Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Żart jest szyty zbyt grubymi nićmi! Ta lodówka ma ciekawą właściwość, - bez poboru energii utrzymuje zadaną temperaturę przez 21 godzin!

lodowka.jpg

Jeśli Twój baniak też utrzyma zadaną temperaturę przez podobny czas - bez podawania paliwa, to wtedy będziemy mogli porównać te dwa produkty. W innym przypadku ten Twój kowalsko-ślusarsko wymordowany baniak, będzie się miał nijak, do wykonanej z stali chirurgicznej, nafaszerowanej elektroniką bardziej niż niejeden pecet, wymagającej do wyprodukowania kilkunastu kooperantów i parku maszynowego lepszego niż dla karoserii Porsche lodówki. Mimo iż są w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Porównaj to z ceną za kg wyrobu w przypadku pompy ciepła ;)
Mam coś innego, bardziej działającego na wyobraźnię niż pompy ciepła: http://tinyurl.com/punhbj4. Kilo tego wykonanego z stali chirurgicznej 18/10 wyrobu to też ok. 30 zł. No i kuferek, odmiennie niż paleta na której przyjechał baniak nie jest zwrotny ani nie wymaga kaucji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coś innego, bardziej działającego na wyobraźnię niż pompy ciepła: http://tinyurl.com/punhbj4. Kilo tego wykonanego z stali chirurgicznej 18/10 wyrobu to też ok. 30 zł. No i kuferek, odmiennie niż paleta na której przyjechał baniak nie jest zwrotny ani nie wymaga kaucji.

 

Naprawdę te sztućce ważą w sunie 4 kg, czyli średnio 55 gramów sztuka ?

 

Palety od kotłów u mnie nie są zwrotne i nie wymagają kaucji, a się przydają podczas budowy i nie tylko [np. pod budę dla psa].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał apap5:

Ta lodówka ma ciekawą właściwość, - bez poboru energii utrzymuje zadaną temperaturę przez 21 godzin!

Jeśli Twój baniak też utrzyma zadaną temperaturę przez podobny czas - bez podawania paliwa, to wtedy będziemy mogli porównać te dwa produkty. W innym przypadku ten Twój kowalsko-ślusarsko wymordowany baniak, będzie się miał nijak, do wykonanej z stali chirurgicznej, nafaszerowanej elektroniką bardziej niż niejeden pecet, wymagającej do wyprodukowania kilkunastu kooperantów i parku maszynowego lepszego niż dla karoserii Porsche lodówki. Mimo iż są w podobnej cenie.

Wypchana aerogelem więc musi być słono. ;)

Słono? Przecież ta kosmiczna lodówka kosztuje tyle co te nasze siermiężne kociołki, wypchane w dniu sprzedaży powietrzem!

Inny przykład: kilogram równie skomplikowanego jak baniak z podajnikiem urządzenia, o nazwie "klin do rozłupywania drewna", to nie 30 a 15 zł!!! I też stal z której jest zrobiony to nie St0.

klin.jpg

No i w tych 15 zł/kg ma wliczoną podróż prawie 20 tyś. kilometrów.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Żart jest szyty zbyt grubymi nićmi! Ta lodówka ma ciekawą właściwość, - bez poboru energii utrzymuje zadaną temperaturę przez 21 godzin!

[ATTACH=CONFIG]323030[/ATTACH]

Jeśli Twój baniak też utrzyma zadaną temperaturę

I cały spam lodowkowy zaczął się jak zwykle od karoki ;)

Mój baniak dostarczy energii przez 7h a po odcieciu "paliwa" od niego temp.w domu po 24h spadnie o max.1st.C przy -18st.C :)

 

SUSPENSER,lodówka która zapodales odpowiada raczej twojej pompie made in china za 4tys.zl

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I cały spam lodowkowy zaczął się jak zwykle od karoki ;)

Mój baniak dostarczy energii przez 7h a po odcieciu "paliwa" od niego temp.w domu po 24h spadnie o max.1st.C przy -18st.C :)

 

SUSPENSER,lodówka która zapodales odpowiada raczej twojej pompie made in china za 4tys.zl

 

Cena pompy ciepła Panasonic:

 

10% ceny - cena części . elektroniki , obudowy

90% ceny - marża , marketing , reklama

 

I tyle ...

 

Pompy Panasonica to jedne z NAJTAŃSZYCH markowych pomp.

 

Najdroższe w tych pompach jest marketing , reklama i olbrzymie narzuty ...

 

Podobnie jak w rekuperatorach ...

 

Rekuperator warte 2000 zł i to z dobrym już zyskiem producenta , ale producent wpada na pomysł że lepiej w cenniku wystawić ten rekuperator za 10 tys zł i dać sprzedawcy nawet 70% upustu :)

 

I zrobić z dość taniego produktu produkty niemalże luksusowy dla "nielicznych" ...

 

I tak samo jest z pompa ciepła ...

 

Jeśli tak nie jest to ile kosztuje NAJDROŻSZA część pompy ciepła , czyli sprężarka ?

 

Przy tych cenach kotły są sprzedawane niemalże za bezcen , bo dzięki super taniej robociźnie w PL te produkty są tak naprawdę BARDZO tanie.

A ceny niemalże dumpingowe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Cena pompy ciepła Panasonic:

 

10% ceny - cena części . elektroniki , obudowy

90% ceny - marża , marketing , reklama

 

I tyle ...

 

Pompy Panasonica to jedne z NAJTAŃSZYCH markowych pomp.

 

Najdroższe w tych pompach jest marketing , reklama i olbrzymie narzuty ...

 

Podobnie jak w rekuperatorach ...

 

Rekuperator warte 2000 zł i to z dobrym już zyskiem producenta , ale producent wpada na pomysł że lepiej w cenniku wystawić ten rekuperator za 10 tys zł i dać sprzedawcy nawet 70% upustu :)

 

I zrobić z dość taniego produktu produkty niemalże luksusowy dla "nielicznych" ...

 

I tak samo jest z pompa ciepła ...

 

Jeśli tak nie jest to ile kosztuje NAJDROŻSZA część pompy ciepła , czyli sprężarka ?

 

Przy tych cenach kotły są sprzedawane niemalże za bezcen , bo dzięki super taniej robociźnie w PL te produkty są tak naprawdę BARDZO tanie.

A ceny niemalże dumpingowe ...

Kolejne posty nie w temacie ;)

Wg SUSPENSERA sprężarka w pompie to 5000zl a to już 30% ceny ;) Faktycznie najdroższy element to sprężarka i koszt chyba 2000zl.

Producent nie jest instytucją charytatywną to sądzę,ze ma jakiś tam procent i nie jest to 1% + podatki.

Reszta procentów to inne części czyli parowniki,pompa obiegowa,która też jest na wyposażeniu(u mnie Wilo stratos za 1500zl),skraplacze,elektronika i inne pierdoly jak gaz,wymiennik,bufor itd.

 

Koszt wytworzenia gliwickiej Astry to 36tys.zł a w salonie 70tys.zl :)

Czemu jej nie sprzedają za 40tys.zł ? Może będzie obniżka ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieklorz kolego to być nie mógł - biorąc pod uwagę datę badania. Otóż Pieklorz obecnie to wyłącznie Chwałowice. A Chwałowice typ węgla mają 32.1 a nie 31.2 jak podano na świadectwie z badań. Nie ma już Pieklorza z Piekar ani Pieklorza Bytomskiego. Po przejęciu Piekar i Bobrka przez Węglokoks ekogroszki z tych kopalni nazywają się Skarbek. A i tak tylko Skarbek z Piekar jest węglem typ 31.2. Tyle ze nie osiąga wartości opałowej o jakiej pisał Zawijan.

 

Proszę pana

 

tak jak napisałem: PIEKLORZ.

Zadzwoniłem dzisiaj do tej jednostki i osoba z którą rozmawiałem powiedziała, że jeśli klient nie deklaruje swojego węgla, to oni robią badania na węglu rynkowym. Takim, który odpowiada jakimś tam wymaganiom zapisanym w normach.

Robią dokładne badania laboratoryjne węgla i przechowują go w jakiś takich warunkach, że nie zmienia swoich właściwości.

 

przekazuje tylko to, czego się dowiedziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę pana

 

tak jak napisałem: PIEKLORZ.

Zadzwoniłem dzisiaj do tej jednostki i osoba z którą rozmawiałem powiedziała, że jeśli klient nie deklaruje swojego węgla, to oni robią badania na węglu rynkowym. Takim, który odpowiada jakimś tam wymaganiom zapisanym w normach.

Robią dokładne badania laboratoryjne węgla i przechowują go w jakiś takich warunkach, że nie zmienia swoich właściwości.

 

przekazuje tylko to, czego się dowiedziałem

 

Przed chwilą dzwoniłem znowu do Zabrza. Od pana z którym rozmawiałem, dowiedziałem się że norma mówi o wartościach paliwa do badania kotłów.

Z tego co zanotowałem wynika tak:

wartość opałowa w stanie suchym więcej niż 28000 kJ/kg

wilgotność w stanie roboczym do 11%

popiół w stanie roboczym do 7%

części lotne w stanie roboczym do 30%.

 

No i jeszcze raz mi potwierdził, że dopóki mają zapasy paliwa do badań to jest PIEKLORZ.

Zanim kupią paliwo to żądają próbki z papierami kopalni. Potem robią swoje badania laboratoryjne. Jeśli paliwo odpowiada próbce to kupują jakąś tam porcję (zawsze fabrycznie workowaną i zamkniętą) i z papierem, że ta dostawa odpowiada wartościom próbki.

 

Co się dowiedziałem, to przekazuję.

Edytowane przez bolek&lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ->Do bolka i lolka

 

Masz rację,tu jest wątek o kotłach.

O rodzajach węgla piszemy w wątku "Ranking paliwa typu ekogroszek".

 

Ma pan rację. To jest wątek o kotłach. Na ekogroszek.

Ponieważ w treściach wcześniejszych niektórzy z panów twierdzili, że kotły są badane na jakiś super hiper paliwach, dlatego postanowiłem to sprawdzić u źródła.

Jeśli kogoś tym uraziłem, to najmocniej przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amerykę odkryłeś! Ludzie, skąd Wy się bierzecie? Zadzwoń do Paryża, sprawdź; tam podobno jedzą żaby!

 

Proszę pana,

jeśli to nie narazi pana na zbytni stres i popsucie humoru, to proszę o zapoznanie się z treścią mojego wpisu, który tak pana ZBULWERSOWAŁ.

Chodziło o to jakimi cechami musi się charakteryzować węgiel do badań kotłów.

Pan to wiedział? To szkoda, że się tą wiedzą z innymi nie podzielił.

 

Przepraszam pana i wszystkich, których mój wpis tak zbulwersowal, że i obiad nie będzie dzisiaj smakował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą dzwoniłem znowu do Zabrza. Od pana z którym rozmawiałem, dowiedziałem się że norma mówi o wartościach paliwa do badania kotłów.

Z tego co zanotowałem wynika tak:

...

 

No i jeszcze raz mi potwierdził, że dopóki mają zapasy paliwa do badań to jest PIEKLORZ.

Zanim kupią paliwo to żądają próbki z papierami kopalni. Potem robią swoje badania laboratoryjne. Jeśli paliwo odpowiada próbce to kupują jakąś tam porcję (zawsze fabrycznie workowaną i zamkniętą) i z papierem, że ta dostawa odpowiada wartościom próbki..

 

Podaję link do opisu Pieklorza z Chwałowic

 

http://www.kwsa.pl/o_firmie/oddzialy/Oddzia%C5%82+KWK+%22Chwa%C5%82owice%22

 

Czy w Brnie też badali na tym węglu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...