Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

zaskoczę cię, nie wyłanczam.... looknę tylko na sterownik ile mam czasu, mam ustawione 600s a uwierz ze to masa czasu....a nawet jak mi sie właczy 4s na podtrzymanie to tragedii nie ma..

 

Ja ostatnio czyściłem kocioł z kanałami poziomymi przy włączonym sterowniku (co prawda dmuchawa nie działała na 100% mocy) i nie zauważyłem jakiegoś problemu. Samo wyłączenie sterownika nie jest zresztą wielkim problemem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dla wszystkich zainteresowanych kupnem jakiegokolwiek pieca ze sterownikiem eCoal, sterownik zyskuje nową przydatną funkcję powiadamiania o kończącym się opale. Taką wiadomość możemy otrzymać na telefon :D

 

Budowniczy nakręciłbym film z czyszczenia swojego pieca ale wstyd mi bo nie mam płytek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol chochla72 przypomnę tytuł wątku brzmi RANKING KOTŁÓW NA EKO GROSZEK wiec nie wypowiadam sie o TYLKO o ogniwie

Nie chodzi mi o to czy sie wypowiadasz TYLKO o Ogniwie, SKAMP'ie czy innym piecu. Chodzi mi o to, ze wypowiadasz sie autorytatywnie o obsludze kotla, ktorego nie obslugiwales, na podstawie obserwacji innego kotla, ktory choc wykorzystuje podobne rozwiazanie technicze jest, czytajac Twoje obserwacje, zupelnie inna konstrukcja jesli chodzi o detale.

A czepiam sie bo potem czytam innego forumowicza, ktory rozwazajac zakup konkretnego typu pieca jest PRZERAZONY rzecza, ktora w tym konkretnym typie nie wystepuje, bazujac na wpisach, ktore sa domyslami majacymi malo wspolnego z rzeczywistoscia. Tak ciezko Ci to pojac?

 

 

juz w szkole podstawowej ucza czegoś takiego jak ''przenosnia''... ( nie chodziło sie do szkoły?? czy nie było się na tej lekcji??)

Moglbym napisac, ze w podstawowce mialem srebrna tarcze a piszac slowo "wylaczam" permanentnie popelniasz blad ortograficzny. Tylko po co? Nie zamierzam sie wdawac w pyskowki. Napisze natomiast, zeby dotarlo to w koncu do Ciebie, ze i w przenosni i w rzeczywistosci tez moge wymiennik pionowy czyscic w bialych skarpetkach? Wbrew temu co dwa miesiace temu pisales w tym watku i co prawdopodobnie sklonilo forumowicza tomcar11 do myslenia, ze czyszczenie OGNIWA to jest cos na ksztalt 12 kregu piekla.

 

zaskoczę cię, nie wyłanczam.... looknę tylko na sterownik ile mam czasu, mam ustawione 600s a uwierz ze to masa czasu....a nawet jak mi sie właczy 4s na podtrzymanie to tragedii nie ma..

 

Fajnie. Mi przejscie w tryb reczny zajmuje circa about 3 sekundy. Gdzie ta generalna masakra o ktorej pisales wyzej? Pomine juz fakt, ze pewnie da sie czyscic piec tak jak Ty robisz ale zalecane jest jak to Jarecki wyzej pisal przechodzenie przy czyszczeniu w tryb manualny w celach bezpieczenstwa?

 

Na koniec sie zapytam, masz kolego jakies problemy?

Tak, mam problem. Moim problemem jest to, ze czytam tematy, ktore mnie interesuja i co rusz napotykam wpisy, ktore zamiast dac mi jakas wiarygodna informacje, ktorej poszukuje wprowadzaja tylko zamet. Tutaj jestem w tej komfortowej sytuacji, ze taki wpis moge skomentowac i go sprostowac bo jestem juz na etapie uzytkowania a nie wyboru. Ale za chwile moge w innej kwestii byc znowu na etapie wyboru i podjac decyzje na podstawie 'domyslow' ktore udaja rzetelna informacje. Tylko tyle i az tyle.

 

Z mojej strony koniec tej dyskusji.

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio czyściłem kocioł z kanałami poziomymi przy włączonym sterowniku (co prawda dmuchawa nie działała na 100% mocy) i nie zauważyłem jakiegoś problemu. Samo wyłączenie sterownika nie jest zresztą wielkim problemem ;)

 

Zapewniam Cie, ze wymiennik OGNIWA tez moglbym czyscic przy chodzacym wentylatorze nie powodujac wielkiego syfu w kotlowni (zakladajac wentylator chodzacy na rozsadnych obrotach bo przy wyzszych to niezaleznie od pieca bysmy szybko albo go wylaczali albo uszczelniali). Otwarcie pokrywy na gorze OGNIWA spowoduje, ze spaliny pojda gora a nie przez kanaly, wiec spokojnie mozesz machac tam szczotka. Tyle w teorii,bo w praktyce w przypadku ecoala nigdy nie wiesz z jaka moca i kiedy ruszy wentylator. Tak wiec ze wzgledow bezpieczenstwa w przypadku OGNIWA >musisz< przejsc w tryb reczny. I w zupelnosci sie z Toba zgodze, ze wylaczenie sterownika nie jest zadnym problemem.

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej dyskusji jest jeden morał dla osób które poszukują kotła. Dowiadujcie się dokładnie od producentów w jaki sposób należy czyścić konkretny model kotła, bo jeśli się okaże, że trzeba zdejmować podajnik aby sięgnąć do wyczystki przy pewnych ustawieniach kotła w kotłowni lub sposób czyszczenia uniemożliwia pewne jego ustawienie (np. nad kotłem ma wisieć boiler) to będziecie sobie pluć w brodę po fakcie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całej dyskusji jest jeden morał dla osób które poszukują kotła. Dowiadujcie się dokładnie od producentów w jaki sposób należy czyścić konkretny model kotła, bo jeśli się okaże, że trzeba zdejmować podajnik aby sięgnąć do wyczystki przy pewnych ustawieniach kotła w kotłowni lub sposób czyszczenia uniemożliwia pewne jego ustawienie (np. nad kotłem ma wisieć boiler) to będziecie sobie pluć w brodę po fakcie...

 

Zgadza się. Wielkość kotłowni tez na wpływ na wybór kotła i co za tym idzie jego wymiennika. Trzeba brać tez pod uwagę ze np w ogniwie nie ma potrzeby wybierania przez wyczystkę za każdym razem tego co spadło na dół po czyszczeniu kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppietrz npisał: ''jeśli się okaże, że trzeba zdejmować podajnik aby sięgnąć do wyczystki'' i żeby wynieść popiół trzeba wystawić piec na dwór. Mój 4-latek nazywa to po imieniu ''głupie głupoty''. Ppietrz powtarzasz takie głupoty za panem jareckim :D że głowa mała. Edytowane przez darase
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darase, ktoś napisał w powyższych postach, że ma kocioł którego nie można postawić do ściany bokiem po drugiej stronie podajnika, bo z tej strony jest wyczystka od kanałów pionowych. Ja mam u siebie tak postawiony kocioł i to była moja jedyna możliwość. Dlaczego twierdzisz, że to głupoty? Poproś o sprostowanie tego kto to napisał ;)

i żeby wynieść popiół trzeba wystawić piec na dwór.

Rozumiem, że zetknąłeś się z takim kotłem? Ja tego nie napisałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no koledzy... z najlepszymi kotłami.... to teraz ja poczekam na dokumentacje fotograficzną z czyszczenia waszych kotłów, szczególnie na fotki kolchochla72, bo jak on tak dba o przyszłych użytkowników kotłów ... to niech pokaze czyszczenie swojego pieca... ja fotki zamiesciłem, a koledzy od kanałów pionowych narazie ,trzaskają dziobkami....

Daruj sobie z laski swojej te uszczypliwosci, OK? Nigdzie nie pisalem, ze kociol, ktory uzytkuje jest najlepszy. To juz Twoje konfabulacje Waszmosc a w tym widze dobry jestes. Poza tym nie czuje sie uprawniony do wystawiania takiej laurki zadnemu kotlowi - ani nie pracuje w branzy, ani nie mam doswiadczenia z innymi produktami. Zreszta co mialoby byc wyznacznikiem postawienia jednego pieca ponad innymi? Subiektywne wrazenia forumowiczow z uzytkowania? Chyba raczysz sobie zartowac.

 

Co nie zmienia faktu, ze uznaje OGNIWO EKO 15kW za konstrukcje udana i jestem zadowolony z jej pracy w warunkach w jakich przychodzi jej pracowac. Czy moglbym kupic lepsza? Byc moze (i zyczylbym sobie za kilka lat z podobnego watku dowiedziec sie co to moze byc za konstrukcja na podstawie wypowiedzi uzytkownikow, rzeczywistych uzytkownikow, nie wirtualnych) Czy jest w niej cos do poprawienia? Oczywiscie, ze jest i szczerze pisze o tym co mnie boli.

A forumowicze, mam nadzieje, sami ocenia, czy ja jestem bardziej wiarygodny w tej ocenie czy Ty.

 

Co do dowodow potwierdzajacych moje twierdzenia Jesli nic mi nie stanie na przeszkodzie postaram sie w lykend zrobic albo dokumentacje fotograficzna albo nakrecic film. I z niecierpliwoscia poczekam na Twoj komentarz. A moze na cisze, ktora wtedy zapadnie z Twojej strony w temacie czyszczenia OGNIWA?

 

tu kolega zapewne pisze o sobie....ja wiarygodnie i fotograficznie przedstawiłem czyszczenie kotła...

Kolega pisze o Tobie, no chyba, ze kolega nie zauwazyl wczesniej rownie wiarygodnego i fotograficznego przedstawienia tej Sodomy i Gomory jaka nastepuje w kotlowni przy czysczeniu wymiennika pionowego OGNIWA, zrobionego przez Ciebie na poparcie swoich slow sprzed dwoch miesiecy. Wtedy kolega przeprosi i odszczeka swoje poprzenie wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ppietrz npisał: ''jeśli się okaże, że trzeba zdejmować podajnik aby sięgnąć do wyczystki''

Niestety nie Darase. Powtorze jeszcze raz. Pokrywy wyczystki od strony podajnika w moim egzemplarzu na dzien dzisiejszy sie zdjac nie da. Na 100% w tej chwili przeszkoda jest zbyt dluga sruba, na ktorej owa pokrywa wisi. Z tego powodu nie moglem ostatnio zdjac nakretki motylkowej i w konsekwencji zdjac rowniez samej pokrywy. W lykend sprawdze czy jest to wada tylko tego egzemplarza (producent zastosowal w moim piecu zbyt dluga srube, po skroceniu ktorej problem zniknie) czy tez to sposob mocowania palnika uniemozliwia tak operacje. Jest to o tyle istotne, ze jesli okaze sie ze to drugie to niestety nasze piece nie moga byc stawiane bokiem bez palnika w bezposredniej bliskosci sciany bo, zeby dostac sie do komory faktycznie musialbys zdejmowac palnik (dosyc kuriozalne rozwiazanie wiec mam szczera nadzieje, ze przyczyna jest tylko i wylacznie brak krotszych srub na magazynie w czasie produkcji mojego kotla. W poniedzialek dam znac, chyba, ze inny uzytkownik takiego kotla moze to na szybko sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm trochę nie rozumiem... schemat / zdjęcia pewnie byłyby pomocne dla zainteresowanych ;)

 

Po prostu komora wyczystki jest na tyle duza, ze pomiesci popiol z uzytkowania (i czyszczenia w miedzyczasie) w okresie dluzszym niz tydzien. Aczkolwiek na jak dluzszy czas trudno powiedziec bo to juz jest scisle zwiazane z typem wegla, ktory spalamy i oczywiscie temperatura na zewnatrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlamie swoja obietnice i na ten list jeszcze odpowiem

 

Nie raczę sobie żartowac, kotły buduje się własnie dla ludzi jak i również dla forumowiczów!!

 

I CO Z TEGO?! To jest wystarczajacy powod aby ktos zrobil liste pod tytulem: na pierwszym miejscu kociol X, na drugim Y, na trzecim Z??? Sam zrobisz taka liste? Na jakiej podstawie? Zrobiles wyczerpujace testy tych wszystkich piecow z listy w identycznych warunkach? Sadze, ze watpie. Wiec pozostaja opinie uzytkownikow. Nie dosyc, ze subiektywne, to do tego z uzytkowania pieca w kompletnie roznych warunkach mieszkaniowych i klimatycznych. Wow, juz widze pozniej miny ludzi, ktorzy kupili piec z gory tej listy i sie potem okazuje, ze jest albo mocno przewymiarowany, albo nie pasuje im do kotlowni z powodow konstrukcyjnych, albo musza przebudowywac komin, zeby go podlaczyc. No ale kupili wszak piec najbardziej polecany na forum, nieprawdaz?

Czy zamiast robienia czegos co Amerykanie nazywaja pissing contest (bo do tego sprowadzaja sie rankingi robione na forach, nie tylko tym) nie lepiej by bylo sporzadzic liste typu: piec X wady... zalety, piec Y wady.. zalety itd itp? I aby te wady i zalety byly opisane przez, powtorze raz jeszcze, realnych uzytkownikow, ktorzy te piece obsluguja na codzien a nie ludzi, ktorzy slyszeli od pana Waldka, ze jego sasiad pan Heniek ma ten piec z firmy X i twierdzi, ze jest do d...? Odpowiedz mi szczerze co bardziej by Ci odpowiadalo gdybys jeszcze raz stanal przed wyborem pieca, nie majac zielonego pojecia o temacie?

 

darase podoba sie jego kocioł i czesć, co mu zrobisz:) mi się podoba moj,komuś innemu jeszcze inny...

Oswieciles mnie!!! Powaznie. Wreszcie zrozumialem! Wiec to nie jest ranking najlepszych kotlow, tylko ranking najbardziej ulubionych kotlow na ekogroszek. No tak, to zupelnie zmienia postac rzeczy!

 

trzeba jak najwiecej opini uzytkowników, i wtedy wybierze się srednią...

 

I taki sredni piec kupi sredni forumowicz. Tylko tak jak w tej reklamie, sredni forumowicz nie istnieje, bo kazdy ma swoje indywidualne potrzeby.

 

mi się nigdy nie podobał wymienik z kanałami pionowymi...tak samo jak nie lubie sterownika gdzie praktycznie nie mogę nic zrobic!!

Bobek, przypuszczam, ze wiekszosci ludzi szukajacych informacji na tym forum nie interesuje co Ty lub ja lubimy. Bo niby czemu ma ich to interesowac? Nie beda z nami mieszkac, wiec i nasze preferencje ich malo obchodza. Oczywiscie masz swieta prawo nie lubic takiego lub innego rozwiazania, ale sam ten fakt nie daje Ci zadnych podstaw do tego aby wypowiadac sie w kontekscie produktu, ktorego nie uzytkujesz , li tylko na podstawie obserwacji podobnego ale jednak zupelnie innego produktu. Bo to jest i nierzetelne i mylace dla innych. Tylko tyle i az tyle.

 

Poczekamy na fotki,ew filmik to zobaczymy i pewnie się wypowiem , bo jak mówiłem widziałem czyszczenie kotła z kanałami pionowymi i była masakra...

Z niecierpliwoscia czekam na fachowa opinie, z niecierpliwoscia.

 

narazie tylko piszesz jak to ładnie i pieknie-brak punku odniesienia... ja nie muszę czekać do wekendu... idę do kotłowni otwieram klapy robie fotki zamykam klapy... no...ale kolega ma trochę wiecej do roboty.. to poczekamy...

Juz raz napisalem, daruj sobie uszczypliwosci, bo slabo Ci wychodza. Nie mieszkam teraz w domu a dla Twojej przyjemnosci nie rzuce wszystkiego i nie bede jechal na drugi koniec miasta, zeby Ci udowodnic, ze nie jestem wielbladem.

 

Reszte forumowiczow przepraszam za ta dyskusje. Tym razem to juz naprawde ostatni mail w tym tonie. Milego lykendu wszystkim zycze.

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo czyszczenia kanałów poziomych - czy ścianki boczne kotła i ścianę tylną też trzeba czyścić? Z całego czyszczenia to najwięcej czasu schodzi mi właśnie ze ściankami, ale może niepotrzebnie?

 

Jesli te sciany sa w Twoim kotle (niezalenie od typu) elementem plaszcza wodnego to zdecydowanie tak. Jesli nie, to moim zdaniem to tylko strata czasu - ja przynajmniej tego nie robie w trakcie czysczenia cotygodniowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisas, znowu zlamalem obietnice ale nie wytrzymalem

 

I to byłoby na tyle na temat użytkowania kotła przez kol chochla72

Co by bylo na tyle??? Ty kupiles piec po to, zeby codziennie przy nim sobie posiedziec i sprawdzac czy dobrze pracuje? To siedz i patrz, milego spedzania zycia w kotlowni zycze. Ja mam inne, duzo bardziej przyjemne rzeczy do robienia niz spedzanie zimy w kotlowni. Dlatego wlasnie kupilem OGNIWO i ecoal'a. Piec pracuje non stop od dluzszego czasu, bo gdybys w swoim zacietrzewieniu tego nie zauwazyl to na zewnatrz jest zima a pozostawienie nieogrzewanego domu to smierc dla duzej czesci jego wyposazenia. Kontroluje parametry jego pracy przez internet (wyobrazasz to sobie, ze tak mozna?) Raz na tydzien jezdze uzupelnic zapas paliwa i zrobic czyszczenie. Jak na razie jedynym problemem bylo to, ze router stracil polaczenie i ale to wina ISP a nie pieca. Kolego Bobek, strzeliles sobie w stope tym komentarzem, i do tego z grubej rury, oj grubej.

 

ależ robimy taką liste ja uważam kanały pionowe za wadę

A ja nie. I jest remis. I co z tego wynika dla forumowiczow? Zero, NULL.

 

a widziałeś kiedys w aucie bagnet do oleju pod silnikiem?

Nie, nie widzialem. A nawet gdyby samochod marki X z takowym silnikiem posiadal moj sasiad pan Roman i twierdzil ze to do niczego, to bym sie na temat takiego rozwiazania w samochodzie Y nie wypowiadal, zanim tego sam bym nie sprawdzil, bo byc moze w samochodzie Y zostalo to rozwiazane w zupelnie bezbolesny sposob. A Ty wlasnie odsadziles samochod Y od czci i wiary. Widzisz roznice?

 

widzisz... ja kotła do siebie szukałem ok rok czasu.. czytałem również fora żeby dowiedziec się jakie są róznice i na co patrzeć..

I niewatpliwie domysly albo opinie wystawione przez ludzi nie majacych stycznosci z kotlem, ktory Cie interesowal byly niezwykle przydatne w Twoich poszukiwaniach, nieprawdaz?

 

EOT. definitywny.

Edytowane przez chochla72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...