Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Głupoty i na tym zakończę. Jakie rozszczelnienie? Chyba,że wodę zagotujesz (w układzie zamkniętym bez zabezpieczeń) i zrobisz ciśnienie grubo powyżej 4atm. To wówczas kocioł rozerwie i tyle.

 

Co i na co ma wpływ napisałem raptem post wcześniej.

Ważna jest konstrukcja, dobór, warunki pracy.

 

Kocioł to nie są 2kawałki blachy i są w nim jeszcze elementy gięte, są różne techniki spawania i materiały spawalnicze, stosuje się także np. stal P235TR2 itd, nikt się nie będzie rozwodził i laikowi tłumaczył dlaczego..... krótka odpowiedź, bo tak i już.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zrobię OZC, znalazlem firmę ktora to wykona.

A jeśli nie to wybór padnie na RBR 12Kw bo 7Kw Skampa wydaje mi się być mały. Producent podał że max do 100m2.

OZC to podstawa ,mógłbyś jeszcze napisać czy do tej podłogówki masz wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła ?

 

12kW to na 2 takie domy ten 7Kw już ma zapas mocy :rolleyes:

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i jakos wierzyć mi sie nie chce rozumiem wszystkie inne przodujące firmy to zbieranina baranów która wymyśliła sobie ochronę powrotu dla jaj

 

?? nie wiem o co chodzi.

Niech sobie robią "tyłkochrony" jak chcą (może im kotły po 4latach padają jak muchy i tak chcą sobie z tym radzić?), pytanie czy słusznie.. i wczytaj się dobrze w taką gwarancję i zastanów, czy spełnisz jej wymogi.... takie wiesz... konkretne pH wody, 55 na powrocie... płatne przeglądy i wiele tzw gwiazdek... autoryzowane podłączenie i bla bla bla. Każdy robi jak chce i jak mu bardziej odpowiada.

 

Zamiast pisać takie "dziwne rzeczy" chyba lepiej dobrać nieprzewymiarowany kocioł, warto pisać np. na tego typu forum i pytać innych o radę n/t palenia, warto posiadać suchy węgiel, dbać o to, aby nie wykraplało się z takich czy innych powodów w koszu... jak coś widzisz niepokojącego, to rozmawiasz i zmieniasz węgiel albo podnosisz nastawę itp.,

krótko mówiąc warto palić "z głową", bo zarżnąć idzie wszystko i głupie zapisy tego nie zmienią. Wybrać coś, odszukać wątek o takim wyrobie i tam po odpaleniu wymieniać poglądy i uwagi.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak się to normalnie kończy pewnie 99% przypadków albo pali się raz z ciekawości i na tym koniec :)

 

Też mi przeszło przez myśl awaryjne palenie drewnem ale mi odradzono i słusznie. Nie wyobrażam sobie teraz żebym miał zakładał ruszt i palił drewnem. Nie po to kupiłem kocioł z podajnikiem. Szkoda się babrać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i jakos wierzyć mi sie nie chce rozumiem wszystkie inne przodujące firmy to zbieranina baranów która wymyśliła sobie ochronę powrotu dla jaj jeżeli tak to niech Pan da 5lat gwarancji na swój kociołek Panie Jarecki

 

mam propozycję dla Ciebie

weź w dłoń instrukcję kotła firmy defro i wypisz wszystkie jej warunki które musisz spełnić aby utrzymać warunki gwarancji. potem weź instrukcję krzaczka, zębca, heitztechnik czy innych.

kazdy z nich zaleca 60st na wyjściu, zawory 4d suchy opał konkretnych parametrów i inne tego typu cuda. jak coś Ci nawali to uwierz mi zrobią wszystko żeby Ci gwarancji nie uznać i zwalić na Ciebie winę- bo nie taki opał, za niska temperatura albo jeszcze inne bzdety typu pierwszy rozruch przez autoryzowanego instalatora, pieczątki srątki i inne duperele.

jak już zrobisz zestawienie warunków to zastanów się czy bez labolatorium jesteś w stanie je spełnić.

 

.

na korozję ma wpływ wiele czynników nie tylko poziom temperatury powrotu. zawijan pisał o tym na swoim blogu. nie będe cytował dokładnie ale kwasowy punkt rosy jest zalezny od wielu czynników i np w bezruchu będzie wyżej niż gdy media są "ruchome"

ja w swojej marketowej bestii mam temperaturę zadaną na poziomie 40stC na początku sezonu i wzrasta ona niewiele pod wpływem działania podogówki gdzieś do około 50st w najwyższe mrozy, poziom powrotu waha się od około 34 do około 45stC mam wymiennik pionowy z króćcem powrotu za komorą spalania czyli mocniej narażony na kondensację i nie widzę w jego okolicy nawet mokrych nalotów nie mówiąc o jakiejś rdzy. moze mnie zaskoczy jakoś nagle ale na razie nic na to nie wskazuje

można kocioł zajechać w 3 sezony trzymając 60st na zasilaniu - wytarczy zasiarczony brunatny syf mocno zawilgocony, nieprawidłowe nastawy, nieodpowiednia wentylacja kotłowni, przewymiarowanie kotła i zadne ochrony powrotu nie pomogą na ruda jędzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrz pan :) następni "zaizolowali" kocioł od środka ceramiką.

Ech.

Ja też mam komorę ceramiczną i ją doceniam .

Tak wygląda mój wymiennik przed czyszczeniem raz na 3 m-ce.

http://i.imgur.com/XEJnEC0.jpg

To coś co się odkłada to jakby rodzaj piasku z nad morza .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i jakos wierzyć mi sie nie chce rozumiem wszystkie inne przodujące firmy to zbieranina baranów która wymyśliła sobie ochronę powrotu dla jaj jeżeli tak to niech Pan da 5lat gwarancji na swój kociołek Panie Jarecki

 

Jeśli producent blach udziela 4 lata gwarancji, to Jarecki nie może dać 5 lat gwarancji na kociołek. Dzisiejsze blachy, to nie te same, co 10-15 lat temu. :)

Edytowane przez Alessandro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,posiadam kociołek skam plus 12kw,jestem na etapie dogrzewania nowego domu,pale ekoroszkiem Jaret,na kotle temperatura 55stopni,pompy od podłogówki na 1 biegu,jak przełączę pompy na 3 bieg kocioł nie może utrzymać zadanej temperatury ,temperatura kotła spada i nie może dobić co może być przyczyna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a ten prostokąt to położona blacha na pionowych grodziach na niej usypuje się ten proszek ,na grodziach praktycznie wszystko się obrywa obsypuje w dół pod ciężarem tego proszku .

 

czy wyłożenie kociołka ceramiką/szamotem podniosło ci sprawność ? rozumiem że to głównie chodzi o efektywne dopalenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...