Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

Akredytowane są nie tylko metody badań, ale także procedury wykonania takich akredytowanych badań oraz instalacje, na których te badania się wykonuje.

.

 

Skoro Pan zaczyna z ciskaniem...

 

Wasz instytut robi także badania u producentów, chyba nie chce mi Pan wmówić,że jest to instalacja budowana przez Was i akredytowana... a sam zlecając badania w roku 2013 w ICHPW byłem pytany, czy kocioł dojedzie do labo, czy pracownicy labo mają dojechać do mnie, zatem proszę nie pitolić farmazonów

co więcej znam spora grupę kotlarzy do których jeździliście na badania,a u jednego pracuje Wasz były pracownik... i od czasu do czasu mam okazję z nim porozmawiać.

 

Badając jakiś kocioł tu czy tam oczywiście pracownik musi mieć do tego uprawnienia, doświadczenie a sprzęty do badania powinny mieć akredytację z podaną datą jej ważności i świadoma osoba zwraca na to uwagę.

 

Tutaj wydaje mi się, że pije Pan do pewnej fundacji... Nie mniej na podstawie ich atestu były wcześniej zwroty do kotłów Sztoker a skoro tak, to znaczy,że ich badania są honorowane a reszta to jest paplanina zazdrosnego pracownika innego instytutu, takie nieczyste zagryweczki, jak nie zrobili u mnie tylko w X czy Y, to trzeba objechać z góry na dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Pan zaczyna z ciskaniem...

 

Wasz instytut robi także badania u producentów, chyba nie chce mi Pan wmówić,że jest to instalacja budowana przez Was i akredytowana... a sam zlecając badania w roku 2013 w ICHPW byłem pytany, czy kocioł dojedzie do labo, czy pracownicy labo mają dojechać do mnie, zatem proszę nie pitolić farmazonów

co więcej znam spora grupę kotlarzy do których jeździliście na badania,a u jednego pracuje Wasz były pracownik... i od czasu do czasu mam okazję z nim porozmawiać.

 

Badając jakiś kocioł tu czy tam oczywiście pracownik musi mieć do tego uprawnienia, doświadczenie a sprzęty do badania powinny mieć akredytację z podaną datą jej ważności i świadoma osoba zwraca na to uwagę.

 

Tutaj wydaje mi się, że pije Pan do pewnej fundacji... Nie mniej na podstawie ich atestu były wcześniej zwroty do kotłów Sztoker a skoro tak, to znaczy,że ich badania są honorowane a reszta to jest paplanina zazdrosnego pracownika innego instytutu, takie nieczyste zagryweczki, jak nie zrobili u mnie tylko w X czy Y, to trzeba objechać z góry na dół

A Ty ciągle swoje...

O tym, czy będzie dofinansowanie, czy go nie będzie, decyduje wyłącznie urzędnik ze strony dawcy pieniędzy. To dysponent środków finansowych ustala regulamin dofinansowania a w nim kryteria oceny. Ustala je tak, jak sobie chce. Nie pamiętasz już, że w łódzkiem swego czasu dofinansowywano tylko kotły badane przez instytut z Łodzi? Kto daje pieniądze - tego decyzja. Po prostu. Czy to się komuś wyda etyczne, czy nie.

 

Ja mówię o czym innym. Mówię mianowicie o tym, że wielu producentów unika badań, jak ognia, bo się ich boją, jak ognia. I nie w smak im jakieś laboratoria akredytowane, które mają procedury i nadzór, wynikający z reguł akredytacji. Wolą takie badania od jakiegoś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad nowym kotlem. Bylam już na roznych stronach, ale nie wiem, co zamowic. Ogladalam duzo kotłów z Gamletu. Myślałam o takim typie: GT KWRUZ - opinie sa na tak. Co radzicie?

 

ja mam galmet eko-gt i nie narzekam. przyzwoity stosunek ceny do jakości akurat w moim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad nowym kotlem. Bylam już na roznych stronach, ale nie wiem, co zamowic. Ogladalam duzo kotłów z Gamletu. Myślałam o takim typie: GT KWRUZ - opinie sa na tak. Co radzicie?

 

przed kupnem kotła polecam lekturę :

 

http://cieplowlasciwie.pl/

http://czysteogrzewanie.pl/

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybiera%C4%87-kocio%C5%82-na-ekogroszek/ -- w przypadku kotła na ekogroszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad nowym kotlem. Bylam już na roznych stronach, ale nie wiem, co zamowic. Ogladalam duzo kotłów z Gamletu. Myślałam o takim typie: GT KWRUZ - opinie sa na tak. Co radzicie?

 

Radzimy zebys przestał(a) spamować, kilka minut wczesniej pochwaliłe(a)s sie pompą ciepła w wątku pompiarskim: "Ja mam pompe NewMiniLand GT i jestem bardzo zadowolony. Zaoszczedzilem dopiero po jakims czasie, ale teraz mi się to bardzo opłaca."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam sie nad nowym kotlem. ale nie wiem, co zamowic. Myślałam o takim typie: GT KWRUZ - Co radzicie?

Olać kotły zasypowe :yes:

Ja mam pompe NewMiniLand GT i jestem bardzo zadowolony. Zaoszczedzilem dopiero po jakims czasie, ale teraz mi się to bardzo opłaca.

Jeżeli chcesz wspomóc pompę węglem to nie takim kotłem.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ta ceną swędzą ich cycki i upadli na głowy... za co te prawie 400zł ? z cząstkami złota to jest?

Nic odkrywczego, od ok.2006r tego typu deflektory sa do palników ardeo....

i nie kosztują takich kosmicznych pieniążków a nawet był o nich swego czasu artykuł w prasie fachowej pisany m.in. przez p.dr Kubicę

 

dawno dawno temu wklejałem takie oto zdjęcia

[ATTACH=CONFIG]318415[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]318416[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]318417[/ATTACH]

 

żeliwny, prostokątny - będziesz uboższy o jakies 70-75zł

ceramiczny, wklęsły ok. 45zł

plus przesyłka.....

 

 

Może jakieś opinie praktyczne? Czy warto zmieniać stary żeliwny na nowy? Porównywał ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko poczekaj z tym do sezonu grzewczego

teraz jeśli grzejesz samo CWU temperatury spalin sa zazwyczaj niższe a jak jeszcze zapakujesz zawirowywacze to będziesz dmuchal z komina jak z kondensata i moze byc z tego więcej szkody niż pożytku. ja na okres letni rozbieram swój deflektor aby podnieść temp spalin i gdzieś mam ten niewielki spadek sprawności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...