Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Kolego Apap ja niczego nie sugeruję

...

Kolego Apap wnioski wyciągaj Pan sam.

...

Powinienem wyciągnąć następujący wniosek: Z kotłem Ogniwo wszystko jest OK, ale...

Na poważnie: nie przypuszczam, żeby ktoś z pracowników ICHPW odważył się podkręcać wyniki badań kotła z tego tytułu, że pracownicy instytutu są w znacznym zakresie autorami jego konstrukcji. Byłoby to szyte zbyt grubymi nićmi - konkretny typ kotła może być w każdej chwili przebadany przez krajową jednostkę konkurencyjną, ba - przez dowolną zagraniczną, jeśli tylko w rękach "życzliwych" pojawiłyby się namacalne dowody nieuczciwości. Co do strony etycznej, którą podkreślasz, nie mam zdania; kupując setki różnych produktów rocznie, nie sprawdzam (nie mam też takiego zamiaru) koligacji ich producenta z kontrolą jakości, czy instytucji dopuszczającej do obrotu.

Wracając do meritum: na którym miejscu w rankingu stoi ten najnowszy baniak firmy Ogniwo? Chodzi mi wyłącznie o numer miejsca.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

apap5

Tego nowego w Polsce jeszcze nie ma. Oferowany jest od jakiegoś czasu w Czechach

Z tego co można przeczytać, jest wyprodukowany w mocy znamionowej 26kW.

Za pewnie 3-4lata jak go więcej osób kupi i będzie użytkować oraz opisywać uzyskasz opinię od nabywców, wyjdą lub nie wyjdą kwestie z eksploatacji produktu na instalacjach domowych w długim okresie czasu.

 

Teraz masz od dłuższego czasu dostępne modele OE+, jest o nich osobny wątek.

Na forum znajdziesz też sporo użytkowników OE+, zadowolonym userem jest chociażby kolega wuwok, ale jest ich znacznie więcej.

Jak lubisz kotły z kanałami pionowymi, to moim zdaniem jest to dobra propozycja.

 

Dobierz moc kotła do swojego obiektu choćby korzystając ze strony http://www.cieplowlasciwie.pl

Wejdź na wątek o OE+ i zagadaj do chłopaków, są też użytkownicy modelu 10kW, będziesz miał info z pierwszej ręki

 

Janklos12 ma chyba model o mocy 10kW jak się nie mylę.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinienem wyciągnąć następujący wniosek: Z kotłem Ogniwo wszystko jest OK, ale...

Na poważnie: nie przypuszczam, żeby ktoś z pracowników ICHPW odważył się podkręcać wyniki badań kotła z tego tytułu, że pracownicy instytutu są w znacznym zakresie autorami jego konstrukcji. Byłoby to szyte zbyt grubymi nićmi - konkretny typ kotła może być w każdej chwili przebadany przez krajową jednostkę konkurencyjną, ba - przez dowolną zagraniczną, jeśli tylko w rękach "życzliwych" pojawiłyby się namacalne dowody nieuczciwości. Co do strony etycznej, którą podkreślasz, nie mam zdania; kupując setki różnych produktów rocznie, nie sprawdzam (nie mam też takiego zamiaru) koligacji ich producenta z kontrolą jakości, czy instytucji dopuszczającej do obrotu.

Wracając do meritum: na którym miejscu w rankingu stoi ten najnowszy baniak firmy Ogniwo? Chodzi mi wyłącznie o numer miejsca.

Pozdrawiam

Podsumowując:

Wyniki badań kotłów OGNIWO EKO Plus zostały potwierdzone przez czeski instytut z Brna, posiadający notyfikację europejską.

Żeby nie było - nie wykonano tych badań w celu potwierdzenia wyników badań z IChPW, bo takiej potrzeby nie było. Badania w Czechach wykonano dlatego, że regulaminy czeskich programów, dofinansowujących proekologiczne modernizacje kotłowni węglowych, żądały badań wykonanych przez czeski instytut (dysponent środków finansowych ma takie prawo, wszędzie). A popyt na kotły OGNIWO EKO Plus jest w Czechach ogromny, tak gdzieś od 2 lat.

Dlatego też badania kotła OGNIWO EKO PlusM zostały najpierw wykonane w instytucie w Brnie. Sprzedawane są tam już od ubiegłego roku i dalej idą jak świeże bułeczki. W tym miesiącu OGNIWO EKO PlusM będzie już sprzedawane także w Polsce.

Wyniki badań - tych czeskich oraz późniejszych z IChPW - znajdziecie lada moment na blogu zawijana na wordpress.com

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując:

Wyniki badań kotłów OGNIWO EKO Plus zostały potwierdzone przez czeski instytut z Brna.

....

Sprzedawane są tam już od ubiegłego roku i dalej idą jak świeże bułeczki.

Ja się nie dziwię, są tam te kotły - u tych pepików - za darmo. Cena detaliczna to ok. 62500 Kc, a pod nią dopisek:

"Kotel je zapsán v seznamu kotlu pro dotaci pod kódem SVT6686.

Výše dotace 60 000Kč" (dotacja prawie 96% ceny!!!)

Jak myślisz, ile wyniesie dotacja do tego kotła u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie dziwię, są tam te kotły - u tych pepików - za darmo. Cena detaliczna to ok. 62500 Kc, a pod nią dopisek:

"Kotel je zapsán v seznamu kotlu pro dotaci pod kódem SVT6686.

Výše dotace 60 000Kč" (dotacja prawie 96% ceny!!!)

Jak myślisz, ile wyniesie dotacja do tego kotła u nas?

U nas myślenie rzadko kiedy się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas myślenie rzadko kiedy się sprawdza.

 

A ja i tak myślę, że jest oczywisty związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy "Kotel je zapsán v seznamu kotlu pro dotaci pod kódem SVT6686.

Výše dotace 60 000Kč", a Sprzedawane są tam już od ubiegłego roku i dalej idą jak świeże bułeczki.

Oczywiście nie umniejsza to jakości kotła, który otrzymał dotację w takiej właśnie wysokości, z powodu spełnienia wymogów na czeskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak myślę, że jest oczywisty związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy "Kotel je zapsán v seznamu kotlu pro dotaci pod kódem SVT6686.

Výše dotace 60 000Kč", a Sprzedawane są tam już od ubiegłego roku i dalej idą jak świeże bułeczki.

Oczywiście nie umniejsza to jakości kotła, który otrzymał dotację w takiej właśnie wysokości, z powodu spełnienia wymogów na czeskim rynku.

Oczywiście, że jest taki związek. Kocioł spełnia wymogi klasy 4 europejskiej normy EN 303-5:2012. Nie ma jeszcze zbyt wiele takich kotłów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest taki związek. Kocioł spełnia wymogi klasy 4 europejskiej normy EN 303-5:2012. Nie ma jeszcze zbyt wiele takich kotłów.

 

Niestety, wysoka sprzedaż nie wynika ze świadomości ekologicznej i waszych osiągnięc, ale z tak przyziemnego powodu jak niska cena. Sam robiłem rozeznanie jak ugryźc temat w Czechach, ale niestety nie udało się, pomimo, że mieszkam w odległości ok. 20km od granicy. Gdyby u nas istniały takie możliwości, Ogniwo także odnotowałoby takie "bułeczkowe" sukcesy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, wysoka sprzedaż nie wynika ze świadomości ekologicznej i waszych osiągnięc, ale z tak przyziemnego powodu jak niska cena. Sam robiłem rozeznanie jak ugryźc temat w Czechach, ale niestety nie udało się, pomimo, że mieszkam w odległości ok. 20km od granicy. Gdyby u nas istniały takie możliwości, Ogniwo także odnotowałoby takie "bułeczkowe" sukcesy.

U nas też były realizowane takie programy, w latach 2001-2007. Kotły automatyczne szły jak woda. Do tego stopnia, że kotlarze sprzedawali je "na zapisy" z kilkumiesięcznym okresem oczekiwania. To wtedy rodziły się kotlarskie fortuny. I nie były to kotły przesadnie wysokiej jakości. Nie takie, jak teraz klasa 4 lub 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sam przyznajesz, że czeski sukces nie wynika bezpośrednio z jakości kotła, a jego ceny, jak wyglądał by czeski rynek bez dotacji. Myślę, ze i 5 klasa nie wpłynęła by znacząco na sprzedaż.

 

U nas też były realizowane takie programy, w latach 2001-2007. Kotły automatyczne szły jak woda

To może także wyjaśniac zagadkę wejścia polskiego producenta kotłów na obcy rynek z pominięciem własnego.

4 klasa kotła = dotacja w wysokości 90% ceny = gwarantowany sukces na rynku.

Edytowane przez rübezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sam przyznajesz, że czeski sukces nie wynika bezpośrednio z jakości kotła, a jego ceny, jak wyglądał by czeski rynek bez dotacji. Myślę, ze i 5 klasa nie wpłynęła by znacząco na sprzedaż.

 

 

To może także wyjaśniac zagadkę wejścia polskiego producenta kotłów na obcy rynek z pominięciem własnego.

4 klasa kotła = dotacja w wysokości 90% ceny = gwarantowany sukces na rynku.

 

To dla czego producent koloru twojego kotła nie wyśle cuda na badania do Czech?kasy nie trzepie ?tak bogaty? Przecież to taka łatwa kasa... Ma już klasę 4 .. [buhahahahahaha] a znając tajemniczość kotła zdobędzie klasę 6-tą na 5 klas :)

Poczytaj co "spiskowiec" piszę na temat klas,badań..... Nie moje klocki,i mam gdzieś ale chłopie wybrałeś cudo to się ciesz i teraz na siłę nie udowadniaj że masz najlepszy wybór. Tu ma racje Spiskowiec,wcześniej czy później wypłyną przekręty i przeciętny Kowalski beknie. Tak ,urzędas się wybroni.

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc sam przyznajesz, że czeski sukces nie wynika bezpośrednio z jakości kotła, a jego ceny, jak wyglądał by czeski rynek bez dotacji. Myślę, ze i 5 klasa nie wpłynęła by znacząco na sprzedaż.

 

To może także wyjaśniac zagadkę wejścia polskiego producenta kotłów na obcy rynek z pominięciem własnego.

4 klasa kotła = dotacja w wysokości 90% ceny = gwarantowany sukces na rynku.

Masz całkowitą rację. Klasa 4, a jeszcze lepiej 5, to gwarantowany sukces na rynku. Trzeba tylko jeszcze umieć zrobić kocioł takiej klasy.

Nie rozumiem natomiast, co Cie tak dziwi. Kocioł, jak każdy inny produkt, produkuje się dla kasy. To przecież oczywiste. A dobra firma potrafi podejmować działania marketingowo-handlowe najkorzystniejsze z jej punktu widzenia. Czyż nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jeszcze nie mam żadnego ;) i badam tzw rynek.

Wuwok skąd wynika twoje oburzenie??? Przecież nikogo do niczego nie namawiam, nie agituję - pytam we własnym dobrze pojętym interesie Prowadzę kulturalną i spokojną rozmowę z Zawijanem na temat OEP M bo byc moze to on bedzie moim wyborem, a może ani zielony ani niebieski, a różowy, któż to wie.

Sam chciałem skorzystac z czeskich promocji, ale niestety się nie udało, czego bardzo żałuję, bo miałbym bardzo dobry kocioł za 172zł, czego można chciec więcej - nie spojrzałbym nawet w inną stronę przez najbliższych 10 lat.

 

Mi dla zwykłego szaraka badanie i certyfikaty nie pomogą w paleniu i nie obniża kosztów eksploatacyjnych. Przydadzą się za do, jak ktoś się o nie upomni sprawdzając mnie czy produkuję energię cieplną w sposób dopuszczony prawem zarówno ogólnopolskim jak i lokalnym. Znam dokumenty obu kotłów i zakładam, że oba są prawdziwe. Toczący się spór nie interesuje mnie zupełnie, bo mnie nie dotyczy - mam zamiar zakupic kocioł na ekogroszek, z którego będę korzystał bez większych problemów, a jeżeli się takowe pojawią, to otrzymam szybką i skuteczną pomoc, a że lubię rozumiec cos, czym się zajmuję, to jestem dociekliwy w danym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kotel je zapsán v seznamu kotlu pro dotaci pod kódem SVT6686.

Výše dotace 60 000Kč" (dotacja prawie 96% ceny!!!)

Jak myślisz, ile wyniesie dotacja do tego kotła u nas?

U nas myślenie rzadko kiedy się sprawdza.

Tu się z Tobą nie zgodzę, podaję nie wymyśloną, ale rzeczywistą i pewną kwotę naszej krajowej dotacji: wynosi ona 0,00 zł (zero przecinek zero zero) ogółem, a w kilku jednostkowych przypadkach przebogatej gminy może być nieco wyższa.

Nie napisałem o 96% dopłacie do każdego sprzedawanego w Czechach kociołka spełniającego wymogi konkretnej normy by dyskredytować piecyk Ogniwa, ale by pokazać, jak my - domowi palacze wyglądamy na tle pepików. Skąd oni biorą kasę na te dotacje i dlaczego to my z najgorszym powietrzem w Unii tej kasy nie mamy, to oczywiście jest sprawa polityczna - chociaż to my a nie oni jesteśmy Zieloną Wyspą. Jak pepik widzi w oknie wystawowym darmowy i na dodatek ekologiczny, prawie bezobsługowy piec, to przecież go kupi. Kupi też odpowiedni czeski przecież węgiel. Nie kupi mułu i byle jakiego badziewia, bo nie da rady tego w tym piecu spalić. Pepik ma ekologiczne ciepło, czyste powietrze i kasę w kieszeni. My mamy za to domorosłe wynalazki, z których powrót do miarkownika jest jeszcze jednym z sensowniejszych, ale lada chwila będziemy palić chrustem i obierzynami w rocket stovach i podobnych, dedykowanych 100 lat temu dla trzeciego świata wynalazkach. Nieco offtopic, ale tylko nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu się z Tobą nie zgodzę, podaję nie wymyśloną, ale rzeczywistą i pewną kwotę naszej krajowej dotacji: wynosi ona 0,00 zł (zero przecinek zero zero) ogółem, a w kilku jednostkowych przypadkach przebogatej gminy może być nieco wyższa.

Nie napisałem o 96% dopłacie do każdego sprzedawanego w Czechach kociołka spełniającego wymogi konkretnej normy by dyskredytować piecyk Ogniwa, ale by pokazać, jak my - domowi palacze wyglądamy na tle pepików. Skąd oni biorą kasę na te dotacje i dlaczego to my z najgorszym powietrzem w Unii tej kasy nie mamy, to oczywiście jest sprawa polityczna - chociaż to my a nie oni jesteśmy Zieloną Wyspą. Jak pepik widzi w oknie wystawowym darmowy i na dodatek ekologiczny, prawie bezobsługowy piec, to przecież go kupi. Kupi też odpowiedni czeski przecież węgiel. Nie kupi mułu i byle jakiego badziewia, bo nie da rady tego w tym piecu spalić. Pepik ma ekologiczne ciepło, czyste powietrze i kasę w kieszeni. My mamy za to domorosłe wynalazki, z których powrót do miarkownika jest jeszcze jednym z sensowniejszych, ale lada chwila będziemy palić chrustem i obierzynami w rocket stovach i podobnych, dedykowanych 100 lat temu dla trzeciego świata wynalazkach. Nieco offtopic, ale tylko nieco.

To smutne, ale być może masz rację.

Piszę w trybie warunkowym - "być może" - bo nie tak dawno premier Piechociński obiecał zająć się osobiście tym problemem. Obiecał...

Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu napisałem:

na którym miejscu w rankingu stoi ten najnowszy baniak firmy Ogniwo? Chodzi mi wyłącznie o numer miejsca.

Pozdrawiam

Otrzymałem jedną odpowiedź, że nie jest jeszcze w sprzedaży. OK, w takim razie jaka jest pozycja tego kotła bez litery M i jak generalnie wygląda pierwsza piątka w tym rankingu? Dla przypomnienia wklejam to co napisał kol. królik w pierwszym poście tego wątku (w 2006 roku!)

=======================

"Mam pytanie jakie są najlepsze kotły na rynku do 10tys 25 KW , słyszałem że Cichewicz,Hef, to kotły z górnej półkiiz dolnej Per-Eko Ogniwo .Zębiec to już nie ta firma co dawniej. Natomiast liderem EKO-CENTR z pod Pleszewa .Co sądzicie o kotłach Krzaczka.

---- R A K I N G ----

1. EKO-CENTR

2. CICHEWICZ

3. HEF

4.ZĘBIEC

5.OGNIWO

KRZACZEK ?

=======================

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu napisałem:

Otrzymałem jedną odpowiedź, że nie jest jeszcze w sprzedaży. OK, w takim razie jaka jest pozycja tego kotła bez litery M i jak generalnie wygląda pierwsza piątka w tym rankingu? Dla przypomnienia wklejam to co napisał kol. królik w pierwszym poście tego wątku (w 2006 roku!)

=======================

"Mam pytanie jakie są najlepsze kotły na rynku do 10tys 25 KW , słyszałem że Cichewicz,Hef, to kotły z górnej półkiiz dolnej Per-Eko Ogniwo .Zębiec to już nie ta firma co dawniej. Natomiast liderem EKO-CENTR z pod Pleszewa .Co sądzicie o kotłach Krzaczka.

---- R A K I N G ----

1. EKO-CENTR

2. CICHEWICZ

3. HEF

4.ZĘBIEC

5.OGNIWO

KRZACZEK ?

=======================

Wg mojej oceny nie ma kotłów najlepszych.

Każdy może zopiniować go dobrze lub źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...