Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No ja nie znam takich szczegółów. Jak sądzę zna je producent kotła i instytucja która wykonywała badania. Nie sądzę żebyś reprezentował producenta, więc zapewne sugerujesz że jesteś związany z instytucją która wykonywała badania? Może jak Jarecki wróci to coś na ten temat będzie miał do powiedzenia, póki co dla mnie Twoje uwagi są bezwartościowe. No - chyba że jasno napiszesz: tak, nadzorowałem te badania i wiem to i to. Albo - tak, jestem związany z instytucją która wykonywała badania i od osób które je wykonywały wiem to i to. No ewentualnie - jestem związany z osobami które są związane itede. Nie wiem tylko po co ktoś miałby sobie zadawać tyle trudu i blokować obrót, uszczelniać talerz czy coś tam jeszcze - skoro Ardeo tenże palnik produkuje również w wersji stałej. Bez obrotu. Gdyby producent kotła chciał swój wyrób zbadać z palnikiem bez obrotu, zapewne właśnie w taki palnik by wyposażył kocioł przeznaczony do zbadania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No ja nie znam takich szczegółów. Jak sądzę zna je producent kotła i instytucja która wykonywała badania. Nie sądzę żebyś reprezentował producenta, więc zapewne sugerujesz że jesteś związany z instytucją która wykonywała badania? Może jak Jarecki wróci to coś na ten temat będzie miał do powiedzenia, póki co dla mnie Twoje uwagi są bezwartościowe. No - chyba że jasno napiszesz: tak, nadzorowałem te badania i wiem to i to. Albo - tak, jestem związany z instytucją która wykonywała badania i od osób które je wykonywały wiem to i to. No ewentualnie - jestem związany z osobami które są związane itede. Nie wiem tylko po co ktoś miałby sobie zadawać tyle trudu i blokować obrót, uszczelniać talerz czy coś tam jeszcze - skoro Ardeo tenże palnik produkuje również w wersji stałej. Bez obrotu. Gdyby producent kotła chciał swój wyrób zbadać z palnikiem bez obrotu, zapewne właśnie w taki palnik by wyposażył kocioł przeznaczony do zbadania.

 

Przepraszam, że odpowiem krotko.

Masz prawo swoje sobie myśleć. Ja wiem.

Chcesz? czekajmy na Jareckiego.

 

Nie zdradzam źródeł pewnych informacji

Edytowane przez bolek&lolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Pierwsze miejsce w moim rankingu niezmiennie:

reco pelet.jpg

drugie miejsce niezmiennie:

eko_komfort_600x600.jpg

 

Macie inne propozycje do mojego rankingu ?

Tylko nie jakieś badziewia spod palnika Pana Zenka struganego w garażu,które w nowych domach wyglądałyby jak dywan turecki na środku salonu u wiejskiego chłopo-robotnika,który do tej pory napierdzielał wungiel czy jakieś inne śmieci do ogniska ;)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miejsce w moim rankingu niezmiennie:

[ATTACH=CONFIG]324648[/ATTACH]

drugie miejsce niezmiennie:

[ATTACH=CONFIG]324649[/ATTACH]

 

Macie inne propozycje do mojego rankingu ?

Tylko nie jakieś badziewia spod palnika Pana Zenka struganego w garażu,które w nowych domach wyglądałyby jak dywan turecki na środku salonu u wiejskiego chłopo-robotnika,który do tej pory napierdzielał wungiel czy jakieś inne śmieci do ogniska ;)

A ja niezmiennie ciekaw jestem, czy taki gnój jak Ty gdyby znalazł się w tym salonie wiejskiego chłoporobotnika z persem miałby odwagę wygłosić swój osąd w oczy tegoż chłoporobotnika - czy może zlałbyś się w gacie bo takie gnoje niedowalone to tylko w sieci odwagę posiadają. Tak się zastanawiam: kto Cię zrobił powaleńcu, że Cię tak spier..lił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze miejsce w moim rankingu niezmiennie:

[ATTACH=CONFIG]324648[/ATTACH]

drugie miejsce niezmiennie:

[ATTACH=CONFIG]324649[/ATTACH]

 

Macie inne propozycje do mojego rankingu ?

Tylko nie jakieś badziewia spod palnika Pana Zenka struganego w garażu,które w nowych domach wyglądałyby jak dywan turecki na środku salonu u wiejskiego chłopo-robotnika,który do tej pory napierdzielał wungiel czy jakieś inne śmieci do ogniska ;)

 

Szanowny panie,

pomijam pańską treść pod fotkami milczeniem. Już ktoś panu wcześniej napisał, co o nim myśli. Ja się z jego wpisem OPRÓCZ OSTATNIEGO ZDANIA w pełni zgadzam.

 

A teraz uprzejmie proszę o podanie uzasadnienia swojego wyboru rankingowego, czyli:

rodzaj paliw na jakich może pracować, rozpiętość mocy, parametry energetyczno - emisyjne, sprawności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

A teraz uprzejmie proszę o podanie uzasadnienia swojego wyboru rankingowego

Czyż te kotły nie są piękne ? ;)

W sam raz aby ozdabiały nowy dom wykończony sądzę ładnie i nowocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Ma pan rację. Niczym szafki ze szwedzkiej firmy o znanej nazwie.

Ale ja pytałem o konkrety. #21668

No przecież przedstawiłem konkrety,gdybym MUSIAŁ być na siłę zmuszony do ekosyfu pomimo,że mnie nie stać na ten system grzewczy to wybrałbym jeden z tych dwóch kotłów bo jedynie one pasują wystrojem do nowych domów.

Ale wtedy musiałbym zrezygnować z mojej pralnio-suszarni i pranie musiałoby wisieć nad wanną...

Co do dalszych konkretów,w każdym przypadku i przy każdym kotle systemu na ekosyf musiałbym instalować bufor ciepła bo moje obciążenie cieplne przy -20st.C to 3,5kW czyli żaden kocioł nie nadaje się do mojego domu ze względu na kiepską sprawność przy takich mocach grzewczych a nie chciałbym,żeby moje ciężko zarobione pieniądze uciekały wtenczas przez komin.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież przedstawiłem konkrety,gdybym MUSIAŁ być na siłę zmuszony do ekosyfu pomimo,że mnie nie stać na ten system grzewczy to wybrałbym jeden z tych dwóch kotłów bo jedynie one pasują wystrojem do nowych domów.

Ale wtedy musiałbym zrezygnować z mojej pralnio-suszarni i pranie musiałoby wisieć nad wanną...

 

normalnie klasyczny przykład pi..da w świecie - hojrak w necie.

zapomniałeś napisać, że na pompkę też nie było cie stać bo bank musiał zafundować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
normalnie klasyczny przykład pi..da w świecie - hojrak w necie.

zapomniałeś napisać, że na pompkę też nie było cie stać bo bank musiał zafundować.

A to jest bardziej złożona sprawa dla Was ale czy zrozumiecie ;)

Nie wiem czy mogę tu pisać ale dla potomnych napiszę najwyżej Mod mnie znowu nie patrząc na treść wyższych postów zmobilizuje ;)

 

Przed budową(tak,już przed budową),zdecydowałem się na ogrzewanie prądem czyli nie potrzebna była mi kotłownia i żaden komin do niej gdzie na etapie adaptacji wywaliłem jedno i drugie.

Zużycie na cele c.o+cwu(dalej przed budową) obliczyłem na 9000kWh rocznie czyli ok.3000zł rocznie przy grzaniu prądem i inwestycja w system grzewczy w tym przypadku(bez kotłowni i kominów) to 4,5tys.zł

I tu pojawiła się alternatywa,żeby za większą o ok.10tys.zł kasę(dalej bez kotłowni i komina) zmniejszyć zużycie energii na c.o+cwu do 3000kWh czyli do jakieś 900zł za rok.

A że te 10tys.zł to nie majątek a że przyczyniają się do niższych rocznych rachunków o ok.2tys.zł to i wszedłem w to :)

No i obecnie zużycie roczne na c.o+cwu to 3300kWh po 0,29zł za 1kWh a pranie nie wisi mi nad wanną ;)

 

Gdyby bank musiał fundować w moim przypadku to przy decyzji o systemie na ekosyf przed budową to musiałby fundować znacznie większą kasę niż obecnie bo dochodzi do fundacji kotłownia na ekosyf,żeby pranie nie wisiało nad wanną czyli automatycznie większy dom o ok.10m2 no i oczywiście bank musiałby fundować dodatkowo komin do kotłowni.

Także w moim przypadku system grzewczy na ekosyf był najdroższym sytemem grzewczym przed budową.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie klasyczny przykład pi..da w świecie - hojrak w necie.

zapomniałeś napisać, że na pompkę też nie było cie stać bo bank musiał zafundować.

 

Znowu się "Aktywował" - pewnie ktoś mu kasę przelał za to pierdzielenie , albo tabsy się skończyły - innych możliwości nie ma ... a jest trzecia możliwość : Żona znowu się "integruje" bez niego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Znowu się "Aktywował" - pewnie ktoś mu kasę przelał za to pierdzielenie , albo tabsy się skończyły - innych możliwości nie ma ... a jest trzecia możliwość : Żona znowu się "integruje" bez niego ...

Mocarz zadziałał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Żona skazanego bawi się z ludźmi a frustrat hojrakuje sam w necie - smutny przypadek.

Jakieś konkrety i zastrzeżenia czy zwykłe bla,bla,bla ?

Jak konkrety to cyferki poproszę.

Wszak na tym wątku głównie cyferki inwestorów interesują a nie własnie bla,bla bla...

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest bardziej złożona sprawa dla Was ale czy zrozumiecie ;)

Nie wiem czy mogę tu pisać ale dla potomnych napiszę najwyżej Mod mnie znowu nie patrząc na treść wyższych postów zmobilizuje ;).

 

Powinien bo wrzucanie po ran enty zmanipulowanych danych przez pompiarza w wątku o kotłach to przesada - kolejny raz brednie o 10m2 i suszeniu prania.

Kolejny raz pominięty "szczegół" skąd i za co jest pompa i to 3 krotnie przewymiarowana [pewnie dzięki temu mniej zużywa prądu] ;-)

 

Wyobraź sobie, że mam kotłownię około 6m2 a w niej kocioł, zmiękczacz, bojler i pompę ciepła do CWU, na sam kocioł i bojler 3 m2 by wystarczyły.

 

Natomiast pranie suszę w suszarce - budowanie na suszarnię dodatkowych 10 m2 domu zamiast zakup suszarki za 1500 zł to dopiero by głupota była, ale jak widać "najlepszy matematyk forum" tego się już nie doliczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolek&Lolek

 

Wróciłem z urlopu 19.07

zobaczyłem wczoraj wpis szkalujący moje dobre imie oraz firmy ardeo a także firmy w której normalnie pracuję

Wystosowałem maila do p.dyrektor Katarzyny Matuszek z prośba o weryfikację, czy takie cos wypluwa pracownik instytutu i czy nosi to znamiona prawdy

 

Dostałem taką odpowiedź:

"Szanowny Panie,

zapoznałam się uważnie z Pana mailem i przesłanym fragmentem wpisów.

Według mnie, pomówienia nie dotyczą badań przeprowadzonych w naszym Instytucie (wynika to z faktów przedstawianych na forum).

Zarówno wpisy "za" jak i "przeciw" są tak mało merytoryczne, że osobiście nie przypisywałabym ich komukolwiek, kto na co dzień ma związek z badaniami energetyczno-emisyjnymi kotłów.

Przykro nam, że spotykają Pana tego typu nieprzyjemności ale ze względu na anonimowość panującą w sieci, niestety każdy musi się z tym liczyć.

z poważaniem,

Katarzyna Matuszek"

 

Masz czas do godziny 24-ej na wykasowanie szkalowania lub wklejenie z imienia i nazwiska dowodów na stawiane przez siebie oszczerstwa

Zapewniam,że jako osoba zlecająca badania ani przed ani w trakcie badania ani tez po badaniu nie miałem takich informacji

Dla mnie tego typu zachowanie byłoby oszustwem i żądałbym ponowienia badań przy obecności pracowników PCA, przy braku zgody pewnie zgłosiłbym sprawę na policję a już z całą pewności do PCA, bo to ja ze swojej 1osobowej firmy zleciłem badania, zapłaciłem za nie, ja kotły zawoziłem, ja dzwoniłem podczas badania i ja je osobiści odbierałem

Na żadnym etapie nie było takich informacji, nie ma ich także w raporcie z badań.

 

Co więcej palnik z kotła z badan pracował u mnie w domu a obecnie jest u kolegi RedEd

Drugi jest także do namierzenia.

 

U Pani dyrektor usłyszałem w trakcie badania pierwszej jednostki, że można by cos poprawic i drugi kocioł wyszedł już lepiej po wstępnych informacjach.

Usłyszałem także,że rewelacyjnie niska jest emisja CO oraz wyśmienicie wyszła niska zawartość tlenu w spalinach sporo <10%

 

Na koniec po długiej dyskusji odebrałem rady, stąd projekt deflektora separującego, gdzie w końcowym etapie przy zgłaszaniu do urzędu patentowego nieco redagować tekst pomógł mi p.Jacek Zawistowski.

 

Zatem jak mówię albo wklejasz dowody i gwarantuję,że jak będą prawdziwe, to zrobię taką zadymę,że się w instytucie kamień na kamieniu nie ostanie

albo kasujesz post i przepraszasz.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...