Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślę, że na takiej samej zasadzie jak i my.....śledzą fora, czytają opinie, do tego mają styczność z samym produktem....no a najważniejsze chyba to to, że mają porównanie ilości sprzedanych produktów do zgłaszanych reklamacji....ja to tak widzę......

Co do kotła Kotstal to nie widziałem go w realu.........wiem tylko że był badany przez Zawijana....możesz go spytać....

 

Poczytajcie

http://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8096-nie-chce-zadnej-porady-nie-mam-zadnego-problemu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak głębokość rusztu i wielkość zasypu awaryjnego ma znaczenie, to fotki sa tutaj:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?169888-kocio%C5%82-SKAM-P-i-sterownik-Puma&p=4545459&viewfull=1#post4545459

 

To typowy rozmiar rusztów, 37,5cm. Wkładane z lekkim luzem. Palenisko jest 40 na 40cm na 32cm (szer x głęb. x wys.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawijan...no ja czytałem tą opinie użytkownika IVEN i dlatego zainteresowałem się kotłem KOTSTAL....tylko jak pisze wyżej, ścianki zewnętrze tych kotłów maja tylko 3 mm......nikt się w tym temacie nie wypowiada.....a myślę że to lekka przesada dawać tak mało....no mi się tak bynajmniej wydaje.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat w końcu mogę coś pochwalić w 100 % w moim kotle Kielar - właśnie tzw. palenisko awaryjne, które u mnie ma postać stałego żeliwnego awaryjnego rusztu wodnego. Palenisko jest duże i stałe to też nic nie trzeba w nim montować no ewentualnie wyjąć szamotki jak są akurat położone. W pierwszą zimę - jeszcze na budowie paliłem w nim węglem, miałem , workami i wszelkiej maści pozostałościami desek, parkietów, kartonów itp. Sprawdziło się znakomicie - a teraz służy mi tylko wyjątkowo, aby dorzucić w czasie palenia eko jakieś zbędne kartony jak się nazbierają.

 

Tu mam fotkę paleniska przed wyczyszczeniem http://czp.pl/kociol/nastawy/czyszczenie/images/obraz_044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czp01

Ten ruszt jest chłodzony wodą, w Twoim kotle jest nisko nad palnikiem i to właśnie z tego powodu tak często czyścisz wymiennik.

 

Zgadzam się jednak,że ruszta wodne są wygodne. Ogólnie powinny być trochę wyżej nad palnikiem. Jak ktoś je wybiera w skam-p-ie, to ich wysokość to ok.16cm, mniejszy zasyp... Część osób wymyśliła sobie układanie na tych rusztach cegieł szamotowych przy pracy z automatem.

 

Inne osoby przy ruszcie wodnym dokładają dodatkowo pospawaną kratkę, aby zagęścić palenisko dla spalania drobniejszego paliwa (u Ciebie są żeberka) w przypadku chęci przepalania tzw awaryjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - moje ulubione żeberka (no do czyszczenia)

 

 

Tak przy okazji czy jest jakiś sens, aby w kotłach takich jak mój z żeliwnym wymiennikiem montować nad retortą jeszcze jakiś deflektor. Widzę, że niektórzy producenci stosują do takich kotłów takie żeliwne (tarczowe) deflektory ????

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak prądu nie jest straszny, najlepszym rozwiązaniem jest przetwornica z funkcją ładującą akumulator np. taki od ciągnika, koledze z forum cały piec pociągnie 8h, w razie dalszego braku taki akumulator można podładować samochodem. Agregator jest fajny ale i drogi.

 

Kotstal piec jak to piec, też brałem go pod uwagę ze względu na sterownik eCoal, ostatecznie zdecydowała cena i wybrałem Ogniwo. W Kotstalu wymagają do gwarancji podbicia pieczątki instalatora, swój sam montowałem a pieczątki się nie dorobiłem, chociaż te 30zł i bym sobie wyrobił, instalator Dariusz ;) Jak dzwoniłem do producenta to mi podał taką cenę, że u nas w sklepie u sąsiada taniej. Najtaniej znalazłem u firmy fuego, lokalni dystrybutorzy muszą dużo zarobić. Jak to dobrze że jest internet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ścianki zewnętrze tych kotłów maja tylko 3 mm......nikt się w tym temacie nie wypowiada.....a myślę że to lekka przesada dawać tak mało....no mi się tak bynajmniej wydaje.....

 

Proponuję, aby koledzy napisali, czy skorodowała im kiedyś ścianka zewnętrzna i jaką miała grubość. Pisząc "skorodowała" mam na myśli powstanie rozszczelnienia na ściance zewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - moje ulubione żeberka (no do czyszczenia)

 

 

Tak przy okazji czy jest jakiś sens, aby w kotłach takich mój z żeliwnym wymiennikiem montować nad retortą jeszcze jakiś deflektor. Widzę, że niektórzy producenci stosują do takich kotłów takie żeliwne (tarczowe) deflektory ????

 

Napiszę Ci na priva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia korozji, ale producent może robić tak, jak uważa.

 

Proponuję, aby koledzy napisali, czy skorodowała im kiedyś ścianka zewnętrzna i jaką miała grubość. Pisząc "skorodowała" mam na myśli powstanie rozszczelnienia na ściance zewnętrznej.

 

Prosze jaśniej i jednoznacznie Panowie, nie tak enigmatycznie ....:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem teraz jako zwykły śmiertelnik, i chciałbym poznać Wasze zdanie....to po cholerę jedna robią ścianki 8 mm i się z tym obnoszą, a inni tylko 5 albo 3......po co tak ???

Czy nie ma jakiejś normy na to, ile musi mieć ścianka wymiennika???

 

Są normy, np. PN-EN 303-5. Według niej najmniejsze grubości ścianek wykonanych ze stali węglowych powinny wynosić dla kotłów do 100kW:

5mm dla ścianek zasobnika paliwa i komory spalania omywanych wodą i płomieniem - dla kotłów na biopaliwa

4mm dla ścianek zasobnika paliwa i komory spalania omywanych wodą i płomieniem - dla kotłów na paliwa kopalne

4mm dla powierzchni ścian ogrzewanych konwekcyjnie (z wyjątkiem rur okrągłych) oprócz komory spalania

3,2mm dla powierzcni rur okrągłych ogrzewanych konwekcyjnie z wyjątkiem komory spalania

3mm dla ścian omywanych tylko wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego?

 

Nie wszystko musze opisywać otwarcie, jak ten producent tak uznał, to niech tak robi.

 

Są prawidłowości odnośnie doboru grubości dla danych mocy i tyle mogę powiedzieć na otwartym forum.

8mm dla kotła 15 czy 20kW to przesada, punktowe przegrzewanie materiału, generalnie strata.

 

Z innego względu uważam,że 3mm na ściance zewnętrznej to za mało, dlaczego, tego pisać nie chcę. Jak ktoś tak robi - jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko musze opisywać otwarcie, jak ten producent tak uznał, to niech tak robi.

 

Są prawidłowości odnośnie doboru grubości dla danych mocy i tyle mogę powiedzieć na otwartym forum.

8mm dla kotła 15 czy 20kW to przesada, punktowe przegrzewanie materiału, generalnie strata.

 

Z innego względu uważam,że 3mm na ściance zewnętrznej to za mało, dlaczego, tego pisać nie chcę. Jak ktoś tak robi - jego sprawa.

 

Jarecki79....napisz .....nie trzymaj wiedzy dla siebie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł jak było wspominane to produkt pewnych kompromisów.

Trzeba dobrać grubość blach w taki sposób, aby optymalnie odbierały ciepło a jednocześnie zapewniły odpowiednią żywotność.

Za gruba- ciepło w komin (mocniej grzać, aby tak samo podgrzać wodę jak przy odpowiednio dobranej grubości), za cienka - krótka żywotność.

 

Zewnętrzne to już inna historia, niech sobie inni producenci sami dochodzą.

Wynik lat doświadczeń stawia tutaj inne aspekty do rozważenia. Polecam taka książkę Kotarbińskiego pt. "traktat o dobrej robocie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...