Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszyskich ,jest to mój debiut więc proszę o wyrozumiałość.Pewnie jak większość świezaków trafiłem tutaj bo stoję przed decyzją jaki piec wybrać.Do ogrzania mam około 250m2 .Do tej pory kopciłem miałowym zielonym 23kw z 2003 roku i temperatura ustawiana na nim wtstarczałaby około 45-50*.Paliłem oczywiście od popołudnia jak się zaczeło robić w domu chłodno.Na dzień dzisiejszy jestem troszku podszkolony w temacie zasad palenia.Byłem już prawie zdecydowany na piec podajnikowy 15kw z palnikiem rynnowym ruszt żeliwny,wymiennik idący górą bo czyszczenie z przodu wygodniejsze i sterownik.No właśnie tego sie obawiam najbardziej.I tu zaświtała mi strona z piecem chyba młodym ,napewno niedopracowanym ale uwierzcie byłbym w stanie zaryzykować jego montaż gdybym wiedział że niebędzie z nim wielkich problemów.Przemawia do mnie jego prostota i ekologia niekoniecznie cena.Jeśli mogę prośić o opinię tego pieca byłbym wdzięczny.Piec ten jest mało opisany ale nowatorska metoda spalania w nim nawet dymu,sprowokowała nawet ministra srodowiska do poznania tematu.Cały sekret to palnik czyli jakaś płyta (mieszanka) która nagrzewa się mocno i prawie wszystko wypala ,pomiary prowadzone w kominie to niecałe 200ppm .Palnik jest opatentowany i nazywa się wery ale same piece ponoć robione są przez inną firme która wspólpracuje z wynalazcą.Jeszcze raz proszę o jakieś wskazówki tak obiektywnie .Jeśli wybrałem żle proszę o przeniesienie .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A ja Zawijan nigdy nic nie miałem do firmy, czy nawet do kotła bo co można mieć do czegoś czego jeszcze niema ?

Po prostu to tylko my bardzo się lubimy z tym że ja nie cierpię takiego chamskiego marketingu wykonywanego w Waszym stylu, po trupach a do ?, nie napiszę celu a kasy.

To tylko tyle.

Z całym szacunkiem, karoka, nauczyłem się go od Ciebie. Tego marketingu się nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet byłbym w stanie go u siebie przetestować ale trochę za późno bo Greń był szybszy :-)

Dojechał do mnie wymiennik i czeka na montaż.

 

A jak tam twój produkt? Jako konstruktor dużo tu piszesz a chyba wiesz jak ciężko wyprodukować kocioł który nie produkuję sadzy. Tobie się to chyba nie bardzo udało :) . Tak,"obiło mi się to o uszy " :) [tłumaczyłeś się "podobno" małym odbiorem ciepła. By nie było,mi sadza nie przeszkadza choć JA jej nie mam.Ma być wygodnie i tanio:)].

Odnośnie podpatrzenia domowych modyfikacji, ganisz Zawijanów a na Es pół żartem pół serio śmiano się że będziesz sprzedawał kliny . Dla czego kliny?bo jeden user tak wyciszył podobno rezonans z kosza zasypowego w jednym kotle na eko. Zwrócono uwagę że podpatrujesz pomysły i.... Czyli każdy z was to robi na jakąś skale.

Kiedyś napisałem by wytykając innym błędy przypatrzeć się czy samemu się ich nie popełnia.

A twoje testy na czym polegają?masz aparaturę pomiarową? I nawet jak ustawisz kocioł u siebie idealnie kto mi zagwarantuje że tak przetestowany kociołek zda egzamin u mnie,mojej instalacji i opale?

Edytowane przez wuwok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak tam twój produkt? Jako konstruktor dużo tu piszesz a chyba wiesz jak ciężko wyprodukować kocioł który nie produkuję sadzy. Tobie się to chyba nie bardzo udało :) . Tak,"obiło mi się to o uszy " :) [tłumaczyłeś się "podobno" małym odbiorem ciepła. By nie było,mi sadza nie przeszkadza choć JA jej nie mam.Ma być wygodnie i tanio:)].

Odnośnie podpatrzenia domowych modyfikacji, ganisz Zawijanów a na Es pół żartem pół serio śmiano się że będziesz sprzedawał kliny . Dla czego kliny?bo jeden user tak wyciszył podobno rezonans z kosza zasypowego w jednym kotle na eko. Zwrócono uwagę że podpatrujesz pomysły i.... Czyli każdy z was to robi na jakąś skale.

Kiedyś napisałem by wytykając innym błędy przypatrzeć się czy samemu się ich nie popełnia.

A twoje testy na czym polegają?masz aparaturę pomiarową? I nawet jak ustawisz kocioł u siebie idealnie kto mi zagwarantuje że tak przetestowany kociołek zda egzamin u mnie,mojej instalacji i opale?

 

Mój produkt ma się dobrze nie martw się o niego.

A co ja takiego podpatruję? Jakie pomysły? Pokaż mi je. Nawet nie widziałeś jak wygląda wymiennik. A wprowadzenie kotła na rynek nie jest proste i mi się zwyczajnie nie opłaca z nim bawić. Może kiedyś. Teraz będę jak piszesz produkował kliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ideału nie zagwarantują ci nawet najlepsze badania.

 

Nie martwię się o twój kociołek. Po prostu myślałem że skoro jesteś tak doświadczonym testerem to... A wyszło jak zawsze :)

Ideału nie ma, i tu największy problem producentów. Muszą produkować produkt uniwersalny,dla każdego domu i stąd potem są problemy.

Odnośnie badań? ty kupujesz do domu sprzęt firmowy?markowy?a jeśli tak to dla czego?

Nie dla tego że jest przebadany ?że jakość jest o wiele lepsza od podróbki ? Wiem ,wiem czasami się podróbki zdarzają lepsze ale zanim się na taką trafi to ile czasu upłynie? A sprzęt firmowy jak wiemy musi działać . Kupując przykładowo sprzęt AGD firmy"hubabuba" nie wiesz jaką moc w wattach ma silnik itd. Pisze jedno a w praktyce potem okazuję się że firmowy sprzęt jakoś mocniejszy przy tych samych parametrach,trwalszy [choć i droższy] . A dla czego?bo przebadany i musi spełniać normy,i warunki techniczne które są podane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to i tak interpretować.

Widzisz Warszawy też od razu nie zbudowano.

U mnie pracuje prototyp ok 12-15 kW (wyliczone z powierzchni przepływu spalin) na 320m2 i działa jak należy.Droga spalin jest wystarczająca a do wisienki na torcie brakowało tylko zawirowaczy , które bez najmniejszego problemu zostały dorobione.Moje 4 kotły już przepracowały 1 sezon i klienci są z nich zadowoleni więc nie mam się co o niego martwić a następni czekają.

Zmartwieniem jest koszt jego wyprodukowania i i mój czas , którego z powodu mojej pracy mi brakuje i tylko tyle.

A kocioł od Grenia dostałem więc dlaczego miałbym sie nie pobawić? Oczywiście jak piszesz,zbadany uzyskał 5 klasę.Wymiennik kotła pelletowego z automatycznym czyszczeniem.Mocowanie palnika uniwersale i w każdej chwili mogę przejść na pellet ,o którym coraz bardziej myślę.Nie znasz moich zamiarów więc Twoje gdybanie zdaje się na nic.

Kocioł ma 24 kW (można go bez problemu zmniejszyć mocowo z małym palnikiem.Jakim to napiszę po sezonie lub na jesień jak warunki do grzania będą odpowiednie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzą mnie jakieś przysługi czy to niedźwiedzie, lisie czy też gęsie ale Wy na przykład tyle zła temu kotłowi uczyniliście na tym forum że do firmy w Bieczu za bramę nie powinni Was wpuszczać.

 

Oczywiście panie karoka, że pana nie obchodzą losy człowieka, któremu pan szkodę wyrządzasz.

Mnie nikt za bramę jakiejś firmy wpuszczać nie musi. Gorzej, jeśli to swojego pracownika za bramę wystawią.

Z czyjego powodu?

Na to pytanie musisz pan sobie odpowiedzieć sam.

Przepraszam, za zabranie jakże cennego pańskiego czasu.

 

p.s. a gdyby na przykład ten pan zajął panu miejsce w rabarbarowie, to co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...