Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Takie postumenty robi się najczęściej, gdy do kotłowni nachodzi woda.

Mieliście kiedyś kłopoty ze stojąca wodą w kotłowni?

 

To nie kotłownia tylko ogromna piwnica z kilkoma dużymi pomieszczeniami, sucha, nigdy nie bylo żadnej wody. To solidny przedwojenny dom. Po prostu ojciec z instalatorem tzn raczej instalator tak zrobił. Widocznie gdzieś tak widział. Spróbujemy ten kocioł ustawić inaczej, po sezonie będzie okazja, bo ciepłej wody nie grzejemy kotłem tylko osobno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobek daj juz spokój, wiele już zostało wyjaśnione były nawet przeprosiny,

teraz to ty starasz sie rozwalic watek chwalac jedyny sluszny według ciebie produkt

dla wielu osób czytających ten wątek pomoc zawijana jest nieoceniona (m.in. dla mnie)

wyobraz sobie jakby ten watek wygladal bez niego ?

wialo by ostro SKAMP nudą :)))))))

prowokujesz do takich wypowiedzi i przepychanka trwa . . .

może odpowiem słowami jareckiego, masz najlepszy według ciebie produkt, jesteś zadowolony ?,

to się ciesz (w domyśle nie odzywaj ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba osób, którym na tym wątku pomogłem jest spora. Na całym forum jeszcze większa.

Ani od Budowniczego ani od Suspensera kasy nie wołałem za sprawy związane z obsługą RT09pid

Czp01 mając inny kocioł też mi nic nie płacił za porady związane z sytuacją awaryjną.

Tak bym mógł wymieniać dalej, tylko po co znowu mam się bronić przed Twoimi atakami?

 

Powtarzam po raz kolejny,że forum traktuję jako hobby i chcę komuś pomóc. ZA DARMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba osób, którym na tym wątku pomogłem jest spora. Na całym forum jeszcze większa.

Ani od Budowniczego ani od Suspensera kasy nie wołałem za sprawy związane z obsługą RT09pid

Czp01 mając inny kocioł też mi nic nie płacił za porady związane z sytuacją awaryjną.

Tak bym mógł wymieniać dalej, tylko po co znowu mam się bronić przed Twoimi atakami?

 

Powtarzam po raz kolejny,że forum traktuję jako hobby i chcę komuś pomóc. ZA DARMO.

 

co do tego ze pomagasz to watpliwosci nie mam . . . nie o tym był moj post, to że masz wiedze tez widze,

zawijan wypowiada sie na temat kociolkow ktore przebadal

to logiczne wie o nich najwiecej . . .

twierdzenie ze zawijan rozwala watek lansowana przez (grupe jareckiego)

wprowadza w blad, ja akurat sobie cenie jego wypowiedzi

co zas sie tyczy bobkowych wypowiedzi to to ze ty nie jestes konkurencja to moje 2 letnie dziecko wie,

chyba nie czytasz ze zrozumieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie widziałem żeby zawijan pomagał użytkownikom innych kotłów,

 

A co Ty myślisz, że jestem Pan Bóg, który wszystko wie? Piszę tylko to, co wiem. I tyle. Jak dostanę kocioł do badań i poświęcę mu potrzebną ilość czasu, to będę radził - bez względu na jego pochodzenie. Czy według Ciebie ja nie mam prawa doradzać użytkownikom kotłów Ogniwo a Jarecki użytkownikom kotłów SKAMP? A producent kotłów Bajka nie ma prawa doradzać ich użytkownikom?

Byłaby to bardzo ciekawa koncepcja. I niecodzienna.

 

Jeszcze raz wtłukuję do głów tym, którzy tego potrzebują. Nigdy nie krytykowałem wypowiedzi n/t innych kotłów, choćby mówiły, że są to kotły najlepsze na świecie. Natomiast waliłem - i dalej będę walić - za to, że ktoś pisze o tym, że "mój" kocioł jest gorszy od "jego", a tego "mojego" nie zna, nie użytkował, a często nawet nie widział. Tak samo, jak będę walił za to, że ktoś krytykuje inny kocioł, którego nie zna.

Nauczcie się informować rzetelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do twojej prezentacji z czyszczenia skamp-a

bobek

wszystko fajnie superas i w ogole (rozowe skarpetki tez ok)

2-3 min i wsio zrobione dodam do tego jakies 10 i tez mam wyczyszczone

jestem w stanie przyznac, choc widze to tylko na fotkach ze twoj kociol

czysci sie latwiej, szybciej i przyjemniej, (nawet w rozowych :))

pokaż mi jednak taką lub podobną funkcjonalnośc twojego kociolka jak ta ponizej

http://esterownik.pl/remote/227

wklej cos podobnego popatrze na twoje ustawienia

porownam, z moimi nastawami . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie koledzy.

Wróćcie do mojego dzisiejszego wpisu z godz. 12.02.

Załóżcie nowy wątek i zróbcie na nim porządny poważny ranking użytkowników.

A ten wątek zostawcie Bobkowi, niech się wyżywa. A żeby nie przeszkadzał Wam na nowym wątku i miał jakieś zajęcie, to ja będę go tu nachodził i trzymał w gotowości. A tak prawdę mówiąc - mam z nim dużo radochy i działa na mnie wyjątkowo inspirująco. Chętnie więc dotrzymam mu tutaj towarzystwa. Zresztą myślę, że i On darzy mnie wyjątkową sympatią. To widać i czuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. tam na drzwiczkach chyba jest nazwa kotła ;)

sory fakt

 

a co do prezentacji.... to nie chce mi się bawić, bo nie wiem czy machnąc to w pain-cie, czy power poin-cie :)

ale o co chodzi ? ? ? preferuje photoshopa

.ale,ale... a wez pogrzeb w nastawach swojego sterownika ;)

co masz na mysli ? jakis kompleks ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i ? to ze sterownik nie jest dla ciebie czyli osoby majacej sporo czasu

i umiejetnosci :) to nie znaczy ze od twojego jest gorszy

jest skierowany do innej grupy . . . racja ? poza tym po co spedzac popoludnia w kotlowni

skoro mozna np isc na sanki z dzieckiem.

u mnie tam wsio dziala jak nalezy a zadko bywam w kotlowni . . .

w pralce czy zmywarce tez lubisz wszystko dozowac po swojemu,

czy lepiej jak producent zadba o nastawy ? a ty wybiezesz program

zreszta inaczej . . . bo reforma widze cie nie objela .

sa tacy co to maja na tyle wiedzy zeby zepsuc, (widuje na co dzien w branzy IT) ale juz za malo zeby naprawic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich chciałbym się dowiedzieć jaki jest najlepszy kocioł na rynku do domu 145m2 bez garażu, wiem że tyle ilu jest ludzi tyle jest opini na temat kotłow, ale czy nie wystarczyłoby zebrać wszystkie opinie razem do kupy i spróbować stworzyć coś w miarę optymalnego? czy jest możliwe żeby był najlepszy kocioł ja myślę że nie ale może wspólnie coś zbierzemy i damy radę chodzi mi o to : który kanał jest lepszy poziomy czy pionowy który sterownik jest lepszy zwykły, pid , itd który kocioł ma podajnik i jaki czy ma byc pogodówka czy nie itd itp czy rzeczywiście trudno jest to ocenić, wiem że było tyle tego na forum przeczytałem ale i tak dalej nikt nie jest wstanie powiedzieć który kocioł zbliża sie do ideału a może się jednak mylę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Realnie mowiac to forum jest bardziej przydatne dla uzytkowników majacych juz kocioł a nie szukajacych ,rewalizuja pomiedzy soba 2 produkty i tak naprawde dla wiekszosci szukajacych zaden nie jest rozwiazanie do konca,moj instalator mowi ze przed zakupem warto poznac nie tylko kociol ale przede wszystkim producenta i technologie , warunki w jakich ten piec powstaje a podpieral swoja wypowiedz tym ze gdy fabryka upadla to w okolicach Pleszewa powstalo wielu producentow kotłów tzw.garazowych,nie chce nikogo obrazic pracowalo tam wielu fachowcow ,ktorzy wiedza co robia ale czy maja takie mozliwosci,majac duza wiedze w danym temacie czy mozna swtozyc cos bez odpowiedniej linii produkcyjnej.Doradza mi Futura Econo 25kw Cichewicza ,twierdzac ze to bardzo solidna i dobrze wykonana konstrukcja. Palnik Brcer na temat sterownika RK 2006 czytalem lecz czy jest porownywalnie dobry jak Puma czy eCoal?Zaraz ktos napisze ze nie da sie porownac tych sterownikow lecz dla ludzi szukajacych kotla wazny jest dobry wybor ,ktory by mozna bylo dokonac łatwiej idac do sklepu majac mozliwosc porownania tych produktow.

Edytowane przez kamil777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Realnie mowiac to forum jest bardziej przydatne dla uzytkowników majacych juz kocioł a nie szukajacych ,rewalizuja pomiedzy soba 2 produkty i tak naprawde dla wiekszosci szukajacych zaden nie jest rozwiazanie do konca,moj instalator mowi ze przed zakupem warto poznac nie tylko kociol ale przede wszystkim producenta i technologie , warunki w jakich ten piec powstaje a podpieral swoja wypowiedz tym ze gdy fabryka upadla to w okolicach Pleszewa powstalo wielu producentow kotłów tzw.garazowych,nie chce nikogo obrazic pracowalo tam wielu fachowcow ,ktorzy wiedza co robia ale czy maja takie mozliwosci,majac duza wiedze w danym temacie czy mozna swtozyc cos bez odpowiedniej linii produkcyjnej.Doradza mi Futura Econo 25kw Cichewicza ,twierdzac ze to bardzo solidna i dobrze wykonana konstrukcja. Palnik Brcer na temat sterownika RK 2006 czytalem lecz czy jest porownywalnie dobry jak Puma czy eCoal?Zaraz ktos napisze ze nie da sie porownac tych sterownikow lecz dla ludzi szukajacych kotla wazny jest dobry wybor ,ktory by mozna bylo dokonac łatwiej idac do sklepu majac mozliwosc porownania tych produktow.

 

Co do tego sterownika RK 2006 to teraz są już nowsze jego wersje RK 2006l2, sam taki użytkuje nie ma wprawdzie pida tylko prostą modulacje mocy, ale mi naprawdę więcej nie trzeba. Nieraz użytkownicy zmieniali sterowniki na te pidem, z nadzieją że do kotłowni nie będą schodzić co godzinę, czy tak się stało? - bywało różnie. Wystarczy poczytać wątki dotyczące kotłów na ekogr. od deski do deski i wszystko stanie się jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamilo jeśli Ci tak doradza instalator to pewnie takie kotły już montował, weź adres jedź zobacz go w akcji, palnik ma dobry, a sterownik jeśli dasz radę go ustawiać to piknie, jeśli ktoś ma małą wiedzę to z czystym sumieniem polecam eCoal, bez kombinowania się pali, idę sypię i czyszczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eCoal ale z jakim kotlem moj dom to http://www.dobredomy.pl/projekt/atlas/lustro kotlownia nie za duza,co do spedzania czasu przy ustawieniach sterownika to powiem tak,obecnie jestem w Polsce 5 razy w roku po 2-3tygodnie,pod moja nieobecnosc w okresie zimowym bedzie ktos napelnial zasobnik i czyscil piec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...