Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

czy wyłożenie kociołka ceramiką/szamotem podniosło ci sprawność ? rozumiem że to głównie chodzi o efektywne dopalenie
Nie sądzę że podniosło mi sprawność,ale może wymiennik jak mniej się brudzi to lepiej odbiera ciepło , za to spalam każdy opał jak na razie nie miałem problematycznego opalu którego bym nie sfajczył .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli możesz powiedzieć, że to jest zaletą a nie wadą?

W moim przypadku jak najbardziej dzięki ceramice ,bez problemu schodzę z mocą dobową kotła 38kW w dół w okresie letnim dogrzewając tylko ciepłą wodę.

Kocioł się nie poci , ceramika może wydłużać o pasę lat "życie" kotła .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon - widziałeś te 2 nowości od producenta Twojego kotła. Certyfikat z Brna na klasę 4. Ciekawe propozycje.

 

ida w dobrym kierunku tylko z mocą trochę nie halo:(

powinni zacząć od 8KW a nie od 18:(

taki klamot to na 350m2 a kto takie chałupy teraz stawia???

 

ważne jednak ze jest postęp

niestety dalej jest już lipa- wystarczy przeczytac porady o doborze mocy kotła i wracamy do średniowiecza:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ida w dobrym kierunku tylko z mocą trochę nie halo:(

powinni zacząć od 8KW a nie od 18:(

taki klamot to na 350m2 a kto takie chałupy teraz stawia???

 

ważne jednak ze jest postęp

niestety dalej jest już lipa- wystarczy przeczytac porady o doborze mocy kotła i wracamy do średniowiecza:mad:

 

Bo widzisz - to pochodna nowej normy. Nakazuje ona badanie kotła na 100% mocy nominalnej oraz 30%. Badanie trwa bodajże 6H bez możliwości ingerencji w pracę takiego zestawu. Zaostrzono kryteria emisyjne. Wiadomo też, ze po odstawieniu się kotła parametry emisji szybują w kosmos. Zakres 7-8kW to dolna granica modulacji palnika, poniżej robi się kiszka. Sam wiesz. Stąd takie moce nie inne. Sęk w tym, że jak zauważyłeś u 95% osób praca 3-4kW to max i wtedy te wszystkie parametry z badań biorą w łeb. Rozwiązaniem problemu mogą być elektrofiltry montowane w kotłach. Może to mieć wpływ na ceny a co za tym idzie skieruje nowych klientów w inne sposoby ogrzewania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę szkoda bo mogliby zrobić coś w okolicy 12KW chociaż a tak lipa- już ich kotła nie kupię.

z tego co mam zadowolony jestem bo solidnie zrobiony. niestety przewymiarowany a kolejny ma byc lepiej do potrzeb dobrany więc niestety STĄPORKÓW nie trafi na moją listę do potencjalnego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość :-)

Szukam pieca na ekogroszek+ czasami drzewo do nowo wybudowanego domu. Do ogrzania będzie 180m2, w projekcie obliczeniowe zapotrzebowanie ciepła do celów grzewczych wynosi 11,7kW. Podłogówki będzie ok.70m2, mam 3 szybowe okna, ocieplenie zewnętrzne 15cm styropianu, ocieplenie poddasza wełna 25cm. I teraz zaczyna się mętlik w mojej głowie. Różni fachowcy, różnie doradzają jeśli chodzi o wybór pieca-jego moc. Jeden mów, że co najmniej 22kW bo przecież dochodzi jeszcze bojler ok.140l, drugi, że spokojnie i z zapasem da radę 15kW. Proponują np.Defro Komfort Eko. Proszę o rady:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od sierpnia zeszłego roku - 1,85 T ekogroszku ( plus całą sobotę i niedzielę do południa kominek - wtedy piec wyłączony ) . Przy temperaturach takich jak obecnie - spalanie 15 kg / dobę . Piec z firmy Tilgner ze sterownikiem SPP z rusztem wodnym. Niestety paląc drewnem w takim piecu ciężko zapanować nad temperaturą pieca - gdyż trzeba regulować przepływ powietrza drzwiczkami a nie dmuchawą - zwłaszcza jak chcemy sobie w lato np podgrzać samo CWU . No i zresztą nie po to kupujemy sobie piec na Ekogroszek by do niego co chwila latać i go doglądać , lub dorzucać drzewa - zwlaszcza że komora spalania dla drewna jest mała .

PS na forum nie panujemy sobie .

Edytowane przez pawelo_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość :-)

Szukam pieca na ekogroszek+ czasami drzewo do nowo wybudowanego domu. Do ogrzania będzie 180m2, w projekcie obliczeniowe zapotrzebowanie ciepła do celów grzewczych wynosi 11,7kW. Podłogówki będzie ok.70m2, mam 3 szybowe okna, ocieplenie zewnętrzne 15cm styropianu, ocieplenie poddasza wełna 25cm. I teraz zaczyna się mętlik w mojej głowie. Różni fachowcy, różnie doradzają jeśli chodzi o wybór pieca-jego moc. Jeden mów, że co najmniej 22kW bo przecież dochodzi jeszcze bojler ok.140l, drugi, że spokojnie i z zapasem da radę 15kW. Proponują np.Defro Komfort Eko. Proszę o rady:-)

 

Wyrozumiałość? Jesteś kolejnym, który najpierw buduje a dopiero później myśli. Gdzie byłeś zanim projekt wybrałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma projekt do wyboru pieca. Nie wybierałam projektu pod piec, ani pieca pod projekt. Teraz jak wybudowałam to szukam pieca i po to pytałam na forum, w końcu od tego ono jest. Wyrozumiałość nie dotyczyła mojego pytania tylko nie wiedziałam jak wejść w wątek tematyczny gdyż nigdy nie korzystałam z żadnego forum! A tak na marginesie to myślę i może lepiej i intensywniej od ciebie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma projekt do wyboru pieca. Nie wybierałam projektu pod piec, ani pieca pod projekt. Teraz jak wybudowałam to szukam pieca i po to pytałam na forum, w końcu od tego ono jest. Wyrozumiałość nie dotyczyła mojego pytania tylko nie wiedziałam jak wejść w wątek tematyczny gdyż nigdy nie korzystałam z żadnego forum! A tak na marginesie to myślę i może lepiej i intensywniej od ciebie .

 

Polak głupi po szkodzie.

Gdybyś myślał o tym przed budową, może obyło by się bez węgla w swoim nowym, pięknym i czystym domu. To tak jakbyś kupił samochód, a później dobierał silnik. Trzeba wcześniej o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytasz dobrze bo nie "myślał" tylko MYŚLAŁA, a nie GŁUPIA PO SZKODZIE bo wcale nie myślałam do tej pory o węglu tylko o drzewie. Tu gdzie się wybudowałam nie ma gazu więc miał być piec na drzewo(może i będzie, kto wie, na razie się rozglądam , pytam), bo wyszłoby nawet taniej, ale trzeba przy tym trochę się nachodzić. Teraz ZASTANAWIAM się tylko nad ekogroszkiem bo zasypię raz na kilka dni i mam spokój.

Jesteś cwaniakiem, czy tylko za takiego chcesz uchodzić? Nie odpowiadasz na zadane przeze mnie pytanie tylko cały czas mnie oczerniasz-"Polak głupi po szkodzie","Jesteś kolejnym, który najpierw buduje a dopiero później myśli. " Może pomyliłeś forum. Ja mimo, że jestem tu pierwszy raz nikogo nie oczerniałam tylko miałam nadzieję, że ktoś wypowie się na konkretny temat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie myślałam do tej pory o węglu tylko o drzewie. Tu gdzie się wybudowałam nie ma gazu więc miał być piec na drzewo(może i będzie, kto wie, na razie się rozglądam , pytam), bo wyszłoby nawet taniej, ale trzeba przy tym trochę się nachodzić. Teraz ZASTANAWIAM się tylko nad ekogroszkiem bo zasypię raz na kilka dni i mam spokój.

 

Czyli nadal nie wiesz czego chcesz. I tak to właśnie najczęściej u nas wygląda, najpierw budowa, później grzania metoda.

 

Gdybyś wybudowała stary dom to węgiel bym zrozumiał, ale w nowym? Teraz idź do sklepu, wybierz ładniejszy 12kW i hajcuj ku uciesze swojej i okolicznych sasiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...