Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Te pozytywy wynikają z tego, że ten Twój kocioł to jest po prostu kocioł zasypowy, pod którym dobudowano komorę na palnik retortowy.

A ponieważ to nie jest kocioł specjalnie zaprojektowany dla palnika retortowego - to stąd wynikają te wszystkie negatywy, o których uczciwie piszesz od pewnego czasu.

Kotły retortowe budowane na bazie wymienników VIADRUSa mają takie same negatywy i pozytywy, jak te na bazie KIELARa.

 

No tam dzięki za małe słowa otuchy - jak się nie ma tego co się lubi to się lubi to co się ma.

Swoją drogą trochę się do tego Kielara po tych moich przeróbkach nawet przyzwyczaiłem ha ha. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

w takim razie możecie mnie utwierdzic w przekonaniu ze Ogniwo też jest dobrym piecem ? czy ten Ling Duo na Viadrusie jednak byłby dużo lepszy...już nie mieszajcie mi z kolejnym piecem bo mi sie w głowie zawróci :)

+- Ling Duo

+- Ogniwa

 

Kielar Eco podaje ze na 200m2 grzania potrzebuje piec 29kW a to juz prawie 11tys zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kielar Eco podaje ze na 200m2 grzania potrzebuje piec 29kW a to juz prawie 11tys zl

 

Ja kupiłem Kielara 35 kw w promocji i też kosztował 11 tyś.zł. Grzeje nim razem z kotłownią 240 m2 i uważam że jest przewymiarowany bo wystarczyłby mi w zupełności 25 kw. Na temat innych kotłów i ogniwa niestety nie mogę nic wiarygodnego powiedzieć bo ich nie znam.

 

Też przy wyborze kotła bolała mnie głowa a ponieważ nie miałem zupełnie doświadczenia w tej dziedzinie to postawiłem na trwałość żeliwa oraz na możliwość palenie ekogroszkiem oraz innymi paliwami na drugim palenisku.

 

Swoje potyczki z tym kotłem opisałem poniżej na mojej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaką powierzchnie ogrzewasz, jak ocieplony domek, czy ogrzewasz cwu, czym i ile spalasz......jak sie sprawuje sterownik i jak sie go czyści.....będziemy wdzięczni

:-)

 

witam

domek ma 220m2 po podłogach wraz z kotłowniom czyli do ogrzania 200m2 + 160l cwu w instalacji 10m2 podłogówki i reszta grzejniki, domek ocieplony 12cm styropian na ścianie , 15cm styropian w podłodze i 20 cm wełna na poddaszu. kocioł ma 25kw i sterownik puma pale tylko ekogroszkiem z juliana i chwałowic , spalanie podczas większych mrozów 30kg na dobę jak teraz było cieplej to schodziło ok 15kg, do sterownika nic nie mam jest ok natomiast co do czyszczenia kotła to już jest mały problem bo jest on czyszczony z góry i pochłania to trochę czasu ale idzie wytrzymać , wybrałem go z tego względu ze miał palnik żeliwny i mógł być za dopłatą ze sterownikiem pumy i miałem go pod nosem bo producent tych kotłów jest 10 km od miejsca w którym mieszkam , minusem tego kotła jest cena i uciążliwe czyszczenie reszta bez zarzutów jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Ogniwo to dobry wybór. Kupiłem ze względu na sterownik eCoal w ktòrym ustawiam jedynie temperatudę C.O. Zaletami Ogniwa jest spalanie ròżnego opału od żyta po miał i ekogroszek. Do tej pory nie miałem z nim żadnych problemòw. Jeśli martwisz się o hałas to można dać maty wygłuszające, będę testował ròwnież elastyczne połączenie pieca z rurami za pomocą węża od chłodnicy traktora ktòry wytrzymuje ponod 100°.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie możecie mnie utwierdzic w przekonaniu ze Ogniwo też jest dobrym piecem ? czy ten Ling Duo na Viadrusie jednak byłby dużo lepszy...już nie mieszajcie mi z kolejnym piecem bo mi sie w głowie zawróci :)

+- Ling Duo

+- Ogniwa

 

Kielar Eco podaje ze na 200m2 grzania potrzebuje piec 29kW a to juz prawie 11tys zl

 

Ja pisałem o Kotle Sztoker 25Kw na kotle jest już PUMA w cenie 7880 z watem http://www.komiz.pl

poz.

Edytowane przez zyby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, odczytałem wiadomość priv. Będę się zastanawiał.

 

Jaki by nie był mój wybór co do kotła, to z racji braku miejsca na składowanie, opałem będzie workowany Retopal.

Sztoker jest bardzo ciekawy, ale jeszcze nie wiem czy pasują mi warunki gwarancji.

Przeglądów musi dokonywać autoryzowany instalator - czekam na kolejną odpowiedź producenta o dostępność takiego na terenie śląska.

 

Skoro jesteś ze Śląska - to zapraszam 25 lutego na pokaz Ogniwa Eko Plus do Sosnowca

http://zawijan.wordpress.com/

lub w dowolny inny dzień do IChPW do Zabrza (po uprzednim uzgodnieniu terminu wizyty). W IChPW testujemy aktualnie te kotły. Można je zobaczyć w działaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie takich gwarancji to uważam że jest to nie fair, jeśli się płaci duże pieniądze to te 4 lata jest minimum, kotła nikt nie kupuje na dwa lata. Dopłata za dodatkowe przeglądy i to obowiązkowe jeśli się chce mieć dłuższą gwarancję jest "masakrą" delikatnie mówiąc. Jak to widzą? Klient "głupi wszystko kupi"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Producent odpisał i podał dokładnie takie same warunki, czy są atrakcyjne? ...nie wiem.... Ogniwo daje na starcie 4 lata, Zębiec 5 lat

Muszę to dobrze przemyśleć.

 

Nie wiem jak Ogniwo, ale Zębiec stosuje tutaj taki chłyt matetingowy jak to było w pewnym kabarecie.

 

tj. 24m-ce gwarancji na sprawne działanie kotła

a 60 m-cy na szczelność korpusu (czytaj spawy???)

 

dodatkowo cała masa zastrzeżeń:

- taki dziwny punkt, który nie wiadomo jak interpretować "nieostrożna i niezgodna z instrukcją obsługi eksploatacja kotła przez użytkownika"

-niewłaściwy transport

-niewłaściwa instalacja

 

gwarancja nie dotyczy też korozji elementów stalowych powstałej w wyniku długotrwałej eksploatacji kotła przy temp. wody zasilającej <60st.C

 

stosowanie do zasilania instalacji c.o. wody o twardości powyżej 7 dH,

 

uszkodzenia powstałe w wyniku czynników zewnętrznych (zanik napięcia, przepięcie w sieci...)

 

itd...

 

Każdy producent ma jednak prawo do formułowania własnej polityki.

Uważam,że gwarancja 2lata z opcją przedłużenia do 5lat, po kontroli jest mądrym wyjściem.

Wyjdzie, jak użytkownik dba o kocioł, jakie spala paliwo, czy czyści kocioł. Jak będzie dbał, może liczyć na wydłużenie gwarancji. Dwie strony pilnują zatem swojego interesu.

 

Podobnie robi wielu producentów samochodów, gwarancja podstawowa 2lata plus opcja płatnego przedłużenia. np. peugeot.. Zatem nie widzę w tym nic dziwnego

Edytowane przez Jarecki79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś ze Śląska - to zapraszam 25 lutego na pokaz Ogniwa Eko Plus do Sosnowca

http://zawijan.wordpress.com/

lub w dowolny inny dzień do IChPW do Zabrza (po uprzednim uzgodnieniu terminu wizyty). W IChPW testujemy aktualnie te kotły. Można je zobaczyć w działaniu.

po przeczytaniu rozumiem, ze nie ma jeszcze 24kW...tylko 16 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjdzie, jak użytkownik dba o kocioł, jakie spala paliwo, czy czyści kocioł. Jak będzie dbał, może liczyć na wydłużenie gwarancji. Dwie strony pilnują zatem swojego interesu.

 

Podobnie robi wielu producentów samochodów, gwarancja podstawowa 2lata plus opcja płatnego przedłużenia. np. peugeot.. Zatem nie widzę w tym nic dziwnego

pod warunkiem że auto serwisowane w ASO a wiadomo ze salon najwięcej zarabia na serwisie :) ....więc w piecach warunkiem serwis przez instalatora... ? pewnie tak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod warunkiem że auto serwisowane w ASO a wiadomo ze salon najwięcej zarabia na serwisie :) ....więc w piecach warunkiem serwis przez instalatora... ? pewnie tak :)

 

To trzeba już dopytać producenta, jak to będzie wyglądało za dwa lata.

 

Zwracam jednak uwagę, aby nabrać odrobiny dystansu i rozsądku.

Samochód np. mercedes, audi, bmw itd te auta kosztują grubo ponad 100tys. a często powyżej 200tys. zł a najczęściej też mamy do czynienia z gwarancją 2lata plus opcja płatnego przedłużenia, nie wspomnę o płatnych wizytach serwisowych.

 

Gwarancje na 7lat, ale z limitem km to tylko koreańska kia daje.

 

Jak to się zatem ma do kotła za 7-8tys. zł?? Tak boli te kilka złotych po 2latach za przegląd i ewentualną naprawę czy wymianę części eksploatacyjnej?

Nie przesadzajmy. Zysk w postaci sprawnego kotła jest chyba większy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...