Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja myślę,że praktycznie taka możliwość jest.Sterownik zapisuje całą historię ustawień czy to w automacie czy w pracy ręcznej.

Przypuśćmy ,że pojade na ustawieniach ręcznych bo taka możliwośc jest wtedy jest to ustawienie w pewnym sensie podobne do bruli.Przy obecnych zabezpieczeniach gdyby doszło do jakichkolwiek przekroczeń nastaw to piec i tak sie wyłaczy.Czy to w bruli czy w eCoalu .Wiem tez ,że jest mozliwość przeprogramowania eCoala w bruli ale tylko jednorazowo (nie ma powrotu do eCoala) tak twierdzi konsultant z elektrosystem ,ja uwazam ,ze mozna w obie strony,ale nie bede sie z nimi sprzeczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę,że praktycznie taka możliwość jest.Sterownik zapisuje całą historię ustawień czy to w automacie czy w pracy ręcznej.

Przypuśćmy ,że pojade na ustawieniach ręcznych bo taka możliwośc jest wtedy jest to ustawienie w pewnym sensie podobne do bruli.Przy obecnych zabezpieczeniach gdyby doszło do jakichkolwiek przekroczeń nastaw to piec i tak sie wyłaczy.Czy to w bruli czy w eCoalu .Wiem tez ,że jest mozliwość przeprogramowania eCoala w bruli ale tylko jednorazowo (nie ma powrotu do eCoala) tak twierdzi konsultant z elektrosystem ,ja uwazam ,ze mozna w obie strony,ale nie bede sie z nimi sprzeczał.

 

Technicznie to na pewno wykonalne ale producent sie pewnie boi ze mógłbyś namieszać i cos zepsuć a później wgrać eCoala za co on by odpowiedzialność poniósł. Tak mi się wydaje…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli dobrze rozumiem,

jeśli zakupię węgiel o wysokiej wartości energetycznej, a sterownik wraz z palinikem BRUCER który stanowi integralną część,

nie spali tego węgla lecz zamieni w części tylko zwęglone i przyjmijmy, że będzie tego np. 200kg, to producent sterownika zwróci mi za nie spalony węgiel?

Bardzo śmiałe posunięcie.

 

Ponosi odpowiedzialność za prace sterownika a nie za węgiel i jak go spali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technicznie to na pewno wykonalne ale producent sie pewnie boi ze mógłbyś namieszać i cos zepsuć a później wgrać eCoala za co on by odpowiedzialność poniósł. Tak mi się wydaje…

 

Jest tak jak piszesz ,ale i tak oba sterowniki maja zabezpieczenie nie przekroczenia danych parametrów a po ich przekroczeniu kocioł i tak wygasnie.

 

Jeżeli to nie problem odpisz mi na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponosi odpowiedzialność za prace sterownika a nie za węgiel i jak go spali.

 

No dobrze,

ale to sterownik jest odpowiedzialny za odpowiedni proces palenia.

 

Czyli praca sterownika ogranicza się do załączania podajnika, dmuchawy, etc.? Jeśli nie załączy podajnika bo się uszkodzi jakiś element to wtedy jest odpowiedzialny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze,

ale to sterownik jest odpowiedzialny za odpowiedni proces palenia.

 

Czyli praca sterownika ogranicza się do załączania podajnika, dmuchawy, etc.? Jeśli nie załączy podajnika bo się uszkodzi jakiś element to wtedy jest odpowiedzialny?

 

eCoal pracuje na algorytmie i jeżeli coś padnie z winy sterownika to tak,ale ni chodzi tutaj o np zerwanie zawleczki bo to nie jego wina tylko o przegrzanie pieca i zagotowanie wody natomiast bruli działa na nastawach ręcznych i wg "przysłowia jak sobie pościelisz tak się wyśpisz".W obu przypadkach jest to teoretycznie nie możliwe bo sa górne granice nastaw w sterowniku i po ich przekroczeniu piec powinien sie wyłaczyc cokolwiek by to nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan...a ja mam pytanie odnośnie kotłów firmy GREŃ z Pszczyny. Jak mógłbyś się wypowiedzieć w tym temacie, bo z tego co widzę na ich stronie, to były badane w Waszym Instytucie

http://www.gren-pszczyna.com.pl/pl/eko/certyfikaty/

warto się nimi interesować bliżej? czy nie - mają sterownik Fuzzy Logic ...http://www.gren-pszczyna.com.pl/pl/eko/regulator_fuzzy_logic_700r/

a także palnik Brucera......tej informacji nie ma na ich stronie, ale dzwoniłem do producenta i potwierdził, tylko chodzi o kotły II generacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan...a ja mam pytanie odnośnie kotłów firmy GREŃ z Pszczyny. Jak mógłbyś się wypowiedzieć w tym temacie, bo z tego co widzę na ich stronie, to były badane w Waszym Instytucie

http://www.gren-pszczyna.com.pl/pl/eko/certyfikaty/

warto się nimi interesować bliżej? czy nie - mają sterownik Fuzzy Logic ...http://www.gren-pszczyna.com.pl/pl/eko/regulator_fuzzy_logic_700r/

a także palnik Brucera......tej informacji nie ma na ich stronie, ale dzwoniłem do producenta i potwierdził, tylko chodzi o kotły II generacji.

 

Ciekawy kociolek. A jak z cena np 18ki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy kociolek. A jak z cena np 18ki?

 

Firma proponuje mi kocioł 20kW z brucerem i tym sterownikiem Fuzzy Logic za 8600 złotych -w tym koszty instalacji - wymagają do gwarancji zamontowania zaworu 4 drożnego. To takie ustalenia z rozmowie telefonicznej, myślę że jeszcze by coś urwał z ceny.

 

Z tego co się jeszcze dowiedziałem, to Greń produkuje te kotły dla Hefa oraz Buderusa, są to te same konstrukcje, tylko nazwa inna .

Edytowane przez jorgo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma proponuje mi kocioł 20kW z brucerem i tym sterownikiem Fuzzy Logic za 8600 złotych -w tym koszty instalacji - wymagają do gwarancji zamontowania zaworu 4 drożnego. To takie ustalenia z rozmowie telefonicznej, myślę że jeszcze by coś urwał z ceny.

 

zawor sie przydaje czy tak czy siak i koszt to tez nie jakis kosmos. Cena kotla nawet w miare ster tez fajny , zasobnik z nierdzewki - moze byc ciekawy ten kociolek. Poczekamy co na to Zawijan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan...a ja mam pytanie odnośnie kotłów firmy GREŃ z Pszczyny. Jak mógłbyś się wypowiedzieć w tym temacie, bo z tego co widzę na ich stronie, to były badane w Waszym Instytucie

 

Były badane, ale wykonano tylko badania atestacyjne - nie eksploatacyjne. Czym się różnią badania atestacyjne od eksploatacyjnych, można zobaczyć tu:

http://zawijan.wordpress.com/6-badania-kotlow-2/

http://zawijan.wordpress.com/2-wybor-kotla/badania-atestacyjne/

http://zawijan.wordpress.com/6-badania-kotlow-2/aparatura-badawcza/

 

Zgodnie z przyjętymi zasadami - nie oceniamy kotłów, które nie przeszły u nas badań eksploatacyjnych. Badania atestacyjne - to za mało, aby należycie ocenić kocioł.

Możemy jedynie stwierdzić (na bazie badań atestacyjnych), że swoją moc nominalną te kotły osiągają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę zajęty byłem, widzę,że Zawijan dalej pianę bije.

 

Nie da sobie powiedzieć,że palnik żeliwny na małej mocy źle pracuje, bo jest ZA DUŻY, kupcie sobie Ewmara, odpalcie to zobaczycie o ile niżej można zejść.

Nie ma się co zresztą podniecać. Będzie więcej użytkowników Brucer-a, gdzie palniki trafią do bardzo dobrze izolowanych domów i sprawa sama nabierze rozgłosu, ciekawe co wówczas będzie Zawijan mówił.

 

Byłem wczoraj w laboratorium w Łodzi, widziałem Pluma na kotle SAS, chłopaki z pluma walczą kolejny dzień, bo kiszka wychodzi, producent palnika też już tam był...

To nie takie hop zrobić dobre sterowanie.

 

ps. U kolegi z forum o nicku Hiro wgrałem też wczoraj soft z nowym rozwiązaniem, aby zwiększyć ciśnienia w komorze spalania Brucera/Ekoenergi.

Jestem ciekaw jak to śmiga po jednej dobie.

 

Prośba do kol. ElFi oraz Nrzpers, aby w swoje PUMY wgrali nowy pomysł i powiedzieli jak to wygląda dla miału węglowego.

Szczególnie Nezpers, bo ma bardzo dobrze docieplony domek i to będzie świetny weryfikator nowego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...