Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Coś Wam pokażę.

To są wyniki długotrwałej pracy kotła OGNIWO EKO PLUS 25kW na małych mocach

od 31.01.2011 godz.12:00 do 02.02.2011 godz. 6:00

(palnik BURNER-S, dmuchawa DM32SF, sterownik bruli.pl).

I-sza część wykresu (wyniki średnie):

moc 4,4kW

temp. spalin 116st.C

tlen 15,2%

tlenek węgla 0,11%

II-ga część wykresu (wyniki średnie):

moc 1,8kW

temp. spalin 92st.C

tlen 14,8%

tlenek węgla 0,07%

 

Jak widać, na ręcznym ustawieniu sterownika można osiągnąć nawet takie wyniki. Czy eCoal.pl może takie osiągać? Raczej nie (przynajmniej na razie). Czy te różne PIDy i inne cuda niewidy mogą takie osiągać? Raczej nie (chyba, że w opcji nastaw ręcznych). Ale to wcale nie znaczy, że jak wyniki będą trochę gorsze to będzie źle.

Czy inne kotły i palniki mogą osiągać takie wyniki? Niech pokażą.

DSCN2995.jpg

DSCN3002.jpg

forum.jpg

popiol02_02_2011.jpg

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam

Czekam na zdjęci od nela_39 Sztokera z Dzierżoniowa bo ja też chciałem bawić się w mieszanie paliwa np; owsa ale ze względu na niską kaloryczność i problem ze składowaniem zrezygnowałem bałem się że myszy się sprowadzą.

Widziałem u kolegi popiół po takiej mieszance było wszystko idealnie dopalone,popiół jak z papierosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie te wyniki to sobie podarujcie klienta to tak interesuje, jak ubiegłoroczny śnieg!!!!!!!!!!!!!!!

wiemy jaka jest sytuacja ekonomiczna i wiemy jak nas w koni robią z paliwem bynajmniej u nas w Brodnicy.

piszcie o poradach i problemach wynikających z eksploatacji np;

 

jakie jest czyszczenie wymiennika?

jakie jest zużycie paliwa ?

jaka jest temperatura spalin ?

ile ciepła idzie w kosmos?

jak często wymieniacie zawleczki?

ile godzin spędzacie w kotłowni nad nastawami automatyki?

jak często kocioł gaśnie i jak trudno się rozpala retortę?

jak często gniją ślimaki i dlaczego?

 

Pamiętajcie że klient nie jest automatykiem ani chemikiem,klient po to kupuje kociołek żeby miał ciepło w mieszkaniu,ciepłą wodę w bojlerze.

i jak najmniej kłopotów z eksploatacją kociołka, i żeby nie siedział tak jak ja kiedyś w kotłowni,i kręciłem dawkami i dmuchawką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyby jak klienta to nie interesuje to proste lekarstwo niech nie czyta, niech poszuka po znajomych jakie mają kotły, zweryfikuje na żywo lub niech kupuje w ciemno. Zaraz się dowiemy że sztokier nic nie pali a jeszcze nawet produkuje paliwo. Mega hit, chyba zmienię piec, wie ktoś ile kosztuje przegląd roczny żeby mieć łaskawie gwarancję na 5 lat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie te wyniki to sobie podarujcie klienta to tak interesuje, jak ubiegłoroczny śnieg!!!!!!!!!!!!!!!

.

 

No tu akurat bym tak nie upraszczał sprawy. Sa pewnie tacy na forum dla których jest to ważne . Ja np wole mieć swój wybór poparty jednak badaniami a nie tylko opiniami choć te uważam za bardzo ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack nawet super hyper sztoker produkuje spieki, jak widać dużo zależy od opału, widzisz Jack, pan Jarecki sprytnie pokazuje Twoje zdjęcia żeby pokazać słabość ogniwa, a prawda jest taka że Ogniwo z eCoal to mocny zawodnik i mimo spieków jest automatem i daje radę z różnymi opałami od żyta po ekogroszek :)

 

Nie sadze żeby zamysłem Jareckiego było to co mówisz. Wysłałem Jareckiemu fotki to ten problem mnie bardzo irytował a wiem ze chłopak ma doświadczenie w takich sprawach i liczyłem na jego pomoc. Takowa zresztą otrzymałem, a wcale tego robić nie musiał. Nie zauważyłem żeby w jakiś szczególny sposób chciał umniejszyć wartości Ogniwa bo przy tym zawsze dodawał ze w ekoenergi (która sami montują) tez występuje ten problem spiekow. Z Ogniwa jako kotla jestem zadowolony ale 2 poprawki które zrobiłem sam mógłby zrobić producent. No niestety obie te poprawki wychodzą przy kiepskim opale stad moje zapytanie do Zawijana czy nie można badać kotłów na gorszej jakości paliwie….

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zyby jak klienta to nie interesuje to proste lekarstwo niech nie czyta, niech poszuka po znajomych jakie mają kotły, zweryfikuje na żywo lub niech kupuje w ciemno. Zaraz się dowiemy że sztokier nic nie pali a jeszcze nawet produkuje paliwo. Mega hit, chyba zmienię piec, wie ktoś ile kosztuje przegląd roczny żeby mieć łaskawie gwarancję na 5 lat?

 

skąd te złośliwości w twoich postach???

nikt Ci nie przedłuża "łaskawie" gwarancji po prostu możesz wykonać przegląda lub nie, Twój wybór, u innych producentów kotłów masz konieczność instalowania zaworu mieszającego żeby w ogóle mieć gwarancje... tez "łaskawie"????

 

z tego co pamiętam to koszt przeglądu wynosi 100 PLN netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Wam pokażę.

To są wyniki długotrwałej pracy kotła OGNIWO EKO PLUS 25kW na małych mocach

od 31.01.2011 godz.12:00 do 02.02.2011 godz. 6:00

(palnik BURNER-S, dmuchawa DM32SF, sterownik bruli.pl).

I-sza część wykresu (wyniki średnie):

moc 4,4kW

temp. spalin 116st.C

tlen 15,2%

tlenek węgla 0,11%

II-ga część wykresu (wyniki średnie):

moc 1,8kW

temp. spalin 92st.C

tlen 14,8%

tlenek węgla 0,07%

 

Jak widać, na ręcznym ustawieniu sterownika można osiągnąć nawet takie wyniki. Czy eCoal.pl może takie osiągać? Raczej nie (przynajmniej na razie). Czy te różne PIDy i inne cuda niewidy mogą takie osiągać? Raczej nie (chyba, że w opcji nastaw ręcznych). Ale to wcale nie znaczy, że jak wyniki będą trochę gorsze to będzie źle.

Czy inne kotły i palniki mogą osiągać takie wyniki? Niech pokażą.

 

Zawijan....bardzo mi się podoba ta fotka ( w zasadzie to wszystkie) z palnikami.....płomyczek malutki........1,8 kW toż to jak niektóre żelazka do prasowania.

Niestety wykres słabo widoczny, bo nie powiększa się po kliknięciu, myślę że jakby w rozdzielczości 800 na 600 pikseli to byłoby lepiej.

Popiołek też fajny, z tym że popiół - po przeczytaniu postów od użytkowników - wychodzi na to że nie jest wyznacznikiem jakości kotła, tylko po prostu oszukanego groszku. Jest popyt na to paliwo, to mieszają szajs i sprzedają pod nazwą ekogroszek .

Tak się zawijan zastanawiam,.....czy gdyby użytkownik zakupił ekogroszek na fakturę na której będzie napisane: jaki rodzaj węgla, jego kaloryczność itp, i okazuje sie że się nie spala albo bardzo żużluje. Wkurzony zanosi węgiel do Waszego Instytutu i robicie badania i w badaniach okazuje się, że jest to całkowicie inny węgiel....po prostu jakiś szajs........to dla mnie wtedy jest to normalne oszustwo.

Mam do Ciebie wobec powyższego pytanie: czy badacie węgiel pod kątem jego jakości czy też klasyfikacji. gatunku...? czy jesteście w stanie wskazać jego kaloryczność i gatunek? czy w ogóle wykonujecie lub też kiedykolwiek wykonywaliście takie badania? i wreszcie jaki to jest. ewentualnie koszt?

A jeszcze mam pytanie co do Eko Plus 16 kW....to on tylko ze sterownikiem Bruli będzie? co to za sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bruli to sterownik dla tych co chcą sami sobie sterować piecem wszystkie ustawienia robisz sobie sam,eCoal to automat ,producent sterownika ten sam.

Firma elektro system za eCoala ponosi odpowiedzialność gdyby cos sie stało z powodu sterownika z piecem,natomiast przy bruli odpowiedzialność spada na jego użytkownika .

Wybór sterownika jest indywidualny eCoal lub bruli.

http://bruli.pl/?a=dzialanie

http://ecoal.pl/?pd=dzialanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan....bardzo mi się podoba ta fotka ( w zasadzie to wszystkie) z palnikami.....płomyczek malutki........1,8 kW toż to jak niektóre żelazka do prasowania.

Niestety wykres słabo widoczny, bo nie powiększa się po kliknięciu, myślę że jakby w rozdzielczości 800 na 600 pikseli to byłoby lepiej.

 

To świeże wyniki, jeszcze gorące. Niebawem na naszym blogu opublikujemy kompletne badania eksploatacyjne kotła OGNIWO EKO PLUS 25kW. Tam wykresy i fotki będą na całą stronę. Tu nie za bardzo rozumiem te wytyczne do publikacji zdjęć max. 640x280. Takie na szybko zrobiłem i posłałem. Nie jestem taki biegły w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Ciebie wobec powyższego pytanie: czy badacie węgiel pod kątem jego jakości czy też klasyfikacji. gatunku...? czy jesteście w stanie wskazać jego kaloryczność i gatunek? czy w ogóle wykonujecie lub też kiedykolwiek wykonywaliście takie badania? i wreszcie jaki to jest. ewentualnie koszt?

 

Wykonujemy corocznie kilka tysięcy takich badań dla różnych producentów i dużych użytkowników węgla. Możemy określić wszystko co potrzeba - wartość opałową, uziarnienie, spiekalność, topliwość popiołu, zawartości wody i popiołu... i jeszcze wiele innych, z punktu widzenia spalania już nieistotnych. Niestety - takie badanie własności energetycznych kosztuje kilkaset złotych. Poza tym - jeśli kupiłeś węgiel luzem, to nie masz żadnych szans udowodnić sprzedawcy, że to jego węgiel dałeś do badań. Jeśli kupiłeś węgiel workowany - to pewne szanse masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam pytanie co do Eko Plus 16 kW....to on tylko ze sterownikiem Bruli będzie? co to za sterownik?

 

Najprościej mówiąc - bruli to jest taki eCoal bez algorytmu spalania. Nie ma algorytmu, więc wszystkie nastawy (podawanie, przerwę i nadmuch) ustawiasz ręcznie. Reszta jest taka sama jak w eCoalu, łącznie z modułem internetowym. Bruli jest dla tych, którzy chcą się bawić nastawami. EKO PLUSy będą najprawdopodobniej sprzedawane w opcjach z eCoalem lub brulim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej mówiąc - bruli to jest taki eCoal bez algorytmu spalania. Nie ma algorytmu, więc wszystkie nastawy (podawanie, przerwę i nadmuch) ustawiasz ręcznie. Reszta jest taka sama jak w eCoalu, łącznie z modułem internetowym. Bruli jest dla tych, którzy chcą się bawić nastawami. EKO PLUSy będą najprawdopodobniej sprzedawane w opcjach z eCoalem lub brulim.

 

Zawijan a takie pytanie czysto teoretyczne- co myslisz o polaczeniu tych obu sterownikow w jeden i czy jest to mozliwe? Np bruli w opcjach zaawansowanych eCoala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawijan a takie pytanie czysto teoretyczne- co myslisz o polaczeniu tych obu sterownikow w jeden i czy jest to mozliwe? Np bruli w opcjach zaawansowanych eCoala...

 

Teoretycznie jest to możliwe - praktycznie nie jest.

Tak jak napisał kilka postów wcześniej minertu - producent eCoala bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowość procesu spalania realizowanego przez ten sterownik, bo klient nie ma możliwości ingerencji własnej. Gdyby klient miał możliwość ingerencji - producent byłby zwolniony z odpowiedzialności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to możliwe - praktycznie nie jest.

Tak jak napisał kilka postów wcześniej minertu - producent eCoala bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowość procesu spalania realizowanego przez ten sterownik, bo klient nie ma możliwości ingerencji własnej. Gdyby klient miał możliwość ingerencji - producent byłby zwolniony z odpowiedzialności.

 

Zgadza sie ale zwolniony z odpowiedzialnosci tylko w tym sterowniku z bruli... Myslalem o trzech roznych sterownikach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie jest to możliwe - praktycznie nie jest.

Tak jak napisał kilka postów wcześniej minertu - producent eCoala bierze na siebie odpowiedzialność za prawidłowość procesu spalania realizowanego przez ten sterownik, bo klient nie ma możliwości ingerencji własnej. Gdyby klient miał możliwość ingerencji - producent byłby zwolniony z odpowiedzialności.

 

Czyli jeśli dobrze rozumiem,

jeśli zakupię węgiel o wysokiej wartości energetycznej, a sterownik wraz z palinikem BRUCER który stanowi integralną część,

nie spali tego węgla lecz zamieni w części tylko zwęglone i przyjmijmy, że będzie tego np. 200kg, to producent sterownika zwróci mi za nie spalony węgiel?

Bardzo śmiałe posunięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...