Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

zawijan - mam prośbę - czy mógłbyś zacząć pisać poprawnie nazwę firmy SEKOM i pieca Skam-P bo piszesz niepoprawnie od dawna co zmyla czytających, którzy za diabła nie mogą znaleźć przez google pieca i producenta gdy podajesz złe nazwy.

 

Nie wiem czy robisz to przypadkiem, ale spróbuj poszukać w internecie firmy OGNIOWO i sterownika eColal to zobaczysz o co mi chodzi.

 

Robię to przypadkiem. Po prostu myli mi się OM i AM, a szkoda mi czasu za każdym razem szukać i sprawdzać. Skamp też mi się myli, bo to przecież nie moje, a pamięć absolutna to rzadkość.

A zresztą jakie to ma znaczenie? Przecież nikt tu nie reklamuje SEKOMu i SKAM-Pa. Prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię to przypadkiem. Po prostu myli mi się OM i AM, a szkoda mi czasu za każdym razem szukać i sprawdzać. Skamp też mi się myli, bo to przecież nie moje, a pamięć absolutna to rzadkość.

A zresztą jakie to ma znaczenie? Przecież nikt tu nie reklamuje SEKOMu i SKAM-Pa. Prawda?

 

Po co robić w takim razie ranking?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że dyskusja przebrneła już przez wymienniki poziome i pionowe w kotłach ale nikt nie wspomniał o wymiennikach żeliwnych ( żeberkowatych) to jedynie dla porówniania wklejam parę fotek z czyszczenia takiego kotła u mnie:

 

Czyszczenie Kielara ECO2 35 kw

 

Sporo użytkowników kupuje jednak takie kotły lub podobne bo wiadomo żeliwne maja być lepsze i trwalsze - to jednak żaden sprzedawca nigdy przyszłego właściciela kotła nie uświadamia, że należy kocioł w miarę często czyścić i jak to wygląda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie rankingu ustalmy najpierw kategorie jakie będą podlegać ocenie. W ramach kategorii wprowadzimy potem rodzaje. Moje kategorie zamieszczam poniżej. Czy coś jeszcze powinno być oceniane - dopiszcie pls?

 

cena

typ palnika

pojemność kosza zasypowego

gabaryty

rodzaj wymiennika (czyszczenie)

sterownik

temperatura spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jack18 myślę, że sprawność jest ok, ale z estetyką to byłbym ostrożny, bo każdemu się podoba co innego ;) Punktacja 1-6 może być dla rodzajów w ramach kategorii. To kategorie rywalizują ze sobą. Na koniec można dojść podsumowując punkty kategorii do oceny końcowej pieca. Wagi kategorii także można dodać. Zastanawiam się jednak czy tego nie powinien robić każdy dla siebie, bo priorytety mogą być różne dla każdego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest powierzchnia wymiany ciepła w kotle? Czy to jest to samo co powierzchnia grzewcza kotła? Troche "śmierdzi" marketingiem. Nie ma norm określających powierzchnię grzewczą pieca i czasami producenci wliczają do powierzchni nawet popielnik bo też wymienia ciepło :D

 

Powierzchnia wymiany ciepła to jest powierzchnia przez którą spaliny "kontaktują" się z wodą.

Nazywa się ją także powierzchnią grzewczą.

Kiedyś, kiedy kotły miały jednakową konstrukcję, używało się pojęcia "powierzchnia grzewcza" zamiennie z pojęciem "moc kotła". Przy tej samej konstrukcji - większa powierzchnia grzewcza, to większa moc kotła.

Przy kotłach o różnej konstrukcji - taka sama powierzchnia grzewcza może dawać różną moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam małą prośbę do wszystkich którzy się znają sytuacja wygląda tak:

będę miał kocioł na paliwa stałe ( dalej oczywiście nie wiemy który jest najlepszy) do tego kominek z płaszczem wodnym ,

 

I wiedziec nie bedziemy najprawdopowodbniej. Zreszta, nawet gdbyby taki kociol zostal wybrany to wcale nie oznacza (jak dla mnie oczywiscie), ze bedzie dobry dla Ciebie. Kazdy ma inne potrzeby i zapatrywania na poszczegolne cechy kotla, ktore wcale nie musza sie pokrywac z Twoimi.

Co do laczenia kominka i kotla. Ani Cie nie namawiam ani nie odwodze od tego pomyslu tylko sugeruje jedna rzecz. Zrob sobie ze swoim instalatorem kosztorys takiego rozwiazania i kosztorys rozwiazania z samym kotlem. Porownaj je, i zastanow sie czy Ci sie to bedzie oplacac. Ja na poczatku mojej drogi budowlanej tez sie nastawilem na takie rozwiazanie. Potem z niego zrezygnowalem bo w moim przypadku rachunek ekonomiczo/wygodnicki mowil: nie.

 

taki kocioł żeby działał coś na zasadzie kotła do gazu zapalał się wtedy kiedy trzeba

Kociol na paliwo stale to zarowno kociol dedykowany do wegla jak i do pelletow. W przypadku pierwszego bedziesz mial klopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie rankingu ustalmy najpierw kategorie jakie będą podlegać ocenie. W ramach kategorii wprowadzimy potem rodzaje. Moje kategorie zamieszczam poniżej. Czy coś jeszcze powinno być oceniane - dopiszcie pls?

 

cena

typ palnika

pojemność kosza zasypowego

gabaryty

rodzaj wymiennika (czyszczenie)

sterownik

temperatura spalin

 

Tak, tak - właśnie o coś takiego chodzi. Trzeba jeszcze tylko dodać "wagi", bo nie każda cecha jest jednakowo ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - właśnie o coś takiego chodzi. Trzeba jeszcze tylko dodać "wagi", bo nie każda cecha jest jednakowo ważna.

 

Ale wagi najlepiej zostawić w spokoju, bo dla każdego użytkownika będą one wyglądały inaczej. Kluczowe są kategorie i oceny każdego kotła w każdej kategorii. Wagi ustala się na samym końcu i każdy ustali je sobie sam, zgodnie z własnymi potrzebami. Bo dla mnie mogą być kluczowe gabaryty, a dla kogoś innego, kto ma dużą kotłownie mogą być one kompletnie bez znaczenia. Dlatego wagi na samym końcu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wagi najlepiej zostawić w spokoju, bo dla każdego użytkownika będą one wyglądały inaczej. Kluczowe są kategorie i oceny każdego kotła w każdej kategorii. Wagi ustala się na samym końcu i każdy ustali je sobie sam, zgodnie z własnymi potrzebami. Bo dla mnie mogą być kluczowe gabaryty, a dla kogoś innego, kto ma dużą kotłownie mogą być one kompletnie bez znaczenia. Dlatego wagi na samym końcu...

 

Dokładnie tak, wagi mógłby sobie każdy sam wstawić. Ucieklibyśmy w ten sposób od "niewygodnego" wskazania który kocioł jest najlepszy, ale wskazalibyśmy który rodzaj kryterium ma przewagę nad innymi w swojej grupie. A to byłoby bardzo pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...