Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No okna nowe ale na dachu 10cm waty wiecej nie wejdzie

jak nie możesz zrobić jak sugeruje karoka to najlepsza wełna jaką kupisz- nie oszczędzaj na tym albo piana PUR- drogo ale cieńsza warstwa daje efekty lepsze niż dużo grubiej ogacone wełną.

ja dach olałem i izolowałem strop bo mam poddasze nieużytkowe i nie musze go ogrzewać, więc rozwinąłem wełnę na podłodze strychu(25cm w dwóch warstwach a myślę jeszcze dołożyć bo mam gdzie)

jeśli ściany nie ocieplone i dopiero planujesz to 15 grafitu i okna w warstwę ocieplenia

jak zrobione to pytanie ile i czego przyklejono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale są wysoko i jest deflektor może to wina opału ....

 

Każdy opał można spalić czysto,nie produkując nadmiernej ilości sadzy.(kwestia ustawień)

 

Zmusiłem się ,żeby obejrzeć ten wyjątkowo nudny filmik(przydługi) i moje wnioski są następujące:

 

wadliwa instalacja(słaba ochrona powrotu)

Automatyczny sposób palenia(krzywa grzewcza,czujnik pogodowy,spalin itp.) i lipa.

Jak usłyszałem,że po 2 dobach palenia pół wiadra sadzy wcześniej wywalał to porażka,z resztą i obecnie jest nie lepiej,bo widać wyraznie tłustą czarną sadzę na ściankach rusztach i wymienniku,a nie szary pył.

Lepiej spalałby na dwustanie.

Ja też mam ruszta wodne ale nie ma co porównywać,po tygodniu palenia i po omieceniu(nie czyszczeniu,nie ma co czyścic)całego kotła wewnątrz uzbiera się 2l pyłu.

Zarośnięty czujnik spalin więc zawyża temp.spalin o 20*

Przed użytkownikiem jeszcze sporo nauki i wyciągnięcie właściwych wniosków.

 

Ogólnie co do tego modelu Defro z rusztami wodnymi i "super rynną".

Nie dowierzam do końca 90% sprawności kotła i 4klasy czystości spalin(mocno naciągane)

Czyżby to był "papierowy tygrys"?

Edytowane przez grabpa58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszołom 120m2 i kocioł jeszcze niemożne ogrzewać cieplej wody a kocioł 15kW ,według jego przelicznika to ja powinienem kupić na moje 440m2 kocioł 55kW :D

Węgiel zobaczcie jak otwiera popielnik co tam jest :lol2: mokry jak gnój porozcinał worki dosusza .

Nie dowierzam do końca 90% sprawności kotła i 4klasy czystości spalin(mocno naciągane)

Czyżby to był "papierowy tygrys"?

To kocioł 3 klasy czerwony ;) 4 klasy są siwe.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale porażka i niszczenie węgla - przecież widać po płomieniu, że jest duży nadmiar powietrza :sick:

 

Komorany to bardzo łatwy w spalaniu węgiel - chciałbym zobaczyć jak by ta rynna sobie z Pieklorzem z Bobrka lub drobną Wesołą poradziła [a te spalam na starym Pancerpolu PPS 25].

 

Co do sadzy to Komorany mają lotny popiół i niestety zasyfiają wymiennik dlatego tak to wygląda zwłaszcza przy dużym nadmuchu, a że pochodzą z "taniego opału" to i chrzczone są wodą okrutnie [biorę je z kopalni w Czechach to są suchutkie].

 

Generalnie poleciłbym użytkownikowi zakup Barter w Leroy Merlin i porównanie jak się będzie spalał.

 

Co do rankingu kotłów to nadal stawiam na RBR i Skam-P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy opał można spalić czysto,nie produkując nadmiernej ilości sadzy.(kwestia ustawień)

 

Z koksującym raczej będzie trudno.

 

 

Zmusiłem się ,żeby obejrzeć ten wyjątkowo nudny filmik(przydługi) i moje wnioski są następujące:

 

wadliwa instalacja(słaba ochrona powrotu)

Automatyczny sposób palenia(krzywa grzewcza,czujnik pogodowy,spalin itp.) i lipa.

 

 

Mam takie same przemyślenia :yes:

 

 

Zarośnięty czujnik spalin więc zawyża temp.spalin o 20*.

 

 

Chyba zaniża tj. pokazuje mniej niż jest.

 

 

Ogólnie co do tego modelu Defro z rusztami wodnymi i "super rynną".

Nie dowierzam do końca 90% sprawności kotła i 4klasy czystości spalin(mocno naciągane)

Czyżby to był "papierowy tygrys"?

 

Chciałbym zobaczyć tą super rynnę w starciu ze spiekalnym węglem typu Pieklorz z Bobrka ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w temacie czujnika to zarośniety będzie pokazywał zaniżoną temp spalin

patrząc na film to ewidentnie wydmuchane ciepło w komin.

w temacie rankingu i pytania kolegi "ześląska"

uważam że Skam ma lepiej skonstruowany wymiennik- RBR to dolniak z palnikiem i zasobnikiem, niedoplinowanie przy obsłudze domknięcia kierownicy spalin spowoduje gigantyczną stratę kominową na skutek drastycznego skrócenia drogi spalin, myślę że to minus zwłaszcza dla mało rozgarniętych użytkowników. do tego więcej możliwości dopasowania całości w przypadku Skam-a

 

Ranking mój wygląda tak:

1-Skam

2-RBR

3-Defro komfort eko(wersja z ekoenergią) ze sterownkiem K1Pv2- niestety najmniejszy 15KW

4-Witkowski KMB RP bez rusztu wodnego(z Cobrą) - niestety najmniejszy również 15KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sam kociołek jakośc wykonania no i blacha jaka tam jest zastosowana nie mogę nigdzie znaleść grubość Panowie proszę wybaczyć nie ma w tym złośliwosci ale gdybym był sadownikiem i sprzedawał jabłka uważałbym i przekonywał że moje są najlepsze i najzdrowsze

 

O ile dobrze pamiętam blacha wymiennika 6 mm wewnątrz, 4 mm na zewnątrz bo tam nie ma kontaktu ze spalinami.

 

Do "sadownika" mi daleko - raczej można mnie porównać do sprzedawcy "jabłek" który potrafi z giełdy wybrać to co najlepsze i zaoferować swoim klientom.

 

 

Sam kiedyś kupiłem orzechy na giełdzie rolno-spożywczej i przekonałem się, że warto zapłacić więcej u sklepikarza i mieć lepszy towar niż zaoszczędzić parę groszy i zostać z chłamem - i tak to wygląda praktycznie w każdej branży.

Edytowane przez SUSPENSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...