Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Panie animuss

 

Z całym szacunkiem;

Jeśli to co podał pan przy pozycji nr 3 uznaje za wynik, to sorry. Pomijam brak akredytacji. Sama forma i treść dyskredytują ten papierek już na starcie, bo po prostu okropnie mija się z rzeczywistością.

 

Aby móc powiedzieć, że kocioł posiada określoną klasę wg normy, to badania muszą byc według normy wykonane. A tak się składa, że 303-5:2012 wymaga badania na dwóch mocach. I wyniki z tych badań muszą być podane. A porównane do granicznych dla poszczególnych klas - najgorszy wynik plasuje kocioł w określonej klasie.

 

Nierealnym jest aby typoszereg np. 12 - 30 kW miał wszystkie wyniki identyczne. Powinni podać najgorszy i najlepszy. Brak badan na małej mocy, a ta dla 12 musiałaby nie przekraczać 3,6 kW. Dlatego wszystko cacy, ale pozycja nr 3 to kpina. Przede wszystkim wystawca papierka zakpił sam z siebie i zrównał się z ... nie będę wracał do pewnych spraw. Wielka firma, wielkie tytuły tylko nie w tej działce biegłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animuss nie drażnij "lwów" :)

Zapchlonych sierściuchów chyba.

Panie animuss

 

Z całym szacunkiem;

Jeśli to co podał pan przy pozycji nr 3 uznaje za wynik, to sorry. Pomijam brak akredytacji. Sama forma i treść dyskredytują ten papierek już na starcie, bo po prostu okropnie mija się z rzeczywistością.

 

Aby móc powiedzieć, że kocioł posiada określoną klasę wg normy, to badania muszą byc według normy wykonane. A tak się składa, że 303-5:2012 wymaga badania na dwóch mocach. I wyniki z tych badań muszą być podane. A porównane do granicznych dla poszczególnych klas - najgorszy wynik plasuje kocioł w określonej klasie.

 

Nierealnym jest aby typoszereg np. 12 - 30 kW miał wszystkie wyniki identyczne. Powinni podać najgorszy i najlepszy. Brak badan na małej mocy, a ta dla 12 musiałaby nie przekraczać 3,6 kW. Dlatego wszystko cacy, ale pozycja nr 3 to kpina. Przede wszystkim wystawca papierka zakpił sam z siebie i zrównał się z ... nie będę wracał do pewnych spraw. Wielka firma, wielkie tytuły tylko nie w tej działce biegłe.

 

Ktoś mi wcześniej zarzucał że go nie ma na liście .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mamy się tak kurczowo trzymać zapisów i prawideł, to wylecieć powinny:

wszystkie z małej enrg. czy proftechu

GIG

oraz ICHPW

 

wówczas okaże się,że lista będzie bardzo krótka

:)

Przecież dopiero co pisałeś, że IChPW ma akredytację na badania energetyczno-emisyjne.

To ma, czy nie ma???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola, trzymajmy się fatów

PCA prawdę Ci powie

akredytacja na PN EN 303-5:2012 jest

w/g jednego z programów unijnych o nazwie KAWKA napisanego podobno przez Niemców jest ona jednak niepełna i niewystarczająca, co w/g urzędników rozpoznać można po zapisach na stronie głównej zaświadczenia/atestu, oni honorują jedynie atesty i wyniki pełnego badania wydanego przez stosowany i uprawniony instytut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola, trzymajmy się fatów

PCA prawdę Ci powie

akredytacja na PN EN 303-5:2012 jest

w/g jednego z programów unijnych o nazwie KAWKA napisanego podobno przez Niemców jest ona jednak niepełna i niewystarczająca, co w/g urzędników rozpoznać można po zapisach na stronie głównej zaświadczenia/atestu, oni honorują jedynie atesty i wyniki pełnego badania wydanego przez stosowany i uprawniony instytut

To w KAWCE.

A czy są jeszcze jakieś inne programy, w których wyniki badań energetyczno-emisyjnych nie są honorowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, usłyszałem tylko o Kawce dlaczego nie będą honorowane dane atesty

Czekam co na to spec od normy, bo rozumiem,że zawijan emeryt wypadł z obiegu i nie do końca wie.

Każdy program dofinansowujący ma swój regulamin. Każdy dysponent środków dofinansowujących ma prawo zastosować swoje własne kryteria oceny. A producent decyduje, czy ma dla niego sens startowanie w danym programie, czy nie. W zależności od tego podejmuje decyzję, gdzie i jak badać swoje kotły.

 

OGNIWO np. widziało sens sprzedaży swoich kotłów w Czechach, więc wykonało badania w czeskim instytucie, wymagane przez czeskie instytucje dofinansowujące. Jeśli OGNIWO będzie widziało sens startowania do tej KAWKI, to z pewnością zrobi badania wymagane przez ten program. Na razie ma badania z instytutów z Czech i z IChPW, oba z akredytacją na badania według EN 303-5:2012.

 

Natomiast ja tutaj piszę, że nie wszyscy krajowi producenci kotłów pokazują wyniki badań swoich kotłów potencjalnym klientom (także czytelnikom tego forum i innych blogów). Mam więc prawo, jako czytelnik, uważać, że albo tych badań nie mają, albo się ich wstydzą. Dlatego pytam.

 

Zadałem Ci też pytanie, jakie badania mają kotły, które sprzedajesz Ty? Nie odpowiedziałeś jeszcze. Więc pytam jeszcze raz.

Zapytam także, czy pokazujesz publicznie wyniki tych badań?

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuję i odpowiadałem na to nie raz, nie dwa, zresztą Ty to wiesz, podobnie jak ogniwo i inne kotły z badaniami z ichpw w programie kawka brac udziału nie mogę

 

Istotna informacją, na którą sprytnie nie udzielasz odpowiedzi i manipulesz ilością wpisów i zmianą tematu jest:

DLACZEGO ATESTY WYSTAWIANE PRZEZ ICHPW ZGODNIE Z NOWĄ NORMĄ NIE SĄ HONOROWANE W PROGRAMIE KAWKA?

 

Jak wcześniej pisałem nie macie pełnej akredytacji na badanie z ta normą a to co jest napisane na ateście z automatu powoduje odrzucenie w programie Kawka jako badanie niekompletne i niepełne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuję i odpowiadałem na to nie raz, nie dwa, zresztą Ty to wiesz, podobnie jak ogniwo i inne kotły z badaniami z ichpw w programie kawka brac udziału nie mogę

 

Istotna informacją, na którą sprytnie nie udzielasz odpowiedzi i manipulesz ilością wpisów i zmianą tematu jest:

DLACZEGO ATESTY WYSTAWIANE PRZEZ ICHPW ZGODNIE Z NOWĄ NORMĄ NIE SĄ HONOROWANE W PROGRAMIE KAWKA?

 

Jak wcześniej pisałem nie macie pełnej akredytacji na badanie z ta normą a to co jest napisane na ateście z automatu powoduje odrzucenie w programie Kawka jako badanie niekompletne i niepełne

 

 

Jarecki no nie mów że ci mega "inteligentni" obrońcy badań, na swój kocioł posiadają "szemrane badania" co jak co ale tego to się nie spodziewałem, wynika też z tego że jednostka badawcza jest ..................... a badania w niej można sobie .....................

 

 

Jakie to wszystko jest przekorne hehe

Edytowane przez skresz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie na swój, tylko wszystkie kotły każdego producenta z atestem z ichpw, który wygląda tak, jak widać na przykładzie zaświadczenia wystawianego dla firmy Ogniwo - nie mogą brać udziału w programie Kawka. To zaświadczenie jest odrzucane z automatu jako badanie niekompletne.

 

Ogniwo jednak na podstawie atestu z Czech z Brna może do 31.12.2015 brać udział w tym programie (klasa IV).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast ja tutaj piszę, że nie wszyscy krajowi producenci kotłów pokazują wyniki badań swoich kotłów potencjalnym klientom (także czytelnikom tego forum i innych blogów). Mam więc prawo, jako czytelnik, uważać, że albo tych badań nie mają, albo się ich wstydzą. Dlatego pytam.

 

 

Czy nie prosciej i szybciej jest zapytac producentów kotłow, to jest obowiązek producenta wykonac takie badania. To nie jest forum producenta(ów) kotłów to po co tu pytac? Doktorat chyba zobowiazuje do logicznego myslenia, jezeli chcę danych to szukam je u zródła, a nie u posredników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokazuję i odpowiadałem na to nie raz, nie dwa, zresztą Ty to wiesz, podobnie jak ogniwo i inne kotły z badaniami z ichpw w programie kawka brac udziału nie mogę

 

Istotna informacją, na którą sprytnie nie udzielasz odpowiedzi i manipulesz ilością wpisów i zmianą tematu jest:

DLACZEGO ATESTY WYSTAWIANE PRZEZ ICHPW ZGODNIE Z NOWĄ NORMĄ NIE SĄ HONOROWANE W PROGRAMIE KAWKA?

 

Jak wcześniej pisałem nie macie pełnej akredytacji na badanie z ta normą a to co jest napisane na ateście z automatu powoduje odrzucenie w programie Kawka jako badanie niekompletne i niepełne

Po pierwsze...

Niczym nie manipuluję. Odpowiedziałem Ci przecież, że nie wiem, bo nie znam regulaminu programu KAWKA.

Po drugie...

Nie pisz do mnie... "macie", "wasze" itp. kiedy piszesz o badaniach akredytowanych IChPW, bo od połowy 2009r. nie mam z tymi badaniami nic wspólnego.

Po trzecie...

A mógłbyś podać jakieś linki do wyników badań kotłów, które Ty sprzedajesz? Mam ochotę pooglądać sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy nie prosciej i szybciej jest zapytac producentów kotłow, to jest obowiązek producenta wykonac takie badania. To nie jest forum producenta(ów) kotłów to po co tu pytac? Doktorat chyba zobowiazuje do logicznego myslenia, jezeli chcę danych to szukam je u zródła, a nie u posredników.

Ja przecież nie pytam, czy mają, tylko piszę, że nie chcą pokazać. Co mam szukać "u źródła", skoro źródło nie chce ich pokazać? Informuję czytelników, że te kotły prawdopodobnie nie mają takich badań.

Do logicznego myślenia nie potrzeba doktoratu. Wystarczy trochę zdrowego rozsądku. Mój podpowiada mi, że takich badań nie wykonano. I o tym tylko piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze...

Niczym nie manipuluję. Odpowiedziałem Ci przecież, że nie wiem, bo nie znam regulaminu programu KAWKA.

Po drugie...

Nie pisz do mnie... "macie", "wasze" itp. kiedy piszesz o badaniach akredytowanych IChPW, bo od połowy 2009r. nie mam z tymi badaniami nic wspólnego.

Po trzecie...

A mógłbyś podać jakieś linki do wyników badań kotłów, które Ty sprzedajesz? Mam ochotę pooglądać sobie.

 

masakra

 

po pierwsze - nie znasz regulaminu głównego programu wspierającego wymianę kotłów na bardziej ekonomiczne a kiedyś pisaliście że OEPM po to właśnie jest stworzony by dostawać dofinansowanie

 

po drugie nie masz nic wspólnego z badaniami z ICHPW od połowy 2009r a tylko o tym piszesz

 

po trzecie jak nie masz nic wspólnego z badaniami to po co ci badania innych, weź się kolego za swoje dzieło bo jak narazie to widać że ma takie badania jak Kowalki (bez obrazy Kowalskiego oczywiście) nie wspomnę już o rabarbarze (bo to już za wysoka półka) którego to badania według ciebie są be a dofinansowanie jednak udzielają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra

 

po pierwsze - nie znasz regulaminu głównego programu wspierającego wymianę kotłów na bardziej ekonomiczne a kiedyś pisaliście że OEPM po to właśnie jest stworzony by dostawać dofinansowanie

 

po drugie nie masz nic wspólnego z badaniami z ICHPW od połowy 2009r a tylko o tym piszesz

 

po trzecie jak nie masz nic wspólnego z badaniami to po co ci badania innych, weź się kolego za swoje dzieło bo jak narazie to widać że ma takie badania jak Kowalki (bez obrazy Kowalskiego oczywiście) nie wspomnę już o rabarbarze (bo to już za wysoka półka) którego to badania według ciebie są be a dofinansowanie jednak udzielają.

Mają stosowne badania. I firma OGNIWO ich nie utajnia.

A ty wyraźnie szukasz zaczepki, ale nic z tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają stosowne badania. I firma OGNIWO ich nie utajnia.

A ty wyraźnie szukasz zaczepki, ale nic z tego...

 

nie, nie szukam zaczepki interesuje mnie tylko jak to jest możliwe że przez prawie połowę swoich postów nadajesz na kotły RBR i piszesz że nie mają badań itp. drugą połowa twoich potów to wychwalania kotła OEPM jaki to on cudowny i jakie to on ma badania zrobione a nagle okazuje się to to RBR ma dofinansowanie a OEPM nie.

 

ps. wiesz może tak być że ci z RBR nie mają "doktorów" tylko zwykłych mądrych ludzi do promowania i nie wyrzucają kaski w błoto na jakieś papiery którymi można się ........... Ale jak kto woli. Przecież ty masz papier na dr. piec tez ma papier ale jak widać można się nim tylko......... bo nawet dotacji na niego nie dostaniesz.

Edytowane przez skresz
popisek ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...