Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przepraszam że zapytam , czy obecne czyli nowe obowiązujące normy mają zastosowanie wsteczne? Czy kotły wyprodukowane przed datą wprowadzenia nowej normy też muszą spełniać kryteria tych nowych norm?

 

PN-EN 303-5:2012

Data publikacji 21-08-2012

 

Badania zakończone wystawieniem atestu 08.08.2013 (http://kotly.es24.pl/opis/2665763/skam-p-plus-12kw-palnik-obrotowy-azp-iryd-pid.html)

 

???

 

Resztę wyjaśnia norma PN-EN303-5:2012 rozdz. 5 Badania od str. 37 do 51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No i? Aż wszedłem. Otworzyłem - produkty, Skam P. I rusztu wodnego nie widzę. Przepraszam - na zamówienie mogą zrobić. Cytuję z ich strony " Na zamówienie kotły typu SKAM-P wyposażone mogą być w opłomki w funkcji stałego, wodnego rusztu awaryjnego.

 

Rozwiązanie stanowi dodatkowy punkt odbioru ciepła jako element płaszcza wodnego, jest stale gotowe do użytku na wypadek awarii prądu. Nie trzeba go demontować przy pracy z automatu. Wykonany jest wysoko nad palnikiem, aby zachować najwyższe parametry palenia automatycznego. Na ruszcie wodnym montowany jest deflektor ceramiczny. " koniec cytatu. Jak zawsze wywracasz Pan kota ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż nie jest to prawdą, bo w swojej kolejnej wypowiedzi posłużył się nieprawdziwą manipulacja sugerując, że badany był kocioł z rusztem wodnym i podwieszonym deflektorem, co także jest nieprawdą. Badane były kotły z płytami żeliwnymi mocowanymi w tym miejscu. Nowe odlewy także dwóch płyt żeliwnych sa w tym samym miejscu.

 

Zatem jakby to miało oznaczac nieważnośc, to nieważne są też atesty kotłów ogniwo, bo jak pamiętamy z wklejanych opisów oraz zdjęć początkowo miały więcej pionowych kanałów oraz cegły dziurawki w momencie publikacji atestów a póxniej jak kotły stopniowo trafiały na rynek to na forum odzwyali się nowi userzy pytający gdzie te elementy poznikały

Ne widzę związku z kotłami OGNIWO a Twoją "sprzeczką" z bolkiem-lolkiem, więc może "sprzeczaj się na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze się czepiają, tylko ich nie wolno się czepiać, hehe

Ale to jest forum a nie jakiś instytut że doktor musi mieć zawsze rację, to taka pozostałość postkomunistyczna której ciężko się niektórym wyzbyć a teraz mamy podobno demokrację :)

Pamiętam jeszcze z dzieciństwa że w tych czasach to stare babki na wsi klękały i księdza w rękę całowały, te czasy minęły Andrzeju bezpowrotnie.

Ciekawe - tego doktora od małej energetyki i jego kumpla pomocnika jednak całujesz.:rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla wyjaśnienia tylko:

Świadectwa badania na "znak bezpieczeństwa ekologicznego", wydawane przez IChPW, są od połowy roku 2006 wydawane z bezterminową ważnością. Są więc nadal ważne.

Mogą jednak być nie honorowane przez instytucje dofinansowujące (według uznania tych instytucji), bo są to badania i świadectwa nieobligatoryjne. Zawsze takie były. NIEOBLIGATORYJNE. A mogą także nadal być honorowane przez instytucje dofinansowujące (według uznania tych instytucji).

 

Norma EN 303-5:2012 jest OBLIGATORYJNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni zawsze się czepiają, tylko ich nie wolno się czepiać, hehe

Ale to jest forum a nie jakiś instytut że doktor musi mieć zawsze rację, to taka pozostałość postkomunistyczna której ciężko się niektórym wyzbyć a teraz mamy podobno demokrację :)

Pamiętam jeszcze z dzieciństwa że w tych czasach to stare babki na wsi klękały i księdza w rękę całowały, te czasy minęły Andrzeju bezpowrotnie.

 

Szanowny panie karoka

 

Jeśli kociołki z grupy pana J. posiadają wyłącznie te dokumenty "dopuszczające", które ma pan umieszczone na swojej witrynie, to kolejny dowód na to, że szczęścia w nadmiarze to pan jednak nie posiada.

No bo jak sam pan J. napisał, to tylko norma 303-5:2012 się liczy, a nie jakieś ŚnZBE A czy B.

A pan tylko afiszuje to B.

Fajnie by było gdyby np. pan J. potwierdził, czy te konkretne kociołki mają coś więcej, czy tylko ŚnZBE - papier dobrowolny.

 

Doktory wiedzą, a wy przypuszczacie lub puszczacie wodze fantazji, mówicie, że to olewacie bo to tylko niekiedy może być przydatne itd.

Działacie na swój zysk i swoje ryzyko. Jak zawsze. Zatem miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby za co ?

Ja ich nawet nigdy na oczy nie widziałem a Ciebie tak :)

Ich nigdy tutaj nie czytałem a Ciebie ostatnio jest wszędzie pełno, na dwie zmiany pilnujecie forum :)

 

A jednak.

Trzymasz w ukryciu papierek przez nich wystawiony i twierdzisz pan, że wszystko jest OK.

Pewnie w ukryciu, aby cudownością wyników konkurencji do zawału serca nie doprowadzić.

 

p.s. ma pan rację na dwie zmiany i do tego po 4 godziny po fajrancie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i? Aż wszedłem. Otworzyłem - produkty, Skam P. I rusztu wodnego nie widzę. Przepraszam - na zamówienie mogą zrobić. Cytuję z ich strony " Na zamówienie kotły typu SKAM-P wyposażone mogą być w opłomki w funkcji stałego, wodnego rusztu awaryjnego.

 

Rozwiązanie stanowi dodatkowy punkt odbioru ciepła jako element płaszcza wodnego, jest stale gotowe do użytku na wypadek awarii prądu. Nie trzeba go demontować przy pracy z automatu. Wykonany jest wysoko nad palnikiem, aby zachować najwyższe parametry palenia automatycznego. Na ruszcie wodnym montowany jest deflektor ceramiczny. " koniec cytatu. Jak zawsze wywracasz Pan kota ogonem.

 

Tutaj też uzna pan, że to nie jest znacząca zmiana w konstrukcji mogąca mieć wpływ na wielkość parametrów energetyczno - emisyjnych i sprawności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, dla wyjaśnienia tylko:

 

Norma EN 303-5:2012 jest OBLIGATORYJNA.

 

Norma jest obligatoryjna tylko jeśli kocioł - ogrzewa pomieszczenie z powodów nie przewidzianych przez konstruktora. (niedopracowana konstrukcja)

Jeśli ogrzewa pomieszczenie, bo tak chciał konstruktor to kocioł nie podlega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma jest obligatoryjna tylko jeśli kocioł - ogrzewa pomieszczenie z powodów nie przewidzianych przez konstruktora. (niedopracowana konstrukcja)

Jeśli ogrzewa pomieszczenie, bo tak chciał konstruktor to kocioł nie podlega.

Wybacz - ale w takie głupowate dyskusje nie mam zamiaru się włączać.

Jak tam chcecie - to se dyskutujcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż nie jest to prawdą, bo w swojej kolejnej wypowiedzi posłużył się nieprawdziwą manipulacja sugerując, że badany był kocioł z rusztem wodnym i podwieszonym deflektorem, co także jest nieprawdą. Badane były kotły z płytami żeliwnymi mocowanymi w tym miejscu. Nowe odlewy także dwóch płyt żeliwnych sa w tym samym miejscu.

 

Zatem jakby to miało oznaczac nieważnośc, to nieważne są też atesty kotłów ogniwo, bo jak pamiętamy z wklejanych opisów oraz zdjęć początkowo miały więcej pionowych kanałów oraz cegły dziurawki w momencie publikacji atestów a póxniej jak kotły stopniowo trafiały na rynek to na forum odzwyali się nowi userzy pytający gdzie te elementy poznikały

 

Szanowny panie J.

Zaczynasz pan błądzić ale to nie mój problem.

Najlepiej by było, aby ponownie - w obecności inspektorów z PCA przeprowadzić kontrolne badania sprawdzające. Kotła w takim stanie konstrukcyjnym i z takim palnikiem jak był badany pierwotnie. Oczywiście z poszanowaniem procedur badań akredytowanych.

Czyli: czas na rozpał i dojście do parametrów pracy, plomby na uchwyty oraz sterownik i 6 godzin nieprzerwanej pracy z czterokrotnym poborem pyłu wg procedury normowej.

 

Ponieważ za kilka dni wyjeżdżam na urlop, to po powrocie możemy wrócić do tematu. Nawet pomogę panu (jeśli będzie taka potrzeba) sformułować pismo, a i zaliczkowo dorzucę się (być może) do opłaty za badania. Bo i tak mi pan to wszystko będzie musiał zwrócić. Może być bez odsetek.

 

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norma jest obligatoryjna tylko jeśli kocioł - ogrzewa pomieszczenie z powodów nie przewidzianych przez konstruktora. (niedopracowana konstrukcja)

Jeśli ogrzewa pomieszczenie, bo tak chciał konstruktor to kocioł nie podlega.

 

przepraszam, ale miałem lepsze nieco mniemanie o panu. Już wam w sprawie zakwalifikowania kotła pod konkretną normę wcześniej pisałem. A wy swoje. Szkoda czasu. Niech się pan z niektórymi kolegami z tego forum zastanowi, czy czasami jeśli zamiast wody w układzie kotła będzie np. gnojówka a pod kotłem będziecie palić książkami z papieru w okładkach z tworzyw sztucznych i przekładać zużytymi pampersami, to pod którą normę takie cóś się zaliczać będzie.

 

Miłego dnia mimo wszystko życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już dawno Wam to napisałem mości Bolek$Lolek że te świstki po 15 tysi jakie wydzieracie od producentów to wie pan gdzie się nadają, zależy to też na jakim skrawku papieru kto sobie je wydrukuje bo jak na kredowym to już nawet do tego się nie nadają bo są za śliskie, ale póki daje się kasę wydzierać to dalej wydzieracie.

Na stronie Ogniwo widzę najpierw zaświadczenie na 5 klasę ale jest też i Wasz świstek w klasie A, czyli na zasadzie ile się da wydrzeć.

I kto tu pisze o działaniu na swój zysk, bo ryzyko chyba żadne wypisać kolejny świstek i wziąć kupę szmalu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale miałem lepsze nieco mniemanie o panu. Już wam w sprawie zakwalifikowania kotła pod konkretną normę wcześniej pisałem. A wy swoje. Szkoda czasu. Niech się pan z niektórymi kolegami z tego forum zastanowi, czy czasami jeśli zamiast wody w układzie kotła będzie np. gnojówka a pod kotłem będziecie palić książkami z papieru w okładkach z tworzyw sztucznych i przekładać zużytymi pampersami, to pod którą normę takie cóś się zaliczać będzie.

 

Miłego dnia mimo wszystko życzę.

Znowu trollujesz waść wszystkie wątki jakimiś normami.

Utworzyłem wątek specjalnie dla Ciebie o normach to sobie dalej tam pisz, to nic że nick inny ale będzie chociaż w temacie.

Tutaj ludzie chcieliby poczytać chyba bardziej o kotłach niż Twoich i kolegi po fachu elaboratów o normach, tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj też uzna pan, że to nie jest znacząca zmiana w konstrukcji mogąca mieć wpływ na wielkość parametrów energetyczno - emisyjnych i sprawności?
I znów kota ogonem odwracasz. Nie chodzi o to co ja uznam a czego nie, tylko coś napisał kilka postów wyżej. A napisałeś cytuję "czy ten element podwieszany pod ruszt wodny czy jakoś tak (z dziurkami, kanalikami czy coś tam stanowi tzw. zmianę znaczącą w konstrukcji i czy wobec tego taki kocioł nie powinien być poddany kolejnym badaniom w zakresie określonym normą..." koniec cytatu.W kotle w normalnym wykonaniu nie ma rusztu wodnego. Są natomiast te płyty żeliwne ( deflektor separujący ). W wypadku zamówienia kotła z rusztem wodnym nie stosuje się w nim tych żeliwnych płyt tylko deflektor ceramiczny. W tym jednym zacytowanym zdaniu zełgałeś dwukrotnie. No ale widocznie inaczej nie potrafisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież już dawno Wam to napisałem mości Bolek$Lolek że te świstki po 15 tysi jakie wydzieracie od producentów to wie pan gdzie się nadają, zależy to też na jakim skrawku papieru kto sobie je wydrukuje bo jak na kredowym to już nawet do tego się nie nadają bo są za śliskie, ale póki daje się kasę wydzierać to dalej wydzieracie.

Na stronie Ogniwo widzę najpierw zaświadczenie na 5 klasę ale jest też i Wasz świstek w klasie A, czyli na zasadzie ile się da wydrzeć.

I kto tu pisze o działaniu na swój zysk, bo ryzyko chyba żadne wypisać kolejny świstek i wziąć kupę szmalu ?

A Ty? Bierzesz marżę za sprzedany kocioł RBR i nawet nie potrafisz podać jaką on ma zweryfikowaną moc i sprawność.

Ale krytykować instytuty - o! do tego jesteś pierwszy. Tylko, że na to jesteś za cienki bolek (nie mylić z bolkiem-lolkiem):rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ale miałem lepsze nieco mniemanie o panu. Już wam w sprawie zakwalifikowania kotła pod konkretną normę wcześniej pisałem. A wy swoje. Szkoda czasu.

 

Miłego dnia mimo wszystko życzę.

 

Pisałeś, ze jeśli kocioł "także" ogrzewa pomieszczenie nie podlega normie. Nie wyjaśniłeś czy - jeśli ogrzewa celowo to pomimo to może być badany, czy obowiązuje wtedy inna norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...