Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobrze, a nie mając Internetu w kotłowni da się podłączyć czujniki w pokoju (ile jest w standardzie?) przewodowo?

 

I jeszcze chcę poruszyć kwestię samej budowy kotła.

 

U Karoki zamknięcia klap są w poziomie, a u Minertu w pionie.

 

Czy to wynik nieaktualnych zdjęć czy jest kilka wersji tego samego kotła z nazwy?

 

Czy ktoś może wstawić AKTUALNE zdjęcia z góry, z przodu, z tyłu, z boku, sterownika, itp?

 

Kto szuka ten znajdzie ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam,

 

potrzebuje kocioł z wyliczenia na ciepło właściwe wyszło 12kW. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 8-9 tyś. Raczej kocioł na ekogroszek no chyba że jest szansa na pellet. Dobrze by miał 5 klasę. W mojej gminie nie ma dopłat, ale jak się coś zmieni to lepiej żeby miał. Co w tej cenie polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kociołek go ma także bez obaw.

 

Jak znajdzie się na liście niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na paliwa stałe spełniających wymagania ekoprojektu w Małopolsce to będę miał pewność że je ma. To samo pisali o moim RBR-ęże 11KW i okazało się że żadnych badań nie miał i teraz będę musiał go zezłomować po 4 latach i kupić nowy z "pewnymi" badaniami i znajdujący się na liście poniżej.

https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdzie się na liście niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na paliwa stałe spełniających wymagania ekoprojektu w Małopolsce to będę miał pewność że je ma. To samo pisali o moim RBR-ęże 11KW i okazało się że żadnych badań nie miał i teraz będę musiał go zezłomować po 4 latach i kupić nowy z "pewnymi" badaniami i znajdujący się na liście poniżej.

https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

 

A to małopolska lista ma być weryfikatorem badań ? Dobre hehe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Konto usunięte_1*
Kocioł nigdy nie będzie pompą.

 

No nie będzie to pewne tylko te ceny są jak by z pomp ciepła , przeglądałem przed chwilą ceny kotłów TRAGEDIA 11000,13000, 15000 , to zaczyna zakrawać na kpinę

to nie te co ty podałes ale większość firm ma takie ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

potrzebuje kocioł z wyliczenia na ciepło właściwe wyszło 12kW. Kwota jaką mogę przeznaczyć to 8-9 tyś. Raczej kocioł na ekogroszek no chyba że jest szansa na pellet. Dobrze by miał 5 klasę. W mojej gminie nie ma dopłat, ale jak się coś zmieni to lepiej żeby miał. Co w tej cenie polecacie.

 

Polecam RBR-K 12 lub Skam-PV 13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to małopolska lista ma być weryfikatorem badań ? Dobre hehe!

 

Nie jest weryfikatorem badań, ale jeżeli producent chce sprzedawać w Małopolsce to kocioł powinien znaleźć się na liście, chyba że trafi na nieświadomego kupca który po zakupie będzie zmuszony go zezłomować .

Jakby taka lista powstała wcześniej to i ja nie miałbym problemy z moim kotłem RBR którego teraz w najbliższym czasie muszę zezłomować i kupić nowy z listy. Urzędnik za mnie sprawdzałby prawidłowość badań i on zawiadamiał by odpowiednie organy gdy badania były by np. podrabiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty jakieś dziwne historie człowieku wymyślasz.

 

Jakie dziwne historie wymyślam?

Zakupiłem RBR-a 11Kw niecałe 4 lata temu, miał mieć badania okazało się później że ich nie ma i teraz jest na równi traktowany ze śmieciuchem i muszę go zezłomować i kupić nowy. Abym kolejnego nie musiałbym złomować muszę kupić kocioł z Listy niskoemisyjnych urządzeń grzewczych na paliwa stałe spełniających wymagania ekoprojektu. Gdy pytałem o nowego RBR-a to jeden z sprzedawców twierdził że wpis na listę długo trwa, jak mu udowodniłem że jest inaczej to dowiedziałem się że producent nie planuje wnioskować o wstawienie na listę mimo posiadanych wszystkich badań umożliwiających go wpisanie i wkleił skany badań tak marnej jakości że nic tam nie można się doczytać (trochę to dla mnie niepojęte, może boi się weryfikacji tych badań?). Kotły z listy mają badania zweryfikowane i są dostępne do pobrania z tej listy.

Jedni producenci których byłem zainteresowany zakupem których zapytałem bez problemu odpowiedzieli że kotły klasę 5 mają, ale nie mają badań spełniających wymagania ekoprojektu, inni wstawili kocioł na listę.

 

link do listy:

https://powietrze.malopolska.pl/ekoprojekt/

Edytowane przez Maher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z pracy...

Nowy dom, ściana 1 warstwowa według PnB od 2014r.

Dach 30cm wełny, brak balkonów, okna 3 szyby. Dom piwnica, parter i poddasze, dach 2-spadowy, 9x10m po ścianach zewnętrznych.

Wszystkie wyliczenia wskazywały mu na 10 do 12kw kocioł.

On sobie kupił ogniwo 20kw w 5 klasie (śląskie).

Nie zdążyłem go zapytać, co w tyn kotle mu się spodobało, że akurat tego wybrał.

A przyznał się, że tu zaglądał.

Kocioł za 8,8k z 8%vat plus motaż + pozostałe akcesoria.

 

U "mnie" leci stary rbrk 12kw w starym ogromnym domku ze śladowym ociepleniem.

Mogę wrzucić komorę rbrk, jej aktualny stan.

Mocno zarośnięta, ale leci jeszcze na lato.

Edytowane przez klaudiusz_x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...