Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 22,9k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Jarecki79

    2372

  • karoka65

    1606

  • zawijan

    1504

  • darase

    1326

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dobrze rozumiesz, bo ogrzewanie podłogowe czy ścienne są niskotemperaturowe...max. chyba 40 stopni, wiec nie jest potrzebna aż taka duża moc jak do grzejników. Podłogówka oddaje ciepło przez promieniowanie, natomiast grzejnikowa instalacja ogrzewa powietrze. :)

 

Czy podłogówka nie ma większych strat i przez to nie wymaga większej mocy, żeby powietrze w pomieszczeniu miało określoną temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poszukuję opinii użytkowników na temat kotła Primus-Eco. Czy trzeba go często czyścić? Sterownik jest OK, czy do niczego? Jakie macie doświadczenia z eksploatacji tego kotła?

Pozdrawiam

Mopi

 

Chyba nikt tu takiego kotła nie używa, więc napiszę jakie na mnie zrobił wrażenie.

 

W zeszłym roku widziałem go na targach we Wrocławiu i na pewno:

jest pioruńsko drogi, ma trudny do czyszczenia wymiennik żeliwny, ma dziwne sterowanie - sterownik 2 stanowy zbudowany z elementów ABB - tyle pamiętam, więcej napisałem w relacji z Tarbud 2010 - jak chcesz to poszukaj ;-)

 

Osobiście wybrałbym któryś z tu polecanych, stalowych kotłów a resztę pieniędzy dał na lokatę co wystarczy na sporo węgla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem instalatorem, ale z tego co się orientuję podłogówka ma większą pojemność wodną oraz większą bezwładność jak grzejniki.

Można ją traktowac jako taki rodzaj bufora....

 

Trzeba popytać osób, które mocniej ten temat mają ogarnięty czy też w sposób przemyślany z niej korzystają.

Wcześniej ktoś opisywał podłogowe u siebie, tylko nie pamiętam, kto to był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem instalatorem, ale z tego co się orientuję podłogówka ma większą pojemność wodną oraz większą bezwładność jak grzejniki.

Można ją traktowac jako taki rodzaj bufora...ł.

 

to wiadomo

ale jaki komfort cieplny

równomiernie rozłożone ciepełko w całym domu

a to, że trzeba przemyśleć instalacje i oczywiście zaprojektować z glową to już inna kwestia

u mnie poszedl prawie kilometr alu pex-a

jestem bardzo ale to bardzo zadowolony bede budowal drugi dom tez bedzie po calosci podlogowka, kociolek ustawiony na 45 st tem podlogi na zaworku 3d na 28

Edytowane przez TomiAyomi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sporo czytalem i sie zastanawialem, czy mieszac instalacje czesc grzejnikow itp

jednak po pierwsze grzejnik jaki by nie byl srednio mi sie podoba

a po drugie rownomierne ciepełko jest super

jeszcze nie mieszkam a juz bym chcial :)))

tak jak wspomniał jarecki spora bezwładność to w jakimś stopniu wada ani szybko nie nagrzejesz ani szybko

nie zjedziesz z temperaturą pogodówka może się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałbym gaz, na str 196 tego wątku wypisałem dlaczego ;-)

 

Od dawna wiadomo że cena gazu zawsze będzie korygowana według ceny węgla,bo to polityka!!! Polska leży na węglu .Nie ma tańszej energii jak z węgla,

chodzi o to jak najefektywniej go spalać ja spalam w kotle typu sztoker 25 i puki co niema na rynku lepszego urządzenia.

Poz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna wiadomo że cena gazu zawsze będzie korygowana według ceny węgla,bo to polityka!!! Polska leży na węglu .Nie ma tańszej energii jak z węgla,

chodzi o to jak najefektywniej go spalać ja spalam w kotle typu sztoker 25 i puki co niema na rynku lepszego urządzenia.

Poz.

No i niech Ci tak będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...