Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam osoby, które są ju zpo wyborze oraz te które tak jak ja się zastanawiają.

 

Proszę o doradzenie.

Dom 176m2 użytkowej (może dojdzie strych nad garażem dwustanowiskowym ok 30m2). Parter+ poddasze użytkowe. Domu budowany suporex 24 g.500PW+ styropian15, okna 3 szybowe, wentylacja grawitacyjna.

I teraz moje pytania jaki piec na ekogroszek jakiej mocy. 15 17 czy 20.

 

Czy lepiej aby piec byl troche wiekszy czy na styk? Czy lepiej jak prcuje na max czy min?

 

 

Czytajac np info techniczne Zębiec KP 15KW to starczy 15KW.

inni producenci wskazuja 20KW lub nawet 25KW. Więc jak to jest w rzeczywistosci. Zębiec chyab jako jeden z nielicznych pokazuje powierznie w zaleznosci od ocieplenia.

 

http://img26.imageshack.us/img26/4205/kotlowniasamam.jpg[/img]

 

Nie mam wielkiej kotlowni(co widac na zdjęciu) I teraz mam pytanie ile cm musi byc przerw pomiedzy danymi ścianami aby byl mozliwy serwis?

Czy warto komin "wepchnąć" do garażu? aby miec prostą ścianę w kotłowni? zalezy mi na sporym zasobniku aby nei dosypywac co 3 dni.

Zastanawiam się nad Zębiec Kp 15KW? Galmet 20KW,Sztoker. Dzwoniac po firmach co montuja sugerowali zamontowac nawet 25KW np Galmet.

 

mam małą kotłownie i nie wiem czy piec postawic przy drzwiach i podajnik po prawej i czopuch wprost w komin czy tak jak w projekcie komin wysuniety i wejscie z boku i podajnik po lewej.

Prosze doradzcie bo im wiecej czytam tym mniej wiem? Ma byc dobrze i pewnie niekoniecznie najtaniej. Warto kupić piec żeliwny?

 

Z góry dziękuje za odp.

Edytowane przez kloskak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

To produkt firmy, z którą współpracujemy.

Produkt producenta palnika Ekoenergia (poprawionej wersji brucer-a)

 

Wyposażony jest w taką ceramiczna płytę z dziurami pełniącą rolę deflektora oraz rusztu awaryjnego

 

Sprzedawany głównie w rejonie producenta.

 

A jak z serwisem? (jutro chyba tam zadzownię)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z Brodnicy i mam sztokera 25 od września 2010 jest to przemyślana i solidna konstrukcja jestem bardzo zadowolony.

nie grzeje świata tylko grzejniki,automatyka Puma jest z innej epoki w porównaniu z tym co jest na rynku.

Pisałem dużo o tym kotle od dwóch tygodni ale przestałem bo ktoś mi zarzucił że robię kiepską reklamę,a ja chciałem podzielić się doświadczeniem,

i przestrzec przed bublami.

Edytowane przez zyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIP

Masz prawdopodobnie za duży kocioł. Jaka t.spalin, jak wygląda popiół? Czy pali się na całym palniku, jaki jest ten palnik?

ps.zobaczymy ile pociągnie....

 

Nawet jak to stara buda, to z zapasem mocy byłoby 15-17kW i tutaj spalałbyś prawdopodobnie podobne ilości przy lepszej pracy kotła.

 

 

20kg/dobę to generowanie średnio ok. 5kW mocy przy ciągłej pracy kotła (ok.0,8kg/h)

15kg/dobę to generowanie średnio ok. 3,5kW mocy przy ciągłej pracy kotła (ok.0,6kg/h)

 

oj te twoje wiliczenia nie sa chyba ... oki

zrobilem test ... mam grzejniki kermi x2 ... wszystkie grzejniki rozkecilem na max (dom 110 m2 typowy kwadraciak, nieocieplony) ... i moge tylko tyle powiedziec ... piec 17 kw niewyrobil by sie na takich ustawieniach .... nie ma takiej mozliwosci ... (tryb praca wlacza mi sie co 10 - 15 min przy piecu 25kw) ... wiec taka 17 ka jest bez szans ... jak to wiec naprawde jest z ta moca??? jak to dobierac???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tip, nawet jak wracasz do pracy co 10-15minut to i tak wątpię, abyś wielce przekroczył 50%mocy

 

25kW to ok.96kg ekogroszku na dobę. Spalasz tak dużo?

 

Pełna moc to stała praca np. 10sek podawanie, 35sek przerwa, nadmuch np. 70% na danym sterowniku, kocioł nie przechodzi praktycznie w przedmuch.

To jest pełen gwizdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla werb SZtoker 25 Kw.

gwarancja - tak firma komiz jest "elastyczna" podstawowa wynosi 24 miesiące jednak jest możliwość przedłużenia jej do 5 lat pod warunkiem wykonywania corocznie przeglądu kotła.Przegląd wykonuje uprawniona firma wskazana przez producenta.

Poczytaj od 167strony

poz.

Edytowane przez zyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierwszy post na tym forum - witam:)

W zeszłą środę, po tygodniu "palenia" zmusiłem pewnego producenta kotłów z dolnym spalaniem do zabrania tego czegoś z mojej kotłowni.

Jestem zdecydowany na kocioł z podajnikiem i tak trafiłem po śladach Eko Plus tutaj. Bardzo zaciekawił mnie Sztoker !

 

zyby

Pisałem do producenta Sztokera z zapytaniem o warunki gwarancji i kilka innych pytań. Nie otrzymałem odpowiedzi. Na razie nie telefonowałem.

Możesz coś w temacie napisać ? Ewentualnie dać link gdzie pisałeś o tym kotle ?

 

Jarecki79

Zauważyłem że wskazałeś Sztokera jako jedną z opcji do zabudowania dla jednego z użytkowników. Czy możesz napisać coś konkretnego o tym kotle?

 

Znam ten kocioł (Sztoker) z pracy. Mój instalator go także montował.

Mam podgląd na w zasadzie 3pracujące sztuki.

 

Z całą pewnością nie ma problemu zrywanych zawleczek.

W tym sezonie najlepiej na jak to określam miękkich groszkach tj. Retopal, Jaret Plus, może być nawet Jaret, ostatecznie Ekoret.

Kiszka może być na Pieklorzu.

 

Wyślę Tobie linka na priva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem użytkownikiem tego kotła kgs-r ceramik od jesieni sprawuje się nawet dobrze, serwis mają ale jakiś super to chyba nie bardzo z tego co wiem to dwóch gości się tym zajmuje.

 

Napisz jaką powierzchnie ogrzewasz, jak ocieplony domek, czy ogrzewasz cwu, czym i ile spalasz......jak sie sprawuje sterownik i jak sie go czyści.....będziemy wdzięczni

:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam prawie zdecydowana na Ogniwo Eko 24kW...niestety zbito mnie z tropu bo poza dobrymi opiniami usłyszałam ze jest głośny (mam kotłownie pod sypialnia :D ) i w ogóle lepszy jest Kocioł żeliwny z podajnikiem Ling COMBI LC 4S - 23 kW,

http://kotly.com/product_info.php?cPath=75_90&products_id=1585

poradźcie mi czy faktycznie lepszy ? żeliwny to fakt, ma 10 lat gwarancji, nie wiem jeszcze jaki w nim jest sterownik....generalnie 3000 droższy...warto dopłacić ? zna go ktoś w ogóle ?

najpierw myslałam o piecu 25kW, ten jest 23kW, to duża róznica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 25 a 23 kw to żadna różnica.

 

Mój kolega ma taki kocioł tylko coś 35 kw. Używa go 1 rok i jest zadowolony - pali w nim jakimś groszkiem o granulacji eko ale nie ekogroszkiem. Ma dom nie ocieplony to mu pali po 30 do 50_ciu paru kg na dobę. Po paru miesiącach padł mu sterowni Fuzyy logic 800 ale serwis wymienił na nowy. Innych awarii na razie nie miał.

 

Ja sam posiadam żeliwny kocioł Kielar - ma trochę inny wymiennik niż ten. Na pewno żeliwny jest trwalszy - ale akurat mój wymiennik moim zdaniem jest nieekonomiczny , trudno się czyści i jeszcze z wad mojego kotła to ma zwykłą stałą retortę a mogłaby być co najmniej obrotowa. Do pozytywów to należy zaliczyć duże drugie palenisko "awaryjne" na którym można wygodnie palić inne paliwa.

 

Życzę udanego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam posiadam żeliwny kocioł Kielar - ma trochę inny wymiennik niż ten. Na pewno żeliwny jest trwalszy - ale akurat mój wymiennik moim zdaniem jest nieekonomiczny , trudno się czyści i jeszcze z wad mojego kotła to ma zwykłą stałą retortę a mogłaby być co najmniej obrotowa.

Do pozytywów to należy zaliczyć duże drugie palenisko "awaryjne" na którym można wygodnie palić inne paliwa.

 

Te pozytywy wynikają z tego, że ten Twój kocioł to jest po prostu kocioł zasypowy, pod którym dobudowano komorę na palnik retortowy.

A ponieważ to nie jest kocioł specjalnie zaprojektowany dla palnika retortowego - to stąd wynikają te wszystkie negatywy, o których uczciwie piszesz od pewnego czasu.

Kotły retortowe budowane na bazie wymienników VIADRUSa mają takie same negatywy i pozytywy, jak te na bazie KIELARa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...