Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Według mnie najciekawszym kociołkiem na targach był Heiztechnik Q eko duo. Sama konstrukcja bardzo ciekawa a wykonane dość solidne a i opakowanie bardzo estetyczne (linia HT) . Przedstawiciel producenta poczęstował mnie 20% kuponem rabatowym więc można go kupic za ok. 8,5 tys. Nie mam pojęcia czemu odradzano mi jednak fuzy loggic którym do niedawna tak sie chwalono (podobno zmniejsza żywotność pieca). Tak jak pisałem wcześniej chciałbym żeby kocioł sam radził sobie przy zmianie jakości paliwa ale czy bez fuzy loggic da radę?

 

Wygląda nieźle. Nie wiem tylko czemu wymagają by temp na kotle nie spadała poniżej 60 st, wymagając zainstalowania mieszacza na wyjściu kotła który nadwyżkę temp zmiesza z powrotem. Z doświadczenia wiem, że jeśli dostałeś kupon rabatowy na 20% to spokojnie możesz wyrwać jeszcze 10% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do producenta tego kotła w sprawie rusztu oto odpowiedz

-Na życzenie klienta taki ruszt dostarczamy wraz z kotłem dodatkowy koszt 150 zł. zaznaczam że ten ruszt jest wyłącznie do pracy awaryjnej.

wydaje mi sie on troche drogi poniewaz z rusztem awaryjnym RBR 23KW to koszt rzedu 8350 zł.

Prozba do kolegow bedacych w Łodi na targach napiszcie swoje spostrzezrnia

pozdrawiam

 

Spostrzeżenia na temat czego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy widzieliście na targach Weber Heiztechnik Reto Duo?Lub macie jakieś doświadczenia z tym kotłem?Nie znam się na kotłach ale jak dla mnie wyglada bardzo solidnie jednak malo opini uzytkowników tego kotła mozna znaleść w necie.

 

Faktycznie dziwne z tą temperaturą 60'stopni w Heiztechnik Q eko duo.

 

Jeszcze jedna sprawa czy kocioł moze być podłączony do komina przewodem "łamanym" dwa razy po 90 stopni? Chodzi o to że wejście do komina mam na wysokości 2m a wyjście ,czopuch jest z tyłu kotła a nie na górze.Mam nadzieje że wytłumaczyłem w miare dobrze o co mi chodzi.....:/

Mam dość wąską ,małą kotłownie i przymierzam sie jak tu to wszystko zmieśćić..Trzeba penie będzie drzwi przenieść.

http://img24.imageshack.us/img24/3341/kotownia.th.jpg

Edytowane przez jimmy123
uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarecki

Jesteś mistrzem w unikaniu odpowiedzi na konkretne pytania i kierowaniu dyskusji na manowce, w obszar kompletnej bzdury. Ja Cię rozumiem. Masz zbyt małą wiedzę w pewnych obszarach i nie rozumiesz pewnych zagadnień. Twoje ego wszystkowiedzącego eksperta bardzo na tym cierpi. Ale to Twój problem.

 

Ja wcale nie bronię i nie idealizuję Brucera. Krytykuję tylko bzdety, które wypisujesz. Staram się także, żebyś zrozumiał na czym polega rola producenta wypuszczającego swoje wyroby na rynek. W Twoim przypadku ta rola polega na wypuszczaniu dobrych kotłów (z Brucerem, czy bez – wszystko jedno). Jeśli Brucer jest zły – to go nie kupuj i nie stosuj. Proste. Jeśli jest dobry i tylko wymaga poprawek – jak piszesz – to go poprawiaj. Lub nie poprawiaj i nie sprzedawaj. Jeśli za lepszą uważasz Ekoenergię – to ją stosuj. Jeśli producent Brucera nie chce z Tobą współpracować i doskonalić go pod Twoje dyktando – to go olej. Po co wsadzasz na to forum swoje żale i kompleksy. Czy w ten sposób poprawisz swoje kotły?

Jeszcze raz podkreślam - BRUCER NIE JEST SPRZEDAWANY INDYWIDUALNYM UŻYTKOWNIKOM, którzy mają prawo nie znać się na kotłach. BRUCER JEST SPRZEDAWANY PRODUCENTOM KOTŁÓW, którzy MUSZĄ znać się na kotłach i muszą znać się na procesach weryfikacji jakościowej stosowanych wyrobów.

 

Napisałeś: „Chcąc być innowacyjnym, trzeba podejmować ryzyko i pracować nad ewentualnymi poprawkami, dotyczy to kotła, palnika a także sterownika i nie jest niczym nadzwyczajnym.” Bardzo to mądre i wzniosłe. A nie pomyślałeś o tym, że chcąc być solidnym producentem, trzeba podejmować trud weryfikacji jakości swoich wyrobów, nie czekając na ewentualny odzew ze strony swoich klientów (bo może się nie pokapują?). Dlaczego to oni mają ponosić skutki Twoich zaniechań? Ta uwaga dotyczy nie tylko Ciebie – dotyczy wszystkich producentów, z którymi się stykasz.

 

Napisałeś: „Polecam większe zbalansowanie teorii z praktyką, nie 99%teorii i samych badań laboratoryjnych, ale trochę więcej praktyki i styku ze stanem rzeczywistym.” Ja rozumiem Ciebie – masz 99% wiedzy praktycznej i 1% teoretycznej. Rzeczywiście trudno w takim przypadku o docenianie rangi badań. Ale na to nic nie poradzę. Szkoły były otwarte dla wszystkich. Trzeba było uczyć się także teorii, bo coś tak mi się wydaje, że jest ona niezbędna także dla praktyków.

 

Napisałeś: „Bezmyślne to jest Twoje wojowanie a produkt wychodząc na rynek ma być dobry i tyle.” Zgadzam się, że produkt wychodzący na rynek ma być dobry. Nie zgadzam się, że moje wojowanie (z Tobą) jest bezmyślne. Właśnie w ten sposób próbuję wojować z bezmyślnością.

 

Na koniec coś Ci jeszcze powiem. Bardzo nie lubię ludzi, którzy - we własnym mniemaniu - wiedzą wszystko o wszystkim. A nie cierpię ludzi, którzy doradzają i pouczają innych, pomimo skromnej kompetencji w tym zakresie.

Czy Ciebie lubię…?

Edytowane przez zawijan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co piszę, ma pokrycie z rzeczywistością, Twoje zapewnienia o idealnej pracy brucera rozmijają się ze stanem faktycznym.

Co potwierdzili już użytkownicy ogniwa, tilgnera, cichewicz itd. z czym chcesz zatem dyskutować?

Ile razy można pisać,że kotły badamy, wklejałem zdjęcia!!!! Uprawnienia też muszę wklejać?

Ile razy można odpowiadać na te same pytania?

 

Przestaliśmy korzystać z brucera, owszem potrafimy go poprawić, jak ktoś się na niego zdecyduje, co wielokrotnie pisałem.

 

Kończę dyskusję, bo z Tobą rozmawiać normalnie się nie da. Nie przyjmujesz argumentów, ale co gorsza faktów do wiadomości.

 

 

Osoby szukające kotłów i szukające rozeznania wśród palników występujących na rynku zapraszam do artykułu:

Mam nadzieję, że to pomoże Państwu w podjęciu decyzji przy zakupie kotła z podajnikiem ślimakowym.

 

http://www.instalator.pl/archi/2011/mi2(150)/34.pdf

http://www.instalator.pl/archi/2011/mi2(150)/35.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa czy kocioł moze być podłączony do komina przewodem "łamanym" dwa razy po 90 stopni? Chodzi o to że wejście do komina mam na wysokości 2m a wyjście ,czopuch jest z tyłu kotła a nie na górze.Mam nadzieje że wytłumaczyłem w miare dobrze o co mi chodzi.....:/

Mam dość wąską ,małą kotłownie i przymierzam sie jak tu to wszystko zmieśćić..Trzeba penie będzie drzwi przenieść.

http://img24.imageshack.us/img24/3341/kotownia.th.jpg

 

Może tak być - ja mam 2 razy po 87 stopni kolanka regulowane z Castoramy a między nimi 0,5 m prostej rury, ale kocioł zająłby mniej miejsca gdybyś wybrał wersję z wyjściem czopucha do góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojoj ale bedzie afera ...do napisania w instalatorze..... nie zaproszono takiego wybitnego znawcy z instytutu,konstruktora palników etc.. tylko o opinie poproszono czlowieka, który nic nie przyjmuje do wiadomości nie zna sie na poprawnym spalaniu,i nie przejmuje sie teorią tylko modyfikuje kotły... hehe

 

Znowu zaczynasz?

Swędzi Cię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bobek_Budowniczy:

Nie podniecaj się tym artykułem. Niczego nowego nie wnosi. Opisanie że ta retorta sama się kręci a tamta nie - nie jest analizą problemów w tych piecach.Żeby napisać o problemach rzeczywistych trzeba mieć wiedzę teoretyczną, niestety. A konkluzja artykułu, że największą wadą podajników ślimakowych jest zrywanie się zawleczki już świadczy o poziomie merytorycznym autora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...z Tobą rozmawiać normalnie się nie da. Nie przyjmujesz argumentów, ale co gorsza faktów do wiadomości.

 

Fakty nie kłamią - to prawda. Ale też fakty nie mówią wszystkiego. Dlatego zawsze dobrze jest, aby oprócz stwierdzenia faktu, który zaistniał, ustalić faktyczny powód zaistnienia tego faktu.

Samochód wpadł do rowu - to fakt.

Ktoś kto jeździ po pijaku powie - kierowca był w stanie wskazującym.

Ktoś kto nie umie za dobrze jeździć powie - nieudolny kierowca nie opanował samochodu.

Ktoś kto jeździ tylko kiepskimi samochodami powie - samochód był kiepski, zdefektował.

A jaka jest prawda?

Zgadzam się - nie przyjmuję do wiadomości argumentów i faktów, które Ty podałeś. Nie ma w nich bowiem informacji o powodach, które ten fakt wywołały. Są tylko Twoje hipotezy, które mogą być prawdziwe lub nie. A właściwie - to przyjmuję je do wiadomości, ale nic poza tym. To tylko jedna z możliwych wersji zdarzeń. Poczytaj http://forum.muratordom.pl/showthread.php?149321-Palnik-BRUCER-sterownik-eCoal/page110 Tam są także inne wersje. Jak będę wiedział więcej - sam o nich napiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając przyjemność poznania Zawijana, stwierdzam że na kotłach i węglu (i nie tylko) to on zjadł swoje zęby. Jedyne co się momentami dziwię, to ten fakt, że ma niezmordowaną ochotę się tym wszystkim z całym światem dzielić chociaż nikomu nie musi nic udowadniać a nie spodziewam się że żyje z udzielania porad na forum. Wszystko co pisze ma ręce i nogi i można na tym polegać bo jest to sprawdzone. A jak o czymś nie pisze to może po to by komuś nie zaszkodzić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istotne czy czytuje czy nie, fakt jest faktem (Chocby go czytało i 10 użytkowników) na forum masz się za eksperta wieszasz psy na jareckim,odsądzasz od czci i wiary, a tu proszę, ktos poprosił jareckiego o artykuł ,a teoretyków miał w nosie.... i tyle

 

Znasz taką piosenkę, która zaczyna się słowami "Jak ty nic nie rozumiesz, jak ty nie wiesz..."? Dedykuję te słowa Tobie. Z takim motto - jak nie wiesz, to nie pisz.

Magazyn Instalatora to dobre pismo i czyta go znacznie więcej niż 10 czytelników. Sam w nim publikuję corocznie kilka tekstów. Teoretycznych i praktycznych, bo wcale teoretyków nie mają w nosie - jak piszesz. Pomyliłeś się więc myśląc, że je lekceważę.

Natomiast - wybacz - lekceważę Ciebie. Nie będę tego uzasadniał, bo nie lekceważę Cię aż tak bardzo, żebym sądził iż tego nie zrozumiesz.

Świat jest jakiś dziwny... Praktycy nie lubią teoretyków. Głupi nie lubią mądrych. Czemu? Naprawdę nie wiem. Jestem za głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten watek i inne na temat juz od jakiegos czasu i wciaz nie czyje sie ani troche blizej decyzji co wybrac. Co gorsze wciaz sie waham czy jednak nie podciagnac istalacji gazowej i...

Czy moge prosic o podanie optymalnej moc dla kotla na ecogroszek i inne dla domu z poddaszem uzytkowym o powierzchni 210 m2, podpiwniczonego. Syropian 15 cm na scianach, okna trzykomorowe, dach dobrze docieplony. Na podlodze w korytarzu, kuchni i lazienkach podlogowka.

 

Z gory dziekuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta fajnie docieplony domek, mówisz że dach dobrze ocieplony? Masz piankę poliuretynową? lub 40 cm waty z folią termoizolacyjną? Jeśli tak to zapewne w lato przy tem. 30st na poddaszu będzie przyjemny chłodzik, 15cm i okna 3 szybowe to świetny wybór, jeśli przez dach Ci nie ucieknie ciepło i nie wejdzie zimno to bym zakładał gaz jeśli będzie dobrze kaloryczny to koszt taki jak ekogroszek, jeśli nie to koszt większy ale robota żadna. Z mocą kotła strzelaj między 16kw a 20kw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneto pozwól że też sprostuję, po odjęciu garażu nawet dobra 15tka da radę. Tak, potrzeba takich kotłów żeby możma było zmieniać ich moc bez strat w eksploatacji z wymierną korzyścią w spalaniu. Dziś rozmawiałem ze znajomą, mamy praktycznie identyczne domy o tym samym ociepleniu, ma tłokowca firmy "no name"(spodobało mi się to określenie) i już spaliła 6t eko, i jedzie po 7t, ja dalej jadę na 4.5t i w zależności od pogody może wystarczy na marzec. Mam zamiar docieplić budynek 12cm styropianem. Dużym sukcesem byłoby spalenie 4t na cały rok (365dni).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aneta fajnie docieplony domek, mówisz że dach dobrze ocieplony? Masz piankę poliuretynową? lub 40 cm waty z folią termoizolacyjną? Jeśli tak to zapewne w lato przy tem. 30st na poddaszu będzie przyjemny chłodzik, 15cm i okna 3 szybowe to świetny wybór, jeśli przez dach Ci nie ucieknie ciepło i nie wejdzie zimno to bym zakładał gaz jeśli będzie dobrze kaloryczny to koszt taki jak ekogroszek, jeśli nie to koszt większy ale robota żadna. Z mocą kotła strzelaj między 16kw a 20kw.

 

Na jakiej podstawie twierdzisz, że "gaz jeśli będzie dobrze kaloryczny to koszt taki jak ekogroszek" - gaz sieciowy GZ50 będzie o ok. 20-30% droższym medium - potwierdza to mój znajomy, który ma kocioł gazowy i kupił kocioł na ekogroszek (wg jego wyliczeń różnica w kosztach to 20-30 %) ?

 

Załączam także link do pliku z kalkulacją kosztów wytworzenia jednostki energii przy korzystaniu z danego medium (i kotła):

 

http://img26.imageshack.us/i/kosztwytworzeniajednost.jpg/

 

Ogromnymi zaletami gazu są za to: brak potrzeby składowania i płacenia za większą ilość "z góry", praktycznie brak obsługi użytkownika (czyszczenia, wyrzucania popiołu, dorzucania węgla, regulacji kotła), czystość (w pomieszczeniu z kotłem może być np. suszarnia), mały rozmiar kotła, brak kłopotów z kiepskim paliwem (ten sezon pokazał, że bardzo trudno kupić dobry ekogroszek), cicha praca (podajnik nie "chrupie"), niższy koszt kotła, mniej części zużywających się w kotle, brak konieczności montowania zasobnika CWU przy kotle 2 funkcyjnym (znowu koszty, miejsce, wymiana elektrod magnezowych w zasobniku, amortyzacja kolejnego urządzenia).

 

Wady to: wyższy o 20-30 % koszt ogrzewania (paliwa), uzależnienie od kosztów i dostępności tylko tego paliwa (w kotle na ekogroszek można palić suchym drewnem, papierem itd. na ruszcie awaryjnym), konieczność wykonania droższego komina oraz przyłącza gazu (koszty).

 

Jeśli coś pominąłem proszę o dopisanie.

 

Osobiście przy tak dobrze ocieplonym domu wybrałbym gaz (sieciowy, GZ50) i miał "święty spokój", ale na pewno nie wybrałbym gazu z butli (propan-butan) bo to jest już ponad 2 krotnie wyższy koszt ogrzewania.

 

Co do mocy to przy ekogroszku stawiałbym na 16-20 kW (lepiej mieć jej zapas, bo ostatnio węgiel bywa kiepski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...