Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam pytania odnośnie kotłów firmy Sekom:

1. Jak przewidujecie trwałość palnika kotła skam PV 13kW i jakie problemy mogą się pojawić. Wiem, że konstrukcja nie jest sprawdzona, ale może specjaliści z tego forum podzielą się spostrzeżeniami.

2. Który palnik jest najlepszy w kotle skam-P Premium 12kW?

Waham się między tymi dwoma kotłami PV po dofinansowaniu wyjdzie taniej jak ta nowa "5", ale jak to będzie się spisywać?

3. Trwałość, cena i przepisy: który z tych kotłów wygrywa?

 

Nad serią PV pracowaliśmy od grudnia 2015

Jakoś tak mamy, że zaczynamy sprzedaż jak są w rękach papiery a nie odwrotnie

 

Skamp-Premium ma palnik batory i 3lata gwarancji

 

Skamp-PV ma palnik w klasie V-ej innej konstrukcji, są półautomatyczne czyszczaki

cały z blachy 6mm, gwarancja 5lat

Został skonstruowany w taki sposób, aby można było w nim wstawić (po zbadaniu i uzyskaniu atestu) także palnik pelletowy

 

Konstrukcja jest przemyślana i daje Tobie jako użytkownikowi możliwość wpływania na generowane temp. spalin, aby je podnieść np. latem albo ciepłą wiosną bądź jesienią możesz zdemontować dwie płyty deflektora separującego, podniesiesz generowane spaliny o jakieś 20-30st.C. Demontaż jest prosty, są one wsuwane w wyższe małe drzwiczki.

 

Jak chcesz jeszcze mocniej podnieść generowane temp. spalin to wyciągasz dwa autoczyszczaki pełniące jednocześnie funkcję zawirowaczy. Tym sposobem podbijesz spaliny o kolejne 20-30st.C

 

Masz zatem możliwość i realne narzędzie do dbania o kocioł oraz komin w zależności od zapotrzebowania oraz stosowanego opału.

Wymiary kompaktowe szer. korpusu 44cm, z palnikiem 115cm, wys. 112/113cm, głębokość 67cm plus ok.8cm wystająca rura czopucha fi.127mm

Wymagany ciąg kominowy 14Pa dla mocy znamionowej (to jest nisko)

 

Dolna część rury kominowej 87cm od posadzki (plus 35-60mm regulacja na nóżkach)

 

Opcje wyjścia spalin, wklejam taki prościusieńki szkic

Klasa efektywności energetycznej na węglu kamiennym sort.ekogroszek "B", klasa kotła V-ta wg PN-EN 303-5:2012

wersje wykonania pv.jpg13kW etykieta.jpg

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja jest przemyślana i daje Tobie jako użytkownikowi możliwość wpływania na generowane temp. spalin, aby je podnieść np. latem albo ciepłą wiosną bądź jesienią możesz zdemontować dwie płyty deflektora separującego, podniesiesz generowane spaliny o jakieś 20-30st.C. Demontaż jest prosty, są one wsuwane w wyższe małe drzwiczki.

 

Jak chcesz jeszcze mocniej podnieść generowane temp. spalin to wyciągasz dwa autoczyszczaki pełniące jednocześnie funkcję zawirowaczy. Tym sposobem podbijesz spaliny o kolejne 20-30st.C

 

Masz zatem możliwość i realne narzędzie do dbania o kocioł oraz komin w zależności od zapotrzebowania oraz stosowanego opału.

I dobrze że jest taka możliwość, tyle Jarku że po tych zabiegach kończy się magiczna 5 klasa bo pyłki dalej będą sobie furgać w atmosferę :)

Po coś te płyty i zawirowywacze zamontowałeś w swoim kotle do badań bo nie wierzę że tylko po to żeby zwiększyć wagę kotła :) i zmarnować niepotrzebnie materiał który za darmo nie jest.

Nie jest to na pewno złośliwość akurat w Twoją stronę a we "wszystkie" strony, papier jest, dopłata jest i syf dalej jest.

Czyli co? laboratoryjna fikcja :)

Nie będzie tak tylko u Ciebie bo zostaną wywalone te wszystkie "przeciwpyłowe" gadżety z kotłów po pierwszym czyszczeniu bo przecież bez nich tez będzie się palić :)

ba mnie syfu będzie zalegało na wymienniku.

Byłem ostatnio wymieniać palnik w jednym kotle ( Pruszków ), gdzie od razu instalator wyrzucił z niego zawirowywacze z płomienówek uznając że te "wstążki" nie są do niczego potrzebne, tyle że on wiedział że z tymi "wstążkami" za dwa miesiące będzie problem bo syfit kotłowni był niecałe 20cm wyżej niż góra kotła i nawet wyciągnąć by ich się nie dało do czyszczenia.

Kocioł poszedł kasa wzięta a zawirowywacze leżą gdzieś w stodole bo niepotrzebne :) i gdzie ta 4 klasa?

W stodole pod sianem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby rząd dał musi najpierw zabrać bo ze swoich nie da przecież [nadal posłowie mają kwotę wolną od podatku 10 razy wyższą od zwykłego obywatela z którego sobie jaja robią nazywając go przy obecnej ordynacji suwerenem].

 

"W ten sposób rząd chce zachęcić do wymiany tanich pieców węglowych, tzw. kopciuchów, których liczbę w Polsce resort rozwoju szacuje na około 5,5 mln.

TVP Info podaje, że koszt takich pieców to 1,2 tys. zł, podczas gdy pieców 5. klasy, których wykorzystanie chce promować rząd, to około 6-8 tys. zł."

 

Czyli optymistyczny wariant to 27 mld zł ...

 

Do 2023 może być też już całkiem inny rząd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwagier obok mnie ma 12 letni kocioł podajnikowy bezklasowy. Porównując jego spaliny do moich to jest super ekologiczny. Przechodzimy z jednej skrajności w drugą.

Dziękuję panie Jarecki za odpowiedź i pytam dalej. Ile wytrzyma palnik i ile kosztuje palnik na wymianę do SV 13 kW? Co będzie​ cierpieć w kotle SV w porównaniu z skam-P z racji spełnienia wyśrubowanych norm w klasie 5?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alf jadąc za samochodem nie poznasz na oko, czy spełnia EURO IV, EURO V czy EURO VI

podobnie z kotłem z podajnikiem, spaliny są czyste jak palnik pracuje mówiąc w skrócie

 

Palnik tj jego palenisko to gruby odlew żeliwny z obiegiem powietrza na około.

Jest to rozbierane i składa się z odlewu zewnętrznego obudowy oraz wewnętrznego obudowy. Elementy wymienne

 

Na zewnątrz jest rura stalowa z mocowaniem kosza (króciutka) - tutaj koszty można porównac pewnie do takiego elementu pancerpola (nie pytałem o wycenę), pancerpol wycenia to w detalu na 250zł

Ślimak podaje a w zasadzie przesuwa paliwo, ma mniejsze opory podawania, nawet mocniej zużyta końcówka nie zaklinuje. Jest krótszy jak w fajkach, więc będzie też tańszy

Przypuszczalnie to ślimak będzie za parę sezonów pierwszym elementem do wymiany.

 

Palnik robi emisję, wymiennik nie jest mega zakręcony, powiedziałbym takie połączenie innowacyjności z prostotą konstrukcji.

W 13-ce masz dwie dźwignie do czyszczenia grilla pionowego. Po sezonie od frontu wybierasz po podniesieniu klapki co się tam w sezonie uzbierało (z komory nawrotno-osadczej, ma sporą pojemność i wg konsultacji z IE powinna wystarczyć na sezon)

 

Jak nie przewymiarujesz, to będzie chodził normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że mają coś dawać w gminie Olszanka, bodajże 3 tysie, miało być więcej ale słyszałeś chyba o aferze z odpadami toksycznymi w Pogorzeli, trzeba to zneutralizować a to kosztuje, w Brzegu nie wiem, trzeba pytać w Urzędzie.

Najpierw musisz załatwić cała papierologię i dopiero kupić kocioł, jeśli zrobisz odwrotnie kasiuty nie będzie.

 

tak i własnie przez te odpady temat ucichł badz będzie dopiero ruszał ;(

 

czy miasto Brzeg udzieli mi dofinansowania nie jestem pewien, muszę dopytać ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...