Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Gość Arturo72
Niejaki @djhiq dokonał tego podczas testu SPP. Co prawda palił czechem,

ale efekty były smołowo - siwo dymne :) a nie wybuchowe.

To ten ktory do domu za bańkę 300m2 zapakowal syf ? :D

To może w głowie mu się z tego czaduje i wybucha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten ktory do domu za bańkę 300m2 zapakowal syf ? :D

To może w głowie mu się z tego czaduje i wybucha ;)

Tobie na pewno już od dawna wybucha pod pokrywką i tak latasz i pieprzysz głupoty po forum jak potłuczony.

Co Ty jego księgowy ?

Powiem Ci że ten człowiek robi więcej dla "czystego powietrza" jak Ty i ta cała Twoja "kocia wiara" wyznawców pompowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie na pewno już od dawna wybucha pod pokrywką i tak latasz i pieprzysz głupoty po forum jak potłuczony.

Co Ty jego księgowy ?

Powiem Ci że ten człowiek robi więcej dla "czystego powietrza" jak Ty i ta cała Twoja "kocia wiara" wyznawców pompowych.

 

Spokojnie panie KAROKA

"dobra zmiana" zbliża się milowymi krokami. Biorą się za kotły, bo jak tego nie zrobią, to ciężką kasę do UE płacić będą musieli.

Jeszcze się pan na handel pompami przerzucisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się pan na handel pompami przerzucisz.

Ja jestem zawsze spokojny póki mi ktoś na odcisk za mocno nie nadepnie :)

A co do pomp Boluś to już nawet mam takie do CWU, po prostu brak czasu żeby wrzucić na stronę.

Chyba ludzie wyczuli pismo nosem i zbroją się w nowe kociołki póki jeszcze czas, przez to ja nie mam czasu :)

Jak pisałem już kiedyś, chyba pamiętasz? mogę i kalesony sprzedawać a mogę i nic nie sprzedawać, żyłem tyle czasu bez kotłów to żyć dalej mogę, Bozia dała dwie rączki :) póki co jeszcze zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiń się :)

 

Masz w stopce.

 

Dodam jako ciekawostkę że Rakoczy wydał na świat nowy kocioł w 5 klasie, wg normy PN-EN 303:5-2012..

Zwie się Cortina 22kW . Konstrukcja kotła jest trochę inna,komora szamotowa okrągła,ma dość wysoką sprawność cieplną powyżej 92% pracuje w zakresie od 7 do 22 kW .

http://rakoczy.pl/images/cortina/przekroj.png

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w stopce.

 

Dodam jako ciekawostkę że Rakoczy wydał na świat nowy kocioł w 5 klasie, wg normy PN-EN 303:5-2012..

Zwie się Cortina 22kW . Konstrukcja kotła jest trochę inna,komora szamotowa okrągła,ma dość wysoką sprawność cieplną powyżej 92% pracuje w zakresie od 7 do 22 kW .

http://rakoczy.pl/images/cortina/przekroj.png

 

A czegoś to panu nie przypomina? Oczywiście wcześniej na świat wydanego?

Ot, życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz w stopce.

 

Dodam jako ciekawostkę że Rakoczy wydał na świat nowy kocioł w 5 klasie, wg normy PN-EN 303:5-2012..

Zwie się Cortina 22kW . Konstrukcja kotła jest trochę inna,komora szamotowa okrągła,ma dość wysoką sprawność cieplną powyżej 92% pracuje w zakresie od 7 do 22 kW .

http://rakoczy.pl/images/cortina/przekroj.png

Dla kogo taki smok?

To normalną stodole ogrzeje z dziurami na palec między deskami :p

 

Mam parę pytań.

Potrzebny jest kocioł 15-17kW.

Ma być dobry, bezobsługowy (do Artura :) ) na tyle ile się da.

 

Kocioł do starego domu z instalacją grawitacyjną otwartą na żeliwnych grzejnikach.

Niestety przez te 40 lat instalacja trochę zarosła.

 

Proszę o jakieś sugestie uwzględniające powyższe.

 

Palone ma być miałem lub groszkiem.

Ponadto nie wiem czy nie trafi się czasem jakiś groszek typ 32,5-33.

 

Gmina zbiera wnioski, mają dopłacić 3k do kotła.

Reszty na razie nie wiem. Nie wiem również czy ma być ruszt awaryjny.

 

Dom.ma przyłącze gazu, ale to nie wchodzi w rachubę.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogo taki smok?

To normalną stodole ogrzeje z dziurami na palec między deskami :p

 

Mam parę pytań.

Potrzebny jest kocioł 15-17kW.

Ma być dobry, bezobsługowy (do Artura :) ) na tyle ile się da.

 

Kocioł do starego domu z instalacją grawitacyjną otwartą na żeliwnych grzejnikach.

Niestety przez te 40 lat instalacja trochę zarosła.

 

Proszę o jakieś sugestie uwzględniające powyższe.

 

Palone ma być miałem lub groszkiem.

Ponadto nie wiem czy nie trafi się czasem jakiś groszek typ 32,5-33.

 

Gmina zbiera wnioski, mają dopłacić 3k do kotła.

Reszty na razie nie wiem. Nie wiem również czy ma być ruszt awaryjny.

 

Dom.ma przyłącze gazu, ale to nie wchodzi w rachubę.

 

Pewnie mi michę oklepią,że zdradzam pewne tajemnice ale właśnie trwają badania dwóch kotłów. Niestety niebieskich (panie k.). 20 kW i 14 kW. Ten 20 poszedł przez pomyłkę pewnie w 5 klasę, czyli spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 3030-5:2012. Z bezpieczeństwem włącznie. Zakres 20 - 6 kW. A ten smarkacz 14 kw to w dolnym zakresie zmieści się w 4 kW. I znowu będzie wojna 100 letnia.

Wrednota niebieska. Jak żyć pani premier? Jak żyć?

Edytowane przez boluslolusj23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mi michę oklepią,że zdradzam pewne tajemnice ale właśnie trwają badania dwóch kotłów. Niestety niebieskich (panie k.). 20 kW i 14 kW. Ten 20 poszedł przez pomyłkę pewnie w 5 klasę, czyli spełnia wszystkie wymagania normy PN-EN 3030-5:2012. Z bezpieczeństwem włącznie. Zakres 20 - 6 kW. A ten smarkacz 14 kw to w dolnym zakresie zmieści się w 4 kW.

Z niebieskich znam skampa, ale on nie ma takich.mocy.

A jak rozwiązać sprawę z zarośnięty układem?

 

O jaką markę chodzi? Przed zimą musi już stać w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niebieskich znam skampa, ale on nie ma takich.mocy.

A jak rozwiązać sprawę z zarośnięty układem?

 

O jaką markę chodzi? Przed zimą musi już stać w piwnicy.

 

Jak do zimy, to spokojnie zdążysz, bo zawsze po badaniach trochę trwa papierkologia.

 

Są preparaty do usuwania złogów w rurach, tylko, żeby się nie okazało, że po usunięciu złogów, nic nie będziesz robił, tylko dziury łatał i osuszał chałupę zalewaną w najmniej spodziewanych miejscach.

 

Grubość rur (metaliczną) daje się w obecnych czasach posprawdzać za pomocą urządzenia ultradźwiękowego. Pewnie są nawet firmy zajmujące się tak czyszczeniem, jak i pomiarem grubości. Proponuję poszukać.

 

A marka kotła: ani się nie obejrzysz, jak znowu będzie głośno nie tylko na tym forum. Już strach się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To własnie kocioł o mocy ok. 17kW . :)

 

Rozumiem, że kocioł Cortina 22 kW ma moc nominalną ok. 17 kW. Jeśli tak, to w badaniach przy mocy obniżonej (mniej niż 30% nominalnej) trzymał i nie przekroczył 0,3 x 17 = 4,1 kW. Tylko, że przyjmując dopuszczalna odchyłkę plus minus 8% (wyłącznie dla nominalnej) to to 17 nijak do 22 kW nie pasuje.

Czy moge zatem prosić o wyjaśnienie?

Czy to "Cortina22kw" to nazwa wyłącznie handlowa i nie zawiera w sobie mocy nominalnej?

W oczekiwaniu na odpowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...