Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jarecki to prawy człowiek, napisał że ma zalety ale i pewne wady. Jak zdechnie moje Ogniwo to zapewne już będą kotły z palnikami i samymi zaletami. Poczekamy zobaczymy coś być musi do ...... za zakrętem :D

Tak humorystycznie, skoro palnik rakieta to popiół leci w kosmos :D i trzeba go szukać w ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Popiół nie leci w kosmos, on dłużej ze względu na konstrukcje palnika siedzi w środku. Dzięki temu lepiej się dopali, bo ma na to czas, nie będzie zrzucony na dół.

Palnik na niskich mocach się zapopiela tworząc górkę a spaliny wylatują tylko górą, dzięki temu cały czas tu, gdzie retorta leży i kwiczy na niskiej mocy z mega lambdą i wysoką emisją CO w tym palniku mamy jeszcze świat i doskonałe wyniki emisyjne, niższa lambdę i wyniki CO z mega zapasem do granicy V-ej klasy (mówię o obciążeniu ok. 3,6-4kW)

 

Wymiennik tez będziesz rzadko czyścił, nie sądzę, aby wypadało to przy tym palniku częściej jak raz na miesiąc jak jesteś nadgorliwy, te "syfy" wypluwane w inny sposób przez ten palnik zdychają i siadają w popielniku a retorta wypluwa je w górę i siadają w dużej ilości na całym wymienniku

 

W necie pokazywałem test tego palnika na starszym prototypowym skamie domowym, miesiąc nie czyściłem i co tydzień wklejałem fotki wymiennika.

Znajdziesz bez problemu

Zobacz w załącznikach masz:

zrzut ekranu z pyłomierza Wohler SM500 pomiar dokładny typ 60, sesja 30minut, to sa uśrednione wyniki z 30minut sesji pomiarowej, długość sesji, wyniki widac nad wykresem. Pik na początku pokazuje jak to wygląda po włożeniu sondy do zasysania pyłów, wzruszamy to, co w kominie. Tak niskie pyły jak 40mg, to musiałbyś widzieć o co chodzi, jakbyś palił papierosy i dmuchnął w popielnik podczas pobierania, wówczas byś zrozumiał czym jest 40mg/m3 i o co walczymy

Wynik emisji pyłu nad tabelą po lewej stronie na dole jest to średnia z 30minut w przeliczeniu na 10%tlenu w spalinach. Czas pomiaru nad tabelą masz w prawym rogu w dolnym wierszu

Wydruk jest z analizatora spalin MRU AIR Vario Plus Industrial, to urządzenie drukuje wyniki co 1h pracy na stanowisku, wydruk masz z godziny, gdzie pobierana była próbka pyłów

 

Te wyniki były robione na węglu no-name z lokalnego składu, gdzie właściciel potrafił jedynie wydukać,że kupuje dwa węgle i miesza, aby było dobrze.

Dodatkowo poza konkursem zdjęcie worka z opałem stosowanym w laboratorium, gdzie badaliśmy jednostkę skamp-pv 12

żadne specjalne paliwo rakietowe

węgiel laboratorium.jpgtesty pyłomierz.jpgtesty wyniki 1h.jpg

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki

Wymyśliłeś śmieszny sposób reklamy... i jeszcze bronisz go tak zawzięcie :)

Przeciętnie dobre palniki (podkreślam - przeciętnie dobre) wykazują zawartość części palnych w popiele (podkreślam - w popiele) na poziomie 10-15%. W stosunku do całego paliwa jest to 1-1,5%. Niechby nawet ten najlepszy miał 0% części palnych w popiele (podkreślam - niechby), to nie jest to różnica zauważalna gołym okiem :) I z tego sobie żartowałem. Przeczytaj sobie jeszcze raz: https://zawijan.wordpress.com/poradnik-uzytkownika/sprawnosc-cieplna/

 

A gdzieś Ty u mnie wyczytał, że zamontowany ciepłomierz jest gorszy od metody oka ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o tym, co w labo

 

Mówimy o spalaniu węgli w domu, najzwyczajniej w świecie

- masz kociołek ogniwo, czy tam hef-a - wsadźcie sobie retortę, niech się w tym kotle miesiąc popali na węglu handlowym z danej skłądnicy, możecie to robić na jakimś konkretnym, niskim odbiorze ciepła czy wyższym (w sensie stałego obciążenia). Zrób zdjęcia co tydzień, sprawdzaj popiół, waż tylko to, co spada do popielnika

 

Następnie zamień palnik na ten sv-200 w tym samym kotle, powtórz doświadczenie, tj. zrób podobny, stały odbiór ciepła, zastosój ten sam węgiel i niech się miesiąc pali, zrób zdjęcia co tydzień i porównaj co masz na wymienniku i ile jest popiołu.

 

dla jednego i drugiego palnika będziesz musiał dobrac podawanie i nadmuch, bo przesyp sv-200 jest inny jak retorty

 

Sam wówczas zobaczysz o czym mowa

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówimy o tym, co w labo

 

Mówimy o spalaniu węgli w domu, najzwyczajniej w świecie

- masz kociołek ogniwo, czy tam hef-a - wsadźcie sobie retortę, niech się w tym kotle miesiąc popali na węglu handlowym z danej skłądnicy, możecie to robić na jakimś konkretnym, niskim odbiorze ciepła czy wyższym (w sensie stałego obciążenia). Zrób zdjęcia co tydzień, sprawdzaj popiół, waż tylko to, co spada do popielnika

 

Następnie zamień palnik na ten sv-200 w tym samym kotle, powtórz doświadczenie, tj. zrób podobny, stały odbiór ciepła, zastosój ten sam węgiel i niech się miesiąc pali, zrób zdjęcia co tydzień i porównaj co masz na wymienniku i ile jest popiołu.

 

dla jednego i drugiego palnika będziesz musiał dobrac podawanie i nadmuch, bo przesyp sv-200 jest inny jak retorty

 

Sam wówczas zobaczysz o czym mowa

A Ty robiłeś to, co mnie sugerujesz zrobić? Jeśli to robiłeś - to podaj, co Ci wyszło. A jeśli nie robiłeś, to... wiesz co :D

A ja się nie śmieję z palnika SV-200, tylko z Ciebie i z SUSPENSERa... za ten absolutnie wyjątkowy sposób reklamy :D

A tak na marginesie... to jakie Ty stosowałeś dotąd palniki w swoich kotłach, skoro tak na oko widzisz teraz mniej popiołu z SV-200???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co starasz się zrobić, to już każdy, kto Cię zna widzi.

Nic nowego bym powiedział, prawda?

 

Napisałem jak byk robiłem takie porównanie, pokazywałem ponad miesiąc czasu zdjęcia tydzien po tygodniu z pracy w warunkach domowych, wypadło to jakoś tak,że weszły mrozy i w moim przypadku palnik był wówczas lekko za mały na potrzeby mojego domu i posiadany opał, dawał radę ogrzewać, ale produkował wówczas większe spieki. U mnie normalnie jest zamontowany palnik z głowicą 32kW. itd.

 

podałem to w poście 22383, kolegę Boleckiego znasz, jego stronę również, na jego stronie wisi wątek i sobie każdy łącznie z Tobą zobaczyć może

Nie kładę tam nacisku na popiół jako głównego bohatera, Ty się do tego mocniej przyczepiłeś, natomiast fakt jest taki,że wymiennik mniej się syfi i wymaga rzadziej czyszczenia, siada to wszystko w popielniku, uważam,że przy pracy na niższych obciążeniach popiół jest drobniejszy i jest go mniej (może dlatego,że drobniejszy), ważny jest jednak odpowiedni dobór mocy.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiołu z węgla jest tyle, ile było go w węglu, plus niedopały, bo żaden palnik nie spali węgla do 0% zawartości części palnych w popiele. Aby jednak tę różnicę zauważyć gołym okiem, to niedopału musiałoby być ze 30%, a takie palniki to już dawno dawno temu wyszły z użycia.

Przestańcie się wygłupiać z takimi reklamami, które z ludzi mają zrobić idiotów i zacznijcie może trochę ich szanować. Co?

 

A palnik SV-200 jest bardzo dobrym palnikiem... i takim będzie także bez tych Waszych śmiesznych reklam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Ci chodzi, czy musisz rozmówców sprowadzac do takiego poziomu, aby stali się handlarzami, marketingowcami etc. a Ty musisz być schodek wyżej?

Pisze się do Ciebie normalnie, możesz sobie zdjęcia zobaczyć,

 

baaa masz podaną propozycję wstaw do tego ogniwa, czy do hef-a, jak jeszcze masz tam kontrakt i sprawdź sobie wszystko. Zobacz choć przez 2tygodnie w tym samym wymienniku (byle nie dolniaku) i zobacz co się osadzi po takiej dłuższej eksploatacji na wymienniku, co ląduje przy niższych mocach w popielniku. Zapuść to sobie na obciążeniu w granicy 5-6kW i pyknij fotkę z analizatora na retorcie i na sv-200 albo wstaw taki wydruk z godziny badania, będziemy wówczas mieli jasność o co chodzi bez mataczenia. nie wiem jakie Ty masz wyobrażenie popiołu, najlepiej zasadź oba palniki w jeden kocioł i jak skończysz test, to pogadamy,

 

Suspenser Ci napisał,że poinformuje ile jest popiołu po spaleniu 3worków, bo teraz z wesołej nie ma co mierzyć. To chyba nie musi dziwić, bo wg papierów wesoła ma bodajże 3%popiołu a jak mu łagodnie pracuje to ją wypalisz w pył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Rzeczywiście. Z węgla o zapopieleniu 3% jest z pewnością mniej popiołu, niż z węgla o zapopieleniu 10%. Na każdym palniku.

Dlaczego jednak tak usilnie namawiasz mnie do zrobienia tych wszystkich badań, skoro Ty je masz już zrobione. Pokaż te wyniki. Ja Ci z pewnością uwierzę.

 

Moje "wyobrażenie popiołu" jest takie, że w dobrym palniku ze 100 kg węgla o zapopieleniu 10% uzyska się 10,5-11,0 kg popiołu, a ze 100 kg węgla o zapopieleniu 3% uzyska się 3,15-3,30 kg popiołu. Jeśli tyle popiołu nie będzie w popielniku, to będzie znaczyć, że reszta jest w innych częściach kotła, w kominie i w spalinach wychodzących z komina do atmosfery. Jest tak, czy nie?

 

W Ogniwie nie będzie palnika SV-200, ani żadnego innego, poza Burnerem-SM. Burner - to palnik skonstruowany pod możliwości technologiczne własnej odlewni firmy OGNIWO. Jakiż byłby sens, gdyby firma posiadająca własną odlewnię kupowała palniki z innej odlewni. Zresztą kotły Ogniwo Eko PlusM mają stosowne atesty badawcze i nie muszą zmieniać swoich konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, abyś spróbował, wówczas łatwiej rozmawiać.

Z 75kg czy nawet ze 100kg nie musi być w kominie jak piszesz popiołu, bo najzwyczajniej w świecie siedzi on jeszcze w palniku i jeszcze z niego nie spadł do popielnika, np. w popielniku masz 2,9kg a w palniku resztę do tego 3,3

Jakbyś chciał to sobie wyobrazić, to pokażę Ci fotkę palnika od czoła i wyobraź sobie,że on się zapopieli i w uproszczeniu zbryli popiół do tego załamania na górze, tylko tą szczeliną na górze przelecą gazy, które swobodnie się odpalą i dopalą wszystkie badziewia, które na retorcie przy takim małym obciążeniu tak mocno windują emisje CO

sv-200 sztuka testowa.jpg

 

podjedź sobie do Bolka, zagadaj do niego, ma sv-200 i po konsultacjach przerobione napowietrzenie coś pod to, co miałem na badaniach i co ma u siebie suspenser. Zabierz analizator, ustawcie sobie z Bolkiem na 2-3h moc na 5kW i zobaczysz jak to fajnie pracuje.

Na sam bojler "przykopci" jak wsio inne,z tym jeszcze nie potrafimy sobie poradzić, ale broni nie składamy i pracujemy dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówię, abyś spróbował, wówczas łatwiej rozmawiać.

Z 75kg czy nawet ze 100kg nie musi być w kominie jak piszesz popiołu, bo najzwyczajniej w świecie siedzi on jeszcze w palniku i jeszcze z niego nie spadł do popielnika, np. w popielniku masz 2,9kg a w palniku resztę do tego 3,3

Przekombinowujesz Jarecki.

Skąd, według Ciebie, popiół dostaje się do wymiennika kotła i do komina? Z popielnika? Dopiero z popielnika? To popiół z palnika jest wydmuchiwany (przez ciśnienie powietrza z dmuchawy) do popielnika, a dopiero z niego idzie dalej? Eee... coś chyba nie tak :)

To jeszcze zapytam... Po jakiej ilości spalonego węgla stwierdziliście, że z palnika SV-200 wychodzi mniej popiołu, niż z innych dobrych palników? Bo masz rację, do wysuwania takich wniosków trzeba spalić trochę więcej węgla, niż 2-3 worki. Dlatego pytałem o te ilości, które Wam wyszły w Waszych "badaniach" :)

Myśl rozsądnie i... pisz rozsądnie.

 

P.S.

A co z palnikiem Batory, którego tak bardzo ostatnio wychwalałeś? Jak ma się ten palnik Batory do palnika SV-200. Też miałem ten palnik Batory w bagażniku swego auta i też niedługo będę mógł coś o nim napisać. Tak samo jak o palniku SV-200.

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popiołu z węgla jest tyle, ile było go w węglu, plus niedopały, bo żaden palnik nie spali węgla do 0% zawartości części palnych w popiele. Aby jednak tę różnicę zauważyć gołym okiem, to niedopału musiałoby być ze 30%, a takie palniki to już dawno dawno temu wyszły z użycia.

 

Miałem nie odpisywać na zaczepki, ale jak widzę udajesz, że nie rozumiesz o co chodzi, wyjaśnię więc jednoznacznie: na razie jest bardzo mało popiołu OBJĘTOŚCIOWO bo tylko to mogę stwierdzić, jest mniej niż z palnika retortowego Pancerpol na którym dotąd spalałem Wesołą - po prostu popiół jest drobniejszy a z Pancerpola był grubszy.

 

Lada dzień powinien się skończyć ten trzeci worek to zważę ile go jest i wtedy podam ile wagowo wyszło popiołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Eksperci

Przecież są już kotły z palnikiem SV-200, które uzyskały atest stosownej jednostki badawczej wg normy EN 303-5:2012. Wystarczy z raportu wziąć wynik z rubryki "zawartość części palnych w popiele" i porównać z wynikami dla innych palników. I wszystko będzie jasne i konkretne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier dojechał :)

Ogniwo eko plus M 14KW jest już w kotłowni ale w częściach :D

Jak się uda, to niedługo będzie odpalenie.

Jeszcze potrzebny dobry wymiennik płytowy.

 

Czasami większy objętościowo popiół jest lżejszy od tej drobnej frakcji. Tak, jedynie waga pokaże i... wymiecienie tej drobnej frakcji ze wszystkich kanałów bo z komina to już będzie ciężko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

P.S.

A co z palnikiem Batory, którego tak bardzo ostatnio wychwalałeś? Jak ma się ten palnik Batory do palnika SV-200. Też miałem ten palnik Batory w bagażniku swego auta i też niedługo będę mógł coś o nim napisać. Tak samo jak o palniku SV-200.

 

Batory normalnie montuję do skamów,

ten, który widziałeś u chłopaków na kotle deko powyżej 20kW V-ke w udt niedawno uzyskał, wiec można, trochę się trzeba napracować, ale nie sądzę, abyś na tym mniejszą moc zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być gaz, miał być pelet, a będzie ekogroszek.

 

Pytanie tylko jaki na 160 m2?

 

Trzy osoby dorosłe non-stop. Jedna z doskoku.

 

Trochę podłogówki, reszta grzejniki.

 

Dom drewniany docieplony 12 cm wełny.

 

Na poddaszu gdzie oprócz wełny z zewnątrz jest jeszcze wełna wewnątrz szybciej traci temperaturę - szczególnie przy wietrze.

 

Zasobnik ciepłej wody 150 litrów. Teraz latem grzeję prądem co wychodzi 100% więcej mojego dziennego zużycia. Przynajmniej na początku chciałbym ogrzewać kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze? Nie wiem. Po kilku latach mieszkania w mieście sytuacja zmusiła do wyprowadzenia się na wieś.

 

Tam po remoncie poddasza z 75m zrobiło się 160 i piec 14,5 kW: [moderowano] jest za słaby.

 

Dopóki nie zamkną się głowice na dole ustawione na 22° mam problem by nabić temperaturę do 65° które skutecznie grzeją poddasze.

 

Takie dofinansowanie to z Gminy?

Edytowane przez Tomaszs131
Link reklamowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...