu..

Przy przymkniętej przesłonie - spieki na max i figury się tworzą , przy otwartej na MAX i bardzo mocnym nadmuchu wypala się ...

 

Osobiście w tej cenie (chyba 5100 za 12KW) uważam że NIC lepszego nie znajdziesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co myślicie o takim piecu ?

http://allegro.pl/piec-piece-kociol-z-podajnikiem-ekogroszek-mial-i5034495391.html

40m2 podłogówki 12 grzejników pow użytkowa 150m2 a kubatura budynku to 650m2

 

To podobnie jak u mnie, tyle, że mam wentylację z rekuperatorem i znając dane z ciepłomierza wiem, że kocioł 7 kW by wystarczył, a mam 18 kW, którego moc musiałem ograniczyć o ponad połowę.

 

PS porządny kocioł na ekogroszek ma blachy 6mm a sprawność powyżej 88%, jeden nawet 93,4% osiągnął na badaniach i tyle ma w papierach.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss, jednak czerwony, aż dzwoniłem do kumpla. Tych siwych w naszej okolicy dystrybutorzy nie mają w sprzedaży. Domniemywam, że to jakaś nowość w ofercie defro?

 

Tak też myślałem .

Te siwe jeszcze mają grubszą izolację z wełenki i majstrowali przy palnikach. :

 

"ograniczono straty ciepła poprzez zastosowanie dodatkowej izolacji zewnętrznej. Korektom uległy również palniki automatyczne współpracujące z kotłami, tak aby w precyzyjny sposób doprowadzić ilość powietrza, która jest potrzebna w procesie spalania."

 

 

 

Według mnie ten kocioł wygląda porządnie , ma fajne inowacje (bieg wsteczny + elektroniczna zawleczka) , ma dobry wybór palników , wykonany jest z grubej blachy 6mm (malo który kocioł ma tak grube blachy). Patrząc na konstrukcje też wygląda interesująco ...

 

Tyle że jak chcesz brać to weź model 12KW . Na pewno NIE BIERZ 19KW bo to stanowczo za dużo !!!

 

Tak jak pisałem sam mam 12KW i grzeję 165m2 i kocioł ma zapas mocy ...

 

Co do dmuchawy , sam mam mocna dmuchawę (WBS6a) i nie widzę problemów. Jest regulacja mocy , można przesłonić ..

 

Obecnie spalam bardzo trudny w spaleniu miał. Tragedia niesamowita. Wymaga jakiegoś gigantycznego nadmuchu..

Przy przymkniętej przesłonie - spieki na max i figury się tworzą , przy otwartej na MAX i bardzo mocnym nadmuchu wypala się ...

 

Osobiście w tej cenie (chyba 5100 za 12KW) uważam że NIC lepszego nie znajdziesz ...

 

Zlituj się co ty wypisujesz :rolleyes:

Przecież jak go kupi to co roku w opale dołoży do jego ceny .

 

czy ktoś mi napisze konkrety:)? bo mam mętlik w głowie nie chciałbym wydać więcej niż 6 tys na piec ten stalkot wydawał się ok ale widzę że opinie podzielone i że za duża moc ;/

 

Ten stalkot KWM-SGR LIDER to się nadaje sprawność 81% :lol2:

Jak dobry kocioł smieciowy z lat 80-tych XX wieku.

http://stalkot.pl/images/certyfikaty/KWM-SGR.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...