Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

W ramach wyjaśnienia co miałem na myśli wklejam grafikę obrazująca dmuchawę.

 

Wy opracowując eCoala pod Brucera dobraliście dmuchawę w taki sposób,że górne obroty pokrywają się z optymalnym zakresem pod dane paliwo, na którym wykonaliście testy, problemem jest to,że startujecie poniżej minimalnej liczby obrotów użytecznych. Jak sam start jest mało ważny, czy też chwilowa praca poniżej tych obrotów również, tak długie przebywanie powoduje niedopalanie i szlakowanie, przesuwanie żaru bliżej kosza i niedopałki na końcu.

 

Czerwona kropka- u Was dobrane pod palnik i dmuchawę a w sterowaniach typu PUMA, Ognik, Expert, RT09pid podlegające górnemu ograniczeniu (te sterowania współpracują z różnymi palnikami).

 

Zielona kropka, czyli start, u Was wynika z pomysłu programisty, bez wpływu, w PUMIE, Ogniku też, ale Expert ma już opcję minimalnej korekcji (choć dla mnie jest za skomplikowany w obsłudze), korekcję zielonej kropki umożliwia też RT09pid (tutaj brakuje mi jednak charakterytyki obsługi silnika dmuchawy WPa07, odpowiednika DM32Sf, ale można nadrobić, bo skoro jest charakterystyka pod silnik RV-14, to można dopisac pod taką). Skoro można zejśc nieco niżej przy stałych obrotach, to czemu nie?

 

Testując większą liczbę sterowań oraz palników miałem szansę to wyłapać, Ty koncetrując się na eCoalu i jednym palniku zapętliłeś się przy dobraniu mniejszej dmuchawy. Chcę powiedzieć, że do podobnego efektu końcowego prowadzi kilka dróg.

dmuchawa krzywa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jarecki mam pytanko> Dzisiaj zauwazylem ze na laczeniu (w polowie) motoreduktora delikatnie jest mokre od oleju . Czy jest mozliwosc dokrecenia mocniej tych srub ktore lacza obie polowy? Ile miesci sie tam oleju? Czy moze lepiej dzwonic od razu do serwisu?

 

Musze wiedzieć, o które miejsce dokładnie chodzi, czy możesz wkleić zdjęcie?

 

Generalnie łączniki między przekładniami nie mają oleju, tam jest rodzaj sprzęgiełka, najczęściej plastikowego.

Olej wylatuje prawdopodobnie przez simering któregoś z modułów przekładni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytałam sporo wątków. Jednak dla mnie to ciut magia z tymi kotłami. Na wczoraj mięliśmy zdecydować się na kocioł co z podajnikiem na ekogroszek. Hydraulik założy cokolwiek zechcemy. Poradźcie jaki?

Powierzchnia domu 110 m2, ocieplony wełną. Zależy mi na sprawnym serwisie, dwóch rusztach, jakie KW??? Póki co myślimy o Defro, Klimoszu. Możemy wydać na piec

ok. 10 tys.

Hydraulik doradza też piec, który robi znany mu człowiek. Podobno tez się sprawdzają, z tym, że są wyłącznie na ekogroszek. Tu jestem sceptyczna.

Poradźcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czytałam sporo wątków. Jednak dla mnie to ciut magia z tymi kotłami. Na wczoraj mięliśmy zdecydować się na kocioł co z podajnikiem na ekogroszek. Hydraulik założy cokolwiek zechcemy. Poradźcie jaki?

Powierzchnia domu 110 m2, ocieplony wełną. Zależy mi na sprawnym serwisie, dwóch rusztach, jakie KW??? Póki co myślimy o Defro, Klimoszu. Możemy wydać na piec

ok. 10 tys.

Hydraulik doradza też piec, który robi znany mu człowiek. Podobno tez się sprawdzają, z tym, że są wyłącznie na ekogroszek. Tu jestem sceptyczna.

Poradźcie

 

No to nie jesteś sam z takim problemem....:)

Na początek to za mało danych podałeś........sama powierzchnia ( nawet nie wiadomo co to za powierzchnia) to za mało.......a tak na poważnie to musisz wiedzieć jakiej mocy potrzebujesz ogólnie,w tym ile jest podłogówki a ile konwencjonalnych grzejników, czy będziesz grzał latem c.w.u., jak ocieplony dach? itp. Kilka postów wyżej zamieściłem wzór jak obliczyć moc kotła, masz tam co i jak, a także jest kilka typów kotłów tak pobieżnie przeze mnie opisanych wraz z linkami do stron producentów.

W piątek jadę do Łodzi, będę oglądał PONARA oraz OGNIWO ( mam nadzieje oba modele).......uzupełnię wtedy swój opis.

 

a hydraulik jaka moc Wam określił - tak z ciekawości...:p???

Edytowane przez jorgo
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli posiada Pani stare budownictwo, to można wybrać 15-17kW

 

Jeżeli mówimy o nowej technologii budowy, to trzeba mówić o mocy ok.10-12kW

 

Budownictwo z lat 90-ych, wymienione okna na plastiki, docieplone to średnio 100-120W/m2 straty ciepła.

Dla takich strat polecam moc 15-17kW (zapotrzebowanie na C.O. jest z zakresu 11-13,2kW, do tego trzeba doliczyć średnio ok.3kW na CWU)

 

Jak nowy dom, to w zależności od izolacji przy normalnej technice budowy mamy ok. 70-90W/m2 straty ciepła.

Dla takich strat polecam moc 10-12kW (zapotrzebowanie na C.O. 7,7-9,9kW plus ok. 2-3kW na CWU)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom budowany w tym roku z gazobetonu, całość podpiwniczona, piwnica częściowo ogrzewana, parter 60 m2 cały w podłogówce + grzejniki, poddasze tylko grzejniki. Okna plastikowe trzyszybowe, dom ocieplany wełną mineralną.

Latem zamierzam grzać wodę elektrycznie czasami piecem. Zasobnik na wodę mam 200 litrowy pionowy.

 

@jorgo

Hydraulik stwierdził, że 25kw będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom budowany w tym roku z gazobetonu, całość podpiwniczona, piwnica częściowo ogrzewana, parter 60 m2 cały w podłogówce + grzejniki, poddasze tylko grzejniki. Okna plastikowe trzyszybowe, dom ocieplany wełną mineralną.

Latem zamierzam grzać wodę elektrycznie czasami piecem. Zasobnik na wodę mam 200 litrowy pionowy.

 

@jorgo

Hydraulik stwierdził, że 25kw będzie ok.

 

Czy może Pani podać jak grube jest owe docieplenie wełną?

 

Rozumiem,że poddasze ma 50m2, ale pisze też Pani,że częściowo ogrzewana będzie piwnica, tj. jak dużo jest tej piwnicy?

 

Gazobeton, podpiwniczenie, skłaniam się do tych mocy 15-17kW, ostatecznie może być 12kW... ale mam takie mieszane uczucia do tej najniższej mocy.

To powinien jednak ocenić dobry instalator na miejscu (25kW to jednak mocna przesada....), a może masz napisane zapotrzebowanie na kW w projekcie domu? Nie ma tam może sugestii np. kotła gazowego o danej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sugestia co do kw kotła gazowego- 12kw. Jednak zmieniliśmy na na paliwo stałe.

 

poddasze to 50m2,

Będzie ogrzewana połowa piwnicy czyli ok 30m2 .

 

Jaka ulga, jednak 25kw nie będzie potrzebne. Jeśli chodzi o piec to zastanawiałam się nad Defro albo Klimoszem. Nie chcę ograniczać się tylko do ekogroszku, dlatego zależy mi na drugim palenisku.

Które są bardziej ciche ślimakowe czy tłokowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze tak z innej beczki-sory ze nie w temacie ale ile was w przyblizeniu kosztowala instalacja C.O , CWU hydraulika i kanaliza.Kurcze mnie w zaokragleniu na dom 190m2 te instalacje razem z kotlem i robocizna maja wyjsc jakies 35 tys(trojmiasto) ! dodam tylko ze kotlownia ma byc na plytowym wymienniku i rozdzielaczach,70m2 podlogowki reszta kaloryfery (6 pomieszczen,2 lazienki).Prosze o odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Właśnie też zastanawiam się nad kupnem nowego pieca.

Już prawie padło na Ogniwo Eco.

Tylko zastanawiam się nad mocą.

Bo jest 16kw i 24kw.

Dom mam taki z lat 70 bez piwnicy parter i piętro z płaskim dachem.

Jakieś 180 metrów kwadratowych.

Ściany z pustaków i cegła dziurawka na zewnątrz.Grubość murów zewnętrznych około 50 cm.

Okna w większości plastiki.

Dach płaski pokryty papą.

Do tego dochodzi bojler 100 litrów

W maju ma być już dostępny Ogniwo Eco Plus 24 KW więc zastanawiam się czy ten czy może by wystarczył ten 16 kw.

Jakby ktoś mi doradził to będę wdzięczny za pomoc.

Edytowane przez rafadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom budowany w tym roku z gazobetonu, całość podpiwniczona, piwnica częściowo ogrzewana, parter 60 m2 cały w podłogówce + grzejniki, poddasze tylko grzejniki. Okna plastikowe trzyszybowe, dom ocieplany wełną mineralną.

Latem zamierzam grzać wodę elektrycznie czasami piecem. Zasobnik na wodę mam 200 litrowy pionowy.

 

@jorgo

Hydraulik stwierdził, że 25kw będzie ok.

 

 

Słuchaj, ja nie jestem ekspertem, też " liczę, czytam , oglądam, rozmawiam i szukam najlepszej opcji dla swojego domu...ale jeśli hydraulik zaproponował Ci taka moc dla tej powierzchni....to chyba był "napalony"..:razz: nawet biorąc pod uwagę tak duży zasobnik.......myślę że 15 kW będzie w sam raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Sorbus jestem przed podobnym wyborem , dłuzej czytam to forum i tak obiektywnie bym ci polecił

skam p premium ,ogniwo eko plus,rbr ekouniwersal, lub cichewicz wszystkie maja dobry palnik i mysle ze wiele osob na tym forum to potwierdzi

pozdrawiam

 

kamil777 - z tych wymienionych warte wg, mnie są uwagi : Skam-P Premium, Ogniwo eko Plus oraz RBR Ekouniwersal.......natomiast co do kotła z firmy Cichewicz......to ja go od razu odrzuciłem, gdyż - poczytaj w dokumentacji DTR tego wytwórcy - instalacja , rozruch i odbiór pieca tylko przez tą firmę, to co wlewasz do instalacji musi mieć pH chyba 7......i coroczne przeglądy pieca prze serwisy za które się płaci. Ale wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...