Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam Serdecznie,

 

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.

Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:

- HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T

- STALMARK DUO PID lub PID VEGAS

- METAL FACH Smart EKO

- KLIMOSZ DUO B

- ALTECH 18kW ALTH-178077

- HKS LAZAR UNI KOMFORT

 

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.

Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

 

Pozdrawiam

Kornel

 

Ja mam dom z termotonu 25 + styropian 15 grafitowy i 30cm w skosach i w suficie 45 ( strych) ale kotłownie mam w garażu 15 m od domu i mój skam-p 12kw spala obecnie 15Kg groszku za 690Pln Generalnie piec działa na spokojnie bez prężenia muskuł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Ja mam dom z termotonu 25 + styropian 15 grafitowy i 30cm w skosach i w suficie 45 ( strych) ale kotłownie mam w garażu 15 m od domu i mój skam-p 12kw spala obecnie 15Kg groszku za 690Pln Generalnie piec działa na spokojnie bez prężenia muskuł :)

Czyli 10kg groszku wyrzucasz kominem i grzejesz powietrze a 5 kg zostaje w domu ;)

Burżuj jesteś :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam Serdecznie,

 

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.

Szukam pieca około 15 - 20kw.

Jeśli jesteś bogatym inwestorem i nie zależy Ci na kosztach inwestycji/eksploatacji bierz Lazara,zajebisty kocioł pod oko czyli dla Ciebie ;)

Jeśli zalezy Ci na kosztach eksploatacji,weź kocioł o max.mocy grzewczej 6kW.

Ale jesli nie jesteś zamożnym inwestorem zrezygnuj wogóle z kotła na wegiel zwany eko bo to najdroższy system grzewczy,no chyba,że jesteś nie myślący i już masz kotłownię i komin to wtedy opcja nr.2 czyli kocioł max.6kW :)

Pozostałe opcje dla łosiów i owiec do strzyżenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.

Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:

- HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T

- STALMARK DUO PID lub PID VEGAS

- METAL FACH Smart EKO

- KLIMOSZ DUO B

- ALTECH 18kW ALTH-178077

- HKS LAZAR UNI KOMFORT

 

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.

Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

 

Pozdrawiam

Kornel

 

Uważasz że jednak spieprzyłeś budowę domu i musi być niestety kocioł na węgiel? :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.

Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

 

Pozdrawiam

Kornel

 

Nie przejmuj sie tym co wypisuje niejaki Arturo72. To forumowa pleciuga nazywana przeze mnie Fujaro72. Gdyby nie pisał a mówił, to pasowało by do niego powiedzenie : "plecie co mu slina na jezyk przyniesie". A ponieważ pisze nazywam go po prostu pleciugą.Nie ma żadnego zrozumienia poruszanych problemów - sam u siebie chciał postawić na strychu pompę ciepła i nią ogrzewać dom ( bo na strychu według niego jest najcieplejsze powietrze). Nie przejmuj się i pytaj , na pewno ktoś ci rzeczowo odpowie (jak choćby Timon).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Jestem właśnie na etapie wyboru pieca do nowego domu 140m2. Nowe Budownictwo, cegła ceramiczna + styropian 15cm. Poddasze użytkowe będzie ocieplone prawdopodobnie pianką 20cm lub wełną 30cm.

Szukam pieca około 15 - 20kw. Na tą chwilę dostałem takie propozycje:

- HEIZTECHNIK Red Eko lub RETO DUO T

- STALMARK DUO PID lub PID VEGAS

- METAL FACH Smart EKO

- KLIMOSZ DUO B

- ALTECH 18kW ALTH-178077

- HKS LAZAR UNI KOMFORT

 

Wszystkie piece są w podobnej cenie +/- 700 PLN. I wszystkie są dla mnie podobne.

Która firma jest najlepsza. Chodzi o wykonanie i niezawodność.

 

Pozdrawiam

Kornel

 

Na początek: http://cieplowlasciwie.pl/start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

Szczerze przyznaje się że nie mam pojęcia o kotłach i metodach ogrzewania ale dzięki waszym informacjom już wiem że piec 15kw jest za duży.

Na stronie od Bobas'a wyszło że potrzebuję kocioł 7-10kw (plus średnio około 1-3kw na ogrzanie ciepłej wody).

Jak dotąd wszyscy sprzedawcy wciskali mi kotły min. 15kw a najlepiej 20kw..

 

Czy możecie mi polecić jakiś dobry piec na ekogroszek 10kw ? Ewentualnie firmę która produkuje porządne kotły.

 

A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).

Czy taka instalacja jest warta uwagi ?

Edytowane przez Kornell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

dzięki waszym informacjom już wiem że piec 15kw jest za duży.

A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).

Czy taka instalacja jest warta uwagi ?

A kto podaje takie informacje ?.:D

Małe kotły trudniej jest prowadzić sprawiają więcej kłopotu,kotły z podajnikiem przewymiarowane łatwiej spalają ekogroszki ,a coraz trudniej jest o dobry ekogroszek nie spiekający.

Co do spalania-zgazowywania drewna ale z dużym buforem to jest najtańsze źródło ogrzewania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie.

 

A tak z innej beczki to poczytałem jeszcze o innych możliwościach ogrzewania i zainteresowały mnie kotły zgazowujące drewno z buforem ciepła(tanie w eksploatacji).

Czy taka instalacja jest warta uwagi ?

 

Taka instalacja jest nieco bardziej pracochłonna, bo w kotle trzeba rozpalać co jakis czas. W takie mrozy jak teraz (-10) praktycznie codziennie. No i pojemnośc bufora ma znaczenie - im wiekszy tym wieksza oszczedność w spalaniu i większa wygoda. Co do taniosci to oczywiście zależy od ceny drewna. Drewno trzeba mieć suche a więc i wiatę na nie na terenie posesji i co roku samemu lub korzystając z płatnej pomocy to drewno pociąć i ułozyc a następnie wnosić do domu i spalać. Na pewno popiołu jest mniej niż z węgla i jeśli nie spalasz jeszcze czegoś innego, to moze być rozsypywany na posesji - jest nawozem drzewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poltowski - dzięki za propozycje. Chociaż troche drogawy ten kociołek (9 tys. PLN).

Zauważyłem że użytkownicy Kaszpir i kamihi używają pieca Skam-p plus 12kW i wygląda na to że daje rade, a i cena lepsza o jakieś 2 tys.

Podzwonię w tym tygodniu do sprzedawców i zobaczymy jakie zaproponują mi kotły w przedziale 10-12kw.

 

Co do pieca zgazowującego to chyba odpuszczę. Praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu (7-19) więc nie miałby kto dokładać. A nie wiem czy na jednym załadowaniu wytrzyma 12h.. Trzeba by codziennie rozpalać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pieca zgazowującego to chyba odpuszczę. Praktycznie cały dzień nie ma mnie w domu (7-19) więc nie miałby kto dokładać. A nie wiem czy na jednym załadowaniu wytrzyma 12h.. Trzeba by codziennie rozpalać.

 

Chyba żartujesz dobę wytrzyma :rolleyes: , to się dobiera odpowiedniej pojemności bufor i kocioł z komorą załadunkową ,do maksymalnego jednorazowego dobowego rozpalania w duże mrozy .

Możesz dobrać np.GREŃ EG-HOLZ 25kW

ma komorę załadunkową o pojemności 220 litrów 80 kg drewna :)

czas pracy kotła na pełnym załadunku drewnem wynosi 72 godzin.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowano mi kotły jak poniżej. Na początku byłem entuzjastycznie nastawiony na RBR'a ale przeczytałem recenzje na czysteogrzewanie.pl i teraz nie wiem już co o tym wszystkim sądzić, bo opinie miał taką sobie..

 

RBR Ekouniwersal 12KW

SKAM-P Prenium 12KW

Metal Fach Smart EKO 15KW

Cichewicz ECOWARMER MINI 21 -24 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników. Jestem tu nowy i przed mną budowa domu i juz teraz muszę się zdecydować jakie ogrzewanie wybrać. .. miało być na początku elektryczne za pomocą mat podczerwieni ale jednak boje się kosztów użytkowania. Dom będzie miał 80 m i będzie w technologii szkieletowej bardzo ciepły, jego zapotrzebowanie energetyczne to 30 kWh/ m2 na rok. Dom bedzie posiadał również rekuperacje. W mojej miejscowości nie ma gazu ziemnego wiec myślałem nad kotłem na ekogroszek z podajnikiem ponieważ zależy mi aby jak najzadziej tam zaglądać. Co polecacie i w ogóle czekam na wypowiedzi kogoś kto ma pojęcie w tym temacie a nie tylko nabija ilości postów... pozdrawiam

 

kup sobie lepiej klimatyzator albo farelkę. z takim domem trafiłeś nie do tego tematu co trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie lepiej klimatyzator albo farelkę. z takim domem trafiłeś nie do tego tematu co trzeba :)

wiesz kolego nie jest tak kolorowo jeśli chodzi o ogrzewanie takiego domu na prąd pomimo ze jest bardzo ciepły bo według tego co rozmawiałem z użytkownikami takich domów i mają na prąd wszystko to np kolega za miesiąc listopad gdzie co około 2 dzień pali tez w kominku a elektryczne ogrzewanie ma ustawione na tylko 19 C to rachunek dostał na 430 zł wiec jak dla mnie to beznadzieja biorąc pod uwagę ze listopad był dość ciepły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...