Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nadal nie rozumiem Pana postawy.

 

To Zawijan napisał:

 

18.09.2010:

"Namówcie Jareckiego, niech kupują do SKAMP-ów BRUCER-y z eCoalem"

 

Z mojego punktu widzenia nie ma problemu, jakby ktoś chciał zestaw Brucer-eC, mógłbym go oferować.

chciałem go sprawdzić, nie pozwolono na to,to niby jak go sprzedawać, nic o nim nie wiedząc?

 

byłem na prezentacji, producent Brucera informował o 2 opcjach, zatem Pana wpisu nie rozumiem.

 

Czemu kiepski produkt? Piszę,że nie jest doskonały a to różnica. Wymaga poprawek, które producent robi.

 

Dlaczego sprowadzas wszystko do opozycji na linii eC-Puma, Ognik, przecież co kilka wpisów powtarzam,że tego typu rozwiązań jest więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jeżeli ktoś pyta - odpowiadam, prowokacje rozpoczął Darase, do czego się przyznał, później Pan rozpoczął wywody.

Od ładnych nastu postów proszę, aby zakończyć temat eC-puma, bo to nikomu nic nie daje ani też niczego pozytywnego nie wnosi.

 

Ależ pisze o innych, m.in. o RT09pid, pomagałem w jego obsłudze wielu osobom na tym forum, także Budowniczemu, Suspenserowi i zapewniam Cię,że żaden z nich nie ma ani kotła od mojej osoby ani też sterownika.

 

Wcześniej pomagałem też w sprawie Experta, także spokojnie.

 

Opinie wymieniałem choćby z Odegree, który ma RK2006 z modulacja mocy.

 

Czy możemy już temat zakończyć, uszanujmy jednak czytelników, bo te dyskusje są naprawdę jałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież piszesz wciąż o Ogniwie- czy to znaczy, że innych nie badałeś ?

 

Wymień więc ich zalety i wady - wtedy każdy sam oceni który lepszy.

 

Dlaczego o nich nie wspominasz w rankingu skoro tak dobrze je znasz ?

 

Badałem tylko (pod względem eksploatacyjnym, a nie krótkim badaniem "testowym") OGNIWO EKO, PONAR EKO i OGNIWO EKO PLUS. I o nich pisałem już w wielu miejscach.

Rankingu nie robię, bo nie jestem taki mądry, jak Ty.

Zresztą, gdybym chciał go robić, to - zgodnie ze swoja zasadą nie pisania o kotłach nie badanych - musiałbym pisać tylko o tych wymienionych powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a postawa bierze sie z prostej przyczyny . . . kupilem produkt nie bez wad to oczywiste , kazdy kto czytal ten watek o tym wie

nie bez powodu powstalo przeciez eko plus, moja postawa to protest przeciwko wmawianiu przez ciebie ze twoje kotly tych wad nie maja

ciagle piszesz ze ecoal powinno sie poprawic

ze tu i owdzie poprawic palnik brucer, że kanaly poziome to bajka

skoro masz produkt bez wad to jestes nie potrzebny na tym forum, za ciebie wystarczy dobra reklama

i sprzedaz ruszy z kopyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem tonu atakującego z Twojej strony.

 

Powtarzam, dla mnie ważna jest wygoda obsługi, ja wolę kanały poziome, bo czyści się je wygodniej i szybciej.

Masz prawo do innego zdania - wybrałeś inny produkt i bardzo dobrze.

 

Nie ma kotła na paliwo stałe, który jest bezobsługowy i bez wad.

Tak, uważam,że palnik Brucer można trochę poprawić, aby był łatwiejszy w montażu, rozbieralny w połowie. Czy to zbrodnia?

Korzystam z obu i widzę jakie to ma zalety.

 

Tak eC będzie poprawiany, puma także, ognik także, RT09pid także (ps.Budowniczy, suspenser, jorgensen szykowany jest soft 5.14)

To naturalna sprawa, nie żadna złośliwość i dotyczy wszystkich sterowań tego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu do jasnej cholery nie przyjmujesz do wiadomości,że nic ale to absolutnie nic nie mam do eC.

 

Przyjmę, jeśli przestaniesz krytykować eCoal pomimo, że go nie stosowałeś.

Jeśli go poznasz doświadczalnie - będziesz mógł go krytykować do woli - bez mojego sprzeciwu. Oczywiście jeśli będzie to obiektywne i zgodne z prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i taka prawda Budowniczy to jest spoko gościu :) karoka- szkoda że już mi nie odpiszesz, tyle mądrości było w Twoich postach, wbrew pozorom cenię 'mister' Jareckiego. Gdyby nie atakował st. eCoal to nawet bym się nie odezwał. Na forum puma sekom nie zaglądam i nie przeszkadzm. Jestem na rankingu dla równowagi bo mam taki znak zodiaku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjmę, jeśli przestaniesz krytykować eCoal pomimo, że go nie stosowałeś.

Jeśli go poznasz doświadczalnie - będziesz mógł go krytykować do woli - bez mojego sprzeciwu. Oczywiście jeśli będzie to obiektywne i zgodne z prawdą.

 

Gdzie krytykuję?

 

Piszę tylko,że nie jest doskonały, podobnie jak reszta podobnych rozwiązań.

Wymaga poprawek, które sa robione, ile razy mozna to samo powtarzać.

 

Na Twój wpis,że jest ok wkleiłem tylko cytaty jego uzytkowników.

 

Kolejny raz prosze, aby nie stawiać mnie w roli wroga tego sterownika.

Czekam na odpowiedź na cytaty a w zasadzie na jeden cytat:

Napisałeś 17.09.2010 na tym forum np.:

"Jak już gdzieś napisałem - od tego sezonu palnik BRUCER (ulepszony) może być kupowany łącznie z eCoalem. Każdy producent kotłów może kupić ten zestaw. "

 

Pokaż mi gdzie każdy producent może ten zestaw kupić?

 

Chciałem go porównać doświadczalnie, to storpedowałeś całość.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ja robię te przeszkolenia, tylko producent eCoala. I jest to jego pomysł. A mnie nic do tego.

 

To akurat uważam za bardzo dobre rozwiązanie, innego sobie nie wyobrażam.

Z tego też powodu byłem na krótkiej prezentacji eC

 

Podobnie było decydując się na Ognika, RT09pid czy rozpoczynajac pracę nad Protonem PID, gdzie jestem wpisany jako współtwórca.

 

Nie wyobrażam sobie sprzedaży sterownika nie znając zasady jego działania. Tę zasadę stosuję od lat zaczynając już od klasycznych sterowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pył trzeba znaleźć rozwiązanie, tęgie głowy to i pomysł będzie, siatka chyba się nie nadaje, zbyt szybko się zabrudzi a 2 siatki wyłapujące ten pył?

 

Filtr spalin, już takie rozwiązania istnieją, sami takie badaliśmy.

Po akceptacji nowych wymogów PN-EN 303-5 przez Państwa członkowskie mają być nowe klasy 3,4,5, do 5ej bez filtra chyba się nie wskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i to jest Panie Jarecki dobre rozwiązanie, czyli przez taki filtr przejdą spaliny a pył zostanie, można go już gdzieś dostać?

 

Filtr jest integralną częścią kotła o nazwie RetKlaster Premium i objęty jest zgłoszeniem patentowym.

 

Kocioł z filtrem powstał przy współpracy Politechniki Śląskiej, Pleszewskiego Klastra Kotlarskiego, Urzędu Dozoru Technicznego, design opracował p.Piorek projektant m.in. firmy Bosh.

 

Działanie jednak polega już tylko na ciągu wymuszonym, jest dmuchawa wyciągowa a czopuch ma wymiar 100mm.

Filtr w postaci złoża koksiku całkowicie wyłapuje wszystkie pyły.

 

Sterowanie zarządza pracą retorty z odzyskiem ciepła w dwóch wariantach tj klasyczny palnik i obrotowy na miał-groszek., pracą dmuchawy, która obraca powietrze i odzyskuje je ze spalin. Dokładnie polegało to na tym,że mieliśmy wymiennik wodny z paleniskiem i płytami ceramicznymi, drugi moduł to filt, był bez wody, płaszcz tworzyło powietrze, które odbierało ciepło, wentylator tłocząc powietrze przez płaszcz cofał je już podgrzane do paleniska. Po drugiej stronie filtra był wentylator wyciągowy zapewniający odpowiedni ciąg.

 

Projekt był skomplikowany i drogi.

 

Myślę jednak, że wkrótce do tego zamysłu wrócimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedź na cytaty a w zasadzie na jeden cytat:

Napisałeś 17.09.2010 na tym forum np.:

"Jak już gdzieś napisałem - od tego sezonu palnik BRUCER (ulepszony) może być kupowany łącznie z eCoalem. Każdy producent kotłów może kupić ten zestaw. "

Pokaż mi gdzie każdy producent może ten zestaw kupić?

Chciałem go porównać doświadczalnie, to storpedowałeś całość.

 

Po pierwszym sezonie grzewczym, w którym pracowało u klientów kilkaset sterowników eCoal (2008/2009), stwierdziliśmy wspólnie z producentem sterownika, że sterowniki pracowały na tyle dobrze, że nie ma już obawy o to, aby powody złej pracy kotła leżały po stronie sterownika. Uzgodniliśmy więc, ze mogą być one sprzedawane do kotłów z palnikiem BRUCER, nawet tych nie sprawdzanych przez nas. I tyle.

Reszta jest po stronie producenta. To on wybiera partnerów i on decyduje o swoich przecież interesach. Uwzględnia wprawdzie moje rekomendacje fachowe, ale decyzje podejmuje samodzielnie. Widocznie z jakichś powodów nie uznał Ciebie za odpowiedniego partnera. A ja na to nic nie poradzę. I nie zdziwisz się chyba, że Tobie rekomendacji nie udzielę.

Nie wierzę w Twoja fachowość w zakresie problemów sterowania kotłem, choć jestem przekonany o Twojej doskonałej znajomości zasad obsługi tych wszystkich sterowników, o których piszesz (za wyjątkiem eCoala). NIGDY nie skrytykowałem rad w tym zakresie udzielanych przez Ciebie czytelnikom.

Nie oczekuję od Ciebie oceny porównawczej eCoala z innymi sterownikami, bo takiej oceny potrafię dokonać sam. A biorąc pod uwagę Twój stosunek do moich uwag (wydaje mi się - obiektywnych i merytorycznych), nie mam ochoty pomagać Ci w czymkolwiek.

Wydaje mi się, ze przedstawiłem swoje stanowisko jasno i zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczaki, jak drogie to nie dla mnie, taki filtr widziałbym w miejscu wejścia dymu do kanałów, żeby ten pył nie syfił wymiennika. Może część pieca przerobić na odkurzacz ale najgorsz ta temperatura? Pył powstający ze spalania jest wydmuchiwany przez dmuchawę i jest unoszony przez dym, dobrze myślę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...