Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak sobie patrzę i porównuję ;)

Ze strony Ogniwo-eko

Moc cieplna --------------------------------------- ------------------------ - 17kw -- -- --- 24kw

Powierzchnia użytkowa budynku (orientacyjnie) [m2] ------------- 80-150-------- 150-280

 

 

ze strony Sekom Skam-p

Moc cieplna ---------------------------------------- ---- 17kw ---- ----- 25kw

Orientacyjna wielkość pow. ogrzewanej ------ 70-130 ----------- 100-200

 

 

Czyli co?

 

Czyli trzeba czytać o co chodzi. Na dole pod tabelą podane jest o jaki stopień izolacji budynku chodzi.

Kocioł Skam-P Premium 25kW ogrzewa od 100 do 200m2 średnio docieplonego budownictwa

 

Przy wysokości pomieszczeń do max.3m i stratach ciepła:

 

Straty ciepła 80W/m2 - 25kW ogrzeje do nawet 280m2 pow.

Straty ciepła 90W/m2 - 25kW ogrzeje do 250m2 pow.

Straty ciepła 100W/m2 - 25kW ogrzeje do 220m2 pow.

Straty ciepła 110W/m2 - 25kW ogrzeje do 200m2 pow.

Straty ciepła 120W/m2 - 25kW ogrzeje do 180m2 pow.

Straty ciepła 130W/m2 - 25kW ogrzeje do 170m2 pow.

Straty ciepła 140W/m2 - 25kW ogrzeje do max.160m2 pow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czyli trzeba czytać o co chodzi. Na dole pod tabelą podane jest o jaki stopień izolacji budynku chodzi.

Kocioł Skam-P Premium 25kW ogrzewa od 100 do 200m2 średnio docieplonego budownictwa

 

Przy wysokości pomieszczeń do max.3m i stratach ciepła:

 

Straty ciepła 80W/m2 - 25kW ogrzeje do nawet 280m2 pow.

Straty ciepła 90W/m2 - 25kW ogrzeje do 250m2 pow.

Straty ciepła 100W/m2 - 25kW ogrzeje do 220m2 pow.

Straty ciepła 110W/m2 - 25kW ogrzeje do 200m2 pow.

Straty ciepła 120W/m2 - 25kW ogrzeje do 180m2 pow.

Straty ciepła 130W/m2 - 25kW ogrzeje do 170m2 pow.

Straty ciepła 140W/m2 - 25kW ogrzeje do max.160m2 pow.

 

Jarecki79....a mógłbyś podać dane jak wyżej w odniesieniu do kotła Skam-P Premium o mocy 17 kW.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki79....a mógłbyś podać dane jak wyżej w odniesieniu do kotła Skam-P Premium o mocy 17 kW.?

 

Kocioł Skam-P 17kW polecamy na następujące powierzchnie grzewcze w zależności od strat ciepła budynku:

1. 110W/m2 - do 120m2 pow. do ogrzania (stare budownictwo, średnio docieplone)

2. 100W/m2 - do 135m2 pow. do ogrzania

3. 90W/m2 - do 150m2 pow. do ogrzania (nowe budownictwo klasyczna technologia bez extra dociepleń, zgodnie z oryginalnym projektem np. domy Archon)

4. 80W/m2 - do 170m2 pow. do ogrzania (nowe budownictwo, lepiej docieplone)

5. 70W/m2 - do 200m2 pow. do ogrzania (nowe budownictwo, wyższy standard izolacji od nowych, gotowych projektów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam,że akurat nasza dyskusja miała wówczas sens.

Chciałbym tu wspomnieć o sterowniku RK2006, który działa na zasadzie opisywanej wcześniej przez nowego użytkownika.

tj. jego modulacja mocy polega na ustawieniu strefy modulacji (z tego co pamiętam) i tak np. do 10st.C przed temp. zadaną sterownik idzie ze stałym podawaniem, przerwa i nadmuchem dla 100%mocy, na 10st.C przed zadaną zaczynamy modulację mocy polegająca na rozciąganiu przerw i obniżaniu siły nadmuchu. Ten proces możemy ustawić sami (granice do jakich sterownik ma schodzić). Następnie sterownik osiąga wartość zadaną i mamy przedmuch. On nie stara pracowac się z ciągłym nadmuchem, on tylko łagodnie dochodzi do trybu podtrzymania.

.

 

Podczas dochodzenia do modulacji mocy palnik nie musi pracować na 100% mocy, ja mam ustawioną moc ok 40% (długość cyklu 40s. w tym podawanie 5s.) następnie od 4 stopni przed zadaną sterownik zaczyna modulować czyli zwalniać, gdzie na 1 stopień przed zadaną wentylator pracuje z mocą 6% a czas podawania jest bardzo krótki ok. 1,5 sekundy. Długość cyklu ciągle pozostaje ta sama (u mnie 40s.)

Ale tak jak Jarecki pisałeś jest możliwe ustawienie 100% mocy, później zejście poprzez modulacje do minimalnych wartości pracy dmuchawy oraz podawania lecz nie próbowałem tego typu ustawień na swoim kotle.

Edytowane przez 0degree
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Objętość spalanego węgla nie zależy od powierzchni, na której się spala. Zależy od iloczynu powierzchni i głębokości, na której się spala.

A tak naprawdę spala się nie objętość węgla, tylko powierzchnia kawałków węgla. W tej samej objętości może być mniej kawałków większych, lub więcej kawałków mniejszych. W pierwszym przypadku powierzchnia spalania jest mniejsza niż w drugim.

2. Nie przeczę, że to co napisałeś jest prawdą. Tyle tylko, że takie pisanie robi mętlik. Jaka jest najwyższa temperatura komina, którego możesz dotknąć ręką? A jaka jest temperatura komina, którą zalecają normy? I co to dokładnie znaczy "dobrany za słaby kocioł"? Rzeczywiście piszesz bardzo obrazowo, ale za to mało konkretnie.

3. Trochę większy kocioł nie zawsze spali mniej od dobranego na styk. Natomiast zawsze mniej spali kocioł o większej sprawności. Kocioł o mniejszej mocy może np. mieć większą sprawność od kotła większego. I co wtedy.

 

Nie obrzucam Cię błotem. Co Ci to?

 

1. Czy głębokość zmienia się w zależności od zmian powierzchni ?

Czy można w uproszczeniu napisać, że ilość palącego się węgla zależy od powierzchni palnika ?

 

2. Napisz więc proszę konkretniej bo pewnie to wiesz ...

 

3. Czy kocioł trochę większy zawsze spali mniej od dobranego na styk (gdy oba mają taką samą sprawność) ?

 

Zanim mnie lub kogoś innego o coś posądzisz zastanów się czy masz argumenty popierające swój zarzut, i jeśli masz to od razu je podawaj [ np. linki do wypowiedzi ], jeśli zaś ich nie masz to sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że miała sens. Tylko nie dała konkretnych wyników. Ale to nic złego. Nie każda dyskusja musi się kończyć konkretami.

 

Moim zdaniem wynikiem tej starej dyskusji jest choćby sterownik RK2006, który użytkuje Odegree.

 

Zmiany softu RT09pid też są przykładem takiej pracy. Ja wyniki dostrzegam. Na rynku pojawiają się nowe konstrukcje, choćby model Luksus, który teraz testuję.

Na forum pojawiło się kilku użytkowników nowego sterowania firmy PLUM. Zatem coś się jednak dzieje, tworzy.

 

Pracuje się cały czas, każdy produkt się rozwija. Efekty zatem są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy głębokość zmienia się w zależności od zmian powierzchni ?

Czy można w uproszczeniu napisać, że ilość palącego się węgla zależy od powierzchni palnika ?

2. Napisz więc proszę konkretniej bo pewnie to wiesz ...

3. Czy kocioł trochę większy zawsze spali mniej od dobranego na styk (gdy oba mają taką samą sprawność) ?

Zanim mnie lub kogoś innego o coś posądzisz zastanów się czy masz argumenty popierające swój zarzut, i jeśli masz to od razu je podawaj [ np. linki do wypowiedzi ], jeśli zaś ich nie masz to sobie odpuść.

 

1. Głębokość nie zmienia się w zależności od zmian powierzchni.

Nie można w uproszczeniu napisać, że ilość palącego się węgla zależy od powierzchni palnika. Zależy także od głębokości usytuowania otworów nadmuchowych.

 

2. Jaką temperaturę wytrzyma ręka człowieka? 50st.C, 60st.C - nie wiem tego, ale chyba nie więcej. A normy zalecają, aby temperatura spalin wylotowych nie była niższa od 160st.C.. Ja wiem, że większość z Was chciałaby, aby spaliny wylotowe miały 20st.C - bo straty kominowe itp. Ale to Wasza sprawa.

3. Widzisz - znowu nie mogę Ci odpowiedzieć, bo nie napisałeś na jakich mocach mają taką sama sprawność. Jeśli maja taką samą sprawność na tej samej mocy - to spalają tyle samo. Jeśli mają taką sama sprawność na różnych mocach - to może być różnie.

 

Nie odpisuj już na ten temat, bo przynudzasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wynikiem tej starej dyskusji jest choćby sterownik RK2006, który użytkuje Odegree.

 

Zmiany softu RT09pid też są przykładem takiej pracy. Ja wyniki dostrzegam. Na rynku pojawiają się nowe konstrukcje, choćby model Luksus, który teraz testuję.

Na forum pojawiło się kilku użytkowników nowego sterowania firmy PLUM. Zatem coś się jednak dzieje, tworzy.

 

Pracuje się cały czas, każdy produkt się rozwija. Efekty zatem są.

 

No to fajnie. Jeśli byłabytam jakaś cząstka z moich uwag - to by mnie cieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Zawijana

Co z Eko Plus 24kW. Kiedy można się spodziewać sprzedaży?

 

Ja osobiście w ubiegłym tygodniu zadzwoniłem do firmy Ogniwo Biecz i rozmawiałem na różne tematy związane z ich piecami,....i jeden Pan powiedział mi , że Eko Plus 24 kW ma być koło maja 2011 r. Sam zastanawiam się na Eko Plus 16 kW, ale rozważam też inne marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać jakie są Twoje pozostałe propozycje nad którymi rozważasz?

Ciekaw jestem jaka będzie cenka na nowy wyrób.

 

Oto moje typy:

 

1. Defro Eko 20 kW z Rudy Strawczyńskiej = wziąłem go pod uwagę, gdyż go osobiście oglądałem w sklepie - wykonania bez zarzutu: solidnie i

dokładnie. Ponadto już drugi sezon używa go kolega i bardzo go chwali: że nie ma z nim żadnego problemu, że nic przy nim nie robi poza

oczywiście uzupełnianiem paliwa i obsługą. Gabarytowo duży, ale one wszystkie nie są małe. Ma palnik tej 1 -szej generacji. Kanały poziome. Jak

dla mnie z wyglądu trochę za "cukierkowaty", chyba kobietom się podoba.

 

link: http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=139&Itemid=91&lang=pl

 

2. Ogniwo Eko Plus 16 kW z Biecza. No nie ukrywam, że jest to mój faworyt póki co. Brucer, sterownik Ecoal, chwalony ogólnie, wymiennik pionowy,

rurowy, tak jak i Ponar. Nie widziałem go, ale w tym tygodniu jadę do Łodzi do firmy Carbon II która go posiada oraz Ponara, więc sobie porównam.

Jest zachwalany przez jego użytkowników. Atestacja IChPW.

 

link: http://www.ogniwobiecz.com.pl/eko_plus.html

 

3. Ponar Eko 17 kW z Żywca. Palnik i sterownik ten sam co w Ogniwie Eko Plus. Także go w wkrótce obejrzę. Od siebie dodam, że na plus dla Ponara

jest to, że kotły te mogą być serwisowane przez inne firmy, natomiast firma Ogniwo sama serwisuje ( a szkoda ) . Atestacja IChWP.

 

link: http://kotłyponar.pl/1,0,1,oferta.html

 

4. . Skam-P Premium 17 kW z Pleszewa. palnik Ekoenergia, sterownik PUMA lub tez dwa inne do wyboru. Z tego co widzę, bardzo dobra pomoc ze

strony Jarecki79. Nie widziałem kotła na oczy, ale inni użytkownicy sobie go chwalą. Niemniej trochę dziwi mnie fakt, że są inne piece produkowane

przez firmy pleszewskie pod taką samą nazwą - myślałem że jest jeden kocił Skam-P. Kanały poziome - podobno się lepiej czyści od pionowych.

Osobiście dopowiem, że wizualnie nie podoba mi się wygląd tego pieca, ale o gustach się nie dyskutuje, kocioł ma grzać, - a nie wyglądać. Nie

widziałem kotła i nie mam w sumie gdzie zobaczyć, a bardzo chciałbym. Atestowany w Instytucie w Łodzi.

 

link: http://www.sekom-pleszew.com.pl/brucer.html

 

5. Termo-Eko 20 kW ze Stąporkowa. Ten piec widziałem osobiście w Castoramie w Łodzi i powiem, że zrobił na mnie dobre wrażanie. Solidne

wykonanie, spawy jak narysowane. W palenisku znajduje się palnik, konstrukcja podobny do Brucera. Pan "fachowiec" z Castoramy nie potrafił nic

na jego temat powiedzieć. ja dzwoniłem dzis osobiście do firmy Stąporkowa, ale tu także nie odpowiedziano mi konkretnie. Pan powiedział: palnik

żeliwny, lepszy od Brucera :eek:......ma spalać wszystko, ale najlepiej ekogroszek. A sterownik starego typu, ale lepszy od PID-a. Tak więc jak

producent nie chce powiedzieć.......ręce opadają. Nie znalazłem ocen użytkowników w necie na jego temat. Kanały pionowe.

 

Kotły te występują z retortą obrotową oraz palnikiem podobnym do Brucera. Ten z retorta obrotową ma jakieś 2-3 cm od dolnej krawędzi retorty do dolnej powierzchni obudowy, natomiast ten który ma palnik kształtem podobny do brucera....ma jakieś ok. 8cm do dolnej powierzchni obudowy. W obu przypadkach brak szuflady, a na domiar tego jest czołowa krawędź dodatkowo utrudniająca wybieranie popiołu....trochę bezmyślne wykonanie przez producenta jak na mój gust..... to dyskredytuje już ten kocioł i na pewno go nie kupię.

Ponadto znajomy oglądając przekrój pieca powiedział, że taka konstrukcja wymiennika jest nie bardzo, gdyż na tej krótszej płycie ( patrząc w pionie) zbiera się sadza

 

link: http://www.kotlyco.pl/termo-eco,,TERMO-ECO,beff8df3ce8b19711bfc4bf12c4d19e7.html

 

 

6. Zębiec KP 20 kW ze Starachowic. Widziałem piece tej firmy ale nie w wersji na ekogroszek. Także wyglądają na solidnie zrobione. Można go nabyć

ze sterownikiem PERFECT. Z dokumentacji DTR wynika że ma pionowe kanały, w necie mało informacji o tym kotle.

 

link: http://www.zebiec.com.pl/pl/kotly-co/wybierz-model/kp

 

 

Gdy zdobędę więcej informacji - uzupełnię opis.

Edytowane przez jorgo
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Termo-Eko 20 kW ze Stąporkowa. Ten piec widziałem osobiście w Castoramie w Łodzi i powiem, że zrobił na mnie dobre wrażanie. Solidne

wykonanie, spawy jak narysowane. W palenisku znajduje się palnik, konstrukcja podobny do Brucera. Pan "fachowiec" z Castoramy nie potrafił nic

na jego temat powiedzieć. ja dzwoniłem dzis osobiście do firmy Stąporkowa, ale tu także nie odpowiedziano mi konkretnie. Pan powiedział: palnik

żeliwny, lepszy od Brucera :eek:......ma spalać wszystko, ale najlepiej ekogroszek. A sterownik starego typu, ale lepszy od PID-a. Tak więc jak

producent nie chce powiedzieć.......ręce opadają. Nie znalazłem ocen użytkowników w necie na jego temat. Kanały pionowe.

 

Widziałem ten kocioł. Nie dam głowy ale palnik wygląda jak Ewmar - bardzo podobny do Brucera, ale mniejszy. Miał też na stałe przyspawane zawiasy, a nie regulowane jak termo-tech ze zwykłą retortą 20kW, drzwi stalowe a nie żeliwne, moc 19kW a nie 20kW, i był tańszy niż zwykła retorta.

Edytowane przez sorier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie. Jeśli byłabytam jakaś cząstka z moich uwag - to by mnie cieszyło.

 

Ponieważ przyznałeś,że nie podoba Ci się praca sterownika jak tez palnika na niższych mocach, myślę,że możemy podjąc dalszą dyskusję.

 

Jak wiesz, sterowniki to moje hobby, testuję różne rozwiązania z dwóch powodów, bo lubię oraz aby nie wpaść w tzw ślepy zaułek.

Aktualnie testuje Luksusa z Elstera, ale też Optimę eco z Recalart.

 

Myślę,że mylisz się w kwestii doboru dmuchawy, ale o tym w następnym poście.

 

Moja przygoda z PID zaczęła się od modelu do kotła miałowego i tam muszę mieć sterownik z ciągłą pracą nadmuchu, tyle,że bardziej ze względów eliminacji odbić przy paliwach miałowych.

Praca klasycznego sterownika dwustanowego nie jest dobra na małych mocach. Szukanie recepty zaczęło się od debiutu Ognika PID, dzisiaj sterowań z ciągłą praca nadmuchu, obojętnie jak nazwanych pid, fuzzy logic, adaptacyjny mamy dość sporo.

 

W odpowiedzi na Twoje wcześniejsze pytanie, przy początkach stosowania brucer-a na początku 2008r. nie było kłopotów, bo była tylko moc 25 i 40kW a i domy, do których kotły trafiały miały większe straty ciepła, także kociołki pracowały na wyższych mocach.

 

Problem objawił się w bieżącym sezonie, ostatni rok to zamówienia i nacsiki na niższe moce, jak widać większość konkurencji proponuje brucera do mniejszych kotłów, wszystko jest ok, póki taka 17-ka czy 16-ka grzeje 160-200m2 (nowego budownictwa), wówczas nie schodzi na tyle niskie moce, aby pokazać jakieś odchyłki.

 

Przy pogorszonej jakości węgla oraz kilku przypadkach bardzo dobrze izolowanych budynków pojawił się problem z pracą na naprawdę niskiej mocy....

Niezaleznie czy mówimy o Ogniwie z eCoalem czy Skam-P Premium z SEKOM-u czy też modelu z firmy Tilgner....

 

Rozpocząłeś rozmowę o dmuchawach, jak wspomniałem sprawdziliśmy pewne kwestie w laboratorium.

Kilka stron wcześniej pisałem o wypowiedzi instytutu, tj. dobór palnika o 20%większej mocy oraz porównanie pracy dmuchawy do pracy tamy na rzece.

 

Testy w labo oraz wypowiedź pracownika dały mi do myślenia..... o tym w kolejnym poście...

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo> Ogniwo eko plus nie ma brucera a jego palnik jest całkowicie innej konstrukcji niż w ponar. Ogniwo eko ( bez plus) ma taki sam ale ma 15KW. Ten facet z firmy termo-eko mam wrażenie ze sam nie wie o czym mówi ale na pewno wie ze chętnie sprzeda Ci kocioł lepszy od wszystkich innych. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jorgo> Ogniwo eko plus nie ma brucera a jego palnik jest całkowicie innej konstrukcji niż w ponar. Ogniwo eko ( bez plus) ma taki sam ale ma 15KW. Ten facet z firmy termo-eko mam wrażenie ze sam nie wie o czym mówi ale na pewno wie ze chętnie sprzeda Ci kocioł lepszy od wszystkich innych. Pozdrawiam.

 

Faktycznie......Ogniwo Eko Plus ma palnik BURNER S ( nie mylić z Brunerem :lol2:)..........

pomyłka zaistniała gdyż wcześniej przewymiarowałem powierzchnię grzewczą mojego domu, i dlatego myślałem o Ogniwo Eko 24 kW.

Jednak w sobotę wziąłem miarkę i na gruncie wsio pomierzyłem i okazało się, że moja powierzchnia grzewcza to 140m kw. - tak wiec uważam że piec 24 kW będzie za duży i skierowałem swoja uwagę na Ogniwo Eko Plus 16 kW i inne o podobnej mocy.

 

p.s. a kto wymyśla:eek: te nazwy palników???

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa- dlaczego powiedziałem, że to burza w szklance wody.

 

Sterowniki mają wpisana charakterystyke prądu pod daną dmuchawę, ewentualnie mają wybór dmuchaw. To bardzo ważne, bo to gwarantuje dobre sterowanie w danym zakresie pracy konkretnego wentylatora/dmuchawy.

 

Na badaniach w Łodzi porównano prace nadmuchu do tamy.

W tamie mamy śluzę, przez którą poprawnie przepływa dana ilość wody. Więcej niż szczelina jest w stanie odebrać nie przejdzie, co najwyżej przeleje się górą.

Podobnie z dmuchawą, do jakiejś górnej mocy mamy koniec dobrej pracy, wyżej tylko "przelewamy górą"

 

Woda schodząca z tamy ma dobry przepływ w jakimś optymalnym zakresie, jak zejdziemy zbyt nisko, cisnienie wody spada i woda tylko cieknie i w końcu hamuje się sam przepływ. Do dmuchawy - spręż jest do pewnej granicy niskich obrotów danego modelu dmuchawy, niżej kłopot. Aby w tamie sprawę poprawić zamykana jest śluza, zbiera się większa ilość wody i w pewnym punkcie otwieramy powoli przepływ - to przedmuch.

 

Cały ten opis daje wycinek właściwej pracy. Odnosząc do dmuchawy mamy pewien zakres obrotów, gdzie się opłaca pracować ciągle.

Poniżej danej granicy wyborem "mniejszego zła" będzie chwilowe przejście w przedmuch zamiast długotrwała praca na zbyt niskiej mocy.

 

Jak powiedział pracownik OTGiS problemem jest w nowych sterowaniach to, że zaczepione są w jednym punkcie. Tj. ich krzywa zmienia się tylko z jednej strony (górne ograniczenie obrotów) a potrzebna jest taka stabilizacja krzywej, aby działac z góry i dołu. To zależy od ciągu kominowego, palnika, dmuchawy, warunków napowietrzenia kotłowni, wilgotności paliwa.

 

Zmieniając na próbach dmuchawy i sterowniki przesuwaliśmy tylko granicę poprawności pracy na niskiej mocy przy ciągłym nadmuchu.

 

Twój dobór DM32Sf to taki lek na obniżenie gorączki, nie rozwiązuje problemu.

Z tą dmuchawą obniżyłeś jedynie moc, do której można zejść z ciągłym nadmuchem. Np. przy sterowaniu dobranym pod WBS6aAL zejde poprawnie do 7kW a z modelem sterowania pod DM32Sf do np.6kW, niżej dalej ten sam problem.

 

Kłopotem jest za duże palenisko i fakt,że powietrze przy długotrwałej pracy na małej mocy nie dociera na koniec palnika.

 

W RT09pid mogę to oszukać poprzez chwilowe podbicia dmuchawy podczas pracy ślimaka, tj. jak pracuję na małej mocy i sile nadmuchu np.10%, to na czas podania plus np.25sek wybiegu mogę podbić dmuchawę do np.50% (stopniowe rozkręcanie obrotów, z im niższych startuję, tym krócej pracuję na maxa - np. ok.10sekund), to rozpali większą część palnika...

 

Druga metoda to zmiana granic algorytmu, wbijam wyższe obroty minimalne np. 20 czy 25%, algorytm wyliczy,że przy takim nadmuchu nie jest w stanie utrzymać się w pracy ciągłej i wejdzie w przedmuch - efekt lepszy jak długie pykanie na zbyt niskiej wydajności dmuchawy.

 

W pumie startuję od dołu z konkretnej wartości obrotów, mogę nieco przesunąć krzywą mocy nadmuchu poprzez nowe menu modulacji mocy. Wolałbym jednak wybrać od jakich mocy startuję z obrotami dmuchawy....

 

Teraz odnosząc to do eCoala, jak dalibyście użytkownikom możliwość zmiany np. minimalnych obrotów dmuchawy (korekcja od dołu) o powiedzmy 15%, to kumaty użytkownik typu Minertu wszedł by sobie, podwyższył o 15%nadmuch. Wyższe obroty na małej mocy byłyby dla sterownika sygnałem wejścia w podtrzymanie (które w eCoalu można nastawiać). Mniej zaawansowani użytkownicy nawet by się nie zastanawiali, czy cos takiego jest mozliwe.

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...